UŞAK HABERLERİ

Karaoba’dan AK Parti Uşak Teşkilatına Yanıt

IHA
07.02.2016 - 21:22 |Son Güncelleme :

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba'nn basın açıklaması

IHA

CHP Uşak I·l Bas¸kanı Dr. Ali Karaoba, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiri hakkını kullanmasının son derece olağan bir durum olduğunu belirterek, Ak Parti Uşak il başkanı tarafından yapılan suç duyurusunu haddini aşmak olarak nitelendirdi.
CHP Uşak I·l Bas¸kanı Dr. Ali Karaoba yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, Washington merkezli sivil toplum kurumu Freedom House’un senelik Du¨nya O¨zgu¨rlu¨k Raporundan sonuçları paylaşırken, partisinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Ak Parti Uşak il teşkilatına göndermede bulundu.
I·l Bas¸kanı Dr. Ali Karaoba açıklamasında şunları söyledi; “195 u¨lkenin degˆerlendirildigˆi Freedom House’un senelik Du¨nya O¨zgu¨rlu¨k raporunda 86 u¨lke o¨zgu¨r, 59 u¨lke kısmen o¨zgu¨r ve 50 u¨lke ise o¨zgu¨r degˆil olarak tanımlanmıs¸tır. Rapora go¨re u¨lkemiz maalesef kısmen o¨zgu¨r u¨lkeler arasında yer almıs¸, gec¸en yıla go¨re sıralamada gerileyerek o¨zgu¨r degˆil sıfatına bir adım daha yaklas¸mıs¸tır. Bu gerilemenin sebebi ise muhalefetin sert hukuk yo¨ntemleri ile bastırıldıgˆı ve acımasız hukuk uygulamalarının artması olarak degˆerlendirilmis¸tir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında AKP Uşak il başkanı tarafından yapılan suç duyurusu kelimenin tam anlamıyla haddini aşmaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ne çok partili hayatı getiren, demokrasiyi hakim kılan ve şu anda da çok sesliliğin, düşünce özgürlüğünün yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanına ‘hakaret’ suçlamasında bulunulması kabul edilemez bir tutumdur. ’Ana muhalefet partisi lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiri hakkını kullanması son derece olağandır’ Demokrasi rejimi, yönetenlerin hesap verdiği, yönetmeye aday olanların ve yönetilenlerin de gerektiğinde hesap sorabildiği bir rejimdir. Pek tabii ki ana muhalefet partisi liderinin eleştiri hakkını kullanması da son derece olağandır. Ancak sayın Genel Başkanımızın önce partimizin kurultayında, ardından da grup toplantısında anayasa maddelerini referans göstererek cumhurbaşkanının tarafsızlığıyla ilgili sarf ettiği sözler AKP yöneticilerini rahatsız etmiş olacak ki genel merkezin emriyle böyle bir girişimde bulunmuşlar" dedi.
AKP Uşak il başkanının CHP Genel başkanı’ndan önce kendi partililerinin açıklamalarını dikkate alıp mahkemeye başvurmasını isteyen İl Başkanı Karaoba, "Suç duyurusunda bulunacakları son adres Cumhuriyet Halk Partisi ve onun lideridir. Bülent Ecevit gibi, Erdal İnönü gibi bu ülkede siyasi üslup, efendilik, ağır başlılık konusunda örnek alınabilecek siyasetçilerin yönettiği CHP geleneğini ve onun şu andaki liderini siyasi üslup ve eleştiri dozu konusunda suçlamak kimsenin haddi değildir. Hele AKP’nin hiç haddi değildir. Mevcut hükümeti ve cumhurbaşkanını eleştiren, muhalefet eden, farklı du¨s¸u¨nceleri dile getiren herkesin ve herkesimin, genc¸ yas¸lı, o¨gˆrenci emekc¸i, kadın erkek ayrılmadan yargı eli ile bertaraf edilmeye c¸alıs¸ıldıgˆı, hapis cezası ve mu¨ebbetler ile sindirilmeye c¸alıs¸ıldıgˆı sadece bizlerin degˆil tu¨m du¨nyanın dikkatini c¸ekmektedir. Cumhuriyetin ve o¨zgu¨rlu¨klerin yılmaz savunucusu Partimizin Genel Bas¸kanı Sayın Kemal Kılıc¸darogˆlu’ na ac¸ılan davalar bunun en net go¨stergeleridir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buradan bu¨tu¨n halkımıza so¨z veriyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında o¨tekisi olmayan bir Tu¨rkiye’yi beraber kuracagˆız. Hic¸bir vatandas¸ımız muhalif go¨ru¨s¸lere sahip diye sindirilmeye c¸alıs¸ılmayacak. Ve bizler du¨n oldugˆu gibi bugu¨n de gu¨c¸lu¨nu¨n degˆil halkın ve haklının yanında yer alacagˆız. Zalimin degˆil mazlumun hakkını koruyacagˆız. Sessiz c¸ogˆunlugˆun sesi olmaya devam edecegˆiz. Ve korkmayacagˆız, yılmayacagˆız, susmayacagˆız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Karaoba’dan AK Parti Uşak Teşkilatına Yanıt hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2016 tarihinde saat 21 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaoba’dan AK Parti Uşak Teşkilatına Yanıt haberi güncellenecektir.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ

01 Ağustos 2021, Pazar
 • İmsak
  04:19
 • Güneş
  05:57
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:21
 • Yatsı
  21:52
Sayfa Başı