GeriSpor İnönü Koşusu Özdemir'in
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnönü Koşusu Özdemir'in

İnönü Yol Koşusu'nu Galatasaraylı Uğur Özdemir kazanırken, antrenörlüğünü yaptığı Paşabahçe İlköğretim Okulu sporcuları ise takım halinde ilk sırayı aldı. 71'i erkek, 16'sı bayan atletin, İnönü'nün evinin önünden start alıp, heykelinin önünde bitirdiği koşuya İnönü ailesinden kimsenin gelmeyişi atletleri üzdü.

Atletizm Federasyonu üyesi ve İl Temsilcisi Selahattin Yıldız, ‘‘Türkiye'nin en eski Atletizm yarışmalarından biri olan İnönü koşusuna İnönü ailesi 10 yıldır ilgi göstermiyor. Biz kendilerinden bu 60 yıllık koşuya sahip çıkmalarını hiç olmazsa ödül töreninde hazır bulunmalarını bekliyoruz. En büyük dileğimiz, İnönü Koşusu'na Uluslararası nitelik kazandırıp, sponsör desteğinin sağlanmasıdır’’ dedi.

Koşuyu büyük bayanlarda Bakiye Duran, gençlerde Eda Yumak birinci bitirdi. Bayan takım sıralamasında Paşabahçe İlköğretim Okulu ile erkeklerde Galatasaray ilk sırayı aldı. Yarışmaya G.Saray, Tekel, Ataköy Deniz, Mercedes, Paşabahçe İlköğretim Okulu, Masterler Atletizm Kulübü ve Ümraniye Namık Kemal Lisesi katıldı.False