Karşılaşma tatil edildi

Karşılaşma tatil edildi

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında Diyarbakır Atatürk Stadı'nda oynanması gereken Diyarbakırspor - Bursaspor maçı sahaya atılan yabancı maddeler ve yaşanan tatsız olaylar nedeniyle tatil edildi.

Haberin Devamı

BURSASPOR KAFİLESİ MEŞALELERLE KARŞILANDI

MAÇ BİTTİ OLAYLAR BİTMEDİ 

ERTUĞRUL SAĞLAM: BU MAÇI UNUTMAK İSTİYORUZ

Karşılaşma Bursasporlu Ivankov'a atılan yabancı maddeler nedeniyle geç başladı. 15 dakika oynanan karşılaşma süresince tribünlerden sahaya adeta yabancı madde yağdı. 15. dakikada yardımcı hakem Kemal Yılmaz, başına isabet eden taş nedeniyle yere yığıldı. Hemen ardından maçın hakem dörtlüsü ve Bursasporlu oyuncular sahayı terk ederek soyunma odalarına gitti. Diyarbakırsporlu oyunculardan birkaçı statta anons yaparak taraftarları sakinleştirmeye çalıştılar.

Hakem dörtlüsü ve gözlemcilerin soyunma odasında yaptığı mini toplantı sonrasında maçın tatil edildiği açıklandı. Bursasporlu oyuncular polis eşliğinde stadı terk ettiler.

Karşılaşma ile ilgili kararı Türkiye Futbol Federasyonu önümüzdeki hafta içinde verecek.

  

Haberin Devamı

  

ÇETİN SÜMER: KİMSE DİYARBAKIR'IN HAKLARINI YEMEYE KALKMASIN

DİYARBAKIRLI TARAFTARLAR SAHAYI İŞGAL ETTİ

DİYARBAKIRSPOR'U YAKAN TAŞ (KARE KARE O AN)

MAÇ ÖNCESİ OLAYLAR ÇIKTI (FOTO GALERİ) 

MAÇTA GERGİNLİK TIRMANIYOR / Foto Galeri

KARŞILAŞMA ÖNCESİ ORTALIK KARIŞTI (WEB TV) 

MAÇ SONRASI OLAYLAR (WEB TV) 

ATILAN TAŞLAR GAZETECİYE DE İSABET ETTİ (FOTO GALERİ)

BASIN MENSUPLARI TAŞ YAĞMURUNA TUTULDU

Bursa'ya gitmek üzere Diyarbakır Atatürk Stadı'ndan ayrılan basın mensuplarının bulunduğu araçlar taş yağmuruna tutuldu.

MAÇ SONU OLAYLAR ÇIKTI

Diyarbakırspor-Bursaspor maçının tatil edilmesinden sonra stat çevresinde olaylar çıktı.

Maçın tatil edilmesinin ardından bazı taraftarlar tribünlerden sahaya inmek istedi. Bunun üzerine polis, bu taraftarlara biber gazı ile müdahale etti.

Daha sonra seyircilerin stadı terk etmesi üzerine olaylar stat dışına taştı. Stat çevresindeki cadde ve sokaklarda taraftarların taşla saldırısına karşılık güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Stat çevresindeki cadde ve sokaklarda olaylar sürüyor.

MAÇ OLAYLI BAŞLADI

Diyarbakırspor - Bursaspor maçının başlamasına dakikalar kala taraftarlar, Yeşil-beyazlıların bulunduğu kale arkasına yabancı madde yağdırdı.  Karşılaşma, taraftarların yatıştırılmasının ardından yaklaşık 10 dakikalık gecikmeyle başladı.

Diyarbakır'da oynanan Diyarbakırspor-Bursaspor maçı öncesi kent genelinde olağanstü güvenlik önlemi alındı. Stat çevresinde yaşanan küçük çaplı gerginliklerde ise kulüp yöneticilerinin araya girmesiyle sona erdi. Ancak stat içinde çevik kuvvetin yoğun önlemine taraftar büyük öfke gösterdi. Diyarbakırlı taraftarlar stadyum içine astıkları pankartlarla Bursalılara mesaj gönderdi.

Haberin Devamı

Stadyum içinde ve dışında 2 bin 500 polis görev aldı. Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı stadyum içi ve çevresinde ise küçük çaplı olaylar yaşandı. Özellikle Bursaspor kafilesi stada gelirken, az sayıdaki taraftarın sözlü saldırı ve tacizine maruz kaldı. Polisin müdahale etmesiyle küçük çaplı bir arbede yaşandı. Ancak Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Çetin Sümer ve yöneticilerin devreye girmesiyle de bu olaylar büyümeden önlendi.

Stadyum içinde de çevik kuvvet polisinin Diyarbakırsporlu futbolcuların olduğu yerde kalkanlarını havaya kaldırarak önlem almaya çalışması, tribünde bulunan taraftarların tepkisine yol açtı. Kısa süre sonra polisler kalkanlarını indirerek yer değiştirmesi üzerine de taraftarlar bu kez polisi alkışladı.

