EKSTRA
MENÜ

Ziyaretçi Akını

Ziyaretçi Akını ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ziyaretçi Akını haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 860 Ziyaretçi Akını haberi bulunmuştur.

Ziyaretçi Akını Haberleri

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

Fatih Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Haber
Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

FATİH Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Gündem
Hitit dönemine ait Ziyaretçi akını... Eldeki tek örnek

Hitit dönemine ait! Ziyaretçi akını... 'Eldeki tek örnek'

Sivas'ta Hitit dönemine ait altın mühür yüzük, Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor. Hitit kralına en yakın kişi konumundaki baş sakiye ait olduğu sanılan ve aynı zamanda mühür olarak kullanıldığı düşünülen mühür yüzük, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Mühür yüzük, eldeki tek örnek olma özelliği taşıyor.

11.03.2021Gündem
Hitit dönemine ait Ziyaretçi akını... Eldeki tek örnek

Hitit dönemine ait! Ziyaretçi akını... 'Eldeki tek örnek'

Sivas'ta Hitit dönemine ait altın mühür yüzük, Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor. Hitit kralına en yakın kişi konumundaki baş sakiye ait olduğu sanılan ve aynı zamanda mühür olarak kullanıldığı düşünülen mühür yüzük, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Mühür yüzük, eldeki tek örnek olma özelliği taşıyor.

11.03.2021Gündem
Bahçesinde bulduğu gök taşını satılığa çıkardı

Bahçesinde bulduğu gök taşını satılığa çıkardı!

Antalya'nın Demre ilçesinde yaşayan Mehmet Güngör (73), doğum yeri Kaş'ta bulduğu gök taşını satmak istiyor. Güngör, 2 yıldır çelik kasada sakladığı 1 kilo 70 gram ağırlığındaki taşın Türkiye'de literatüre giren 16'ncı gök taşı olduğunu ve uygun fiyat verene satacağını söyledi.

8.03.2021Gündem
Göbeklitepenin keşfedilme hikayesi şaşırtıyor

Göbeklitepe'nin keşfedilme hikayesi şaşırtıyor

Şanlıurfa’daki, 11 bin 500 yıllık geçmişi ile Göbeklitepe yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Göbeklitepe'nin bulunduğu arazinin eski sahibi Mahmut Yıldız bölgenin keşfini anlattı. Yıldız, 1986 yılında tarlayı sürerken buldukları 2 eseri at arabasıyla müzeye götürdüklerini, ancak dönemin arkeolog olmayan müze müdürünün 'bunlar kireç taşı' dediğini belirterek, "Biz de bulduğumuz 50 kilo ağırlığındaki 2 taşı, yeniden getirmeyip müze bahçesinde bıraktık. 1992 yılında buranın keşfini sağlayan merhum Alman arkeolog müzede taşı görünce bölgeye geldi ve kazı çalışmaları başlayarak burası ortaya çıkarıldı. Belki o gün eserleri müzede bırakmayıp geri getirseydik, Göbeklitepe bulunamayacaktı" ifadelirini kullandı.

4.03.2021Gündem
Çorumda tarlada gök taşı buldu, 180 bin dolara ABDye sattı Ziyaretçi akını...

Çorum'da tarlada gök taşı buldu, 180 bin dolara ABD'ye sattı! Ziyaretçi akını...

Çorum'un Alaca ilçesinde çiftçilik yapan Mutlu Yılmaz, 2 yıl önce nohut ekmek için gittiği tarlasında 68 kiloluk bir bir taş buldu. Yılmaz, dışı gri renkte olan 68 kilo ağırlığındaki taştan aldığı bir parçayı incelenmesi için bir yakının yardımıyla ABD'deki bir üniversiteye ulaştırdı. İncelemede, taşın bir gök taşı olduğu ortaya çıktı. Dünya literatürüne ‘Gerdekkaya’ ismiyle giren gök taşında 12 element bulunduğu Türkiye’nin en büyük üçüncü gök taşı olduğu belirtildi.

4.03.2021Gündem
Göztepe Parkı Nerede Göztepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Göztepe Parkı Nerede? Göztepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Göztepe parkı pek çok işi tarafında en çok sevilen ve oldukça huzurlu mekânlardan biri olmaktadır. Bu nedenle Göztepe Parkı'nı ziyaret eden ziyaretçilerin aklına takılan bazı sorular bulunmaktadır. Bu sorular arasında en çok karşılaşılanları Göztepe Parkı nerede? Göztepe Parkı tarihi, özellikleri ve hakkında bilgi nedir? Gibi sorular olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Uludağ Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Uludağ Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Uludağ Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Uludağ Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kayak denilince ülkemizin en eski ve köklü kayak merkezlerinin başında Uludağ Kayak Merkezi geliyor. Akla ilk gelen ve son derece elverişli pistler ve modern tesislerden oluşan Uludağ Kayak Merkezi, her kış sezonunda yerli ve yabancı kayak tutkunlarının mutlak rotalarından biri. Bu meşhur merkeze gelmeyi planlayanlara özel "Uludağ Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Uludağ Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları" konu başlıklarını derledik.

23.02.2021Seyahat
Ziyaretçi akını

Ziyaretçi akını

Şanlıurfa’ya 18 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik Mahallesi’nde kimliği belirsiz kişi veya kişiler, geçen perşembe gecesi 3 metre yüksekliğinde 50 santim genişliğinde ve üzerinde Göktürk alfabesiyle, ‘Gökyüzüne bak ayı gör’ yazılı metal bloku buğday tarlasına yerleştirdi.

9.02.2021Gündem
Side Sualtı Müzesine ziyaretçi akını 6 yılda 70 bin kişi daldı

Side Sualtı Müzesi'ne ziyaretçi akını! 6 yılda 70 bin kişi daldı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 115 heykelin sergilendiği Side Sualtı Müzesi'ne, açıldığı 2015 yılından bu yana 70 bin kişi dalış yaptı. Sualtı müzesinin kuruluşu sırasında heykellerin su altına yerleştirilmesinde görev yapan dalgıç Ali Yardan, turistik dalışlar için sık sık bölgeye gittiğini söyledi. Yardan, "Müzeye her dalış yaptığımda ilk kez dalıyor gibi hissediyorum" dedi.

21.01.2021Gündem
Vanın Muradiye Şelalesine ziyaretçi akını Hayran kaldılar...

Van'ın Muradiye Şelalesi'ne ziyaretçi akını! Hayran kaldılar...

Van'ın Muradiye Şelalesi, bu yıl donmadı. Yaklaşık 20 metre yükseklikten gürül gürül akan şelaleye, ziyaretçiler hayran kaldı. Ziyaretçilerden Nazlı Timur, her mevsim ayrı bir güzel olan Muradiye Şelalesi'nin doğası ve seyrine doyum olmayan manzarasıyla insanı kendine hayran bıraktığını söyledi.

19.01.2021Gündem
Dünyanın en pahalı sanat eserine ziyaretçi akını

Dünyanın en pahalı sanat eserine ziyaretçi akını

ABD’nin Grand Central İstasyonu'nunda sergilenen, 14 metrelik yükseklikte, tamamı gerçek 2 bin 600 üniversite diplomasından yapılmış ve degeri 470 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı sanat eseri "Da Vinci of Dept" ziyaretçi akınına uğradı.

17.01.2021Dünya
Koronavirüse rağmen Saldaya ziyaretçi akını

Koronavirüse rağmen Salda'ya ziyaretçi akını!

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'nü 2020 yılında 1 milyona yakın kişi ziyaret etti.

13.01.2021Gündem
Başkan isyan etti: ‘Pisliklerini bırakıp gittiler’

Başkan isyan etti: ‘Pisliklerini bırakıp gittiler’

Almanya’da korona salgını nedeniyle karantina önlemleri kapsamında oteller ve kayak merkezleri kapalı. Buna rağmen Noel ve yılbaşı tatilinde kayak pistler günübirlik ziyaretçi akınına uğradı. Kuzey Ren Vestfalya’da Winterberg, Harz bölgesi ve Taunus dağlarına ziyaretçi akını bölgeleri alarma geçirdi.

4.01.2021Avrupa
Kısıtlamada tatilcilerin adresi Kuşadası oldu

Kısıtlamada tatilcilerin adresi Kuşadası oldu

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası, yılbaşı gecesini de kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasında tatilcilerin akınına uğradı. İlçedeki 5 yıldızlı turistik tesislerde konaklayan ziyaretçiler tesislerin açık alanlarında güzel havanın keyfini çıkardı. Yabancı turistler ise otellerin plaj kısmında denize girip, güneşlendi.

4.01.2021Seyahat
Asırlık istasyona ziyaretçi akını

Asırlık istasyona ziyaretçi akını

SAKARYA'nın Geyve ilçesinde restore edilerek sosyal tesis haline getirilen, asırlık tarihe sahip Doğançay Tren İstasyonu, fotoğrafçıların uğrak noktası haline geldi. Sinema filmlerine ev sahipliği yapan istasyon ziyaretçilerin akınına uğruyor.

10.12.2020Güncel
Asırlık istasyona ziyaretçi akını

Asırlık istasyona ziyaretçi akını

Sakarya'nın Geyve ilçesinde restore edilerek sosyal tesis haline getirilen, asırlık tarihe sahip Doğançay Tren İstasyonu, fotoğrafçıların uğrak noktası haline geldi. Sinema filmlerine ev sahipliği yapan istasyon ziyaretçilerin akınına uğruyor.

10.12.2020Seyahat
Pandemiye rağmen Zerzevana ziyaretçi akını

Pandemiye rağmen Zerzevan'a ziyaretçi akını

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan ve yapılan arkeolojik bulgularla dünyanın dikkatini üzerine çeken Zerzevan Kalesini 2020 yılının ilk 11 ayında 162 bini aşkın turistin ziyaret ettiği bildirildi.

9.12.2020Seyahat
Ormanın içindeki gizli cennet Aydınpınar Şelalesine dört mevsim ziyaretçi akını

Ormanın içindeki gizli cennet 'Aydınpınar Şelalesi'ne dört mevsim ziyaretçi akını

Son yıllarda doğası ile tüm Türkiye'nin ilgisini çeken Düzce'de bulunan Aydınpınar Şelalesi 4 mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

24.11.2020Seyahat
Denizlideki dev horoz heykeline ziyaretçi akını

Denizli'deki dev horoz heykeline ziyaretçi akını

Türkiye'nin en büyük tematik parkları arasında yer alan Denizli Seyir Tepesi Şehir Ormanı'nda bulunan, 26 ton demir kullanılarak inşa edilen 27 metre uzunluğundaki dev horoz heykeli, ziyaretçi akınına uğruyor.

16.11.2020Seyahat
10 Kasımda Anıtkabire ziyaretçi akını

10 Kasım'da Anıtkabir'e ziyaretçi akını

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82'nci ölüm yıl dönümünde Anıtkabir, resmi törenin ardından ziyaretçi akınına uğradı. Tekerlekli sandalye ile Anıtkabir'i ziyarete gelen 87 yaşındaki Gülten Gönen, Türk bayrağı ve Atatürk posteri ile poz verdi.

10.11.2020Gündem
Küre Dağları Milli Parkındaki 3 katlı Seyir Terasına ziyaretçi akını

Küre Dağları Milli Parkı'ndaki 3 katlı Seyir Terası'na ziyaretçi akını

Küre Dağları Milli Parkı'nın Bartın Ulus ilçesindeki Aşağıköy-Alpı Seyir Terası, hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Seyir terasına gelenler, milli parkın manzarasını fotoğraflayıp, cep telefonlarının kameralarıyla ölümsüzleştirdi.

26.10.2020Seyahat
Küre Dağları Milli Parkındaki 3 katlı Seyir Terasına ziyaretçi akını

Küre Dağları Milli Parkı'ndaki 3 katlı Seyir Terası'na ziyaretçi akını

KÜRE Dağları Milli Parkı'nın Bartın Ulus ilçesindeki Aşağıköy-Alpı Seyir Terası, hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Seyir terasına gelenler, milli parkın manzarasını fotoğraflayıp, cep telefonlarının kameralarıyla ölümsüzleştirdi.

26.10.2020Gündem
Göbeklitepeye ziyaretçi akını... Görenler heyecanlanıyor

Göbeklitepe'ye ziyaretçi akını... "Görenler heyecanlanıyor"

Şanlıurfa'da bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki tarihi ören yeri Göbeklitepe yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Ekim ayında çok sayıda turist, Göbeklitepe’de, Neolitik döneme ait yabani hayvan figürlü 'T' biçimli dikili taşları ve tapınak kalıntılarını görme fırsatını buldu.

22.10.2020Seyahat
Munzur Vadisi Milli Parkı, güzelliğiyle hayran bırakıyor

Munzur Vadisi Milli Parkı, güzelliğiyle hayran bırakıyor

TUNCELİ’de doğal güzelliği, endemik türler ve yaban hayatı açışından zenginliğiyle bilinen Munzur Vadisi Milli Parkı’na, pandemiye rağmen ziyaretçi akını devam ediyor. Vadiyi ziyarete gelenler, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bulunan Colorado Nehri’ne benzettikleri alanın, daha güzel ve daha yeşil olduğunu söyledi.

19.10.2020Gündem
Munzur Vadisi Milli Parkı, güzelliğiyle hayran bırakıyor

Munzur Vadisi Milli Parkı, güzelliğiyle hayran bırakıyor

Tunceli'de doğal güzelliği, endemik türler ve yaban hayatı açışından zenginliğiyle bilinen Munzur Vadisi Milli Parkı'na, pandemiye rağmen ziyaretçi akını devam ediyor. Vadiyi ziyarete gelenler, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bulunan Colorado Nehri'ne benzettikleri alanın, daha güzel ve daha yeşil olduğunu söyledi.

19.10.2020Seyahat
Ölümsüz kent Assosa ziyaretçi akını

'Ölümsüz kent Assos'a ziyaretçi akını

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan Assos, günümüzde kuzey yamacına kurulmuş olan Behram köyü ile antik ve modern yaşamın kesintisiz devam ettiği ender kentlerden birisi olmayı sürdürüyor.

13.10.2020Seyahat
Şanlıurfa turizminde gözler 2021 yılına çevrildi

Şanlıurfa turizminde gözler 2021 yılına çevrildi

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve 'tarihin sıfır noktası' olarak adlandırılan Şanlıurfa'daki Göbeklitepe, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, "Şimdiden Göbeklitepe’yi görmek için dünyanın dört bir yanından rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Mevcut rezervasyonlar, 2021 yılının Şanlıurfa için çok önemli bir yıl olacağını gösteriyor" dedi.

2.10.2020Seyahat
Sanat Güneşinin 24nüncü ölüm yıldönümünde evine ziyaretçi akını

Sanat Güneşi'nin 24'nüncü ölüm yıldönümünde evine ziyaretçi akını

TÜRK Sanat Müziği'nin unutulmaz ismi Zeki Müren, 24'üncü ölüm yıl dönümünde çok sevdiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde anılıyor. Müren'in anısına, sanatçının uzun yıllar yaşadığı ve vefatından sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülen evi bir günlüğüne ücretsiz olarak ziyarete açıldı.

24.09.2020Magazin
Bingöldeki yüzen adalara ziyaretçi akını

Bingöl'deki yüzen adalara ziyaretçi akını

BİNGÖL'ün Solhan ilçesindeki Turnalar Gölü'nde birbirinden bağımsız yüzen adalar, özellikle yerli turistlerin ilgi odağı oldu.

21.09.2020Gündem
Gaziantep Hayvanat Bahçesine ziyaretçi akını

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne ziyaretçi akını

Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan ve koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapanmasının ardından 1 Haziran'da kapılarını yeniden açan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni 4 ayda 427 bin kişi ziyaret etti.

15.09.2020Seyahat
Kastamonudaki Ersizlerdere Kanyonu, tabiat parkı ilan edildi

Kastamonu'daki Ersizlerdere Kanyonu, tabiat parkı ilan edildi

Kastamonu’nun Küre ilçesinde bulunan Ersizlerdere Kanyonu, Türkiye'nin 252'nci tabiat parkı ilan edildi.

14.09.2020Seyahat
Sivas’ta müzelere ziyaretçi akını

Sivas’ta müzelere ziyaretçi akını

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılına ilişkin "Kültürel Miras İstatistikleri"ni açıkladı. İstatistiklere göre 2018’de Sivas’ta bulunan müzeleri 23 bin 364 kişi ziyaret ederken 2019 yılında bu 378 bin 829 kişiye yükseldi.

10.09.2020Seyahat
15 Temmuz Müzesi Nerede Hakkında Bilgi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

15 Temmuz Müzesi Nerede? Hakkında Bilgi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türk milleti herhangi bir saldırı ile karşılaştığında topyekün mücadele etmeyi en iyi bilen milletlerden bir tanesidir. Özellikle vatan, millet söz konusu olduğunda hep birlikte tek yürek olabilen en önemli milletlerin içinde yer almaktadır. 15 Temmuz'da Türk milletinin iradesini düşüncesine ve bağımsızlığına darbe vurmak isteyen hain güçlerin saldırılarıyla başlayan bir gece olarak karşımıza çıkar. 15 Temmuz gecesi ile ilgili tüm detayları derledik.

8.09.2020Seyahat
Türkiyenin Maldivlerine ziyaretçi akını

'Türkiye'nin Maldivleri'ne ziyaretçi akını

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanmaya devam ediyor. Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalıyla ünlü göle yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçi geliyor.

7.09.2020Seyahat
Kuşadasındaki milli parka ziyaretçi akını

Kuşadası'ndaki milli parka ziyaretçi akını

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci sonrası ziyaretçi akınına uğradı. Milli Park'ı haziran-ağustos aylarında 160 bin araç ile 789 bin kişi ziyaret etti.

4.09.2020Seyahat
Kuşadasındaki milli parka ziyaretçi akını

Kuşadası'ndaki milli parka ziyaretçi akını

TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı, 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci sonrası ziyaretçi akınına uğradı. Milli Park'ı haziran-ağustos aylarında 160 bin araç ile 789 bin kişi ziyaret etti.

4.09.2020Gündem
Ödüllü modern müzeye ziyaretçi akını

Ödüllü 'modern müze'ye ziyaretçi akını

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde, tarihi evlerin arasında inşa edilen Odunpazarı Modern Müze, Kovid-19 salgını nedeniyle kapattığı kapılarını, 1 Temmuz'da yeniden açmasının ardından 10 bin 629 ziyaretçi ağırladı.

25.08.2020Keyif
Akçaabattaki tarihi Ortamahalleye ziyaretçi ilgisi

Akçaabat'taki tarihi Ortamahalle'ye ziyaretçi ilgisi

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 1988'de büyük bölümü kentsel sit alanı ilan edilen ve tarihi dokusunu koruyan Ortamahalle, Osmanlı dönemine ait evleri, konakları, Arnavut kaldırımlı sokakları ve çeşmeleri ile misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

17.08.2020Seyahat
Tarihi Osmanlı kasabası Göynükte ziyaretçi akını

Tarihi Osmanlı kasabası Göynük'te ziyaretçi akını

Tarihi Osmanlı kasabası olan ve İstanbul'un manevi fatihi Akşemseddin hazretlerinin türbesinin bulunduğu Göynük, ziyaretçi akınına uğradı.

10.08.2020Seyahat
Tarih ve doğanın iç içe olduğu binlerce yıllık köprü ziyaretçilerini cezbediyor

Tarih ve doğanın iç içe olduğu binlerce yıllık köprü ziyaretçilerini cezbediyor

Kırıkkale’de tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu Selçuklu yadigarı Çeşnigir Köprüsü ve Kanyonu, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini cezbediyor. Doğal güzelliğiyle ziyaretçi akınına uğrayan köprü havadan görüntülendi.

10.08.2020Seyahat
Sümela’ya ziyaretçi akını

Sümela’ya ziyaretçi akını

Türkiye'nin inanç turizmi yönünden önemli merkezlerinden birisi olan Trabzon’un Maçka ilçesindeki tarihi Sümela Manastırı’nda restorasyon çalışmaları sürerken Kurban Bayramında ziyaret edenlerin sayısı 20 bini buldu.

4.08.2020Seyahat
Ayasofya Camiine ziyaretçi akını devam ediyor

Ayasofya Camii'ne ziyaretçi akını devam ediyor

Ayasofya Camii'nin 86 yıl sonra 24 Temmuz günü ibadete açılmasının ardından başlayan ziyaretçi akını bugün de sürdü.

3.08.2020Gündem
Edirnenin tarihi Sağlık Müzesine, bayramda ziyaretçi akını

Edirne'nin tarihi Sağlık Müzesi'ne, bayramda ziyaretçi akını

Edirne'nin Osmanlı'dan miras en önemli eserlerinden, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki 2'nci Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Kurban Bayramı dolayısıyla çevre illerden gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. Normalleşme sürecinde alınan önlemler kapsamında ateşi ölçüldükten sonra dezenfekte edilen müzeyi gezenler, Osmanlı'nın hastaları tedavi yöntemlerine hayran kaldı.

3.08.2020Seyahat
Ayasofyaya ziyaretçi akını

Ayasofya'ya ziyaretçi akını

Ayasofya'nın 86 yıl sonra 24 Temmuz günü ibadete açılmasının ardından başlayan ziyaretçi akını, Kurban Bayramı'nın ücüncü gününde de devam etti.

2.08.2020Gündem
Ayasofyaya ziyaretçi akını sürüyor

Ayasofya'ya ziyaretçi akını sürüyor

Ayasofya'nın 86 yıl sonra 24 Temmuz günü ibadete açılmasının ardından başlayan ziyaretçi akını, Kurban Bayramı'nın ücüncü gününde de devam etti.

2.08.2020Haber
Ayasofyaya ziyaretçi akını sürüyor

Ayasofya'ya ziyaretçi akını sürüyor

Ayasofya'nın 86 yıl sonra 24 Temmuz günü ibadete açılmasının ardından başlayan ziyaretçi akını, Kurban Bayramı'nın ücüncü gününde de devam etti.

2.08.2020Gündem
Ayasofya’da ikinci gün

Ayasofya’da ikinci gün

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kapıları hiç kapanmayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, ibadete açılışının ikinci gününde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Fotoğraf çeken de vardı, şükür namazı kılan da. Bazıları tüm gününü Ayasofya’nın halıları üzerinde geçirdi.

26.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Wiki’ye inanma, Wiki’siz kalma!

Kuruluşunun 20’nci yılında Wikipedia’nın tarihine kısa bir yolculuk yapalım. Zaman zaman hakkında sansasyonel haberler de çıkan bu dijital ansiklopedi, her ay 1.7 milyar ziyaretçi ağırlıyor. Belki akademik olarak itibar görmüyor ama dünyada en sık başvurulan kaynakların da başında geliyor...

10.01.2021