GeriBasketbol İlkan Karaman G.Saray'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlkan Karaman G.Saray'da

İlkan Karaman G.Saray'da
refid:15543119 ilişkili resim dosyası

Beko Basketbol Ligi'nde yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Tofaş'tan İlkan Karaman'la anlaşmaya vardı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi takımlarından Tofaş'ta oynayan genç yıldız İlkan Karaman ile beş senelik kesin anlaşmaya varmıştır” denilirken, iki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği, bu sezon Tofaş'ta oynamayı sürdürecek olan sporcunun, 2011-12 sezonundan itibaren Galatasaray Cafe Crown kadrosuna katılacağı belirtildi.

Beko Basketbol Ligi'nde geride kalan sezonu 5,1 sayı ve 2,6 ribaund ortalamalarıyla tamamlayan 20 yaşındaki oyuncu 2,05 metre boyunda.

Küçük yaşlardan itibaren milli takım forması giymeye başlayan İlkan Karaman için Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, “Galatasaray Cafe Crown'un gelecek yıllardaki Yenilmez Armada projesinin bir sonucu olarak kulübümüze katılacak olan genç sporcu, halihazırda Ümit Milli Takım kadrosunda bulunan Göksenin Köksal, Sertaç Şanlı ve Melih Mahmutoğlu ile birlikte ülke basketbolunun temelini oluşturacak isimlerden biri olarak gösteriliyor. İlkan Karaman, sadece A takımla değil, altyapı ile de ilgili çalışmalar yapan, kısa, orta ve uzun vadede kalıcı başarılar kazanmak isteyen Galatasaray Cafe Crown adına çok ciddi bir yatırım olacak” ifadeleri kullanıldı.
False