Hürriyet Hakem Konseyi yorumladı

Hürriyet Hakem Konseyi yorumladı

Hürriyet Hakem Konseyi üyeleri Bünyamin Gezer, Lale Orta ve Ali Kunak, Sivasspor - Fenerbahçe karşılaşmasındaki kritik pozisyonları değerlendirdi. Sivasspor - Fenerbahçe maçının haklemi Yunus Yıldırım'ın notu Hakem Konseyi tarafından 7.2 olarak belirlendi. Bu şu anlama geliyor; Maçın kaderiyle oynadı ve çok kötü bir hakemlik sergiledi....

Haberin Devamı

İŞTE YUNUS YILDIRIM'IN NOTU

Bünyamin GEZER: 7.1 (ÇOK KÖTÜ)

10. dakikadaki penaltı pozisyonu sadeceçizgi hakemine yıkılamaz. Yan hakemler, ve Yunus Yıldırım da o penaltıyı verebilmeliydi. Egemen'in üzerine çok hızlı gidip kart göstermesi hakemlik tekniği açısından yakışmadı ve Egemen'i tahrik etti. O hareketin ardından da Egemen'in çok sert itirazı geldi. Meiresles'i de atamayarak uzun süre unutulmayacak kadar kötü bir yönetime imza attı.

Ali KUNAK: PUAN: 7.2 (ÇOK KÖTÜ)

Hakem bugünkü yönetimi ile hem bu müsabakanın neticesine tesir etti. Hem de bir oyuncunun ihraç edilmesine neden olan yanlış bir karar vererek o takımın bundan sonraki oynayacağı müsabakaya da etki yapmış oldu.

Lale ORTA: PUAN: 7.2 (ÇOK KÖTÜ)

Kötü bir performans sergiledi. Egemen'in pozisyonundan sonra maçın kontrolünü elinden kaçırdı. Verdiği ve vermediği kararlar ile oyuncuların sarı kart görmesine ve oyundan atılmasına neden oldu. Vermediği net bir penaltı ve kırmızı kart vardı.


POZİSYON YORUMLARI

Dk. 72: Meireles'in rakibi Aydın Karabulut'a yaptığı sert hareketi Yunus Yıldırım sarı kart verdi. Kırmızı da olabilir miydi? İşte Konsey'in yorumları:

Haberin Devamı

Hürriyet Hakem Konseyi yorumladı

Bünyamin Gezer:

Meireles,'in rakibine yaptığı müdahale çok sert ve direkt kırmızı kart olmalıydı. Ama Yunus Yıldırım sarı kartla geçiştirdi. Gerek Egemen'in ilk kırmızı kartı, gerekse Meireles'e vermediği kırmızı kartla Yunus Yıldırım maçın önüne geçti.

Ali KUNAK:

Meireles'in rakibine hareketi çok sert, oyundan atılması gerekiyordu. Ama hakem atamadı. Egemen'in pozisyonundan sonra hakemin dengesi bozuldu. Disiplin yönünde bir çok hata yaptı, bu da onlardan biriydi.

Lale ORTA:

Meireles'in hareketi sakatlamaya yönelikti. Direkt kırmızı kart olmalıydı. Daha önce verdiği sağlıksız kararlar nedeniyle maçın kontrolünü kaybetti ve bu nedenle hatalı kararlara imza attı.

-Dk. 21: Egemen'in Atıf'a yaptığı müdahalenin ardından önce sarı kart gördü... Egemen, bu kararın ardından hakeme yaptığı itirazından sonra da kırmızı kartla oyundan atıldı. Bu kartlar doğru muydu?

Hürriyet Hakem Konseyi yorumladı

"FAUL YOK. KIRMIZI KART DOĞRU"

Bünyamin Gezer: Atıf'ın düşüşüne verdiği faul kararı yanlış ama Egemen'in hakeme göğüs atması yanlış ve kırmızı kart doğru.
Lale ORTA: Hakemin faul çaldığı pozisyonda Egemen'in Atıf'a müdahalesi yok... Yani, faul nedeniyle Egemen'e verilen sarı kart yanlış. Ama hakemin kararı sonrası Egemen'in Yunus Yıldırım'a yaptığı hareketler ve itirazı kırmızı kart..
Ali KUNAK: Egemen'in Atıf'a teması yok. Sarı kart ve faul hatalı. Ancak kırmızı kartta hakem haklı. Futbolcu ne olursa bir hakem hatalı karar verse dahi, küfür etme ve bu şekilde tepki gösterme hakkı yok.

Dk. 10: Ceza sahası içerisinde Sow'un ortasında top Kadir'in eline çarptı mı ve pozisyon penaltı mıydı?

Hürriyet Hakem Konseyi yorumladı- Bünyamin Gezer:
Pozisyon net bir penaltı. Hakem pozisyonda hatalı bir karar verdi.
- Lale ORTA:
Top Sivassporlu Kadir'in eli doğal konumda olmadığı için top ele çarpıyor ve pozisyon penaltı.
- Ali KUNAK:
Çok net bir penaltı. Hatta elle oynayan Kadir'e de sarı kart çıkmalıydı.

Haberin Devamı

------

Haberle ilgili daha fazlası: