EKSTRA
MENÜ

Zynga

Zynga ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zynga haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 123 Zynga haberi bulunmuştur.

Zynga Haberleri

FarmVille kapatılıyor, bir dönemin efsanesi tarih oluyor

FarmVille kapatılıyor, bir dönemin efsanesi tarih oluyor

Sosyal medya platformları üzerinden yayılan ve ilk yıllarında milyonlarca kullanıcıyı saatler boyu ekran başına kilitleyen FarmVille, yolun sonuna geldi.

29.09.2020Teknoloji
Harry Potter: Puzzles & Spells telefonlara geldi

Harry Potter: Puzzles & Spells telefonlara geldi!

Harry Potter evreninde geçen üçlü eşleştirme türündeki Harry Potter: Puzzles & Spells (Bulmaca ve Büyü) Zynga tarafından dünyadaki tüm oyuncuların beğenisine sunuldu.

24.09.2020Teknoloji
Türkiyede mobil oyunlar 5 yılda 2,4 milyar dolar yatırım çekti

Türkiye'de mobil oyunlar 5 yılda 2,4 milyar dolar yatırım çekti

Türkiye'nin mobil oyun sektörü yabancı yatırımcıların ilgi odağı oluyor. Bloomberg'ün haberine göre, Türkiye'de oyun geliştiricileri son 5 yılda Tencent Holdings, Netmarble Corp. ve Zynga Inc gibi şirketlerden 2,4 milyar dolar yatırım aldı.

19.08.2020Teknoloji
Türk oyununa 168 milyon dolar

Türk oyununa 168 milyon dolar

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga 1.8 milyar dolara satın aldığı Türk oyun firması Peak Games’in ardından hyper-casual (hiper basit) oyunlar üreten bir diğer Türk oyun firması olan Rollic’i de 168 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

7.08.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Zynganın Rollic alımını değerlendirdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Zynga'nın Rollic alımını değerlendirdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga'nın Türk oyun şirketi Rollic'i satın almasına ilişkin, "Peak Games ve Rollic Games gibi Bakanlığımız desteklerinden yararlanan dijital oyun firmalarımız her geçen gün yeni başarılara imza atıyor." ifadesini kullandı.

6.08.2020Teknoloji
Genç girişimlerimiz oyun pazarında başarı hikayeleri yazıyor

'Genç girişimlerimiz oyun pazarında başarı hikayeleri yazıyor'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Zynga'nın Türk oyun şirketi Rollic'i satın almasına ilişkin, "Sermayesi akıl ve inovasyon olan genç girişimlerimiz global oyun pazarında başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor." ifadesini kullandı.

6.08.2020Teknoloji
Türk oyun şirketi 168 milyon dolara Zyngaya satıldı

Türk oyun şirketi 168 milyon dolara Zynga'ya satıldı

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga 1,8 milyar dolara satın aldığı Türk oyun firması Peak Games'in ardından hyper-casual (hiper basit) oyunlar üreten bir diğer Türk oyun firması olan Rollic'i de 168 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

6.08.2020Teknoloji
Zynga, yerli oyun şirketi Rollici satın aldı

Zynga, yerli oyun şirketi Rollic'i satın aldı

Geçtiğimiz aylarda Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın alan Zynga, bu kez gözünü Türkiye'de başka bir oyun üreticisi olan Rollic'e çevirdi. İstanbul merkezli mobil oyun firması Rollic Games, 168 milyon dolara ABD'li Zynga'ya resmen satıldı.

6.08.2020Teknoloji
Herkes eve kapandı, dijital oyun satışları patladı

Herkes eve kapandı, dijital oyun satışları patladı

Koronavirüs döneminde evlere kapanmak oyun şirketlerine yaradı. Her yaş grubundan kişiler boş vakitlerinde sanal ortamda oyun oynamayı tercih etti. Bu da dijital oyun trafiğinde yüzde 75 artışa neden olurken, bu oyunlara harcanan paranın da yüzde 60 artmasını sağladı.

22.06.2020Teknoloji
Peak Games satışı, Türkiyedeki girişimcileri heyecanlandırdı

Peak Games satışı, Türkiye'deki girişimcileri heyecanlandırdı

Türk oyun şirketi Peak Games'in küresel bir şirket tarafından satın alınması, genç girişimcileri yerli oyun üretimi ve dünyaya pazarlanması konusunda cesaretlendirdi.

15.06.2020Teknoloji
Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hizmet ihracatçılarımıza 2012'den bu yana 635 milyon lira destek verilmişken sadece 2020 bütçemizde 500 milyon lira kaynak koyduk" dedi.

11.06.2020Ekonomi
Büyük oynuyorlar

Büyük oynuyorlar

Türkiye’de oyun pazarında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu alanda ilk fon da TwoZero Girişim Sermayesi Fonu adıyla kuruldu. Actus Portföy, 15 milyon dolarlık bir fon kurarak bu alanda potansiyeli olan oyun firmalarına daha girişim aşamasındayken yatırım yapmaya başladı. Actus Portföy Genel Müdürü Barış Hocaoğlu, “Biz oyun stüdyolarındaki 18-20 yaşındaki yazılımcıları bulup onlara yatırım yapıyoruz. Bu fonu büyüttükten sonra birkaç sene içinde de bölgesel olmayı planlıyoruz” dedi.

11.06.2020Ekonomi
Zynga, Türk şirketi için neden 1.8 milyar doları gözden çıkardı

Zynga, Türk şirketi için neden 1.8 milyar doları gözden çıkardı?

Zynga'nın yerli oyun şirketi Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın almasıyla birlikte Türkiye'de gündem oldu. Peki Zynga ne için bu denli büyük bir ödemeyi Peak Games'e yaptı?

8.06.2020Teknoloji
Zynga Peak Gamesi neden 1.8 milyar dolara satın aldı

Zynga Peak Games'i neden 1.8 milyar dolara satın aldı?

Zynga'nın 2010 yılında İstanbul'da kurulan Peak oyun şirketini 1,8 milyar dolara satın alması, bu hafta Türkiye'nin en çok konuştuğu haberlerden biri oldu. Peki Zygna bu kadar ödemeyi Peak Games için neden yaptı?

8.06.2020Teknoloji
Sosyal medya uygulamaları kartelleşme sürecine girdi

'Sosyal medya uygulamaları kartelleşme sürecine girdi'

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Müdürü Prof. Dr. Levent Eraslan, dijital dünyanın ve sosyal medya endüstrisinin kartelleşme sürecinde olduğunu belirtti.

5.06.2020Teknoloji
‘2020’yi pozitif büyümeyle kapatacağız’

‘2020’yi pozitif büyümeyle kapatacağız’

Türkiye’nin 2020 yılını pozitif büyüme performansıyla kapatacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak” dedi.

4.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları açılıyor

Bakan Pekcan: Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları açılıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs pandemisinde normalleşme sürecinde Haziran'dan itibaren ciddi toparlanma beklendiğini söyledi. Bakan Pekcan, önümüzdeki haftadan itibaren Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları'nın da açıklacağını belirtti.

3.06.2020Ekonomi
Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında İşte, herkesin bildiği şirketleri

Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında? İşte, herkesin bildiği şirketleri

1 milyar 800 milyon dolarlık satış sonrası son günlerin konuşulan ismi olan Sidar Şahin, kariyeri ile araştırılan isim olmaya başladı. Kariyerine ilk olarak Funpac adlı oluşumla başlayan Sidar Şahin, sonraki günlerde kurduğu internet siteleri ve oluşumlarda elde ettiği başarıların ardından yılın girişimcisi seçilmişti. Sidar Şahin, hep hedeflediği bir üst kademe için çalışmaları elden bırakmadı ve Peak Games'deki hisselerini 1,8 milyar dolara satarak büyük bir başarı elde etti. Peki, Sidar Şahin kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

3.06.2020Gündem
Ömer İnönü kimdir Peak Games satışı sonrası açıklama yaptı

Ömer İnönü kimdir? Peak Games satışı sonrası açıklama yaptı

Ömer İnönü, Peak Games ile Zynga arasında gerçekleşen satışın ardından gündemdeki isim oldu. Peak Games'in sözcüsü olan ve satışla ilgili bazı bilgiler veren Ömer İnönü, teknoloji gündemini takip eden pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer buldu. Peki, Ömer İnönü kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Ömer İnönü hakkında merak edilen bazı bilgiler

3.06.2020Teknoloji
Peak Games satıldı, Türkiyede oyun sektörünün önü açıldı

Peak Games satıldı, Türkiye'de oyun sektörünün önü açıldı

ABD merkezli Zynga'nın Türk oyun geliştiricisi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın almasının sektör firmalarına yeni hedefler için kapı açtığı belirtiliyor.

3.06.2020Teknoloji
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD'deki protestolara karşın imalat sanayi verilerindeki toparlanmanın etkisiyle pozitif bir seyir izliyor.

2.06.2020 Ekonomi
Peak Gamesi satın alan Zynganın günlük kullanıcı sayısı katlanacak

Peak Games'i satın alan Zynga'nın günlük kullanıcı sayısı katlanacak

Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü, "Bu anlaşma sadece Türk teknoloji tarihinin değil aynı zamanda Türkiye tarihinin en büyük anlaşmalarından biri oldu." dedi.

2.06.2020Teknoloji
Zynga, Peak Gamesi satın aldı, hisseleri 8 yılın zirvesine çıktı

Zynga, Peak Games'i satın aldı, hisseleri 8 yılın zirvesine çıktı!

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga'nın hisseleri, Türk oyun şirketi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın almasının ardından 8 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

2.06.2020Teknoloji
1.8 milyar dolarlık oyun

1.8 milyar dolarlık oyun!

Amerikalı mobil oyun geliştirici şirketi Zynga, tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştirerek Türk oyun geliştirici şirketi Peak Games’i 1.8 milyar dolara satın aldı.

2.06.2020Ekonomi
Mobil oyunlarda Peak yaptı, bakan İlk Türk unicorn dedi

Mobil oyunlarda 'Peak' yaptı, bakan 'İlk Türk unicorn' dedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga'nın Türk oyun şirketi Peak Games'i satın almasına ilişkin, "İlk Türk unicorn yani 'Turcorn' hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

2.06.2020Teknoloji
Peak Games oyunları neler ve sahibi kim

Peak Games oyunları neler ve sahibi kim?

Türk oyun şirketi Peak Games, ünlü oyun şirketi Zynga ile satış anlaşması yapmasının ardından araştırılmaya başlandı. Türkiye'de pek çok oyuna hayat veren Peak Games, son yıllarda yurt dışı pazarında da oyunları ile ön plana çıkmıştı. Peki, Peak Games oyunları neler ve sahibi kim? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

1.06.2020Teknoloji
ABDli devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

ABD'li devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

Türk oyun firması Peak, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga firmasına devrederek büyük bir anlaşmaya imza attı. Bakan Albayrak satışla ilgili, "Girişim ekosistemimiz güzel bir haberle parlıyor. Peak'ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Ekonomi
Cloud Chamber, yeni BioShock oyunu geliştirecek

Cloud Chamber, yeni BioShock oyunu geliştirecek

2K, Cloud Chamber isminde yeni kurulan ve tamamına sahip olduğu yeni oyun stüdyosunu tanıttı. İstekli hikaye anlatıcılarının sınırları zorlayarak, eğlenceli ve kaliteli interaktif eğlence deneyimi sunacağı Cloud Chamber stüdyosu’nun 2K San Francisco Bay Area ve Quebec Montreal olmak üzere iki ofisi bulunacak. Cloud Chamber’ın Montreal stüdyosu, aynı zamanda 2K stüdyoları arasında ilk defa Kanada ofisinin açılması anlamına geliyor. Ayrıca 2K, Cloud Chamber’ın dünya çapında başarı elde eden BioShock serisi için de yeni bir oyunun yapımına başladığını ve önümüzdeki yıllarda geliştirilme aşamasının süreceğini duyurdu.

11.12.2019Teknoloji
Google’ı bile geçti

Google’ı bile geçti

TÜRKİYE’nin teknoloji ihracatını daha fazla arttırması gerektiği her fırsatta dile getiriliyor.

5.04.2019Ekonomi
Dünyayı oynatıyoruz

Dünyayı oynatıyoruz

Tavla ve okey gibi masa oyunlarındaki başarısıyla övünen Türkler, artık geliştirdiği dijital oyunları dünyaya satmaya başladı. Peak Games, Gram Games ve Masomo’nun sattığı oyunların toplam tutarı yarım milyar dolara yaklaştı. Türkiye’nin oyun ihracatı ise 2018’de 1 milyar doları aştı. Kısacası, Türkler dünyaya oyun oynatmaya başladı.

9.02.2019Ekonomi
Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz

"Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz"

Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek, "Türkiye'de 20 milyon mobil, 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların yüzde 61’i, yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polonya’dan sonra, oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz." dedi.

11.01.2019Teknoloji
Yeni başarı hikayeleri yolda

Yeni başarı hikayeleri yolda

Önce Trendyol Alibaba’ya, sonra Gram Games Zynga’ya satıldı. Geçen hafta da OpsGenie, Atlassian’ın bünyesine katıldı. Dünya devleri Türk girişimcilerinin fikirlerinin peşinde. Şimdi sıra yeni start-up’ların başarı hikayelerinde. Bu hafta yurtdışında başarı hikayesi yazma potansiyeli olan startupları bir araya getirdik.

Fazla eşyan mı var, ver satsın

Fazla eşyan mı var, ver satsın

4 yıl önce evlenirken yaşadığı eşya taşıma sorunundan yola çıkan Alpay Koraltürk, Furnishare.com adındaki girişimi kurdu. İkinci el mobilyaları kullanıcıların evinden alan, temizleyen ve satışını gerçekleştiren Furnishare.com, şu ana kadar on binlerce kişiye hizmet verdi

5.09.2018Ekonomi
Ankaralı girişime 295 milyon dolar

Ankaralı girişime 295 milyon dolar

BERKAY Mollamustafaoğlu. 20 yıldan beri uzmanlaştığı üzerine düşündüğü tek bir alan vardı. O da yazılımcıların işini kolaylaştıran akıllı yazılım geliştirmek.

4.09.2018Ekonomi
Robotlar İstanbul’u ele geçirdi

Robotlar İstanbul’u ele geçirdi

Türkiye’deki startupların ilgisi oyun alanına odaklanmaya devam ediyor. Baba-oğul Metin Orhan Kaya ve Yiğit Bekir Kaya’nın kurduğu Cbilab VR adındaki girişim, ilk oyunu ‘ManMade’in çalışmalarını tamamladı. Oyun yapay zekânın hâkim olduğu İstanbul’daki Galata Kulesi ve Karaköy gibi ikonik mekânlarda geçiyor.

13.06.2018Ekonomi
3 yıl aradan sonra ilk ‘exit’

3 yıl aradan sonra ilk ‘exit’

Yemeksepeti’nin Delivery Hero’ya satılmasından sonra yaklaşık 3 yıldan beri hiç satış (exit) haberi çıkmayan Türkiye’deki startup ekosisteminde geçen hafta moral veren bir gelişme yaşandı. 250 milyon dolara oyun devi Zynga tarafından alınan Gram Games, bu rakamla Türkiye’deki en büyük exit listesine 2’inci sıradan girdi.

Animelere özgürlük

Animelere özgürlük!

Dünyada 120 milyon kişinin yakından takip ettiği Japon çizim sanatıyla yapılan animasyonlar olan animeler için yerli girişimciler harekete geçti. Animeseverlere dijital bir platform sunan ‘Animega’ adındaki girişim kısa bir sürede 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

30.05.2018Ekonomi
5 yıl önce kurdular 250 milyon dolara sattılar

5 yıl önce kurdular 250 milyon dolara sattılar

5 yıl önce kurulan Türk mobil oyun şirketi Gram Games, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı satın alındı.

30.05.2018Ekonomi
Türk mobil oyun şirketi 250 milyon dolara satıldı

Türk mobil oyun şirketi 250 milyon dolara satıldı

2012 yılında kurulan İstanbul merkezli Türk mobil oyun şirketi Gram Games, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı satın alındı.

30.05.2018Teknoloji
Wish.com çocukların oynadığı oyunda penis uzatıcısı reklamı gösterdi

Wish.com çocukların oynadığı oyunda penis uzatıcısı reklamı gösterdi

ABD merkezli internet mağazası Wish.com, çocukların oynadığı bir cep telefonu oyununda içinde bir penis animasyonunun da yer aldığı penis uzatıcısı reklamı gösterdiği için eleştirildi.

19.04.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Bazı konular siyaset üstüdür

KONU Türkiye’nin geleceği, menfaatleri olunca her şeyi bir kenara itmek gerekir.

25.08.2020

Bizden daha çok Peak öyküsü çıkar

DÜNYANIN en büyük mobil oyun şirketi Zynga, bir Türk oyun şirketini 1.8 milyar dolara satın alınca yer yerinden oynadı.

5.06.2020

15 milyarlık mucizeyi yazan 35 üniversiteden 100 genç

“URFA’da Oxford vardı da biz mi gitmedik...”

3.06.2020

Tarihi gün: Türkiye'de bir filozof 'TT' oldu

Öndeki gün “Türkiye tarihinde bir ilk”e tanık olduk.

2.06.2020

Başkan adaylarına karşılıksız taktikler

BİNALİ YILDIRIM’A TAKTİKLERBelki heyecanınız eksik değil ama sanki eksikmiş gibi bir görüntü veriyorsunuz. Elinizi taşın altına koyacaksınız da gövdenizi sakınıyorsunuz gibi... Görüntü aşağı yukarı böyle... Size bir şey söyleyeyim mi? Sizin en büyük rakibiniz, işte bu heyecan eksikliği görüntüsü... 35 günlük süreçte bu algıyı ezip geçmelisiniz. 

25.02.2019

Türk oyunları da Türk dizileri gibi dünyayı fetheder mi?

Red Dead Redemption 2 oyunu, geçen hafta sonu piyasaya çıktı ve ilk üç gün 725 milyon dolar hasılat elde etti.

6.11.2018

İlk Türk “Unicorn”u Trendyol mu?

Son üç ayda çok önemli ve ekosistemi çok ileri zıplatacak gelişmeler oldu. Peak Games’in bir kısmını çok ciddi değerlemelerle Zynga aldı, Gram Games son yatırımından sonra 50 kat değerleme ile Zynga’ya satıldı ve Trendyol dünya devi Çinli Alibaba’dan Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımı aldı.

30.06.2018