EKSTRA
MENÜ

Zücder

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 33 haberi bulunmuştur.

Zücder Haberleri

Plastik ve çelikte gergin bekleyiş

Plastik ve çelikte gergin bekleyiş

Salgın döneminde hammadde fiyatlarındaki artış üreticileri zorluyor. Artışın sürmesi halinde tüketiciye yansıması olacağından ve enflasyonun olumsuz etkilenmesinden korkuluyor. Kapanmanın sona ermesiyle tüketimin artacak olması da endişeleri arttırıyor. ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, “Ek vergiler de üretim sürecini zorluyor. Artan maliyetler son ürünlere de yansıyacak” diye konuştu.

4.06.2021Ekonomi
Züccaciye sektörü en yüksek ilk çeyrek ihracatına imza attı

Züccaciye sektörü en yüksek ilk çeyrek ihracatına imza attı

Züccaciye ihracatı ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,1 artışla 1 milyar 388 milyon dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

13.04.2021Ekonomi
Onlarca sektörün gözü restoranlarda

Onlarca sektörün gözü restoranlarda

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele kapsamında kısıtlamalar devam ediyor. Yaşanan durumdan en çok etkilenenler arasında restoran ve kafeler geliyor. Şu an için sadece evlere servis yapabilen restoranlar yeniden açılacakları günleri iple çekiyor. Ancak restoranların açılmasını bekleyenler arasında sadece restoran sahipleri ve çalışanları bulunmuyor. Restoranların ihtiyaçlarını tedarik eden, dışarıdan hizmet veren onlarca sektörde umutlu bir bekleyiş hâkim.

24.12.2020Ekonomi

Gözümüz otellerde

Salgında turizmin zayıflamasının çok sayıda sektörü olumsuz etkilediğini söyleyen ZÜCDER Başkanı Öksüz, “Oteller ve restoranlar lokomotif gibi çalışıyordu. Bizim gözümüz otellerde. Onlar ne zaman canlanırsa biz de o zaman kendimize geleceğiz” dedi.

14.12.2020Ekonomi
Uluslararası züccaciye sektörü İstanbulda buluşacak

Uluslararası züccaciye sektörü İstanbul'da buluşacak

Alanında dünyanın en büyük üçüncü etkinliği olan Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 10-13 Eylül'de tüm dünyadan binlerce alıcıyı İstanbul'da ağırlayacak.

27.07.2020Ekonomi
HISİADın buluşmasında dijital etkileşimin önemi vurgulandı

HISİAD'ın buluşmasında "dijital etkileşim"in önemi vurgulandı

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ve yaklaşık 100 katılımcının yer aldığı ikinci toplantıda mücbir sebepten yararlanma, dijitalleşme ve lojistik maliyetleri gibi konular ele alındı.

21.05.2020Ekonomi
Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz "Evlenecek çiftlerin büyük çoğunluğu düğün hazırlıklarına en az 6 ay önce başlıyor. Bu nedenle şu anda mağazalarımıza gelemeyen çiftler, online üzerinden ürün alımlarını gerçekleştiriyor" dedi.

25.04.2020Ekonomi
Züccaciye ihracatında hedef 6 milyar dolar

Züccaciye ihracatında hedef 6 milyar dolar

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, sektör olarak 2019'da 5 milyar dolar ihracat yaptıklarını belirterek, 2020 hedeflerinin 6 milyar dolar olduğunu söyledi.

15.03.2020Ekonomi
Züccaciye sektörü Almanyada hedef büyüttü

Züccaciye sektörü Almanya'da hedef büyüttü

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, Avrupa'nın en büyük züccaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente Frankfurt'ta önemli bir katılımla boy gösterdiklerini belirterek, "İhracatımızda yaklaşık 400 milyon dolarla ikinci ülke olan Almanya'ya, fuar sayesinde ihracatımızı yüzde 20 artırmayı amaçlıyoruz." ifadesini kullandı.

12.02.2020Ekonomi
Avrupalılar Türk züccaciye ürünlerini tercih ediyor

Avrupalılar Türk züccaciye ürünlerini tercih ediyor

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz "Bu yıl 9 ayda ihracatımız yaklaşık yüzde 2'lik bir büyümeyle 3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Sene sonu ise 5,5 milyar dolarlık hacme ulaşmayı hedefliyoruz. 2020 hedefimiz ise 6 milyar doların üzerine çıkmak" dedi.

22.11.2019Ekonomi
Züccaciye sektörü, Antalyada buluştu

Züccaciye sektörü, Antalya'da buluştu

7. Ev ve Mutfak Eşyaları Üretici ve Marka Buluşmaları Zirvesi, yerli ve yabancı sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

21.11.2019Ekonomi
Züccaciye zirvesinde 500 milyon dolarlık iş hacmi oluşacak

Züccaciye zirvesinde 500 milyon dolarlık iş hacmi oluşacak

Antalya'da 20-23 Kasım'da düzenlenecek zirveye, Avrupa ve Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya'dan 40 ülkenin en büyük toptancı, ithalatçı ve perakende zinciri katılacak.

8.11.2019Ekonomi
Kurban Bayramı, züccaciye satışlarını hareketlendirdi

Kurban Bayramı, züccaciye satışlarını hareketlendirdi

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz, "Kurban Bayramı döneminde pişirme gruplarının, küçük elektrikli ev aletlerinin, kıyma makinelerinin ve kesici aletlerin satışında yüzde 15-20 civarında artış yaşandı. Züccaciyede 7 milyar dolar üretim hacminin 5 yıl içinde 10 milyar dolara yükselmesini hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

16.08.2019Ekonomi
Mobilya, elektrikli eşya ve TVde taksit artışı sevinci

Mobilya, elektrikli eşya ve TV'de taksit artışı sevinci

Mobilya, televizyon ve elektronik eşyada taksit sayısının artırılmasından memnuniyet duyan sektör temsilcileri, kararın hem üretici hem de tüketici açısından olumlu olacağı, üretime ve ekonomiye kazanç sağlayacağı görüşünde.

13.06.2019Ekonomi
KDV ve ÖTV indirimlerinde son 20 gün

KDV ve ÖTV indirimlerinde son 20 gün

Mobilya ve beyaz eşya sektörüne sağlanan KDV ve ÖTV indirimlerinden faydalanmak için son 20 günlük sürece girildi.

11.06.2019Ekonomi
Bahar müjdesi

Bahar müjdesi

Konut, mobilya, otomotiv, küçük ev eşyaları gibi sektörlerde Kasım 2018’de başlayan ve 31 Mart’ta sona erecek vergi indirimlerine devam kararı çıktı. Konutta tapu harcı ile KDV indirimi yıl sonuna kadar sürecek. Otomotiv, beyaz eşya, mobilyada ise indirimler 31 Haziran’da sona erecek.

22.03.2019Ekonomi
Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Tahsin Öztiryaki, mutfak ürünleri sektöründe ihracatın geçen yıl 4,55 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Geçen yıl sektörümüz ülkemize 3,5 milyar dolar dış ticaret fazlası sağladı. Mutfak sektörü bir yandan ihracatını artırırken diğer taraftan ithal ürünleri Türkiye'de üreterek cari açık probleminin çözümüne çifte katkı sağlıyor." açıklamasını yaptı.

13.02.2019Ekonomi
Züccaciye ve Hediyelik eşya fuarında Türkiye ağırlığı

Züccaciye ve Hediyelik eşya fuarında Türkiye ağırlığı

Frankfurt’ta düzenlenen ve 90 ülkenin katılımcı olduğu ‘Ambiente Uluslararası Züccaciye ve Hediyelik Eşya Fuarı’nda Türkiye 168 firmayla yer aldı.

11.02.2019Avrupa
Müjdeli başlangıç

Müjdeli başlangıç

Konut, mobilya, beyaz eşya, otomotiv sektörlerindeki KDV ve ÖTV indirimleri 3 ay daha uzatıldı. Sektör temsilcileri uzatmanın piyasadaki olumlu havanın sürmesini sağlayacağına dikkat çekti. Öte yandan yeni yılla birlikte içkiden alınan ÖTV yüzde 13.5 yükseltilirken, pasaport ve ehliyet harçları da yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 seviyesinde arttırıldı.

2.01.2019Ekonomi
Züccaciye sektöründe hedef 4,8 milyar dolar ihracat

Züccaciye sektöründe hedef 4,8 milyar dolar ihracat

Bu yıl 4,5 milyar dolar ihracat hedefleyen züccaciye sektörü, ihracattaki iyi gidişle birlikte bu rakamı 4,8 milyar dolar olarak revize etti. ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan: "Bu seneyi iç ve dış ticaret olarak baktığımızda 10 milyar dolar civarında bir hacimle tamamlayacağız. Yine dış ticaret fazlası vereceğiz ve ihracat hedefimiz de 4,8 milyar dolar." açıklamalarında bulundu.

27.11.2018Ekonomi
TEGV başlattı, çocuklar geleceğin alfabesini böyle öğreniyor

TEGV başlattı, çocuklar geleceğin alfabesini böyle öğreniyor

"Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir" mottosuyla yıllardır yoğun olarak faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) her yıl binlerce çocuğa dokunuyor, hayallerini gerçekleştirmelerinde onlara yardımcı oluyor. Geleceğin alfabesi olarak bilinen kodlamayı daha küçük yaşlarda öğrenmeye başlayan çocuklar, TEGV ve Google'ın işbirliğinde gerçekleştirilen Algo Dijital Eğitim Programı'nın faydalarını görüyorlar. Diğer yandan elektronik atıkları da bağış olarak toplayan TEGV, çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlamaya çalışıyor. Bu anlamda TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı'yla bir araya geldik; başta Algo Dijital olmak üzere TEGV'in faaliyetlerini ve geleceğe dönük projelerini masaya yatırdık.

21.09.2018Teknoloji
Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Zuchex Fuarı’nı değerlendiren İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, başarılı bir fuar yapıldığını belirterek, "Uluslararası pazarlarda karşılaştığımız siyasi ve ekonomik olumsuzluklara rağmen ihracatımızı artırmaya, firmalarımıza yeni pazarlar açmaya devam ediyoruz" dedi.

20.09.2018Ekonomi
Dünya züccaciye sektörü İstanbulda buluştu

Dünya züccaciye sektörü İstanbul'da buluştu

Alanında dünyanın dört büyük fuarından birisi olan Uluslararası Zuchex Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 29. kez İstanbul'da kapılarını açtı.

13.09.2018Ekonomi
Mutfakçı Almanya’ya 150 firma ile çıkarma yaptı

Mutfakçı Almanya’ya 150 firma ile çıkarma yaptı

Uluslararası mutfak eşyaları, ev dekorasyonu, züccaciye, aksesuar ve hediyelik eşya fuarı "Ambiente 2018" Frankfurt’ta kapılarını açtı. Ambiente 2018 fuarına, 100’e yakın farklı ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde firma katılırken Türkiye’den fuara 150 firma katıldı.

11.02.2018Ekonomi
Gençlere ilk fırsat

Gençlere ilk fırsat

3 yıl önce Esas Sosyal Kurucular Kurulu Başkanı Emine Sabancı Kamışlı’nın öncülüğünde başlayan ‘diplomalı işsizlik’ sorununu çözmeye odaklanan ‘İlk Fırsat’ projesinin 2018 yılı katılımcıları belirlendi. Anadolu üniversitelerindeki gençlere 1 yıl boyunca bir STK’da çalışma fırsatı yaratan projeyle ilgili olarak konuşan Emine Sabancı Kamışlı, “Bu platformu el ele büyütebiliriz” dedi.

22.01.2018Ekonomi
Züccaciyeciler ihracatta hedef yükseltti

Züccaciyeciler ihracatta hedef yükseltti

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan, Türk züccaciye sektörünün ihracatta dünyada 6'ncı sırada bulunduğunu belirterek, 5 yıl içerisinde dünya dördüncülüğüne çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

3.07.2017Ekonomi
Üretici Markalar Antalya da buluşuyor

Üretici Markalar Antalya' da buluşuyor

Züccaciyeciler Derneğinin (Zücder) düzenlediği "Üretici Marka Buluşmaları"nın 4.'sü 10-13 Kasım'da Antalya'da gerçekleştirilecek.

8.11.2016Ekonomi
Frankfurt Ambiente Fuarı

Frankfurt Ambiente Fuarı

Uluslararası mobilya, dekorasyon, aksesuar, züccaciye ve hediyelik eşya fuarı "Ambiente 2015"e katılan Türk firmaları, Başkonsolosluk ikametgahında düzenlenen yemekte bir araya geldi.

17.02.2015Avrupa