GeriKampüs Üniversite mezunu çoban, hayvanlara bakarken KPSS'ye hazırlanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite mezunu çoban, hayvanlara bakarken KPSS'ye hazırlanıyor

Üniversite mezunu çoban, hayvanlara bakarken KPSS'ye hazırlanıyor

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Muhasebe Bölümünden 2015 yılında mezun olan ve 3 defa KPSS'ye giren 26 yaşındaki Erhan Kaya, bir yandan hayvanlara bakarken bir yandan da KPSS'ye hazırlanıyor.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Muhasebe Bölümü'nden 2015 yılında mezun olan ve üç defa KPSS'ye giren genç, bir yandan hayvanlara bakarken bir yandan da KPSS'ye hazırlanıyor. Muş merkezde ikamet eden üniversite mezunu Erhan Kaya, 3 defa KPSS'den istediği puanı alamayınca çobanlık yapmaya başladı.

Merkeze bağlı Beşparmak köyünde çobanlığa başlayan Kaya, 300 büyükbaş hayvana çobanlık yaparken, bir yandan da KPSS'ye yeniden hazırlanıyor. Yılın 6 ayını çobanlık yaparak geçirdiğini ifade eden Kaya, "2015 yılında Muş Alparslan Üniversitesi Muhasebe Bölümü'nden mezun oldum. 3 defa KPSS'ye girdim. Atanamadığım için şu anda Beşparmak Köyü'nde çobanlık yapıyorum. 300 tane büyükbaş hayvana bakıyorum. Aylığım 4 bin TL'ye geliyor. Gün içinde hem hayvanlara bakıyorum hem de ders çalışıyorum. Günümü genellikle böyle geçiriyorum sınava kadar. Yaşadığım ev, Muş'un merkezinde kalıyor. Geçimimi sağlamak için de çobanlık yapıyorum. Akşamları da köy evinde kalıyoruz. Sabah saat 06:00'da kalkıyorum ve akşam 18:00'de hayvanları yeniden köye getiriyoruz." dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle