GeriSeyahat Huzurlu tatili bununla yazın: Kalem Adası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Huzurlu tatili bununla yazın: Kalem Adası

Huzurlu tatili bununla yazın: Kalem Adası

Doğanın bahşettiği en güzel yerlerden biri olan, İzmir'in Dikili ilçesine bağlı (Midilli Adası'nın tam karşısı) Kalem Adası da son dakika tatilcileri için bir fırsat olabilir.

Kalem Adası, kültür ve kaplıca turizmi ile de yılın her dönemi pek çok turisti ağırlıyor. Dikili Limanı ile de dünyaya açılan kapı konumunda olan ilçe, plajlarıyla da muhteşem bir tatil noktası. Yaklaşık 40 km. uzunluğunda plajı, masmavi denizi ile tatilcilerin uğrak noktası olan Dikili, genellikle yılın her dönemi açık olan pek çok konaklama tesisi ile hizmet veriyor.

Huzurlu tatili bununla yazın: Kalem AdasıBu tesislerden biri de Oliviera Resort. Otelin önünde engin bir denizi, palmiyeleri, rengarenk çiçekleri ve ağaçları var. Otelin 'Şato' bölümündeki Balayı Suiti, Kral dairesi, hamamlı odalar kişiye özel tatili hissettiriyor. Restoranda ise Ege mezeleri ve kabuklu deniz ürünleri ile iddialı.

Huzurlu tatili bununla yazın: Kalem AdasıGörülmeye değer bir deniz altı zenginliğine sahip Ada’da, TSSF onaylı tek yıldızdan üç yıldıza kadar dalış brövesi veren Su Sporları Merkezi’nde ister bröveli dalış ister deneme dalışı (Discovery) imkânları da sunuluyor. Ada çevresinde gezinti yapıp değişik koylarda denize girmek isteyenler de bot turlarına katılabiliyor.

False