Haberin Devamı

İSTİKLAL MARŞI'NI ISLIKLADILAR

Karşılaşma öncesi her iki takım oyuncuları İstiklal Marşı'nı söylemek için açılış seramonisine çıktı. Diyarbakırsporlu taraftarlar İstiklal Marşı'na ıslıklarla eşlik etti.

PANKART SAVAŞI

Herkesin beklentisi, ilk yarıdaki maçta yaşananlar nedeniyle kritik bir hale gelen zorlu karşılaşmada centilmenliğin kazanması. Maçta bir bakımada pankart savaşı yaşandı. Ligin ilk yarısında Bursa'da oynanan karşılaşmada yeşil-beyazlı taraftarlar 'Biz açılımı yaptık, ne mutlu Türk'üm diyene' şeklinde pankart açmıştı. O pankart nedeniyle olaylar bu güne kadar süre geldi. Şimdi ise Diyarbakır'daki maçta taraftarlar 'Ülkemizi sizden çok seviyoruz' ve 'Bize bir özür borcunuz var' şeklinde pankartlar açtı.

MAÇ ÖNCESİ

Haberin Devamı

Dün geceyi Dedeman Oteli'nde geçiren Bursaspor kafilesi, emniyet müdürlüğüne ait otobüsle otelden alındı. Yoğun güvenlik önlemleri altında farklı bir güzergahtan Atatürk Stadyumu'na getirilen kafile bazı taraftarlarca yuhalandı. Kafile stadyuma giriş yaptı.

Maça Diyarbakırspor taraftarları büyük ilgi gösterdi. Taraftarlar sabahın erken saatlerinden itibaren stada girmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Stadyumda Diyarbakırsporlu taraftarlarca hazırlanan ilginç pankartlar da yer aldı. Stadyumun dört bir tarafında yer alan pankartlardan bazıları şunlar:

Haberin Devamı

“Ülkemizi sizden çok seviyoruz', 'Bize bir özür borcunuz var', “Türk-Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir', “Tenlerimiz ve gözlerimiz farklı renkte olsa da, akan gözyaşlarımızın rengi aynı.” 

Bu arada, zemini kontrol etmek için sahaya çıkan Bursasporlu oyuncular taraftarlarca yuhalanırken, Diyarbakırsporlu oyunculara ise büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.

BİR GRUP TARAFTAR, POLİSİ VE BURSASPOR OTOBÜSÜNÜ TAŞLADI

Diyarbakırspor - Bursaspor maçı öncesinde Atatürk Stadı çevresinde Diyarbakırspor taraftarları olay çıkardı. Olaylar polisin müdahalesiyle önlenirken, Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi'ne ait otobüsle stada gelen Bursaspor otobüsü de taşlandı.

Diyarbakırspor- Bursaspor maçı öncesinde Atatürk Stadı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Maç nedeniyle Diyarbakır polisinde izinler kaldırılırken, maç için 2 bin 500 polis görevlendirildi. 50 kadar Diyarbakırspor taraftarı polisin önlem alıp kapattığı güvenlikli bölgeden geçmek istedi. Polis izin vermeyince olaylar çıktı. Polisin izin vermemesi üzerine grupta bulunanlar polise taş attı. Kalkanları kullanıp kendilerini savunan polis, gruba herhangi müdahalede bulunmadı. Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, buraya gelirken taraftarlarları sakinleştirip uzaklaştırdı.

Bursasporlu futbolcular stada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait otobüsle eskortlar eşliğinde çok sıkı güvenlik önlemleri altında stada getirildi. Otobüsün, stat çevresine geldiği sırada toplanan bazı Diyarbakırspor taraftarları Bursaspor'lu futbolcuların bulunduğu otobüsü taşladı. Polis, taş atan grupları kalkanlarını kullanarak uzaklaştırdı.

İLK MAÇTA ORTALIK KARIŞMIŞTI

Turkcell Süper Lig'in 7. hafta karşılaşmasında Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan maçta Bursaspor ile Diyarbakırspor karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlı ekibin Diyarbakırspor'u 4-0 mağlup ettiği karşılaşma sırasında olaylar çıktı. Taraftarların birbirini taşladıkları olaylarda 10 kişi yaralanırken, 4 Diyarbakırspor, 2 de Bursaspor taraftarı gözaltına alındı.

Konuk ekip taraftarlarının koltukları sökerek sahaya atması üzerine, iki takım arasında gerginlik yaşanırken, Diyarbakırspor taraftarlarının Bursaspor tribünlerine taş attığı görüldü. Çevik kuvvet saha içine girerek olaylara müdahale etti.

  

BURSA TARAFTARI DEPLASMANA GİDEMEDİ

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Diyarbakırspor - Bursaspor maçı için Diyarbakır'a Bursaspor taraftarının gitmeyeceğini açıkladı. Harput, yeni gerilimlerin çıkmasına fırsat vermemek amacıyla bu kararı aldıklarını ifade etti.

Haberle ilgili daha fazlası: