ADIYAMAN HABERLERİ

Kahta İlçesinde “Kadına Şiddete Hayır” Konulu Konferans Düzenlendi

IHA
01.12.2015 - 11:56 |Son Güncelleme :

ADIYAMAN'IN KAHTA İLÇESİNDE "KADINA ŞİDDETE HAYIR" KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

IHA

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele kapsamında ’Kadına Şiddete Hayır’ konulu konferans düzenlendi.
Kahta ilçe Kaymakamlığı ile Kadın ve Çocukları Koruma Derneği tarafından organize edilen konferans, Kahta baraj kenarındaki bir restaurantta gerçekleştirildi. Konferansa, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Demir, Jandarma Başçavuş Nedim Çelebi, Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş ve çok sayıda aileler katıldı. Kardeş, “Kadına yönelik şiddete karşı mücadele kapsamında düzenlediğimiz bu tür programları her yıl düzenli olarak yapıyoruz. Çalışmalarımızda özellikle dezavantajlı gruplara yönelik olmasına dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu. Konferansa konuşmacı olarak katılan Hacı Muhammed Şükrü Şirazi Tasavvuf İlim ve Kültür Derneği Başkanı Sare Özer, konuşmasında İslam’da kadının yeri ve önemi hakkında bilgiler sundu. Konuşmacı Özer, kadının da, Allah’ın bir kulu olmasından dolayı erkeklerle aynı İslami görev sorumluluklara sahip olduğuna vurgu yaparak, kişinin kendisine yapılmasını istemediği bir hareketi kadına karşı yapması veya o eziyeti kadına layık görmesini cahiliye devrinin özellikleri olduğunu savundu. Kadına şiddet, hem kurumsal olarak hem de devlet olarak kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten Kaymakam Kaya ise kadına şiddeti tasvip etmediği gibi karşısında olduğunu söyledi. Kaya, “Bizlerle iletişim halinde olun. Gerek Kahta’da gerekse köylerinde şiddet mağduru olan kim varsa her zaman yanınızda olduğumuzu bilin. Bizimle iletişim kanallarınız açık olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Kahta İlçesinde “Kadına Şiddete Hayır” Konulu Konferans Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Aralık 2015 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahta İlçesinde “Kadına Şiddete Hayır” Konulu Konferans Düzenlendi haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

09 Mayıs 2021, Pazar
 • İmsak
  03:42
 • Güneş
  05:17
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:58
Sayfa Başı