GeriİK/Yeni Ekonomi GREAT Startup yarışmasının kazananları açıklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

GREAT Startup yarışmasının kazananları açıklandı

GREAT Startup yarışmasının kazananları açıklandı
refid:27720259-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

‘GREAT’ kampanyası kapsamında Türkiye’nin genç teknoloji girişimcileri arasında düzenlenen ve 186 başvurunun yapıldığı ‘GREAT Startup’ yarışmasının sonuçları, İstanbul’da düzenlenen ‘Birleşik Krallık Teknoloji Zirvesi’nde açıklandı.

5 kategorideki yarışmada birinci olan şirketler, Birleşik Krallık’ta iş kurmak için danışmanlık hizmeti alma olanağı kazandı. 186 başvurunun yapıldığı yarışmayı, ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde www.vitringez.com e-ticaret sitesi ile Natali Yeşilbahar, ‘Üniversiteli Genç Girişimci’ kategorisinde 7 farklı sosyal medya uygulaması sunan www.visionteractive.com ile Onur Candan, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde cloud üzerinden callcenter hizmeti sunan www.alo-tech.com ile Cenk Soyak, ‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde yemek sitesi www.favoreat.com ile Verda De Eskinazis kazandılar.

Danışmanlık alacaklar
‘Jüri Özel Ödülü’nü ise seyahat turizm siteleri http://cloudarena.com ve HotelRunner projesi ile Arden Agopyan kazandı. Sonuçların açıklanmasının ardından yarışmacı şirketleri ve kazananları kutlayan Birleşik Krallık Başkonsolosu ve Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) Türkiye, Orta Asya & Güney Kafkaslar Genel Direktörü Leigh Turner, jürinin son derece başarılı projeler arasında seçim yapmakta zorlandığını belirtti. Kategori birincisi olan şirketler risk sermayesi şirketlerinin de yer aldığı Birleşik Krallık seyahatine katılım hakkı, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyenlere danışmanlık, ilgili kişilerle tanışma ve Birleşik Krallık’ta iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma olanağı kazandılar.

False