GeriİK/Yeni Ekonomi Herkes holdingde çalışmak istiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Herkes holdingde çalışmak istiyor

Herkes holdingde çalışmak istiyor
Abone Olgoogle-news

Yenibiris.com’un iş ilanları ve başvurular arasında yaptığı incelemeye göre, son 6 ay içinde holdinglere yapılan başvurularda önemli bir artış oldu. Holdingler, diğer sektörlere göre yüzde 40 daha fazla başvuru aldı.

Yenibiris.com üzerinden yapılan bir ankette ‘Ne tür bir şirkette çalışmak istersiniz’ diye soruldu. 4.830 katılımcının yanıtladığı soruda ‘holding’, diğer büyüklükteki işletmeleri ve startup’ları geçerek en fazla çalışılmak istenen kurum oldu. Binlerce kişinin çalıştığı holdingler, özellikle yükselme ve gelişme imkanları konusunda kurumsal olması ve prestiji nedeniyle tercih ediliyor. Holdinglerdeki stajyer alımlarında da adaylar ciddi süreçlerden geçiriliyor. Özgeçmişte holdingle ilgili bir staj veya iş deneyimi, başka bir işe geçişte kişiye önemli bir avantaj sağlayabiliyor.

En fazla ihtiyaç satış ekiplerinde
Holding ilanlarına yapılan başvurularda en popüler alanlar tıbbi mümessillik ve satış pozisyonları. İşe alımlarda da en fazla ihtiyaç satış ekiplerinde görülüyor. Son 6 ay içinde iş ilanlarında en çok aranan kişiler tıbbi satış mümessili, motorlu kurye, muhasebe elemanı, ofis asistanı, ruhsatlandırma uzmanı, üretim elemanı, satış temsilcisi ve elektrik elektronik mühendisi. Yönetici seviyesinde ise en çok bölge müdürü, pazarlama ve satış etkinliği müdürü, insan kaynakları müdürü ve medikal müdür aranıyor.

Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek, “İş arayanların bu konuda sık yaptığı bir hata, sadece holdinglerdeki işlere başvuru yapmaları. Oysa özellikle iş hayatının başındaki kişiler için holdinglerin yanısıra küçük şirketler ve startup’larda da birçok iş fırsatı bulunuyor. İş arayanların geniş düşünmelerini ve işi öğrenip hızla kendilerini kanıtlayabilecekleri her iş fırsatını değerlendirmeye gayret etmelerini öneriyoruz” diyor.

False