ADIYAMAN HABERLERİ

Kamu-sen, Doğu Türkistan İçin Basın Açıklaması Yaptı

IHA
04.07.2015 - 14:42 |Son Güncelleme :

TÜRKİYE KAMU-SEN DOĞU TÜRKİSTANLILAR İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

IHA

Türkiye Kamu-Sen Adıyaman İl Temsilciliği basın açıklaması yaparak, Doğu Türkistan’da ki yaşananları protesto etti.
Kamu-Sen Adıyaman İl temsilcisi Şemsettin Ağar ve sendika üyeleri Demokrasi Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ilgisizliğin girdaplarında, cellatlara teslim eden anlayışı şiddetle protesto ettiklerini belirten Şemsettin Ağar, şunları söyledi:
“Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıkla yüreklerimiz yanmaktadır. Ramazan ayında, Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken; bütün dünya yine kör, sağır, dilsiz; bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir.
Ne yazık ki, milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan insanlık dramından haberi dahi yoktur. Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir.
Türkistan kan gölü haline gelmişken Hükümet, yaşanan dramı görmezden gelmekte, sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedir. Mesele Müslüman olmaksa Uygur Türkleri de Müslüman’dır.
Mesele insan olmaksa Türkler de insandır. Bir dönem sözde dünya liderliğine soyunup, sözüm ona diktatörleri hizaya getirme peşinde koşanlar, milletin değerlerini oy’a tahvil etmek için ‘Yeni Osmanlıcı’ kesilenler, dantelli kefenlerle yola çıkanlar neredesiniz?
Saltuk Buğra Han, Dilşad Sultan, Osman Batur, Kaşgarlı Mahmud, Yusuf Has Hacib, Ahmet Yüknek, Yusuf Alptekin hepinizden özür dileriz. Ata yurdumuza sahip çıkamadık.
Kürsülerde aslan kesilen sözde dünya lideri, gerçekler karşısında süt dökmüş kedi mi oldun?
Bir Türk olarak, sınırlarımız dışında kalan Doğu Türkistan’da yaşanan soykırım, Musul’da, Telafer’de, Suriye’de Türklerin yaşadığı bölgelerde yaşanan etnik temizlik ve dünyanın dört bir yanında soydaşlarımızın yaşadığı zulüm, yüreklerimizi yakıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kamu-sen, Doğu Türkistan İçin Basın Açıklaması Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamu-sen, Doğu Türkistan İçin Basın Açıklaması Yaptı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Güneş
  07:07
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı