GeriSpor Kanatlar arızalı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanatlar arızalı

İsmail ER

Kolay değil... Geçen yılın iskeletini oluşturan Mrmiç, Yankov ve Recep gibi oyuncuların gönderilmesinden sonra Teknik Direktör Toshack'ın isteği ile üç yabancı ve iki yerli oyuncu transfer edildi. Toshack'ın her dediği, harfiyen yerine getirildi. Geçen yılı Türk futbolunu ve Beşiktaş'ı tanıyarak geçiren Toshack, bu sezon yepyeni bir ekip ve sistem ile yola çıktı. Kampta bulunan 22 futbolcuya da 4-4-2 sistemini benimsetti.

Almanya'daki son hazırlık maçını, Almanya 2.Ligi'nden Güterlosch ile oynayan Beşiktaş'ın golleri Ohen'den değil, 5 milyara imza attırılan Aydın ile kaptan Alpay'dan geldi. Kimse, gol atamadığı için Ohen'e kızmasın. Teknik Direktör Toshack, antrenmanlarda ısrarla uygulattığı kanat ortalarını, hazırlık maçlarında göremedi. Çünkü, geçen yılın hastalığı Almanya'daki üç hazırlık maçında da ortaya çıktı. Sağ ve sol kanatlardan yine orta yapan yok. İspanya Ligi'nde kafa golleriyle tanınan Ohen ise beklediği ortaları bulamayınca sahada boş boş dolaştı. Bir taraftan da sakatlığı süren Amokachi'yi aradı. Defansta Ertuğrul ve Ali Eren tandem oynadı. Sol kanada yerleştirilen Alpay şaşırdı. Sağ kulvardaki Tayfur ise bir sonraki maçta hangi mevkiide oynayacağının stresine girdi.

Sahada dün adam akıllı oynayan Ayhan ile savaşçı Hikmet, genç Aydın vardı. Sonuç olarak Toshack'ın istediği 4-4-2 sistemi, Amokachi ve Sellami'nin de katılımıyla oturacak. Beşiktaş hem Türkiye'de hem de Avrupa'da şov yapacak. Tabii ki kanatlardaki sıkıntılar ve defanstaki hatalar giderilirse...


False