GeriFutbol Habib Şen için hatıra ormanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Habib Şen için hatıra ormanı

Habib Şen için hatıra ormanı
refid:20392658 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor'un ara takımı olan Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından 1461 Trabzon'da forma giyerken yakalandığı hastalık sonucu vefat eden Habib Şen anısına, Ahmet Suat Özyazıcı Stadı yanında oluşturulan hatıra ormanının açılışı yapıldı.

Trabzonspor altyapısından yetişen Şen'in adını taşıyan hatıra ormanının açılış törenine, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, bordo-mavili kulübün futbol koordinatörü Özkan Sümer, 1461 Trabzon Kulübü Başkanı Suat Şen, 1461 Trabzon futbol takımı oyuncuları ve teknik heyeti ile bordo-mavili kulübün amatör branş takımları, Habib Şen'in ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan 1461 Trabzon Kulübü Başkanı Suat Şen, Habib'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Takım arkadaşları onu asla unutmadı. Aralarındaki sohbetlerde sürekli ismini duyuyoruz. Biz de yönetim kurulu olarak Habib'in ismini hatıra ormanıyla yaşatmak istedik. Trabzonspor Kulübü yönetiminin büyük destekleriyle bunu gerçekleştirdik” dedi.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar ise geleceğe yönelik büyük umutlar besledikleri Habib Şen'in aralarından zamansız ayrılmasının herkesi fazlasıyla üzdüğünü ifade ederek, “Trabzonspor Kulübü olarak geçmiş değerlerimize vermiş olduğumuz önemin ve vefa duygusunun bir devamı olarak bu genç kardeşimizin ismini hatıra ormanıyla yaşatmak istedik. Habib bizim için sadece bir sporcu değil, büyüklerine saygılı, küçüklerini seven, örnek bir kardeşimizdi. Bu vesileyle bir kez daha kendisine Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Özkan Sümer ise Habib'i çok küçük yaşta altyapıya dahil ettiklerini anımsatarak, 'Habib, dinamik, hayat dolu, yetenekli ve okulunda başarılı bir öğrenciydi. Profesyonelliğe adım attığı bir dönemde kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Ben inanıyorum ki şu an aramızda olsa kendisini başarılarından dolayı alkışlıyor olacaktık. Ayrıca, kaybettiğimiz bir insanı ağaçla yaşatmak çok önemli bir düşünce. Planlamayı yapanlara çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Habib Şen'in babası Hüseyin Şen de kendilerini yalnız bırakmayan Trabzonspor Kulübü'ne teşekkür ederek, “Oğlumuzun hastalığı ve ölümü sonrasında bizleri asla yalnız bırakmayan Trabzonspor camiasından Allah razı olsun. Yaşadığımız o büyük evlat acısı sonrası oğlumuzun isminin hatıra ormanına verilmesi bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu.

Tören, stat kenarında oluşturulan hatıra ormanında fidan dikimi ile sona erdi.

14 Ağustos 1992'de Trabzon'da dünyaya gelen Habib Şen, futbola başladığı Trabzonspor'da altyapının her kategorisinde oynadı. Habib, A2 Takımı'nda oynarken 2011 yılının Ocak ayında profesyonel sözleşme imzalamış ve ardından 1461 Trabzon takımına kiralanmıştı. Habib Şen, yakalandığı hastalık sonucu 17 Temmuz 2011'de hayatını kaybetmişti.
False