GeriFutbol İngilizlere göre Platini rüşvet aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngilizlere göre Platini rüşvet aldı

İngilizlere göre Platini rüşvet aldı
refid:30320077-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İngiliz Guardian gazetesi, UEFA Başkanı Michel Platini'ye, FIFA tarafından 2011 yılında ödenen 1.8 milyon Euro'nun rüşvet olduğunu öne sürdü. Gazeteye göre Platini bu parayı, 2011'deki başkanlık seçimlerinde Sepp Blatter'i desteklemesi karşılığında aldı.

FIFA'nın, 2011 yılında UEFA Başkanı Michel Platini'ye 1.8 milyon Euro ödediği ortaya çıkmıştı...

Platini bu parayı 1998-2002 yılları arasındaki danışmanlık faaliyetinden dolayı aldığını savunuyor. Ancak UEFA Başkanı, paranın kendisine neden 9 yıl sonra ödendiğini henüz açıklamış değil. Üstelik Platini'nin elinde herhangi bir sözleşme de bulunmadığı sanılıyor.

İngilizlere göre Platini rüşvet aldı

UEFA'NIN ESKİ BAŞKANI JOHANNSSON: PARANIN ÖDENME ZAMANI TESADÜF DEĞİL
İngiliz Guardian gazetesi, adını açıklamadığı kaynaklara dayanarak, Platini'ye bu paranın 2011 yılındaki başkanlık seçimlerinde Sepp Blatter'i desteklemesi için rüşvet olarak verildiğini öne sürdü. Paranın Platini'nin hesabına, başkanlık seçimlerinden birkaç hafta önce yattığını hatırlatan Guardian, UEFA'nın eski başkanı Lennard Johansson'un konu hakkındaki görüşlerine de yer verdi.

1998 FIFA başkanlık seçiminde, Sepp Blatter'e kıl payı farklı geçilen Johansson; "Paranın Platini'ye ödenme zamanının bir tesadüf olduğuna inanmıyorum" dedi.

Blatter, 2011'deki başkanlık seçiminde, Asya Futbol Konfederasyonu başkanı Muhammed bin Hammam ile karşı karşıya gelmişti. Bin Hammam, üyelere rüşvet dağıttığı yolundaki iddialar üzerine yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı. (NTV Spor)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle