MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Kalite denetçileri MESKİ'yi inceledi

DHA
19.05.2018 - 11:56 |Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü başvurusunun ardından Avrupa'nın farklı ülkelerinden kente gelen denetçiler kapanış toplantısına katıldı.
Baş Değerlendirici Jan Hendrik Peters, Nenad Savic, Miruna Vitcu, Valdas Ausiejus, Zsolt Nyeste, Adriano Ruchini ve Tülin Oğrak'tan oluşan değerlendirici ekip, 5 gün boyunca her biri 1 saat olmak üzere 30 üzerinde mülakat, tesis incelemeleri ve Mut Şube Müdürlüğü’nde saha ziyaretleri yaptı. Yapılan değerlendirmelerin sonunda MESKİ'ye ilk geri bildirim olarak Temmuz ayında EFQM jürisi tarafından yapılacak. Nihai sonuç ise Ekim ayında Viyana'da gerçekleşecek olan EFQM Forumu’nda açıklanacak.
Kapanış toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Tarsus'ta 10 yılda geldiğimiz Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'ne burada 4 yılda ve bu kadar geniş bir alanda yaklaştığımızı söyleyebilirim. Biz gerçekten çok kötü bir miras devraldık. Yani kurumsallaşmayı sağlayamamış, henüz aidiyet duygusunu personeline yerleştirememiş bir yerel yönetimde biz bu kalite çalışmalarını uygulamaya çalışıyoruz. Bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Burada inşallah güzel günler geçirmişlerdir. Buraya belki bir değerlendirme amacıyla geldiler. Ama gelmeleri son olmasa gerek. Sadece değerlendirmek için değil, hem Mersin’deki gelişmeleri görmek, hem de tatillerini geçirmek için Mersin'e gelsinler. Mersin'in bir tanıtım elçisi olarak da en iyi şekilde güzel yerlerde tanıtırlar" dedi.
2014 yılında kalite çalışmalarını başlatan MESKİ Genel Müdürlüğü, abonelerinin, çalışanlarının ve toplumun tüm kesimlerinin memnuniyetini artırmak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışını yerleştirmek amacıyla hareket ediyor. MESKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015-2019 Stratejik Planında belirlenen vizyonu, müşteri ve kalite odaklı politikaları, temel değerleri ve kurumsal gelişime yönelik ana amaçları doğrultusunda 2014 yılında başladığı EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Mükemmellik Modeli Kalite yolculuğunu başlattı. 2017 yılında ise ulusal değerlendirme sistemine alınan Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız seviyesinden sonra küresel seviyeye taşımak üzere EFQM nezdinde uluslararası başvuru yapıldı ve değerlendirmelere esas saha ziyareti de çok uluslu bir değerlendirici ekip tarafından 14-18 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kalite denetçileri MESKİ'yi inceledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

09 Mart 2021, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Güneş
  06:54
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı