Hamza Sayın'dan tarihi vuruş

Hamza Sayından tarihi vuruş

Antalya'da yağmur nedeniyle 3 saat geç başlayan Turkish Airlines Open 2013 Golf Turnuvası'nda yarışan Hamza Sayın; başta Tiger Woods, Justin Rose ve Lee Westwood olmak üzere dünyanın en iyi golfçüleriyle yarışan ilk Türk sporcu oldu.

Haberin Devamı

Hamza Sayın başlama vuruşunu 10 no'lu delikten David Horsey ve Morten Qrum Madsen ile yaptı. Tiger Woods, Justin Rose ve Henrik Stenson da saat 14.05'te 1 no'lu delikten atış yapacak.

AĞAOĞLU GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Hamza Sayın'ın atışından önce gözyaşlarına hakim olamadı. Büyük heyecan yaşadığı görülen Ağaoğlu, profesyonel olarak ilk defa bir Türk sporcunun turnuvada yarışmasından dolayı duygusal anlar yaşadığını dile getirdi.

Hamza Sayın'ı 11 yaşındayken yanına alan, başta eğitimi olmak üzere, tüm masraflarını karşılayan Ahmet Ağaoğlu, sporcuyu manevi oğlu olarak gördüğünü belirtti. Ağaoğlu, "Allah bana bugünleri görmeyi de nasip etti. Hamza'yı böylesine büyük bir organizasyonda dünyaca ünlü golfçülerle yarışırken gördüğümde çok duygulandım. Çok mutluyum" dedi.