GeriFutbol İlkay Gündoğan stat yaptırıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor!

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Balıkesir'in Dursunbey ilçesine yapılacak olan stadın yapımına başlandı. Stadın ismi İlkay Gündoğan Stadı olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Balıkesir'in Dursunbey ilçesine yapılacak olan İlkay Gündoğan Stadı'nın yapımına başlandı.

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor
Dursunbey'de eski stadın yerinin Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilmesinin ardından, statsız kalan ilçede yeni stadın yapımına başlandı. Hıdırlık bölgesindeki bir alanın Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilmesinin ardından geçtiğimiz ay ihalesi yapılan stat, yapım işini alan firma çalışmalarına başladı.

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor
STAT 500 KİŞİLİK OLACAK
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan yetkililerden bilgi aldı. Stadın 2015 Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan, stadın ilk etapta 500 kişilik tribüne sahip olacağını söyledi. Stadın Büyük kategorilerdeki statlar ile aynı ebatta olacağını belirten Yusuf Turhan ilk etapta soyunma odaları ve hakem odalarının yapımına başlandığını söyledi. UEFA standartlarında sentetik çim ile kaplanacak olan stadın isminin de İlkay Gündoğan Stadyumu olacağını ifade eden Turhan, Borussia Dortmund'un dünyaca ünlü futbolcusu İlkay Gündoğan'ın stat yapımının ardından sosyal tesisler ve bir çok açıdan buraya destek olacağını sözlerine ekledi.

Daha önce Dursunbey Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzlenen stat yerinde yüklenici firmanın çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor
İLKAY GÜNDOĞAN KİMDİR?

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'da forma giyen İlkay Gündoğan Balıkesir'in Dursunbey ilçesinden Almanya'nın Gelsenkirchen kentine işçi olarak göç eden bir ailenin çocuğudur.

Türk asıllı Alman futbolcu, Türkiye yerine Alman Milli Takımı'nı seçtiği için geçtiğimiz dönemde tepkiye sebep olmuştu. (Haberler)

İlkay Gündoğan stat yaptırıyor

False