GeriSpor İlhan Söyler: Tek yürek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlhan Söyler: Tek yürek

İlhan SÖYLER

HASAN Şaş, Hakan Ünsal ve Ergün, kazmayı, küreği, fener'i almışlar, Paris tüneline girmişler... ‘‘Vur allah vur’’ diyorlar ama bir türlü delik açamıyorlardı. Bu kadar çalışmanın karşılığını alamıyorlardı. Karşısındaki kaya çok sert olduğu için bir türlü kıramıyorlardı. Bir kırsalardı, darmadağın olacaklardı.

Galatasaray'ın sahaya yayılımı enfesti. Lucescu, Emre'yi Jardel'in hemen arkasına monte etmesi akılcıydı. Bu futbolcu tam ısınmışken, hünerlerini, yeteneklerini kullanacağı anda sakatlanıp çıkması, olacakları olmaz hale getiriyordu.

G.Saray'ın sahadaki tüm futbolcularının otomatiğe bağlanmış gibi oyunu ve yardımlaşması enfesti. Herkes birbirinin hatasını kapatıyor, gerekirse bir topa 3 kişi müdahale ediyorlardı. Hele Hasan Şaş, sol kanatta oksijenini sonuna kadar kullandı. Oyunun son bölümlerinde oksijensiz bile oynamaya çalıştı. Öldürücü deparlar attı, o tüneli açmak için en çok enerjisini tüketen kişiydi.

TEBRİKLER

En kritik noktalarda Bülent vardı. Jardel, yaptırdığı penaltı dışında, ilk bölümde önüne düşen topu golle sonuçlandırsaydı, netice çok daha değişik olurdu. Hakan Ünsal, hem sakat, hem de idmansız olduğu için gücünü fazla kullanamadı. Orta sahada oynayan Ergün ve Suat oyunu iyi parsellediler. Okan, sahanın her bölümünü gidip, geldi ama asla oyundan düşmedi. Galatasaray, takım oyununun ne olduğunu gösterdi.

Galatasaray'ın nefis oyununun karşılığı, daha farklı skor olması gerekirdi. Lucescu'yu da tebrik etmek gerekir. Rakibini iyi etüd etmiş, saha içindeki oyun planını iyi kurmuştu. Son günlerde ızdıraplı günler yaşayan Galatasaray'ı kutlamamak elde değil. Tüm futbolcuları bu yürekli oyunlarından dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Teşekkürler Cim bom...

False