EKSTRA
MENÜ

Zimmet

Zimmet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Zimmet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.914 Zimmet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Zimmet Haberleri

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı yapacak İşte, şartlar ve detaylar

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte, şartlar ve detaylar

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 personel alımı için başvuruları kabul ediyor. Ebe, hemşire, sağlık teknikeri, büro personeli gibi unvanlarda istihdam sağlayacak olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi detayları yayımladı. İşte, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

13.07.2021Gündem
MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı ile kadrosuna yüzlerce kişiyi katmaya hazırlanıyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı için İŞKUR kaydının bulunması ya da kayıt yapılması önem arz edecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve hangi kadrolarda alım yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

29.06.2021Gündem
50 günde 2.1 milyon lira ceza kesti Gözler Fahri Trafik Müfettişlerine çevrildi

50 günde 2.1 milyon lira ceza kesti! Gözler Fahri Trafik Müfettişleri'ne çevrildi

Yoldan geçen herkese ceza yazmış! İki günde 2 milyon 186 bin lira ceza kesen rekortmen müfettiş tartışma konusu oldu… Trabzon’da çalıştığı iş yerinin önündeki yoldan geçen araçların korkulu rüyası olan fahri trafik müfettişi, işi abartınca görevini kaybetti. 50 günde tam bin 633 sürücüye toplamda 2 milyon 186 bin 587 lira ceza kesen müfettişin adı sık sık şikayet konusu olunca müfettişlikten atıldı. Ancak tartışmalar dinmedi… Başta trafik magandaları olmak üzere kurallara uymayan sürücülere karşı uygulanan ancak suistimallerle de zaman zaman gündeme gelen fahri trafik müfettişliğini mercek altına aldık… Bir dokunduk bin ah işittik…

25.06.2021Ekonomi
İzmir Müze Müdürlüğü’nde yolsuzluk iddialarına inceleme Ot temizliği yapılmış

İzmir Müze Müdürlüğü’nde yolsuzluk iddialarına inceleme! 'Ot temizliği' yapılmış

İzmir Müze Müdürlüğü'nde aralarında yöneticilerin de yer aldığı 5 kişi hakkında arkeolojik kazılarda yolsuzluk yaptıkları yönündeki ihbar üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldı. Geçen yıl Foça Antik Kenti'nde mal alımı yapıldığı dönemde bilimsel kazı çalışmasının yapılmadığı, keşif bedellerinin çok üstünde fiyatlarla ödeneklerin heba edildiği ileri sürüldü. Söz konusu dönemde kazı alanlarında yalnızca ‘ot temizliği’ yapıldığı savunuldu. Yolsuzlukla suçlanan görevlilerinden H.K., yapılan işlerin kanunlara uygun gerçekleştiğini iddia etti.

24.06.2021Gündem
4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

AK Parti, yargı reformunun parçası olan 4’üncü yargı paketini 27 maddelik teklifle Meclis Başkanlığı’na sundu. Düzenlemenin en önemli ayağını kadına yönelik şiddetle mücadele oluşturuyor. Paketle, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla eleştiri konusu olan açıkların kapatılması hedefleniyor.

19.06.2021Gündem
OGM işçi alımı başvurusu sayfası: Toplam 2083 işçi alımı yapılacak İşte, İŞKUR OGM işçi alımı başvuru ekranı

OGM işçi alımı başvurusu sayfası: Toplam 2083 işçi alımı yapılacak! İşte, İŞKUR OGM işçi alımı başvuru ekranı

OGM işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden devam ediyor. 18 Haziran tarihine kadar devam edecek olan OGM işçi alımı başvuru süreci, İŞKUR üzerinden gerçekleşecek. Türkiye genelinde pek çok ilde toplam 2 bin 83 işçi alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü, bu alımların 3'ünü daimi, 2 bin 80'ini ise geçici statüsünde gerçekleştirecek. Alım yapılacak her bir OGM ilanı için başvuru şartları farklı olacak. Peki, İŞKUR OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, OGM 2021 işçi alımı başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

18.06.2021Gündem
Kayıp atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş

Kayıp atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş

HATAY'ın Dörtyol ilçe Belediyesi tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) hibe ettiği kayıp 99 atla ilgili, 'görevinde ihmal ve basında atlarla ilgili belgelerin yer alması' nedeniyle açılan soruşturmada memurluktan çıkarılması istenen Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız, konuya ilişkin savunmasını verdi. Yıldız, savunmasında, "Böyle bir at talebi tarafımdan veya müdürlüğümüzce yapılmamıştır. Atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş. Normal koşullarda bu talep yazısını müdürlüğümüz yazması gerekirdi" dedi.

16.06.2021Gündem
Eskişehirde zimmetine 5 milyon lira geçirdi Şok detaylar ortaya çıktı

Eskişehir'de zimmetine 5 milyon lira geçirdi! Şok detaylar ortaya çıktı

Eskişehir’de zimmet suçlamamasıyla tutuklanan 7’nci İcra Müdür Yardımcısı Erkan Kılçık (38) hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Erkan Kılçık suçunu itiraf ederken, yüklü miktarlarda bahis oynadığı ve bu nedenle borçlandığı için zimmetine para aktardığını söyledi.

15.06.2021Gündem
İştirak Nedir Ve Türleri Nelerdir İştirak Ceza Hukukunda Ne Anlama Gelir

İştirak Nedir Ve Türleri Nelerdir? İştirak Ceza Hukukunda Ne Anlama Gelir

Sözlük anlamına göre "bir işe ortak olmak, katılmak" anlamına gelen iştirak, ceza hukukunda bir suçun işlenmesine birden çok şahsın katılmasını ifade eder. İştirak nedir ve türleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
99 kayıp atla ilgili flaş gelişme Müdür Yıldıray Yıldızın memurluktan ihracı istendi

99 kayıp atla ilgili flaş gelişme! Müdür Yıldıray Yıldız'ın memurluktan ihracı istendi

İBB'nin Hatay'ın Dörtyol ilçesi Belediyesi'ne hibe ettiği 99 kayıp atla ilgili 'görevinde ihmal ve basında atlarla ilgili belgelerin yer alması' nedeniyle hakkında soruşturma açtığı Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız'ın memurluktan çıkarılması istendi. Yıldıray Yıldız'ın 8 iş günü içinde savunması istendi. Yıldız'ın 'memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelikte ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak' suçunu işlediği iddia edildi.

10.06.2021Gündem
Korkmaz Yiğitten 30 yıllık avukatına ‘zimmet’ davası

Korkmaz Yiğit'ten 30 yıllık avukatına ‘zimmet’ davası

İş insanı Korkmaz Yiğit, 30 yıllık avukatı Harun Tavşancıl’ın, zimmetine para geçirdiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Av. Taşancıl’ın 45 milyon 966 bin doları alıp geri vermediğini öne süren Korkmaz Yiğit, 10 bin dolarlık kısmi alacak davası açtı.

7.06.2021Ekonomi
İBB 541 itfaiye eri alımı yapacak İşte, başvuru şartları ve detayları

İBB 541 itfaiye eri alımı yapacak! İşte, başvuru şartları ve detayları

İBB itfaiye alımı için başvuru detayları açıklandı. En az lise mezunu vatandaşların müracaat edebileceği İBB 541 itfaiye alımı, en az 60 puan kriteri ile yapılacak. Erkeklerde en az 1.67, kadınlarda ise en az 1.60 metre boya sahip olma şartının aranacağı İBB itfaiye eri alımı, E-Devlet üzerinden yapılacak. Peki, İBB 541 itfaiye eri alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.05.2021Gündem
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) zabıta alımı başvurusu nasıl yapılır 250 zabıta alınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) zabıta alımı başvurusu nasıl yapılır? 250 zabıta alınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı için duyuru paylaştı. Toplam 250 zabıta memuru alımı yapacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Haziran tarihine kadar başvuruları kabul edecek. Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği ABB zabıta alımı başvuru ekranında minimum 65 puana sahip olmak gerekecek. İşte, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) zabıta alımı başvuru şartları ve detayları

27.05.2021Gündem
PTT çalışma saatleri 2021 PTT saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor

PTT çalışma saatleri 2021? PTT saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Kademeli Normalleşme sürecinde PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor sorusu, çalışma saatlerine göre yola çıkacak olan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. İşte, yurt genelinde PTT çalışma saatleri ve kurumun saat kaçta açılıp kapandığına dair bazı bilgiler. Peki PTT çalışma saatleri nedir? PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

27.05.2021Gündem
ÇKYS nedir Sağlık Bakanlığı ÇKYS (Çekirdek kaynak yönetim sistemi) sorgulama nasıl yapılır

ÇKYS nedir? Sağlık Bakanlığı ÇKYS (Çekirdek kaynak yönetim sistemi) sorgulama nasıl yapılır

Tüm dünyada uygulanan sistemlerimden biri olan ÇKYS sistemini ilk kez duyan vatandaşlar bu sistemin ne olduğu konusunda araştırmalar yapıyor. Özelikle Sağlık Bakanlığı personelleri tarafından kullanılan ÇKYS nedir? Sağlık Bakanlığı ÇKYS (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) sorgulama nasıl yapılır? İşte ÇKYS sistemi hakkında detaylı bilgiler.

24.05.2021Araştırma
Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolmasıyla ilgili soruşturma devam ederken, yeni iddialar ortaya atıldı. Atları sahiplenmek isteyen ve çiftliği A.E. ile işleten C.C.'nin daha önce bir emlak ofisinde beraber çalıştığı Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in çocuklarından yardım istediği öne sürüldü. Keskin'e sunulan listede 50 at sahipleneceklerini öne süren A.E. ve C.C.'nin çiftliğin kapasitesini göz önünde bulundurunca başkanın 100 atı fazla bulup, karşı çıkabileceğini düşündükleri için bu yolu kullandıkları da kaydedildi.

12.05.2021Gündem
Kayıp 99 at olayında yeni detaylar Veteriner işleri müdürüne ihmal soruşturması

Kayıp 99 at olayında yeni detaylar! Veteriner işleri müdürüne 'ihmal' soruşturması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın nerede olduğuna ilişkin belirsizlik devam ederken, iddialarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Atlara ilişkin bildirimde bulunan Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız hakkında, olayda ihmali olduğu gerekçesiyle belediye tarafından idari soruşturma başlatıldı.

1.05.2021Gündem
Ulaştırma Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı Canlı yayın sona erdi

Ulaştırma Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı? Canlı yayın sona erdi

Ulaştırma Bakanlığı kura sonuçları, 130 temizlik görevlisi için gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz haftalarda duyurulan açıklama ile başvuruları İŞKUR üzerinden alınan Ulaştırma Bakanlığı kura süreci, internet üzerinden yürütüldü. Çekiliş hakkında tarih detaylarını açıklayan bakanlık, pandemi koşulları dolayısıyla katılımcı kabul edilememesi nedeniyle online olarak gerçekleşti. Peki, Ulaştırma Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

26.04.2021Gündem
Kayıp 99 atla ilgili yeni gelişme Evi ve ahırında inceleme yapıldı

Kayıp 99 atla ilgili yeni gelişme! Evi ve ahırında inceleme yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolduğu iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Atların Adana'ya getirilip, ahırı olan bir evde çiplerinin çıkartıldıktan sonra Y.K. tarafından tanesi ortalama 2 bin dolara Irak'a gönderildiği öne sürüldü. İddialar üzerine daha önce tek tırnaklı hayvanların kesilip satılmasından suç kaydı bulunan Y.K.'nın evi ve ahırında inceleme yapıldı, suç unsuruna rastlanmadı. Atların hala nerede oldukları bilinmiyor.

26.04.2021Gündem
Hatay’daki kayıp atlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlar

Hatay’daki kayıp atlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı! Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği atların kaybolmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Atların belediyede memur olarak çalışan F.E.'nin yakınları olan ve at çiftliğini işleten A.E. ve C.C.'te teslim edildiği öğrenildi. A.E. ve C.C.’nin bir süre hayvanlara baktığı, ardından da İlçe Tarım Müdürlüğü'ne atların kaçtığı ihbarında bulunduğu saptandı.

21.04.2021Gündem
Frankfurt Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alacak

Frankfurt Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alacak

Sözleşmeli sekreter için Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan yapılan duyuruda 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü düzenlenecek yazılı sınava katılmak isteyen adayların başvurması istendi. Alınacak personelde aranan kriterler ise şöyle:

14.04.2021Avrupa
Türkiye Binicilik Federasyonunda ‘dörtnala’ yolsuzluk Her şeyi itiraf etti

Türkiye Binicilik Federasyonu'nda ‘dörtnala’ yolsuzluk! Her şeyi itiraf etti

Türkiye Binicilik Federasyonu (TBF), kurum çalışanı bir kişinin karıştığı yolsuzluk olayı ile çalkalanıyor. Mahkeme, federasyon kasasından paraları zimmetine geçirmekle suçlanan Mali İşler Sorumlusu Meltem Y.’nin tüm mal varlığına tedbir koydu. TBF Başkanı Bülent Bora “Bu kişi işlediği suçu itiraf etti. Çaldığı paranın bir kısmını, işten ayrılan eski muhasebe sorumlusu Meltem D.’ye göndermiş. Dekontları bizimle paylaştı” diye konuştu.

7.04.2021Ekonomi
İznikte icra müdür vekili, 219 bin lira zimmet suçlamasıyla tutuklandı

İznik'te icra müdür vekili, 219 bin lira zimmet suçlamasıyla tutuklandı

BURSA’nın İznik ilçesinde 3'üncü bir kişinin hesabına 219 bin TL aktardığı öne sürülen İcra Müdür Vekili Zübeyde A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5.04.2021Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 130 sürekli işçi alınacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 130 sürekli işçi alınacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 75 koruma ve güvenlik ile 55 temizlik görevlisi olmak üzere 130 personel alacak.

5.04.2021Ekonomi
Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi başında besmele olmayan tek suredir. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olmuştur. Tevbe Suresi Türkçe okunuşu içeriğimizde bu surenin Türkçe anlamı diyanet meali ile yer almaktadır. Ayrıca surenin fazileti ve arapça yazılışı gibi pek çok detayı bulabilirsiniz.

Antalyada müzede zimmet skandalı Sular durulmuyor

Antalya'da müzede zimmet skandalı! Sular durulmuyor

Antalya Arkeoloji ve Tarih Müzesi, kayıp eser skandalından sonra şimdi de zimmet krizi ile çalkalanıyor. Müzedeki eserlerin zimmetinin 2008 yılından bu yana hiç kimseye verilmediği, eser sayımının ise en son 2009 yılında yapıldığı ortaya çıktı.

1.04.2021Gündem
Harp Okullarında irtica iddiası...

Harp Okulları'nda irtica iddiası...

Milli Savunma Bakanlığı, Harp Okulları ile irtica iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada "Yeni düzenleme, yürürlükten kaldırılana göre daha geniş kapsamlı, güncel mevzuata uygun ve daha somut." denildi.

26.03.2021Haber
Harp Okullarında irtica iddiası... Milli Savunma Bakanlığından açıklama

Harp Okulları'nda irtica iddiası... Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Harp Okulları ile irtica iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada "Yeni düzenleme, yürürlükten kaldırılana göre daha geniş kapsamlı, güncel mevzuata uygun ve daha somut." denildi.

26.03.2021Gündem
Üsküdar Belediyesi Zabıta alımı başvuru şartları yayımlandı İşte, aranan şartlar

Üsküdar Belediyesi Zabıta alımı başvuru şartları yayımlandı! İşte, aranan şartlar

Üsküdar Belediyesi Zabıta alımı başvurusu için ilan detayları yayımlandı. Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacağını açıklayan Üsküdar Belediyesi, başvuru detaylarını yayımladı. Peki, Üsküdar Belediyesi Zabıta alımı başvuru şartları neler olacak ve başvurular ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.03.2021Gündem
Adana merkezli suç örgütüne yapılan operasyonda 18 şüpheliden 2si tutuklandı

Adana merkezli suç örgütüne yapılan operasyonda 18 şüpheliden 2'si tutuklandı

Adana merkezli 8 ildeki suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden 2'si tutuklandı.

13.03.2021Gündem
Adana merkezli 8 ilde icra şebekesi operasyonu: 21 gözaltı kararı

Adana merkezli 8 ilde icra şebekesi operasyonu: 21 gözaltı kararı

Adana ve ülke genelinde icralık araçları parçalanmış halde icra müdürlüğünde satışa çıkartıp, ardından düşük fiyata aldıkları araçlardan söktükleri parçaları tekrar tekrar satış yapıp haksız kazanç elde eden şebekeye operasyon düzenlendi. Adana merkezli 8 ilde faaliyet gösteren suç örgütüne yapılan operasyonda 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

9.03.2021Haber
Adana merkezli 8 ilde operasyon Polis foyayı böyle ortaya çıkardı

Adana merkezli 8 ilde operasyon! Polis foyayı böyle ortaya çıkardı

Adana ve ülke genelinde icralık araçları parçalanmış halde icra müdürlüğünde satışa çıkartıp, ardından düşük fiyata aldıkları araçlardan söktükleri parçaları tekrar tekrar satış yapıp haksız kazanç elde eden şebekeye operasyon düzenlendi. Adana merkezli 8 ilde faaliyet gösteren suç örgütüne yapılan operasyonda 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

9.03.2021Gündem
Resmi Gazetede yayımlandı Faizsiz konut ve otomobilde yeni dönem...

Resmi Gazete'de yayımlandı! Faizsiz konut ve otomobilde yeni dönem...

Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen 'tasarruf finansman' sistemine ilişkin yasanın bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece faizsiz finansman şirketleri resmen yasal alt yapıya kavuştu.

7.03.2021Ekonomi
Ev hayaline titan önlemi

Ev hayaline titan önlemi

Küçük birikimlerle konut ve otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşların son yıllarda yoğun ilgisiyle büyüyen ‘Tasarrufa Dayalı Finans’ modelindeki şirketler disipline bağlandı. Halen 34 firmadaki 373 bin 615 müşteriyle 6 milyar 247 milyon liralık hacme ulaşan sektör, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) denetimine alındı.

6.03.2021Ekonomi
Zimmetine 5 milyon lira geçirdiği iddia edilen İcra Müdür Yardımcısı ile arkadaşları adliyede

Zimmetine 5 milyon lira geçirdiği iddia edilen İcra Müdür Yardımcısı ile arkadaşları adliyede!

Eeskişehir’de yaklaşık 5 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddia edilen 7’nci İcra Müdür Yardımcısı Erkan K. ile parayı hesaplarına aktardığı öne sürülen 4 arkadaşı, adliyeye sevk edildi.

26.02.2021Gündem
Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne operasyon 9 gözaltı

Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne operasyon! 9 gözaltı

Kütahya’da Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne yönelik düzenlenen operasyonda zimmet ve sahtecilik yoluyla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 1’i kadın 9 şüpheli gözaltına alındı.

26.02.2021Gündem
İnfaz Koruma Memuru (İKM-Gardiyan) alımı başvurusu ne zaman Adalet Bakanlığı alım yapacak

İnfaz Koruma Memuru (İKM-Gardiyan) alımı başvurusu ne zaman? Adalet Bakanlığı alım yapacak

İnfaz Koruma Memuru (İKM) gardiyan alımı için Adalet Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 13 bin 202 yeni personel alımı yapacağını açıklayan Adalet Bakanlığı, bu alım sürecinde İKM-Gardiyan alımına da yer vereceklerini duyurdu. 4.918 infaz ve koruma memuru alımında başvurular 23 Şubat ve 12 Mart tarihleri aralığında alınacak.

23.02.2021Gündem
Tarım kredi kooperatifinde 1 milyon TL’lik hayali satış Şok detaylar ortaya çıktı...

Tarım kredi kooperatifinde 1 milyon TL’lik hayali satış! Şok detaylar ortaya çıktı...

Adana merkezli 3 ilde nitelikli zimmet ve dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 25 şüpheliden 5'i tutuklandı. Tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve 12 Şubat’ta polisin operasyonuyla çökertilen şebekenin, hesaplardaki açığı kapatmak için kooperatif üyelerine hayali ürün satışı yapıp, dolandırdıkları ortaya çıktı.

16.02.2021Gündem
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor! İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan sırası esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleştirilecek. Peki, MKÜ sözleşmeli personel alımı şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.02.2021Gündem
100 milyon lira sermaye şartı

100 milyon lira sermaye şartı

Faizsiz konut ve taşıt edindiren şirketlere yönelik yasa teklifi TBMM’ye sunuldu. Buna göre bu şirketlere 100 milyon TL’lik sermaye şartı, zimmet suçu işleyenlere ise 12 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.

12.02.2021Ekonomi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Tasarruf finansman şirketlerinin fon havuzundaki paralar amacı dışında kullanılamayacak ve haczedilemeyecek. Şirketler, faizsiz esaslara göre faaliyet gösterecek.

11.02.2021Ekonomi
Faizsiz konut ve otomobil satışları için flaş karar Meclis Başkanlığına sunuldu

Faizsiz konut ve otomobil satışları için flaş karar! Meclis Başkanlığı'na sunuldu

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, faizsiz konut ve taşıt edindirmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Muş, bu tür şirketlerin denetimi için kanun teklifinin Meclis Başkanlığına sunulduğunu açıkladı.

11.02.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı KPSS şartı olmadan 115 personel alımı yapıyor..Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak

Ticaret Bakanlığı KPSS şartı olmadan 115 personel alımı yapıyor..Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak

Ticaret Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 115 personel alımı için resmi duyuru gerçekleşti. Resmi Gazete aracılığıyla yapılan duyuruya göre 70 güvenlik, 45 beden işçisi alımı gerçekleşecek. Alım şartları hakkında detaylı bilgi de yayımlayan Ticaret Bakanlığı ,detayları internet üzerinden

10.02.2021Gündem
Kültür ve Turizm Bakanlığı 124 sözleşmeli sanatçı alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 124 sözleşmeli sanatçı alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yaptığı duyuruda, 124 sözleşmeli sanatçının alınacağını duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ilanda belirtilen branş ve sayıda sözleşmeli sanatçı alınacağı duyuruldu. İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli sanatçı alımıyla ilgili ilanın detayları...

5.02.2021Gündem
Namık Kemal Üniversitesi 40 personel alımı gerçekleştirecek

Namık Kemal Üniversitesi 40 personel alımı gerçekleştirecek

Namık Kemal Üniversitesi bünyesine 40 adet hemşire almaya hazırlanıyor. Diş Hekimliği Fakültesi ve üniversite hastanesi bünyesine gerçekleşecek olan 40 personel alımı için detaylar belli oldu. 2 Şubat tarihinde başlayan başvurular, 17 Şubat tarihine kadar devam edecek. İşte, Namık Kemal Üniversitesi 40 personel alımı hakkında detaylı bilgiler

2.02.2021Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor Başvurularda son gün ne zaman İşte detaylar

Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor? Başvurularda son gün ne zaman? İşte detaylar

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları, İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlandı. 21 Ocak ila 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu, şartları sağlayan kişiler tarafından yapılabilecek. Toplam 5 bin kişinin istihdam edileceği Jandarma uzman çavuş alımı başvuru sürecinde müracaatlar internet üzerinden gerçekleşecek. İşte, Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru detayları

28.01.2021Gündem
Ağır hasar: Trafik kazası sonrası borcu olmayan çifte 12 bin liralık icra şoku

Ağır hasar: Trafik kazası sonrası borcu olmayan çifte 12 bin liralık icra şoku!

Birçok ilde avukatlarla davalık olan hasar danışmanlık şirketlerinden biri dikkat çeken bir soruşturma ile gündemde. 1.5 yıl önce Bayrampaşa’da hasarlı bir kaza meydana geldi. Kazadan sonra Pendik’te bulunan bir şirket, aracı hasar gören Özer Çaçaoğulları’dan vekâletname aldı. Kazada kusuru bulunan Döndü İşbilir’in sigorta şirketi, Çaçaoğulları’nın 3.100 liralık hasarı ile araçtaki 3.654 liralık değer kaybını ödedi. Danışmanlık şirketi Çaçaoğulları’na, değer kaybı parasından 2.500 lira eksik ödediği gibi, İşbilir ve eşine de 12 bin liralık icra takibi başlattı.

28.01.2021Ekonomi
Jandarma uzman erbaş alımı başvurularında son günler... 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvuru şartları neler

Jandarma uzman erbaş alımı başvurularında son günler... 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvuru şartları neler?

Uzman erbaş alımı başvuru tarihleri yayımlanan ilanla belli oldu. Jandarma Genel Komutanlığına 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurusunda, müracaatlar internet üzerinden gerçekleşecek. Başvuru şartları arasında en az 164 boya sahip olmanın gerektiği 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuru işlemi e-Devlet sistemi üzerinden e-devlet şifresi ile tamamlanacak. 21 Ocak'ta başlayan başvurular ay sonunda kadar yapılacak. Peki, 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvurusu ne zaman bitecek? İşte, ayrıntılı bilgiler.

27.01.2021Gündem
Jandarma uzman çavuş alımı başvuruları hangi tarihler arasında.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Jandarma uzman çavuş alımı başvuruları hangi tarihler arasında.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığına 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alınacağını açıklamıştı. Söz konusu alımlar için başvuru takvimi işlemeye devam ediyor. Henüz başvuru yapmayan uzman erbaş adayları da son başvuru tarihini sorguluyor. Peki, jandarma uzman çavuş alımı başvuruları ne zaman bitecek?

25.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

FETÖ sıfırdan başlıyor...

Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeler ve son zamanda örgüt yönetiminde yaşanan bölünme tartışmalarına karşı, Türkiye’deki tabanı toparlamak amacıyla FETÖ elebaşı Gülen’in “Her ile bir peygamber, her koğuşa bir sahabe ve dışarıdaki her aileye bir melek” sözü üzerine yeni bir yapılanmaya gidiyor. Örgüt aldığı ağır hasarı onarmak, diğer yandan yeniden taban oluşturmak için kolları sıvadı.

21.05.2021