EKSTRA
MENÜ

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 125 Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması haberi bulunmuştur.

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Haberleri

Kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek Tarih belli oldu

Kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek? Tarih belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğünün ülke genelindeki denetimlerinde, trafik polislerince 164 bin 793 araç ve sürücüsü kontrol edildi, kış lastiği kullanılmadığı tespit edilen 511 araçla ilgili cezai işlem uygulandı. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek?

25.02.2021Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek Tarih belli oldu

Kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek? Tarih belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğünün ülke genelindeki denetimlerinde, trafik polislerince 164 bin 793 araç ve sürücüsü kontrol edildi, kış lastiği kullanılmadığı tespit edilen 511 araçla ilgili cezai işlem uygulandı. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman bitecek?

23.02.2021Gündem
Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması yapıldı

Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması yapıldı

Kırıkkale’de şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması yapıldı.

20.01.2021Gündem
Kış lastiği denetiminde ceza kesilen sürücünün mazereti işe yaramadı

Kış lastiği denetiminde ceza kesilen sürücünün mazereti işe yaramadı

Maltepe'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında denetimler yapıldı. Aracında kış lastiği olmadığı için ceza kesilen sürücü, "Memur bey, bana bugün müsaade edin. Bugün vallahi kış lastiğini taktıracağım. Daha parayı yeni biriktirdim. Param yoktu benim o yüzden taktıramadım." dedi.

14.01.2021Haber
İstanbul Maltepede ceza kesilen sürücü ile polis arasında ilginç diyalog Bana bugün müsaade edin

İstanbul Maltepe'de ceza kesilen sürücü ile polis arasında ilginç diyalog! 'Bana bugün müsaade edin'

İstanbul Maltepe'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında yapılan denetimlerde ilginç anlar yaşandı. Aracında kış lastiği olmadığı için ceza kesilen sürücü, "Memur bey, bana bugün müsaade edin. Bugün vallahi kış lastiğini taktıracağım. Daha parayı yeni biriktirdim. Param yoktu benim o yüzden taktıramadım." dedi.

14.01.2021Gündem
Çetin kış şartlarına sahip Tuncelide, kış lastiği denetimi başladı

Çetin kış şartlarına sahip Tunceli'de, kış lastiği denetimi başladı

UZUN ve çetin kış şartlarının etkili olduğu Tunceli'de, şehirler arası yük ve yolcunun taşındığı ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Uygulama kapsamında trafik ekipleri, denetim gerçekleştirdi.

2.12.2020Gündem
Kar yağışının olduğu Tekirdağda, kış lastiği denetimi

Kar yağışının olduğu Tekirdağ'da, kış lastiği denetimi

YÜKSEK kesimlerinde hafif kar yağışının etkili olduğu Tekirdağ'da, polis ekiplerince kış lastiği uygulaması gerçekleştirildi.

1.12.2020Gündem
15 Temmuz Demokrasi Otogarında kış lastiği denetimi

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda kış lastiği denetimi

ŞEHİRLERARASI yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması bugün başladı. Uygulama kapsamında trafik ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda denetim gerçekleştirdi. Sürücüler denetimden memnun olduklarını söylediler.

1.12.2020Gündem
Kar lastiği ne zaman takılır İşte zorunlu kış lastiği uygulaması hakkında bilgi

Kar lastiği ne zaman takılır? İşte zorunlu kış lastiği uygulaması hakkında bilgi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği takmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutuluyor. Söz konusu yetki, Bakanlıkça valiliklere de devredilebiliyor. Peki, kar lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği uygulaması ne zaman başlar?

30.11.2020Gündem
Kış mesaisi başladı, lastikçilerde kuyruk oluştu

Kış mesaisi başladı, lastikçilerde kuyruk oluştu

VAN’'ın Erciş ilçesinde, zorunlu kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala sürücüler, lastikçilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

21.11.2020Gündem
Kütahya’da lastikçiler ‘randevulu sisteme’ geçti

Kütahya’da lastikçiler ‘randevulu sisteme’ geçti

KÜTAHYA’da lastik tamircileri 1 Aralık'ta başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması öncesi koronavirüs süreci nedeniyle randevulu sisteme geçti. Yoğunluğu ve salgının artmasını engellemek için lastiklerin 1 Aralık'tan önce değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Hüseyin Çakır, “Bu yoğunlukta salgının yayılmaması için vatandaşlarımızın biraz daha tedbirli ve duyarlı olması gerekiyor. Bunun için randevularımızı erken almalıyız” dedi.

12.11.2020Gündem
Kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitiyor

Kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitiyor?

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık'ta başlayan kış lastiği takma zorunluluğunun ne zaman biteceği merak konusu oldu. Ticari araçlarda zorunlu olan, özel araçlarda ise can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiği uygulamasında zorunluluk kısa süre sonra bitecek. Peki, kış lastiği takma zorunluluğu ne zaman bitiyor?

3.03.2020Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar?

Aralık ayının yaklaşmasıyla beraber, kış lastiği uygulaması için sürücülerin hazırlıkları başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de ticari ve yolcu taşıtlarının takması zorunlu olan kış lastikleri ya da kar lastiği uygulaması, Resmi Gazete'de belirlenen tarihte başlayacak. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Zorunlu kış lastiği takma ücreti ne kadar? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

21.11.2019Gündem
Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak Kar lastikleri hangi tarihte takılacak

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kar lastikleri hangi tarihte takılacak?

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber sürücülerin "kış lastiği ne zaman takılacak?" sorusuna yönelik araştırmaları hız kazandı. Kar lastiği olarak da bilinen kış lastiklerini bu sene hangi tarihte takılmaya başlanacağını merak edenler, internette konunu detaylarını sorguluyor. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Kar lastikleri hangi tarihte takılacak?

15.10.2019Gündem
Otomobil sahipleri dikkat 1 Nisanda bitiyor

Otomobil sahipleri dikkat! 1 Nisan'da bitiyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık 2018'de başlatılan zorunlu kış lastiği uygulaması, 1 Nisan itibarıyla sona erecek.

30.03.2019Ekonomi
Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor Hususi araçlar için zorunlu mu

Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor? Hususi araçlar için zorunlu mu?

Araçların yol tutuşunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla getirilen kış lastiği takma zorunluluğunun, hangi araçları kapsadığı merak konusu oldu. 1 Aralık'ta başlayan ve 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam edeceği açıklanan uygulamanın hususi araçlar için zorunlu olup olmadığı araştırılıyor. Peki, kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor? Hususi araçlar için zorunlu mu?

26.12.2018Gündem
Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Hususi araçlar için zorunlu mu

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı! Hususi araçlar için zorunlu mu?

Bazı araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başladı. Nisan 2019'da sona erecek uygulama kapsamında kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesilecek. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor?

7.12.2018Gündem
Dikkat Polis bugün denetimlere başladı, cezası var...

Dikkat! Polis bugün denetimlere başladı, cezası var...

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında Bolu Dağı'nda denetim yapıldı.

1.12.2018Gündem
Kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

Kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması yarın başlıyor. Uygulama, 1 Nisan 2019'da sona erecek. Kurala uymayan araç sahiplerine uygulanan 715 liralık ceza, 1 Ocak 2019'dan sonra 885 liraya yükselecek.

30.11.2018Ekonomi
Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor Hangi araçlara zorunlu

Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor? Hangi araçlara zorunlu?

Kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor sorusu, 1 Aralık tarihinde başlayacak olan süreç öncesi sorgulanmaya başlandı. Zorunlu olmasına rağmen takmayan araçlara 715 lira ceza kesilecek olan kış lastiği uygulaması, ticari ve şehirler arası yük-yolcu taşımacılığı yapan araçları kapsayacak. Peki, kış lastiği uygulaması başka hangi araçlara zorunlu olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.11.2018Ekonomi
Araç sahiplerini ilgilendiriyor Sayılı günler kaldı: Cezası 715 TL

Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Sayılı günler kaldı: Cezası 715 TL

Ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık Cumartesi günü başlayacak. Kış lastiği takmayan sürücüye 715 lira ceza kesilecek.

27.11.2018Ekonomi
Sürücüler dikkat: 1 Aralıkta başlıyor

Sürücüler dikkat: 1 Aralık'ta başlıyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlayacak. Hususi araçlarda da can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiğini takma ücreti, ebadına göre 50 lira ile 60 lira arasında değişiyor.1 Nisan 2019'da sona erecek kış lastiği uygulaması kapsamında, o tarihe kadar lastik oteli hizmetini kullanım ücreti de 100 lira ile 110 lirayı buluyor.

26.11.2018Ekonomi
Zorunlu uygulama başlıyor: Sayılı günler kaldı

Zorunlu uygulama başlıyor: Sayılı günler kaldı

Zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor. Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başlayacak. 1 Nisan 2019'da sona erecek uygulama kapsamında kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesilecek. MASFED Başkanı Aydın Erkoç: "Kışlık ya da yazlık lastik alınırken tarihine de mutlaka bakılmalı. Çünkü lastiğin hiç kullanılmasa dahi belli bir raf ömrü vardır. Bekletilmiş, ömrü dolmuş lastikler özelliğini kaybeder, balans da tutmaz. Lastiğin ortalama ömrü 40 bin kilometredir." açıklamalarında bulundu.

20.11.2018Ekonomi
Çok önemli uyarı: Yapmayan yandı Cezası var...

Çok önemli uyarı: Yapmayan yandı! Cezası var...

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, zorunlu kış lastiği takmayan araç sahiplerine 625 lira idari para cezası uygulanacağını dile getirdi.

12.11.2018Ekonomi
Zorunlu kış lastiği uygulaması sona erdi

Zorunlu kış lastiği uygulaması sona erdi

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların 1 Aralık 2017'de başlayan kış lastiği takma zorunluluğu sona erdi.

1.04.2018Ekonomi
Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Cezası 625 lira

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı! Cezası 625 lira

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için bugün itibariyle başlayan kış lastiği takma zorunluluğu, 1 Nisan 2018'de sona erecek. Kış lastiği takmayan araç sahiplerine uygulanacak 625 liralık ceza, 1 Ocak 2018'den sonra 715 lira olacak

1.12.2017Haber
Sürücüler dikkat Bugün sona erdi

Sürücüler dikkat! Bugün sona erdi

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan 522 ticari aracın sahibine, araçlarına kış lastiği takmadıkları için 316 bin 222 lira para cezası uygulandı.

1.04.2017Ekonomi
Kış lastiği hangi araçlara zorunlu Kullanmayanlar için cezası ne kadar

Kış lastiği hangi araçlara zorunlu? Kullanmayanlar için cezası ne kadar?

Kış lastiği zorunluluğu tüm yurtta uygulanmaya başlandı, hatta sürücülere ilk cezalar bile kesildi. Peki kış lastiği hangi araçlar için zorunlu olacak? Otomobil kullananlar kış ya da diğer bir tabirle kar lastiği takmak zorunda mıdır? kar lastiği takmayanlar ne kadar ceza ödeyecek? İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar

1.12.2016Gündem
Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralıkta başlıyor

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor

Kış lastiği takma uygulaması, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık Perşembe günü başlıyor. Kurala uymayan araçların işletmecilerine 602 lira ceza uygulanacak

13.11.2016Gündem
Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralıkta başlıyor

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.

13.10.2014Avrupa
Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralıkta başlıyor

Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor.

12.10.2014Ekonomi