GeriSpor Kartal’da af çıkıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal’da af çıkıyor

Bilgili, Sergen ve Alpay'ı geri getirmek için kolları sıvayacak .

Beşiktaşlı yöneticiler Scala'nın da isteği doğrultusunda, geçmiş sezonlarda kulübe para kazandırmak amacıyla satılan sembol oyunculara yeniden siyah beyazlı formayı giydirme konusunda görüş birliğine vardı.

Önemli kararlar

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ve yönetimi yeni sezonda ‘‘genel af’’ için görüş birliğine vardı. Önceki akşam önemli bir toplantı yapan Bilgili ve yöneticilerden Erol Kaynar, Yıldırım Demirören, Kenan Kurşunoğlu ve Hasan Gocay deknik direktör Scala'nın da isteği doğrultusunda Trabzonspor'da kiralık oynayan Sergen ile Aston Villa'da top koşturan Alpay ve Sakaryasporlu Serdar'ı geri almak için çalışmalara başlayacaklarını belirttiler.

Onları kazanmalıyız

Geçmiş yönetimler tarafından kulübe para kazandırmak amacıyla formalarından kopartılan Sergen ve Alpay'ın siyah beyazlı kulüpte yetişen sembol oyuncular olduğunu ifade eden basın sözcüsü Erol Kaynar ‘‘Devletler ve hükümetler affediyor da Beşiktaş yönetimi neden affetmesin. Bu çocuklar bugün dünya futbolunda söz sahibi olmuşlar. Onları kazanmak zorundayız’’ dedi.

Futbolun güzelliği

Futbol Komitesi Sorumlusu Yıldırım Demirören ise futbolun güzelliğinin yıldız futbolculardan kaynaklandığını ifade ederek şöyle konuştu: ‘‘Bugün Galatasaray'da herkes Hagi, Popescu gibi oyuncuları alkışlıyor. Sergen ve Alpay, Türk futbolunun önde gelen isimleri arasında. Hata da yapsalar onlar bizim evlatlarımız.’’

Sergen'den ışık

İstanbul'da doktor kontrolünde çalışmalarını sürdüren Trabzonsporlu Sergen ise af konusuna sevindiğini ileri sürerken şunları söyledi: ‘‘En kötü günümde Trabzonspor ve halkı bana sahip çıktı. Onlara borcum var. Mehmet Ali Yılmaz başkanlığı bırakırsa dönerim. Çünkü beni Trabzon'a Yılmaz getirdi. Beşiktaş benim doğum yerim. Yönetimler anlaşırsa neden olmasın.’’

Alpay kalmak istiyor

İngiltere'de Aston Villa'da top koşturan Alpay ise siyah beyazlı kulüpte parladığına dikkat çekerek, ‘‘Ben şu anda çıtayı yükselttim. Hedefim İngiltere'de M.United'da forma giymek. Aston Villa'yı Avrupa Kupalarına taşıdıktan sonra eğer eşim ve çocuğum da isterse Türkiye'ye dönerim. Beşiktaş'a şimdilik başarılar dilerim’’ yorumunu yaptı.

False