Jardel ortalığı karıştırdı!

Güncelleme Tarihi:

Jardel ortalığı karıştırdı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 09, 2015 20:50

Milletvekili Mario Jardel, kabinedeki 16 kişinin görevine son verdi. Ölüm tehditleri aldığı iddiaları arasında gözden kayboldu.

Haberin Devamı

Bir dönem Galatasaray'da oynayan ve Avrupa'da gol kralı olan efsane oyuncu Mario Jardel, ülkesinde ortalığı karıştırdı. 2014 genel seçimlerinde memleketi Rio Grande do Sul eyaletinde, ilk sıradan milletvekili seçilen Brezilyalı eski futbolcu için politikada işler bir yıl sonra değişti.

Jardel, duyduğu yönetimsel rahatsızlıktan dolayı başkanlık ettiği kabinedeki idarecilerin görevine son verdi ve sonrasında kendisi de gözden kayboldu. Yürütme organının resmi gazetesinde yayınlanan rakamlara göre meclisteki 21 üyenin 16'sı görevden alındı.

Jardel'in kabinedeki diğer üyelerle arasında geçimsizlik bulunduğu, çalışmalarından memnun olmadığı ve ölüm tehditleri bile aldığı öne sürüldü. Tehditlerin bazı belgeleri imzalaması konusunda geldiği iddia edildi. Bu gelişmelerin üzerine Jardel'in depresyona girdiği ve bir süre uzak kalmak adına uzaklaştığı, sonrasında tekrar geri dönüp dönmeyeceğinin merakla beklendiği ifade edildi. Mario Jardel'in başı daha önce de uyuşturucu konusunda belaya girmişti. (Milliyet)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!