GeriSpor İlk ayağa 212 sporcu katılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk ayağa 212 sporcu katılacak

İlk ayağa 212 sporcu katılacak
refid:23124149 ilişkili resim dosyası

4. Uluslararası ITU Triatlon Avrupa Kupası'nın ilk ayağı, 27-28 Nisan tarihlerinde Antalya'da 212 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Konyaaltı Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, ITU Triatlon Avrupa Kupası kapsamında 27 Nisan Cumartesi günü halk triatlonu düzenleneceğini söyledi.

Pazar günü yapılacak uluslararası yarışmaya ise 28 ülkeden 212 sporcunun katılacağını bildiren Güneş, triatlona bu yıl, geçen yıldan farklı olarak gençler kategorisi eklendiğini kaydetti.

Güneş, sporcular arasında 2012 Londra Olimpiyatları'na katılan Rus sporcu Alexandra Razarenova ile Slovenyalı Mateja Simic'in de bulunduğunu ifade ederek, "Avrupa Kupası'nın ilk ayağı Antalya'da başlayacak. Daha sonra 20 ülkede devam edecek. Puanlı bir yarışma olduğu için sporcular arasında önemli rekabet yaşanacaktır. Yarışmaya 23 Türk sporcu da katılıyor" dedi.

Triatlon Organizasyonu Kurul Başkanı Melih Işıkçı ise parkurla ilgili bilgi verdi. Triatlonun yüzme, bisiklet ve koşu sporunun art arda yapıldığı bir spor türü olduğunu belirten Işıkçı, şunları söyledi:

"Sporcular Konyaaltı'nda 16 Nolu plajın önünden denize girecek. Yerleştirilecek 3 dubanın çevresinde iki tur dolaşarak kıyıya çıkacak. Denizden çıktıktan sonra değişim alanından bisikletlerini alan sporcular, Minicity Kavşağı'na kadar gidip tekrar değişim alanının içinden geçip koşuyla turlarını tamamlayacak. Parkur toplam 40 kilometre olacak. Bitiş çizgisi kent meydanında bulunacak."

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Avrupa Kupası'nın Türkiye'den başlamasının tanıtım için önemli olduğunu ifade etti.
False