EKSTRA
MENÜ

Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zülfü Livaneli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.684 Zülfü Livaneli haberi bulunmuştur.

Zülfü Livaneli Haberleri

Türkiyenin en iyi 100 albümü

Türkiye'nin en iyi 100 albümü

Aşkımız da kahrımız da onlarla... Neşemizde de izleri var, hüznümüzde de... Birleşen kalplerimizde, ayrılan ellerimizde, alnımızdan dökülen terde, çaldığımız ıslıkta, bebeğimize söylediğimiz ninnide... İsyan çığlığımız, öfkemiz, hasretimiz, mağlubiyetimiz, zaferlerimiz, aşklarımız, acılarımız onlar... Şarkılar... Bu şarkıları içeren nice güzel albüm yapıldı ülkemizde. Sizi bugün Türkiye’nin müzikli yoluna çıkarıyoruz. Müzisyenlerden, yorumculardan, eleştirmenlerden, prodüktörlerden oluşan 100 kişilik dev jürimiz Türkiye’nin en iyi 100 albümünü seçti. Sadece içerdikleri değil, mecburen dışarıda kalanlarla bile muazzam bir liste bu. Bu seçkiyi meydana getirmek için Hürriyet Pazar’ın tüm editör ve muhabirleri müthiş bir emek verdi. Listeye katkı sunan jüri üyelerine ve gönlümüzde taht kuran bu şarkıların sahiplerine teşekkürlerimizle; işte Türkiye’nin müzikal mirası...

22.04.2017Keyif
‘Mutluluk’un prömiyeri Londra’da yapıldı

‘Mutluluk’un prömiyeri Londra’da yapıldı

Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından tiyatroya uyarlanan ‘Mutluluk’ adlı oyunun prömiyeri, başkent Londra’daki Arcola Tiyatro’da yapıldı.

31.03.2017Magazin
Dilimiz dönerse söyleriz, türküleri incitmeyiz

Dilimiz dönerse söyleriz, türküleri incitmeyiz

Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu ikilisi 17 yıl aradan sonra üçüncü albümünü kaydetti. ‘Bilinmeyenle Karşılaşmak’ta Elazığ, Maraş, Sivas, Rize, Van, Diyarbakır’dan deyişlerin yanı sıra Oğur’un üç bestesi yer alıyor.

30.03.2017Kitap Sanat
Serenad sürprizi

'Serenad' sürprizi

Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü bu yıl Zülfü Livaneli’ye verildi. Livaneli ödüle; bir kuşaktan bir kuşağa uzanan 300'ün üzerinde bestesi, 40 dilde yayımlanan romanları, dünyada barış ve demokrasinin kökleşmesi, gelişmesi için verdiği mücadeleler nedeniyle değer görüldü.

26.03.2017Kitap Sanat
Sinemamızın en iyi 100 filmi

Sinemamızın en iyi 100 filmi

Bir uzun yürüyüştür sinema bu ülkede. Hem uzun hem zorlu ve meşakkatli... Kimileri kabul etmese de genel olarak üzerinde hemfikir olunan bir ‘çıkış noktası’na sahibiz; o da 1914 tarihli Fuat Uzkınay imzalı ‘Ayastefanos Abidesi’nin Yıkılışı’. Bu ‘ilk’ filmin üzerinden neredeyse 103 yıl geçmiş. Geride de onca emek, onca hatıra, onca birikim var. Bütün bu izleri takip ederek genel bir resme soyunmak istedik Hürriyet Pazar olarak. 100 kişiden oluşan, sinema erbabı bir grup insana beğenilerini, sinema tarihimiz içinde sevdikleri, önemsedikleri filmleri sorduk, ‘En iyi 10 film’lerini istedik (bazıları kıyamadı, listelerini ‘sırasız’ verdi). ‘Türkiye sinemasının en iyi 100 filmi’ işte böyle çıktı ortaya. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü. Bu soruşturmayı sizlerle paylaşırken de jürideki kimi isimlerden en sevdikleri filmler hakkında duygularını, düşüncelerini aldık, sevdalarının ifadelerini istedik. Toparlarsak; böyle geniş bir çalışmayı sayfalarımıza taşımaktan, sizlerle paylaşmaktan ve büyük bir sinemasal mirasın genel fotoğrafını çekmekten gurur duyduk, umarız sizler de beğenirsiniz...

25.03.2017Keyif
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

24.03.2017Keyif
Bursa 15. Kitap Fuarı devam ediyor

Bursa 15. Kitap Fuarı devam ediyor!

Bursa 15. Kitap Fuarı, ilk beş günde 125 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Dokuz gün sürecek olan Bursa Kitap Fuarı, 26 Mart 2017 Pazar akşamına kadar Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

24.03.2017Kampüs
Atilla Atalay’ın ‘Yavaş Tren’ine bakmak iyi geliyor

Atilla Atalay’ın ‘Yavaş Tren’ine bakmak iyi geliyor

“Okumak iptiladır, müptelalara selam” diyor, İletişim yayınları. Mizahçı Atilla Atalay’ın son kitabı Yavaş Tren, zor zamanlarda yaraları gülerek sarmayı öğütlüyor. “Sıhıntı yoh” diyor, yani…

20.03.2017Keyif
Mutluluk üç gün boyunca Londra’da

Mutluluk üç gün boyunca Londra’da

Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından tiyatroya uyarlanan ‘Mutluluk’ adlı oyun, Avrupa turnesinden önce üç gece Londra’da sahnelenecek. Gecede, müzik çalışmalarına yorumcu, besteci, söz yazarı ve yapımcı olarak devam eden Sibel Tüzün de yer alacak.

16.03.2017Magazin
Ara Gülere onur ödülü

Ara Güler'e onur ödülü

Almanya’nın Nürnberg kentinde bu yıl 22’ncisi düzenlenen ‘Türkiye - Almaya Film Festivali’nin açılışında ünlü fotoğrafçı Ara Güler ve Alman görüntü yönetmeni Jürgen Jürges’e ‘Onur Ödülü’ verildi

5.03.2017Kitap Sanat
Sanatçılar bizim görmediğimizi görür

Sanatçılar bizim görmediğimizi görür

22. kez düzenlenen Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali, Tafelhalle’de yapılan galayla başladı. Usta fotoğrafçı Ara Güler ile görüntü yönetmeni Jürgen Jürges, ‘Onur’ ödüllerini aldı.

5.03.2017Magazin
Deniz Gezmiş 70 yaşında

Deniz Gezmiş 70 yaşında

Deniz Gezmiş, doğum günü olan 28 Şubat’ta özel bir etkinlikle anıldı.

2.03.2017Keyif
Zülfü Livaneliden 44 yıllık dosta ziyaret

Zülfü Livaneli'den 44 yıllık dosta ziyaret

Zülfü Livaneli, önceki gün 44 yıllık dostu Yaşar Kemal’in balmumu heykelini görmek için Madame Tussauds İstanbul’daydı.

1.03.2017Magazin
Murat Meriç: Merak, heyecan, plak, müzik

Murat Meriç: Merak, heyecan, plak, müzik!

Memlekette müzik dendi mi, akla gelip gelebilecek başlıca isimlerden birini, Murat Meriç’i konuk ediyoruz bu hafta sayfalarımızda. Soracak çok soru, anlatılacak çok hikâye ve dinlenecek bunca şarkı varken lafı daha fazla uzatmayalım. Murat Meriç kampüste!

28.02.2017Kampüs
Survivorda dokunulmazlık oyununu kim kazandı Eleme potasına hangi adaylar kaldı

Survivor'da dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Eleme potasına hangi adaylar kaldı?

Survivor 2017'de bu akşam izleyenleri ekran başına kilitleyen bir dokunulmazlık oyunu yaşandı. Survivor 2017 tüm hızıyla devam ederken yarışmacılar ada şartlarına artık yavaş yavaş daha çok uyum gösteriyorlar. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununda ilginç dakikalar yaşandı. İlk dokunulmazlık oyununu kaybeden ünlüler takımı, takımlarından 2 kişinin konseye gitmesine engel olamamıştı. Bu akşam ünlüler takımı sahaya galibiyet için çıktı ve sonuç belli oldu. Peki, survivor'da dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte nefes kesen mücadele.

19.02.2017Kelebek
Nürnberg Türk Alman Film Festivali 4 Mart’ta başlıyor

Nürnberg Türk Alman Film Festivali 4 Mart’ta başlıyor

Türkiye ile Almanya sinemalarını buluşturan film festivallerinin en eskisi Nürnberg Türk Alman Film Festivali, 4 Mart’ta fotoğraf dünyasının büyük ismi Ara Güler’in katılımıyla başlayacak. Zülfü Livaneli de festivalin konukları arasında.

18.02.2017Magazin
Kitaplığınızda yer açın

Kitaplığınızda yer açın

Sayfalar arasında kaybolup gitmeyi özlediğiniz o sürükleyici kitaplardan mı arıyorsunuz? O zaman listemize yakından bakın.

16.02.2017Keyif
Nürnberg’de açılışı Ara Güler yapacak

Nürnberg’de açılışı Ara Güler yapacak

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde düzenlenecek ‘Türkiye-Almanya Film Festivali’, Ara Güler’in ‘Kahramanın Sonu’ filmi ile başlayacak.

14.02.2017Kitap Sanat
Ferdi Tayfur: Öyle bir intiba bırakmış ki sen unutsan, dünya unutmaz. Atatürk’süz olmaz

Ferdi Tayfur: Öyle bir intiba bırakmış ki sen unutsan, dünya unutmaz. Atatürk’süz olmaz!

Ferdi Tayfur’un roman yazması büyük mavra. Böyle top senede bir gelir adamın ayağına. İyi kalem oynatılır diye atladım, Adana’ya gittim. Ama daha ilk sorudan anladım ki makaralık bir durum yok. Emekli bir arabeskçinin ‘bir de romanım olsun’ diye kurduğu edebiyat fantezisi değil bu. O sakin sakin bohçasını açtıkça, ben edebimi topladım, kendime geldim. Hiç âdetim değildir ama “Siz”den “Abi”ye geçtim. Ve ocakbaşındaki o masada...Hayatı süzüp artık köşesine çekilmiş bir bilgeden...“Kardeş” hitabıyla hayat dersleri dinledim.

4.02.2017Keyif
Merhamet zulmün merhemi olamaz

Merhamet zulmün merhemi olamaz

Zülfü Livaneli’den adı gibi ‘Huzursuzluk’ verecek iyi bir roman... ‘İnsanlık ağacının kırık dalı’ Ezidi bir kadın, ona âşık bir adam, cinayet, tecavüz, IŞİD ve bir gazeteci... ‘Huzursuz’ olmak insanlığınıza iyi gelebilir.

2.02.2017Kitap Sanat
Zülfü Livaneli 50. sanat yılını kutladı

Zülfü Livaneli 50. sanat yılını kutladı

Zülfü Livaneli’nin 50. yıl özel albümü önümüzdeki günlerde çıkıyor. Yapımcısı Bülent Seyhan, projeyi kutlamak için önceki gün bir yemek verdi.

1.02.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Bayram gibi bir bayram olsun

Yarın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu günü, tam bir bayram havasında geçirmek için katılabileceğiniz etkinlikleri derledik.

21.04.2017

Referandum sonuçları ne zaman kesinleşir

YSK, referandum iptal taleplerini çoğunlukla reddetti.

20.04.2017

Ne Gezi'si be, ne Gezi'si!

 “YENİ Gezi Hayali” diye başlık atmış hükümet yanlısı gazete.

19.04.2017

Tarih bilinci

TOPLUM bilincini şekillendiren en önemli unsur geçmiştir. İnsanoğlunu ‘Tarih bilincine sahip olan canlıdır’ diye tarif etmemiz mümkündür. Tarihin bilgisi ve getireceği bilinç bir toplum için çok önemlidir.

13.04.2017

Bir zamanlar dünyanın en rafine memleketinde...

TRT, arşivinin bir bölümünü internete yükledi. Açın izleyin.

4.04.2017

Erdoğan ‘millet’ derken ne demek istiyor?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Diyarbakır’da konuşurken şöyle dedi:

2.04.2017

İnsan evlatları ve güruh farkı

“ELİTİZM” bu ülkede çok çiğnenmiş bir bakış açısıdır.

26.03.2017

Paris'te gezmek varken niye Kartal Cezaevi ki...

BİZİM kuşaklarımız “sürgün” kelimesi ile ilk defa tarih kitaplarında tanıştı.

10.03.2017

Yüzleri güldüren harika bir hareket

VALLAHİ ne yalan söyleyeyim, bu fotoğrafa bakarken Yiğit aklıma geldi.

1.03.2017

“Huzursuzluk”un 250 bin satışını kutladık

Zülfü Livaneli’nin yeni kitabı “Huzursuzluk” üzerine geçen hafta yazmıştım.

10.02.2017

Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

KADİR Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’nin genelini en iyi temsil edecek şekilde 16 kent merkezinde ikamet eden 18 yaş üzeri 1204 kişi ile yüz yüze yapılan ankette Türk halkının en önemli enerji sorunu olarak, ithal enerjiye bağımlılık ve enerjinin pahalı olmasını gördüğü ortaya çıktı.

9.02.2017

Devletin televizyonu babamızın malı mı?

TRT 1 Ana Haber’i sunan Erhan Çelik, bülten boyunca zaman zaman ekranda kişisel sosyal medya hesaplarının adresini yayınlıyor.TRT’nin diğer pek çok ekran yüzü gibi...

30.01.2017

Bir turizm duayeninin isyanı

Dalaman Ortaca Köyceğiz Turizm Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yücel Okutur aylardır anlatıyor, sıkıntıları dile getiriyor, yetkililerle konuşup bir çare arıyor.

25.01.2017