Jakobs: Bu sonuç bize güven verdi

Anderlecht Teknik Direktörü Ariel Jakobs, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında 2-1 kazandıkları Bursaspor karşılaşmasına ilişkin olarak, “Böyle güçlü bir seyirci ve böyle büyük bir takım karşısında oynamak, reaksiyon göstermeyi gerektirir. Takımım bu reaksiyonu gösterdi” dedi.

Jakobs, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, oyuncularının bu akşam, özellikle ikinci yarıda sergilediği futboldan fazlasıyla memnun olduğunu söyledi.

Maçta yenik duruma düşmelerine karşın oyundan kopmadıklarını dile getiren Jakobs, şunları kaydetti: “Böyle güçlü bir seyirci ve böyle büyük bir takım karşısında oynamak reaksiyon göstermeyi gerektirir. Takımım bu reaksiyonu gösterdi. Penaltıdan yediğimiz gole karşın maçı bırakmadık. Buna benzer olaylar maç sırasında başınıza gelirse zaman zaman konsantrasyon kaybedersiniz. Penaltı bize tam tersi güven kazandırdı. Maça tutunmayı sağladık ve sonunda galip gelmeyi bildik.”

Jakobs, “Alınan bu sonuç ikinci maç ve tur için size avantaj sağladı mı?” sorusuna, “Bu sonuç bize güven verdi ancak geçmişten ders almamız gerekir. İyi bir sonuç ama maç bitmeden konuşamam” yanıtını verdi.

Bursaspor'un kazandığı penaltının sorulması üzerine Jakobs, “Benim bulunduğum yerde üst üste futbolcular vardı. O nedenle net birşey söylemem mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.
Haberle ilgili daha fazlası: