MENÜ

Zika

Zika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 164 Zika haberi bulunmuştur.

Zika Haberleri

Bir enerji içeceği de Avusturyadan geldi

Bir enerji içeceği de Avusturya'dan geldi

Avusturyalı enerji içeceği markası Maddox, Türkiye pazarına girdi. Bu haftadan itibaren Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgesinde piyasaya sürülen, Maddox, Türkiye'ye toplam 5 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

8.09.2003Ekonomi
Heinz Fransaya gitti

Heinz Fransa'ya gitti

Galatasaray'ın yabancı kontenjanının açılması için gözden çıkardığı ve daha sonra sözleşmesini feshettiğiÇek futbolcu Marek Heinz, Fransa'nın Saint Etienne takımına transfer oldu.

12.09.2006Spor
Her gün yeni bir virüs ordusu saldırıyor

Her gün yeni bir virüs ordusu saldırıyor

Rotavirus, Cryptosporidium, Ebola, Legionella, Hantaan, Campylobacter, HTLV-1, Toxin Pdod.S.aureus, HTLV-II, Borrelia burgdorferi, Guanarito, Encephalitozoon, vibrio cholerae 0139, Bartonella henselae, Sin Nombre, Sabia, Hendra, vCJD prion, Nipah, Batı Nil, Human Metapneumovirus, Monkeypox, SARS-CoV, Chikungunya, Nipah, Zika... Say say bitmiyor.

16.08.2008Kelebek
Rozehnal Hamburg ile anlaştı

Rozehnal Hamburg ile anlaştı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Lazio'nun Çek savunma oyuncusu David Rozehnal, Bundesliga'dan Hamburg ile anlaştı.

29.07.2009Futbol
A.Gücü defansa duvar Çekti

A.Gücü defansa duvar 'Çek'ti

Ankaragücü, Çek savunma oyuncusu Jan Rajnoch ile anlaştı.

1.02.2010Futbol
Jan Rajnoch Ankaragücünde

Jan Rajnoch Ankaragücü'nde

Ankaragücü, Çek savunma oyuncusu Jan Rajnoch ile anlaştı.

1.02.2010Gündem
A.Gücü defansa duvar Çekti

A.Gücü defansa duvar 'Çek'ti

Ankaragücü, Mlada Boleslav takımında forma giyen Çek savunma oyuncusu Jan Rajnoch ile anlaştı.

1.02.2010Futbol
Zafer Zikanın

Zafer Zika'nın

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda Alp Disiplini erkekler Süper G kategorisinde, Çek Cumhuriyeti'nden Adam Zika altın madalyanın sahibi oldu.

30.01.2011Spor
Süper kombinede Graf fırtınası

Süper kombinede Graf fırtınası

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda düzenlenen süper kombine yarışlarında erkeklerde Avusturya'dan Bernhard Graf, bayanlarda ise Fransa'dan Aude Aguilaniu altın madalyayı kazandı.

2.02.2011Spor
En iyisi Graf

En iyisi Graf

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Alp Disiplini erkekler büyük slalomun birinci yarışında en iyi dereceyi Avusturyalı Bernhard Graf elde etti.

4.02.2011Spor
Altın madalya Bernhardın

Altın madalya Bernhard'ın

25'inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Alp Disiplin Erkekler Büyük Slalom 2'nci İniş Yarışları'nda Avusturyalı kayakçı Graf Bernhard, 1:52.04'lük derecesiyle altın madalya kazandı.

4.02.2011Spor
Brezilyada bebekleri tehdit eden virüs korku salıyor

Brezilya'da bebekleri tehdit eden virüs korku salıyor

Brezilya'da 2015 yılı içinde beyninde hasarla doğan bebeklerin sayısında olağan dışı bir artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi. Bebeklerdeki hastalığa, sivrisinek ısırığıyla geçen bir virüsün neden olduğuna inanılıyor.

24.12.2015Dünya
Sağlık Bakanlığından zika virüsü açıklaması

Sağlık Bakanlığından "zika virüsü" açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Tropikal Afrika, Güneydoğu Asya, Pasifik Adaları ile Orta ve Güney Amerika'da virüsün yayılmayı sürdürmesi nedeniyle, bölgedeki ülkelere seyahat edeceklere  sivrisinek ısırıklarından korunmak gerektiği uyarısında bulundu.

25.12.2015 Sağlık
Zikaya dikkat

'Zika'ya dikkat

Sivrisinekten bulaşan ve özellikle hamileler ile yeni doğan bebeklerde ciddi rahatsızlıklara yol açan ‘Zika virüsü’nün giderek yayılmasına karşı, Sağlık Bakanlığı uyarı yayınladı!

25.12.2015Gündem
Hamilelere zika uyarısı

Hamilelere zika uyarısı

GÜNEY Amerika ve Karayipler’de görülen ve ABD’nin Hawaii adasına da ulaşan zika virüsü nedeniyle Amerikalı sağlık yetkilileri, hamile kadınları Brezilya’ya gitmemeleri yönünde uyardı.

19.01.2016Dünya
El Salvadorda Zika virüsü nedeniyle kadınlara hamile kalmamaları önerildi

El Salvador'da Zika virüsü nedeniyle kadınlara hamile kalmamaları önerildi     

El Salvador'da, sivrisineklerin bulaştırdığı ve kusurlu doğumlara neden olan Zika virüsüyle mücadele için kadınlara hamile kalmamaları önerildi.

23.01.2016Dünya
Virüs alarmı ABD’de

Virüs alarmı ABD’de

BREZİLYA’dan sonra zika virüsü alarmı Latin Amerika’dan kuzey Amerika’ya doğru ilerliyor.

23.01.2016Dünya
Amerika’da Zika  paniği

Amerika’da Zika paniği

SİVRİSİNEKLERİN yaydığı ve hamile kadınların bebeklerinde ciddi beyin hasarlarına yol açan zika virüsünün yol açtığı tehdit konusunda Dünya Sağlık Örgütü (WHO) açıklama yaptı.

25.01.2016Dünya
Amerika kıtasını tehdit eden virüs

Amerika kıtasını tehdit eden virüs

Amerika kıtasını Zika virüsü sardı. Virüs, Kanada ve Şili hariç tüm kıtayı tehdit ediyor.

26.01.2016Sağlık
Amerika kıtasını Zika virüsü paniği sardı

Amerika kıtasını Zika virüsü paniği sardı

Amerika kıtasını Zika virüsü sardı. Virüs, Kanada ve Şili hariç tüm kıtayı tehdit ediyor. Çocuklarda hidrosefali gibi doğumsal anomalilere neden olan virüsle savaş için devletler harekete geçti.

26.01.2016Sağlık
Zika bu kez de Danimarkada görüldü İşte virüsle ilgili bilmeniz gereken her şey

Zika bu kez de Danimarka'da görüldü! İşte virüsle ilgili bilmeniz gereken her şey

Güney Amerika'da binlerce bebeğin beyinlerine hasar veren Zika virüsü Danimarka'daki bir hastada görüldü. Avrupa kıtasında daha önce İngiltere ve Hollanda'da da Zika vakalarına rastlanmıştı. Virüsün insandan insana geçtiği bir vaka henüz görülmese de hastalığın cinsel yollarla bulaşabileceği ifade ediliyor. Öte yandan Güney ve Orta Amerika ülkelerine seyahat eden herkes de hastalık riskiyle karşı karşıya... Son olarak Dünya Sağlık Örgütü'nün bölgesel kuruluşu Pan Amerikan Sağlık Örgütü, Zika'nın Batı Yarımküre'de Kanada ve Şili hariç en az 20 ülkede görüldüğünü bildirdi. ABD de 22 ülkeye karşı seyahat uyarısında bulundu.

27.01.2016Dünya
Avrupa’da Zika alarmı

Avrupa’da Zika alarmı

Dünya Sağlık Örgütü’nün yakında Amerika kıtasının tamamına yayılabileceğini açıkladığı Zika virüsü Avrupa’ya sıçradı. Danimarka ve Birleşik Krallık’ta virüs taşıyan hastalara rastlandı. Sivrisineklerin taşıdığı virüs özellikle hamileler için risk teşkil ediyor.

27.01.2016Dünya
Survivor’ı bekleyen tehlike: Zika virüsü

Survivor’ı bekleyen tehlike: Zika virüsü

Yılmaz Morgül’ü, İbrahim Yattara’yı, Tuğba Özay’ı ve dahi tüm Survivor yarışmacılarını bu yıl doğa koşulları dışında bir büyük tehlike daha bekliyor: Zika virüsü...

28.01.2016Magazin
Zika virüsü hakkında bilmeniz gerekenler

Zika virüsü hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelere bulaşması durumunda bebeklerinanormal küçük kafalı doğmasına yol açan Zika virüsü, başta LatinAmerika'da olmak üzere birçok ülkede salgına neden oldu.Sivrisineklerden bulaşan bu virüs hakkında bilmeniz gerekenler...

28.01.2016Diğer Videolar
5 soruda Zika virüsü

5 soruda Zika virüsü

Dünyayı şimdi de Zika virüsü paniği sardı. Amerika Kıtası'nı etkileyen virüs az da olsa Avrupa'da da  görüldü. İngiltere ve Hollanda'nın ardından Danimarka'da 1 kişi ve İsviçre'de 2 kişide Zika virüsü taşıyan hastalara rastlandı. Virüsü taşıyan 5 kişiden sadece 1'i hastalığa dair belirti veriyor.

28.01.2016Sağlık
Zika Virüsü nedir Survivor 2016 iptal mi edilecek

Zika Virüsü nedir? Survivor 2016 iptal mi edilecek?

TV8 ekranlarının fenomen haline gelen yarışma programı “Suvivor 2016”nın tüm hazırlıkları son hız devam ediyor. Ünlüler ve gönüllüler takımlarının belli olması ile heyacanın doruklarda olduğu programa Zika virüsü korkusu yayıldı. Detaylar haberimizde…

28.01.2016Kelebek
Sağlık Bakanı: H1N1 virüsünden 57 kişiyi de kaybettik

Sağlık Bakanı: H1N1 virüsünden 57 kişiyi de kaybettik

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Zika virüsünün Türkiye'yi şu anda tehdit etmesinin söz konusu olmadığını belirterek, Türkiye'de domuz gribinde hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin bir soruya, "H1N1 virüsüyle ilgili 480 örnek alındı.

28.01.2016Sağlık
Dünya için korkutan Zika açıklaması

Dünya için korkutan 'Zika' açıklaması

Güney Amerika'da binlerce bebeğin beyinlerine hasar veren Zika virüsü hakkında Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) korkutan açıklama… WHO yetkilileri virüsün 3-4 milyon kişide görülmesinin beklendiğini açıkladı.

28.01.2016Dünya
Zikada panik çok aşı yok

Zikada panik çok aşı yok

Şu ana kadar 20’den fazla ülkede yayılan ‘Zika virüsü’ için Amerikalı bilim insanları, karşı aşının ancak 10 yıl sonra çıkabileceğini açıkladılar.

28.01.2016Dünya
Brezilya Zika virüsüyle savaşıyor

Brezilya Zika virüsüyle savaşıyor

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, Zika virüsüne savaş açacağını belirtirken ulusal seferberlik çağrısında bulundu. Rousseff, Latin Amerika ve Karayip ülkelerinin Amerika kıtasında hızla yayılan Zika virüsüne karşı ortak mücadele yürütmesini önerdi. Öte yandan kürtajın yasak olduğu Brezilya'da, virüsten etkilenen kadınların bebeklerini aldırmalarına izin verilmesi isteniyor.

29.01.2016Dünya
Zika Virüsü nedir, tedavisi var mı

Zika Virüsü nedir, tedavisi var mı?

Zika virüsünün, Avrupa'ya da sıçramasının ardından tüm dünyada alarm durumuna geçildi. 2015 Mayıs ayında Brezilya'da görülen ve hızla yayılmaya başlayan Zika virüsü nedir?, Zika virüsü nasıl bulaşır?, Zika virüsü belirtileri nelerdir? Detaylar haberimizde…

29.01.2016Sağlık
Dünya Sağlık Örgütü olağanüstü komite yapacak

Dünya Sağlık Örgütü olağanüstü komite yapacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Margaret Chan, kusurlu doğumlara neden olduğu sanılan ve neredeyse tüm Amerika kıtasını etkisi altına alan Zika virüsü nedeniyle olağanüstü komite toplantısı yapacak.

29.01.2016Sağlık
Virüslere ilişkin akıl almaz komplo teorileri

Virüslere ilişkin akıl almaz komplo teorileri

Önce HIV, kanser ve Ebola şimdi de Zika... Tüm bu hastalıklar dünyada adeta yıkıma sebep oldu, bazıları olmaya da devam ediyor. On binlerce kişi bu hastalıklar yüzünden hayatını kaybetti. 2014 yılında aniden peyda olan Ebola'nın 2 yıl sonra ortaya çıktığı gibi aniden azalması ve hemen ardından Zika virüsünün ortaya çıkması komplo teorisyenlerini yeniden harekete geçirdi. Biz de bugüne kadar hastalıklar üzerine ortaya atılan komplo teorilerini haberimizde derledik... Hastalıklara ilişkin akıl almaz komplo teorileri neler? Şimdi bu sorunun cevabını arayacağız.

29.01.2016Dünya
ABD’de 31 Zika vakası

ABD’de 31 Zika vakası

ABD’de, 11 eyalette 31 kişide sivrisineklerden geçen ve anneye bulaşması halinde bebekte beyin hasarına neden olan Zika virüsü görüldüğü bildirildi.

29.01.2016Dünya
Hamilelere Zika virüsü uyarısı

Hamilelere Zika virüsü uyarısı

Uzmanlar uyarıyor: "Özellikle hamileler, Zika virüsünün görüldüğü bölgelere seyahat etmesin."

30.01.2016Sağlık
Uzmanlardan Zika uyarısı

Uzmanlardan Zika uyarısı

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji AD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülfem Terek Ece 22 ülkede tespit edilen Zika virüsünün yeni bir enfeksiyon riski olduğunu söyledi. Doç. DR. Ece, yayılma hızı göz önüne alındığında Zika virüsünün Dünya için kaygı verici olduğunu söyledi.

30.01.2016Ege
Almanyada Zika virüsü alarmı

Almanya'da Zika virüsü alarmı

Brezilya’da ortaya çıkan ve dünyaya yayılmaya başlayan Zika virüsü, Almanya’yı da alarma geçirdi.

30.01.2016Dünya
Zika telefonu

Zika telefonu

ABD Başkanı Barack Obama ve Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, hamilelerin bebeklerinin beyin gelişimine zarar veren zika virüsüyle ilgili görüştü.

30.01.2016Dünya
Zikaya çözüm:  Hamile kalmayın

Zikaya çözüm: Hamile kalmayın

SİVRİSİNEKLERDEN bulaşan ve hamile kadınların bebeklerinin beyin gelişimini olumsuz etkileyen zika virüsü, yayılmaya devam ediyor.

1.02.2016Dünya
Zika için küresel acil durum ilan edildi

Zika için 'küresel acil durum' ilan edildi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hamile kadınlara bulaşması durumunda bebeklerin beyin gelişimini engelleyen ve kafalarının normalden küçük kalmasına yol açan Zika virüsü nedeniyle 'küresel acil durum' ilan etti.

2.02.2016Dünya
Zika virüsü Olimpiyatları tehdit ediyor

Zika virüsü Olimpiyatları tehdit ediyor

Güney Amerika'da giderek yayılan virüs, Rio organizatörlerini endişelendirdi.

2.02.2016Diğer
Zika virüsünün cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıktı

Zika virüsünün cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıktı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO), hızlı yayılması ve tedavi edici ilacının olmaması üzerine, küresel çapta acil durum ilan etmesine yol açan Zika virüsünün, cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıktı.

2.02.2016Sağlık
Zika Virüsü Cinsel İlişki Yoluyla Bulaşıyor

Zika Virüsü Cinsel İlişki Yoluyla Bulaşıyor!

Zika virüsünün cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıktı!

Zika virüsü seksle de bulaşıyor

Zika virüsü seksle de bulaşıyor!

DÜNYA Sağlık Örgütü’nün, hızlı yayılması ve tedavi edici ilacının olmaması nedeniyle, küresel çapta acil durum ilan etmesine yol açan Zika virüsünün, cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıktı.

3.02.2016Dünya
ABDde Zika virüsü görülen bölgelerde olağanüstü hal ilan edildi

ABD'de Zika virüsü görülen bölgelerde "olağanüstü hal" ilan edildi

ABD'nin Florida eyaletinde Zika virüsü görülen 4 bölgesinde olağanüstü hal ilan edildi.

4.02.2016Dünya
Florida’da Zika OHAL’i

Florida’da Zika OHAL’i

ABD’nin Florida eyaletinde sivrisineklerin yaydığı Zika virüsü görülen 4 ilçede olağanüstü hal ilan edildi.

4.02.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Survivor’ı bekleyen tehlike: Zika virüsü

Yılmaz Morgül’ü, İbrahim Yattara’yı, Tuğba Özay’ı ve dahi tüm Survivor yarışmacılarını bu yıl doğa koşulları dışında bir büyük tehlike daha bekliyor: Zika virüsü...

27.01.2016