ANTALYA HABERLERİ

Hizmet Binası Açılışında En Çok Kredi Veren Hükümet Tartışması

IHA
14.03.2015 - 13:09 |Son Güncelleme :

HİZMET BİNASI AÇILIŞINDA KONUŞAN KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK (FOTOĞRAFTA), TESKOMB GENEL BAŞKAN VEKİLİ MUSTAFA ALAN’IN EN İYİ KREDİYİ AK PARTİ DÖNEMİNDE ALDIKLARINI SÖYLEMESİ ÜZERİNE, ODA BAŞKANLARINA EN İYİ KATKIYI CHP DÖNEMİNDE VERİLDİĞİNİ İFADE ETTİ.

IHA

Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yeni hizmet binasının açılışında, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Merkez Birlik (TESKOMB) Genel Başkan Vekili Mustafa Alan ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında en çok kredi veren hükümetler tartışması yaşandı.
Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yeni hizmet binasının açılışına AK Parti Antalya Milletvekilleri Sadık Badak, Hüseyin Samani, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TESKOMB Genel Başkan Vekili Mustafa Alan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ve çok sayıda esnaf katıldı.
BİRÇOK ESNAF BURADAN HİZMET ALACAK VE HİZMET VERECEK
Hizmet binası açılış kurdelesi kesilmesinin ardından Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 1997 yılında kurulduğunu hatırlattı. Kooperatifin kuruluşundan buya bir adım daha öne geçmeye çalıştıklarını belirten Sevimçok, “Tabii ki tek başımıza değil, esnaflarımızla birlikte bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde olduk. Biz bu binanın yalnızca temsili olarak açılışını yapacağız. Bizden sonra da birçok esnaf kardeşimiz bu binadan hizmet alıp, hizmet verecekler” dedi.
EN İYİ KREDİYİ AK PARTİ ZAMANINDA ALDIK
Açılışta TESKOMB Genel Başkan Vekili Mustafa Alan ise en iyi krediyi AK Parti hükümeti döneminde aldıklarını savundu. Alan, “Hakikaten biz krediyi özellikle Cumhuriyet tarihinde siyaseten söylemiyorum. En iyi krediyi biz AK Partili hükümetlerden aldık. Bir de Refah-Yol döneminde Tansu hanımdan aldık. Şuan 750 milyon ek para ayrıldı. Kredi ile ilgili hiç problemimiz yok. Siz Merkez Birliği olarak hiçbir kooperatifimizin sıkıntısı olmadığını belirtmek isterim. Ama talep çok. Krediyi idareli, seçerek verelim. İnşallah biz de kredi yönünden destekleyeceğiz. Esnaf sanatkarlar altın günlerini yaşıyor” şeklinde konuştu.
ODALARA EN BÜYÜK KATKI CHP DÖNEMİNDE
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, TESKOMB Genel Başkan Vekili Mustafa Alan’ın en iyi krediyi AK Parti döneminde aldıklarını söylemesi üzerine, oda başkanlarına en iyi katkıyı CHP döneminde verildiğini ifade etti. Başkan Böcek, “Sevgili birlik başkanımız AK Parti döneminde yardımları kredi olarak çok aldığını söyledi ama biliyorsunuz oda başkanlarımız iki dönemden başka seçilemiyordu. Birçok kıymetli oda başkanlarımız var. Onlara da en büyük katkı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) döneminde yapılmıştı. Önemli olan burada siyaset yok. Bütün siyasiler burada. Biz bütün katkı koyan, burada bulunan herkese hiçbir kimsenin siyasi görüşüne bakmadan teşekkür ediyoruz” dedi.
4’cü kez Konyaaltı Belediye başkanlığına seçildiğini hatırlatan Böcek, “Dördüncü dönemdir 19 ilçe içerisinde yüzde 60 ile seçilen bir kardeşiniz olarak bütün herkese teşekkür ediyorum. Burada siyaset yok. Burada esnafımız zor durumda. İnşallah bundan sonra katkı koyan AK Parti hükümeti de olur. 7 Haziran da Cumhuriyet Halk Partisi de olabilir. Herkes olabilir” diye konuştu.
KREDİ ESNAF SANATKARLARIN CAN SUYU
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ise şu şekilde konuştu.
“Milletvekilleri, siyasetçiler tabii ki saygın. Ama maalesef bu çok önemli görevleri verirken de oda, birlik ve federasyon başkanlarımız bilirler hakikaten sırat köprüsüdür. Hizmet verirseniz bir yerlere gelirsiniz. Bugün kredi esnaf sanatkarların can suyu. Ama maalesef dükkana mal koymak yerine devlete olan vecibeleri yerine koymak için alınan kredilerdir. Ama esnafın bu faizi kaldıracak gücü yoktur. Ben 45 yıldır bu görevleri üstleniyorum. Hafta tatil ruhsatını ödeyemez halinde idik. İşte bunların birçoğu kalktı. Emekli aylıklarından inşallah seçime kadar yüzde 15 kesinti yapılmayacak. Torba yasa ile bu kesintiler inşallah kalkacaktır.”
Hizmet binasının açılışının ardından Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulu gerçekleştirilmek üzere başladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hizmet Binası Açılışında En Çok Kredi Veren Hükümet Tartışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2015 tarihinde saat 13 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizmet Binası Açılışında En Çok Kredi Veren Hükümet Tartışması haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:52
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  20:57
Sayfa Başı