ANTALYA HABERLERİ

Kadın Temalı Resim, Seramik Ve Öyküler Sergide Toplandı

IHA
09.03.2015 - 12:22 |Son Güncelleme :

KONYAALTI BELEDİYESİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZEL DÜZENLEDİĞİ “KADIN VE DOĞA” KONULU RESİM VE SERAMİK YARIŞMASI İLE “KADIN ÖYKÜLERİ” KONULU ÖYKÜ YARIŞMASINI SERGİ AÇILIŞI İLE SONLANDIRDI.

IHA

Konyaaltı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği “Kadın ve Doğa” konulu resim ve seramik yarışması ile “Kadın Öyküleri” konulu öykü yarışmasını sergi açılışı ile sonlandırdı.
“Kadın ve Doğa” konulu resim ve seramik yarışması ile “Kadın Öyküleri” konulu öykü yarışması, Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında açılan sergi ile sonlandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen yarışmanın dereceye giren isimlerini Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek açıkladı. Serginin açılışında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ülkemizde kadına yönelik şiddettin her yıl arttığına dikkat çekti. Başkan Böcek, “Atatürk ‘Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ demiştir. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Kadınlarımızın toplumdaki yeri ve görevleri konusunda bir birey olarak kişiliğini
kazanması ve toplum içinde hak ettiği yeri alması gerekmektedir. Yarınlarımızı aydınlığa taşıyacak olan gençlerimizi yetiştiren, büyüten kadınlarımız; aslında toplumlar inşa etmektedir” şeklinde konuştu. Başkan Böcek, yarışmaya katılan tüm kadınları tebrik ettiğini belirterek, dereceye giren isimlere ödüllerini takdim etti.
“Kadın Öykülüri ” konulu öykü yarışmasına 102 eser katılırken, “Kadın ve Doğa” konulu yarışmaya 68 resim, 45’te seramik yarışmacısı katıldı. Yarışmada dereceye giren isimler resim 1. Zuhal Başbuğ, 2. Fatih Toprak, 3. Melihat Aktan; seramik 1. Sema Bayram, 2. Esra Çetin, 3. Gülsüm Kılınç; öykü 1.Kübra Olkay, 2.Elif Yonat Toğay, 3.Serap Nesli Tanrıverdi olarak açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kadın Temalı Resim, Seramik Ve Öyküler Sergide Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Temalı Resim, Seramik Ve Öyküler Sergide Toplandı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı