GeriİK/Yeni Ekonomi Görevi tamamla parayı kazan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görevi tamamla parayı kazan

Görevi tamamla parayı kazan
Abone Olgoogle-news

İlker İnanç, Çağlar Bozkurt ve Tolga Bakkaloğlu, özellikle teknolojinin gelişmesiyle beraber son zamanlarda pek çok kişiden duyduğumuz “Acayip bir fikrim var!” cümlesini kuran kişiler arasında yer alıyor. Onların farkı ise fikirlerini hayata geçirmiş olmaları.

Görevi tamamla parayı kazan
İnanç, Bozkurt ve Bakkaloğlu, sahadan veri toplaması gereken firmalar ile bu veriyi onlar için toplayabilecek akıllı telefon kullanıcılarını bir araya getiren bir mobil platformu kurmuş. 2014’te kurulan bu platformun ismi Twentify. Platform bünyesinde geliştirilen Bounty ise firmalar ile kullanıcıların buluştukları bir akıllı telefon uygulaması. Amaç, bir yandan firmaların ihtiyacı olan veriyi daha hızlı toplamasına yardımcı olmak bir yandan da kullanıcıların para kazanmasını sağlamak. 

Bounty aracılığıyla, kullanıcılar harita üzerindeki farklı görevleri görebiliyor. Bu görevler sahadan veri toplamak isteyen firmalar tarafından belirleniyor. Görevi başarıyla tamamlayabilirseniz, o görev için tanımlanan TL üzerinden miktarı kazanmış oluyorsunuz ve bu para hesabınıza yatıyor.

55 Bin Kullanıcı
Konu hakkında görüştüğümüz Bozkurt ve İnanç, kullanıcıların sayısının 55 bini bulduğunu ve bunun yarısının 18-25 yaş aralığındaki kişilerden oluştuğunu belirtiyor. Ev hanımlarının oranı ise yüzde 15. Kullanıcılar, kullanım sıklığına göre aylık 100 ila bin lira arasında para kazanabiliyor. Bugüne kadar kaydedilen en yüksek aylık kazanç da 2 bin 500 lira. Bu miktarlar özellikle harçlığını çıkarmak isteyen bir üniversite öğrencisi veya aile bütçesine ek gelir katmak isteyen kişiler için çok faydalı oluyor.

Destek Yatırımcıdan
Twentify’ın ortaya çıkmasını sağlayan destek teknoloji bazlı startup’lara yatırım yapan TRPE Venture Partners’dan gelmiş. Şirket yetkilileri, Bounty henüz fikir aşamasındayken 1 milyon dolarlık yatırım yapmayı uygun görmüşler. Ayrıca, fikrin gelişmesi için danışmanlık da yapmışlar.

Sistem nasıl işliyor
Bounty’i açtığınızda çıkan haritadan şehirdeki tüm görevleri görebiliyor ve yapmak istediğiniz görevi seçebiliyorsunuz. Örneğin, soğuk içecek dolabı denetleme görevini aldınız. Bu görevi tamamlayabilmek için dolabın bulunduğu yere gitmeniz gerekiyor. Daha sonra görev detayında istenen verileri uygulamayı kullanarak giriyorsunuz. Verileri gönderdikten sonra onay bekliyorsunuz. Onay geldiğinde o görev için belirlenen ücret hesabınıza yatıyor.

False