İZMİR HABERLERİ

İEÜ'den yüksek lisans teklifi

DHA
26.01.2018 - 10:17 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), bahar dönemi yüksek lisans ve doktora programlarına başvurular başladı. Tezli ve tezsiz yüksek lisans seçeneklerinin yanı sıra uzaktan eğitimin gerçekleştirildiği akademik yaşamda, öğrenciler, elektronik mühendisliğinden finansa, lojistik yönetiminden sağlık kuruluşları yöneticiliğine dek farklı alanlarda kendilerini geliştirme olanağı yakalayacak.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, lisans eğitiminin ardından yüksek lisans programlarının öğrencilerin ihtiyacı haline geldiğini belirterek, "Rekabet ortamının her geçen arttığı günümüzde yüksek lisans kariyer hedeflerinde bir yol ayrımı oluşturuyor. Yüksek lisans, kariyerinde belli bir noktaya gelmiş profesyonellerin bilgilerini tazelemelerini, son gelişmeleri öğrenmelerini sağlıyor. Kariyer basamaklarında ilerlemek, mezunlarımızın ve iş yaşamındaki profesyonellerin kendilerini ve işlerini daha da geliştirmeleri için yenilenmiş bilgilere ihtiyacı bulunuyor. Yeni bilgilerle günümüzün gereklerini içeren, vizyon tazelenmesini sağlayan lisans üstü eğitim programlarımızla iş dünyasına yeni bir soluk kazandırıyoruz. Üniversite bünyesinde 4 enstitümüzde 37 programla iş yaşamında ihtiyaç duyulan yeni bilgileri veriyoruz. Lisans üstü programlarımız Türkçenin yanı sıra günümüz koşullarında İngilizce olarak da veriliyor. Öğrencilerimiz hem dil anlamında hem de lisans üstü eğitimle dünya vatandaşı oluyor" dedi.

PROFESYONEL YAŞAMDAN ÖRNEKLER

İzmir Ticaret Odası üyelerinin iş gelişimi için oda üyesi ya da birinci derece yakınları ve mezunlara yüzde 15 olan indirimin yüzde 25 oranına çıkartıldığını kaydeden Demirtaş, İşletme, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri Enstitüleri bünyesinde kariyerinde başarıyı amaçlayanların kendini geliştireceği programların yer aldığını vurguladı. Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Üreme Biyolojisi, Sağlıkta Kalite ve Hasta Güvenliği, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği programlarının bulunduğunu ifade eden Başkan Demirtaş, İşletme Enstitüsü'nde Finans, MBA, e-MBA, Yöneticiler için MBA yüksek lisans programlarının yer aldığını aktardı. Başkan Demirtaş, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Bankacılık ve Uygulamalı Finans, Ekonomi, Finans Ekonomisi, Lojistik Yönetimi, Marka İletişimi, Medya ve İletişim Çalışmaları, Özel Hukuk, Pazarlama İletişimi ve Halklı İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sürdürülebilir Enerji, Tasarım Çalışmaları, Tasarım Yönetimi ve Yat Tasarımı programlarına öğrencileri davet etti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İEÜ'den yüksek lisans teklifi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:53
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı