GeriKampüs 1 çanta al, 1 deniz temizle!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 çanta al, 1 deniz temizle!

1 çanta al, 1 deniz temizle!
Abone Olgoogle-news

"Çuvallardan Maviliğe" sloganıyla başlayan proje, Kolombiya, Brezilya, Guatemala, Honduras, Kenya ve Endonezya gibi çeşitli ülkelerden gelen organik kahve çuvallarını geri dönüşüme kazandırarak, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin en yenilikçi kahve zinciri olarak kahve tutkunlarına dünyadaki gurme kahve kültürünün değişik tatlarını sunan Espressolab, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Programı öğrencileri işbirliğiyle yeni bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriyor. Projenin iletişimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı öğrenci ajansı PUBLICA İletişim üstleniyor.

Proje, Kolombiya, Brezilya, Guatemala, Honduras, Kenya ve Endonezya gibi çeşitli ülkelerden gelen organik kahve çuvallarını geri dönüşüme kazandırarak, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kahve çuvalları, BİLGİ Moda Tasarımı Programı öğrencileri tarafından tasarlanan 10 farklı ürün modeli olarak değerlendiriliyor. Bu ürünler arasında Heybe Çanta, Silindir Sırt Çantası, Kare Tokalı Sırt Çantası, Notebook Kılıfı, Büyük Cüzdan, Fermuarlı Makyaj Çantası, Lastikli Kalemlik, Mini Classic Cüzdan, Mini Kapaklı Cüzdan ve Mini Plaj Çanta Cüzdan modelleri yer alıyor.

 

Geliri DenizTemiz Derneği TURMEPA'ya

BİLGİ’li öğrencilerin tasarladığı ürünler, 26 Mayıs Cuma günü itibarıyla tüm Espressolab mağazalarının raflarında yerini aldı.

Proje kapsamında satışa sunulacak ürünlerden elde edinilecek gelirin tamamı, DenizTemiz Derneği TURMEPA'ya bağışlanacak. Espressolab'ın “1 Çanta Al 1 Deniz Temizle” projesi, gelecek nesillere temiz denizler bırakmak için destek sağlayacak ve ülkemizin kıyı ve deniz korunmasındaki farkındalığı arttırmaya katkı sağlayacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle