GeriFutbol İşte Beşiktaş'ın borç miktarı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Beşiktaş'ın borç miktarı

İşte Beşiktaş'ın borç miktarı
refid:27583544 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Halen devam eden Beşiktaş Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda siyah beyazlı ekibin alacaklar düşürüldükten sonraki net borcu 666.689.723 lira olarak açıklandı.

Bugün yapılan 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda Denetleme Kurulu tarafından açıklanan borç miktarının toplamda 830.425.781 TL, alacaklar düşüldüğünde de 666.689.723 TL olduğu belirtildi.

Divan Kurulu toplantısına geniş bir katılım olurken Yönetim Kurulu tam kadro arak Divan'da yer aldı.


YALÇIN KARADENİZ'DEN TEPKİ: KENDİ TELEVİZYONUMUZ BİZE HAKARET EDİYOR
Toplantının açılış konuşmasını yapan divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz ise çeşitli platformlarda divanı eleştirenlere tepki gösterdi. Bazı kişilerin kulübün yönetim kurulu üyelerine yakın durmaya çalıştığını, daha sonrasında üyelerden uzaklaştıklarında bu kişilerin eleştirel konuşmalar yaptıklarına dikkati çeken Karadeniz, son zamanlarda bazı kişilerin de divan toplantılarının gereksiz olduğu yönünde beyanlar verdiğini dile getirdi.

Bu kişilerin divanı küçük düşürücü konuşmalar yaptığını belirten Yalçın Karadeniz, "Televizyonlara çıkıp, 'bu divan nedir, kaç paralık insanlardır' diyorlar. 1960'lı yıllardan beri faaliyet gösteren bir kurulu hiçbir şey olmuyor gibi göstermeye kimsenin hakkı yok. Kendi televizyonumuzda da bize hakaret etmeyi kar sayıyorlar. Bizim televizyonumuzda bize hakaret etmelerine izin vermeyin" diye konuştu.

Fikret Orman'ın kürsü konuşması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sene hedeflerinin Beşiktaş takımına kendi statlarında şampiyon olarak tur attırmak olduğunu söyledi.

İstanbul’da yapılan Divan Kurulu Toplantısında konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün borçlanma sebeplerinden, stat inşaatından ve gündeme ilişkin konulardan bilgiler verdi.
Fikret Orman, “Borç artıyor hepiniz endişeleniyorsunuz. Ve endişelenmelisiniz. Beşiktaş’ın borcuna bizim ve arkadaşlarımızın geldiği aydan sonra bakmak lazım. Biz gelmeden önce kulübün içinde bulunduğu durum çok daha kötüydü. Bazı kalemler davalar sonuçlanmamasına karşın ve stat için belli şirketlere verdiğimiz için avansları da hesaplayarak böyle bir büyük borç çıktı. Gelirimizin büyük bir kısmı temlik edilmiş vaziyette. 80-90 milyon dolarlık bir gelirle dönmeye çalışsanız bile, faizlere gidecek olan bir meblağ var. Demek ki bu gelirle borçlarımızı ödemek mümkün değil. Biz de kulübü mali anlamda biraz ufalttık. Bunun için de taraftarlarımızdan tepkiler aldık. Hem borcu aşağı indireceksiniz, hem de yatırım yapacaksınız öyle bir şey yok. Bizim dinimizde güzel temennilerden sonra amin demek lazım. Bizim yaptığımız güzel işlere de amin demek lazım.”diye konuştu.

BİZLER OKUS POKUSLA İŞ YAPMIYORUZ. ADAY OLACAK SİHİRBAZ VARSA BUYRUN ADAY OLSUN

Başkan Fikret Orman, stat yapmanın zor olduğunu ve bu sene hedeflerinin şampiyon olmak olduğunu söyledi. Orman ayrıca bu kadar sıkıntılar içerisinde bir aday varsa sihirbaz varsa “Buyrun aday olsun.” ifadesi kullandı.

Orman, “Şimdi bu statları devlet bile yapamıyor. Konya stat yapımı bile 4 sene sürmüş. Biz 29 Aralıkta stat yapımına başladık ve finanse ediyoruz. Borçlandı diyorlar. Devlet yapmıyor neyle yapacaktık. Biz okus - pokusla iş yapmıyoruz. Stadyumumuzu borçlanarak yapıyoruz, buna mecburuz. Statta 17 Milyon dolarlık koltuğumuz kaldı. Kredi almadan borçlanmadan stadı yapacak olan varsa, 2016’da varsa böyle bir sihirbaz, aday olmasını bekliyorum. 3 tane projemiz var stadı bitirmek için. Borçlanmadan bir finansman model için çalışıyoruz. Lig bitmeden stada geçmek istiyoruz. Heyecanlanıyorum. Stadın büyük ağırlığı temelindeydi ve biz bunu şu an bitirdik. Önümüzdeki mali genel kurulda stadımız bitmiş olarak arkadaşlarımla sizin karşınıza çıkmak istiyorum. Bu sene Gökhan Töre ile Motta hariç 2 yabancı 1 yerli oyuncu almışız. Demba Ba, Sosa ve Cenk Tosun. Artık yüksek adetli transferlere ihtiyaç olmayacaktır. Eski sistem gibi transferler olmayacaktır. Kılı kırk yararak çalışıyoruz. 2 rakibimizde bakıyorlar ki biz doğru yapıyoruz. Bizim stratejimize dönüyorlar. Biz sizin güven oyunuzla buraya geldik. Bize güvenin. Siz endişeleniyosunuz haklısınız ama inanın biz 2 kat daha fazla endişeleniyoruz. Bu sene birinci hedefimiz Beşiktaş takımına kendi stadında şampiyon olarak tur attırmaktır.”dedi.
Bu arada Orman, stadın Aralık ayı sonu itibari ile kaba inşaatının bitmiş olacağını da sözlerine ekledi.

BİZİ 3 TEMMUZ SÜRECİNE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman divan kurulu üyelerine son olarak, birilerinin kendilerini 3 Temmuz süreci konularına çekmek istediğini belirterek, “Beşiktaş’ın kimseye hesap vermek gibi bir durumu yoktur. Şike olayında bizi konu mankeni gibi olaya çekmeye çalışıyorlar. Serdal Adalı konularını açıyorlar. Düşünün Sayın Adalı’nın bir tane tapesi yoktur. Biz kendisini de savunduk. Merak etmeyin sizlerin yüzünü kara çıkartacak hiçbir şeyin içerisinde de olmayız. “Dedi


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle