EKSTRA
MENÜ

Ziyaretçi Yasağı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 257 haberi bulunmuştur.

Ziyaretçi Yasağı Haberleri

17.07.2000Gündem

16.07.2000Gündem
Hindistanda Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan Tac Mahal 2 ay sonra ziyarete açıldı

Hindistan'da Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan Tac Mahal 2 ay sonra ziyarete açıldı

Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapatılan Tac Mahal, vakaların düşmesinin ardından 2 ay sonra yeniden ziyaret edilebilecek.

16.06.2021Dünya
Dünyanın en çok aşılanan ülkesiydi… Seyşeller’de vakalar yeniden neden arttı

Dünyanın en çok aşılanan ülkesiydi… Seyşeller’de vakalar yeniden neden arttı?

Dünyada nüfusa oranla en fazla Covid-19 aşılama oranına sahip olan Seyşeller’de tehlike çanları yeniden çalmaya başladı. Peki nasıl?

11.05.2021Dünya
Seyahatte yeni dönem

Seyahatte yeni dönem

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen iki haftalık kurallarda en çok merak edilen konu seyahat kısıtlamaları. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün ve saatlerde, eğer zorunlu bir durum yoksa özel araçlarla şehirlerarası seyahat edilemeyecek. Uçak, otobüs, tren, gemi bileti olanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

15.04.2021Gündem
Saldaya ziyaretçi sınırı

Salda'ya ziyaretçi sınırı

Salda Gölü’nün ‘Beyaz Adalar’ bölgesine ziyaretçi sınırı geliyor. Yılda yaklaşık 1.5 milyon turist ağırlayan alana bundan böyle en fazla 570 bin kişi kabul edilecek. Anlık ziyaretçi sayısı ise 540’ı geçemeyecek.

19.03.2021Ekonomi
Özdağ saldırganlarına ilk baskınlar sonuçsuz

Özdağ saldırganlarına ilk baskınlar sonuçsuz

Ankara’da evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran ve kimlikleri belirlenen 5 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

17.01.2021Gündem
İshak Paşa Sarayında kısıtlama sessizliği

İshak Paşa Sarayı'nda kısıtlama sessizliği

AğrıI'nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshak Paşa Sarayı'nda koronavirüs kısıtlaması nedeniyle sessizlik yaşanıyor.

21.12.2020Seyahat
Salda Gölünün Beyaz Adaları son ziyaretçilerini ağırlıyor

Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar'ı son ziyaretçilerini ağırlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 15 Ekim'den itibaren girişlerin yasaklanacağını açıkladığı Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümü son ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgenin girişe kapatılması için ahşap bariyerlerin yerleştirilmesine başlandı.

13.10.2020Haber
Son dakika haberi: Salda Gölünün Beyaz Adaları son ziyaretçilerini ağırlıyor

Son dakika haberi: Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar'ı son ziyaretçilerini ağırlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 15 Ekim'den itibaren girişlerin yasaklanacağını açıkladığı Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümü son ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgenin girişe kapatılması için ahşap bariyerlerin yerleştirilmesine başlandı.

13.10.2020Gündem
6 aylık medya yatırımları 6.2 milyar lira oldu

6 aylık medya yatırımları 6.2 milyar lira oldu

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2020 Yılı İlk 6 Ay Raporu yayımlandı. Rapora göre; Türkiye’de toplam Medya ve Reklam Yatımları, 7 milyar 867 milyon TL oldu. Bununla birlikte medya yatırımları ise yine bu yılın ilk 6 aylık döneminde, 6 milyar 294 milyon TL olarak gerçekleşti.

13.10.2020Ekonomi
Medya yatırımları yılın ilk yarısında 6,3 milyar lira oldu

Medya yatırımları yılın ilk yarısında 6,3 milyar lira oldu

Türkiye'de yılın ilk yarısında toplam medya ve reklam yatırımları 7,9 milyar lira, medya yatırımları ise 6,3 milyar lira olarak gerçekleşti.

12.10.2020Ekonomi
Hindistanda Tac Mahal, altı ay aradan sonra ziyarete açıldı

Hindistan'da Tac Mahal, altı ay aradan sonra ziyarete açıldı

Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ziyarete kapatılan tarihi Tac Mahal, altı ay sonra kapılarını açtı.

21.09.2020 Seyahat
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Ayasofya’da ikinci gün

Ayasofya’da ikinci gün

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kapıları hiç kapanmayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, ibadete açılışının ikinci gününde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Fotoğraf çeken de vardı, şükür namazı kılan da. Bazıları tüm gününü Ayasofya’nın halıları üzerinde geçirdi.

26.07.2020Gündem
ABD ile Çin arasındaki krizde yeni boyut Arama emri çıkarıldı...

ABD ile Çin arasındaki krizde yeni boyut! Arama emri çıkarıldı...

ABD’de FBI tarafından Çinli bir biyoloğun vize sahtekarlığı yaptığı iddia edildi.

23.07.2020Dünya
Şentop: Bütün arkadaşların desteğini bekliyorum

Şentop: Bütün arkadaşların desteğini bekliyorum

AK Parti Grup Başkanvekilleri, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un TBMM Başkanlığına adaylık başvurusunu TBMM Genel Sekreterliği’ne sundu. Meclis Başkanı Şentop, "Hayırlı olsun, artık takdir Türkiye Büyük Millet Meclisimizindir. Bu konuda bütün arkadaşlarımın desteğini bekliyorum" dedi.

3.07.2020Gündem
Almanya ile turizm diplomasisi

Almanya ile turizm diplomasisi

Almanya’nın pandemi nedeniyle Türkiye dahil 160 ülkeye seyahat uyarısı kararını 31 Ağustos’a uzatması Ankara’yı harekete geçirdi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya’ya giderek temaslarda bulundu.

14.06.2020Dünya
Ayakta konser dinlenmeyecek

Ayakta konser dinlenmeyecek

Sağlık Bakanlığı, salgın sürecinde yapılacak konserlerle ilgili düzenlemeler getirdi. Buna göre açık hava konserlerinde sanatçıyla fotoğraf çektirmek yasaklanacak, kulise ziyaretçi ve konsere ayakta dinleyici alınmayacak.

11.06.2020Gündem
Çocuk pasaportları bir yıl geçerli olacak

Çocuk pasaportları bir yıl geçerli olacak

DİJİTAL dünyanın giderek yaygınlaştığı Almanya’da federal hükümet, tatil sezonu öncesi bu ülkede yaşayan Türkleri de yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. Birçok Türk aile, şimdiden izin hazırlıklarına başlarken, seyahat için gerekli olan belgeler konusunda bazı püf noktalara dikkati çekmek istiyoruz. Örneğin 12 yaşından küçük çocuklar için çocuk pasaportu çıkarmak gerekiyor. Federal hükümetin aldığı son kararla, şimdiye dek altı yıl süreyle çıkarılan çocuk pasaportları, bundan böyle sadece bir yıl geçerlilik süresine sahip olacak.

7.06.2020Avrupa
Son dakika haberi: Bilim Kurulu’ndan hayati bayram uyarıları: Komşunuzla bile bayramlaşmayın

Son dakika haberi: Bilim Kurulu’ndan hayati bayram uyarıları: Komşunuzla bile bayramlaşmayın

Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüldüğü, küslerin barışıp sarıldığı bayram günleri maalesef bu sene salgın yüzünden geleneklerimizin çok dışında ve mesafeli kutlanacak... Uzmanlar da “Aynı apartmanda bile olsa bayram ziyareti yapmayın, birbirinizi dijital kutlayın ki bu kadar emek boşa gitmesin. Kucaklaşmayı, el öpmeyi öbür bayramlara saklayacağız” diyor. İşte Bilim Kurulu üyelerinden bayram ikazları:

22.05.2020Gündem
Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak Görüşler ne zaman serbest olacak Adalet Bakanlığı süreyi uzattı

Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak? Görüşler ne zaman serbest olacak? Adalet Bakanlığı süreyi uzattı

Corona virüs nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde, cezaevlerinde ziyaretçi görüşleri ertelenmişti. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine alınan karar neticesinde görüş yasağı 15 Mayıs tarihine kadar uzatılmıştı. Adalet Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada, cezaevlerinde görüş süreleri bir kez daha uzatıldı. Peki, Cezaevlerinde görüşler ne zaman başlayacak? Görüşler ne zaman serbest olacak? İşte, Adalet Bakanlığı'ndan yapılan o açıklamanın detayları.

16.05.2020Gündem
Galeriç Subasar Ormanında su papatyası güzelliği

Galeriç Subasar Ormanı'nda 'su papatyası' güzelliği

Kızılırmak Deltası'nda bulunan Galeriç Subasar Ormanı'nda açan su papatyaları kartpostallık görüntüler oluşturdu.

6.05.2020Seyahat
Yaz tatilini unutun

Yaz tatilini unutun

Almanya, koronavirüs belasının can almaya başlaması üzerine mart ayı başında dünyanın çeşitli kesimlerine olduğu gibi Avrupa ülkelerine de sınırlarını kapattı. Danimarka, İsviçre, Fransa, Lüksemburg ve Avusturya sınırlarında yıllar sonra yeniden giriş çıkışlarda kontrollere başlandı.

2.05.2020Avrupa
Adalara giriş çıkış ne zaman açılacak Adalara gidiş yasaklandı mı

Adalara giriş çıkış ne zaman açılacak? Adalara gidiş yasaklandı mı?

Korona virüs önemleri kapsamında Adalar Kaymakamlığı'ndan adalara giriş ve çıkışla ilgili açıklama geldi. Yapılan son dakika açıklamada 26 Nisan'dan itibaren adalara giriş ve çıkışlarda kısıtlamaya gidildiği duyuruldu. Açıklama sonrası, çok sayıda vatandaş adalara gidiş yasaklandı mı? sorusunun yanıtını sorgulamak adına adalara giriş ve çıkışla ilgili yapılan yazılı açıklamayı sorgulamaya başladı. Peki, İstanbul'da adalara giriş çıkış ne zaman açılacak? Adalara gidiş kaç gün yasaklandı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.04.2020Gündem
Avrupa’nın huzurevlerinde ne oldu: ‘Ambulans göndermediler, doktorlar ilgilenmedi...’

Avrupa’nın huzurevlerinde ne oldu: ‘Ambulans göndermediler, doktorlar ilgilenmedi...’

Huzurevleri, Avrupa’daki Kovid-19 ölümlerinin merkez üssü oldu. İspanya’daki can kayıplarının yüzde 67’sini, Fransa’da ise yüzde 38’ini huzurevlerindeki ölümler oluşturuyor. İngiltere’de 7 bin 500 kişinin huzurevlerinde öldüğü tahmin edilirken, Belçika’da günlük Kovid-19 ölümlerinin yarısından fazlasını huzurevlerindekiler oluşturuyor. İtalya ve Avusturya’da bazı huzurevleri hakkında ihmaller nedeniyle soruşturma başlatıldı. Almanya’da bazı aileler, salgına karşı yeterli önlem alınmadığı için yakınlarını huzurevlerinden çıkarmak istiyor.

23.04.2020Avrupa
Aya Yorgi Yortusu’na korona arası

Aya Yorgi Yortusu’na korona arası

Büyükada’da her yıl 23 Nisan günü farklı dil ve dinlerden 100 bine yakın insanın bir araya geldiği, Ortodoks Hıristiyanlar için kutsal Aya Yorgi Yortusu, bu yıl sokağa çıkma yasağına denk geldiği için yapılamayacak.

22.04.2020Gündem
Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti sessiz

Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti sessiz

Antalya'nın en fazla ziyaretçi çeken bölgelerinden, Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti ve Apollon Tapınağı, koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bu kadar boş ve sessiz kaldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, antik kent ve sahil kesiminde devriyelerini aralıksız sürdürüyor.

13.04.2020Seyahat
Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti sessiz

Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti sessiz

ANTALYA'nın en fazla ziyaretçi çeken bölgelerinden, Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti ve Apollon Tapınağı, koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bu kadar boş ve sessiz kaldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, antik kent ve sahil kesiminde devriyelerini aralıksız sürdürüyor.

13.04.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Tedbirler hayatın akışını felç etmeden alındı. Belli bir denge içinde götürülüyor." ifadelerini kullandı. Çelik, "Milletimizin verdiği destekle devletimiz her bir vatandaşına sahip çıkacak güce sahiptir." diye konuştu.

3.04.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Panik çıkmasını engellemek çok önemli

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Panik çıkmasını engellemek çok önemli

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasetçilerin koronavirüs sorununa olumlu katkıda bulunmalarını isteyerek, "Virüs ile mücadelede sağlık tedbirlerinin yanında panik çıkmasını da engellemek çok önemli. Bu açıdan paniğe sebep verecek dedikodu ve asılsız bilgelere imkan vermemek gerekiyor" dedi.

31.03.2020Gündem
60 vekilin karantina günleri

60 vekilin karantina günleri

Salgından daha çok etkilenebilecek grup olan 65 yaş üzeri kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması sürerken bu gruptaki yaklaşık 60 milletvekili de benzer önlemle evlerine çekildi. Hürriyet önlemlere uyan milletvekilleriyle günlük yaşamlarını konuştu.

25.03.2020Gündem
Tedbirlere uymayana iki yıla hapis cezası var

Tedbirlere uymayana iki yıla hapis cezası var

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs ve yol açtığı tahribat, ülkeleri bir dizi tedbirler almaya zorluyor. Gün geçmiyor ki, Almanya’da gerek federal gerekse eyalet düzeyinde yetkililer, günlük hayatımızı etkileyen, özgürlüğümüzü kısıtlayan önlemler almasınlar. Peki, alınan bu önlemlerin hukuki yaptırımı nedir? Alınan tedbirleri riayet etmeyenleri hangi ceza bekliyor?

22.03.2020Avrupa
Ayşe Teyze aradı ‘kira almayayım’ dedi

Ayşe Teyze aradı ‘kira almayayım’ dedi

Koronavirüs salgını sonrasında çok sayıda mağaza kapanma kararı aldı. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Dükkân sahibi Ayşe Teyze, ‘Sizden 2 ay kira almayacağım’ diyor. Bu bize umut veriyor. Biz de bu süreçte çalışanlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Bir kısmı e-ticarete yöneldi” dedi. AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş da, “Bu süreçte sadece gıda ve hijyen mağazalarından kira alması için resmi talepte bulunduk” dedi.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5e çıktı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5'e çıktı

Sağlık Bakanı Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca vaka sayısının 5'e çıktığını söyledi. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı kararının alındığını açıkladı.

14.03.2020Gündem
Temastan kaçının

Temastan kaçının

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler giderek artıyor. Uzmanlar koronavirüsün yayılmasını önlemek için “Temastan kaçının” diyor.

10.03.2020Kampüs
Alanya Kalesindeki skandal ortaya çıktı

Alanya Kalesi'ndeki skandal ortaya çıktı

Alanya Kalesi'nde tarihi M.Ö. 1'inci yüzyıla dayanan surların üzerinde izinsiz yaptırdığı korkuluk, pencere, seramik ve betonarme yapılar nedeniyle yıkıma neden olan Avusturyalı Walter Godina'nın, surları altından delerek atık sularını da boşalttığı ortaya çıktı. Godina'nın, pencereyi ise tarihi taş duvar görünümlü kaplamayla gizlemeye çalıştığı belirlendi.

28.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Wiki’ye inanma, Wiki’siz kalma!

Kuruluşunun 20’nci yılında Wikipedia’nın tarihine kısa bir yolculuk yapalım. Zaman zaman hakkında sansasyonel haberler de çıkan bu dijital ansiklopedi, her ay 1.7 milyar ziyaretçi ağırlıyor. Belki akademik olarak itibar görmüyor ama dünyada en sık başvurulan kaynakların da başında geliyor...

10.01.2021

Fransa’nın terk edilmiş Christmas köyleri

2019 yılının son günlerinde tam 9 gün boyunca Almanya, İsviçre ve Fransa’daki Christmas Marketleri gezmiştik. Devasa çam ağaçları, her detayı düşünülmüş sokak süslemeleri, konserler, sıcak çikolatalar ile yeni yılın gelişini heyecanla beklediğimiz 9 gün. Bu yıl yeniden yolumuz Fransa’daki Christmas köylerine düştü ama ne geçen yılın tadı, ne de heyecanı vardı.

30.12.2020

Vaka sayıları kısmi düşüşte ancak yolumuz uzun

Son 1 aydır uygulanan tedbirler meyvesini vermeye başladı. İstanbul’daki vakalarda yüzde 25 düşüş var. Böyle giderse, 6 aylık aranın ardından geçtiğimiz hafta sonu yeniden başlayan tam kapanmanın da etkisiyle, tünelin sonunda ışık var. Uzmanların çoğu seyahat gibi ekstra yasakların uygulanmasının da sonuca daha hızlı etki edeceği görüşünde. Ancak yasak olsun olmasın, ortak görüş zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması yönünde. Zira yoğun bakım doluluk oranları hâlâ yüzde 70’lerde...

7.12.2020

Bu böyle gitmez

RAKAMLAR ürkütücü. Daha da açık söylemek gerekirse korkutucu. Üzülerek belirteyim, bu durumu 10 gün önce fark etmiş ve “Bu sayılar benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile ürkütüyor” diyerek muhtemel bir tsunaminin yaklaşmakta olduğunun altını çizmiştim. Ne yazık ki o beklenen tsunami, yaklaşmak bir yana kapımıza dayanmış durumda.

26.11.2020

Ziyaretçi değil babayız

Babasız Bırakılan Çocuklar ve Çocuksuz Babalar Derneği Başkanı İbrahim Aksoy, 15 Haziran’a kadar icra işlemlerinin durdurulması nedeniyle artık icra yoluyla da çocuğunu alamayıp, görüntülü görüşme kararlarını uygulatamayan babalar adına isyan ediyor. ABAC-DER Başkanı İbrahim Aksoy, “Biz ziyaretçi değil, babayız. Çocukların ve babaların psikolojisini bozan, travma yaratan, ilkel icra yoluyla çocuk tesliminin kaldırılmasını istiyoruz. Çocuklarımızın evcil hayvan kadar değeri yok mu?” diye soruyor.

11.05.2020