EKSTRA
MENÜ

Zift

Zift ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zift haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 337 Zift haberi bulunmuştur.

Zift Haberleri

Karadeniz Sahil Yolu’nda ‘çatlak’ tehlikesi

Karadeniz Sahil Yolu’nda ‘çatlak’ tehlikesi

Karadeniz Bölgesi´nde, 1987 yılında yapımına başlanan ve 20 yılda tamamlanarak, 2007’de ulaşıma açılan 542 kilometre uzunluğundaki Karadeniz Sahil Yolu’nda çatlaklar oluşmaya başladı.

16.01.2021Ekonomi
Karadeniz Sahil Yolunda çatlak tehlikesi

Karadeniz Sahil Yolu'nda 'çatlak' tehlikesi

Samsun'dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan ve deniz dolgusu üzerine inşa edilen Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluştu. Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı "Kıyıya çok yakın kum alımı, buradaki yüzey çatlaklarını çok hızlandıran ve tetikleyen bir durum" dedi. Ekipler, yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı.

15.01.2021Haber
Yolda çatlak tehlikesi Ekipler hemen harekete geçti

Yolda 'çatlak' tehlikesi! Ekipler hemen harekete geçti

Samsun'dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan ve deniz dolgusu üzerine inşa edilen Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluştu. Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı "Kıyıya çok yakın kum alımı, buradaki yüzey çatlaklarını çok hızlandıran ve tetikleyen bir durum" dedi. Ekipler, yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı.

15.01.2021Gündem
‘Mistik Şehir Mardin’ Berlin’de sergilenecek

‘Mistik Şehir Mardin’ Berlin’de sergilenecek

Mardin’de yaşayan ressam Nurettin Çakmak’ın (44), 18 yıl önce bir öğrencisinin önerisi üzerine ziftten yapmaya başladığı, kenti ve bölgeyi anlatan tabloları, görenlerin beğenisini topluyor. Çakmak, yaklaşık 1000 eser arasından seçtiği 20 tablosunu 2021’de Almanya’nın başkenti Berlin’de sergileyecek.

3.11.2020Avrupa
İki ay önce ziftten kurtarılmıştı Şimdiki hali görenleri şaşırtıyor…

İki ay önce ziftten kurtarılmıştı! Şimdiki hali görenleri şaşırtıyor…

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Ağustos ayında zifte bulandıktan sonra belediye ekiplerince kurtarılan ve 'Şanslı' ismi konulan köpek tamamen iyileşti, barınağın maskotu oldu. Şanslı’yı evladı gibi sahiplenen barınak görevlisi Ayşe Özdemir, 'Şu anda ben ilgileniyorum kendisiyle. Bizim maskotumuz oldu. Çocuğum gibi oldu. Çok seviyorum. Hayvanların hepsini seviyorum, ama onunla daha bir başka ilgileniyoruz' dedi.

3.10.2020Gündem
Batman Valisi Şahin isyan etti: Bu insanlığa sığar mı

Batman Valisi Şahin isyan etti: Bu insanlığa sığar mı?

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde anız yangını nedeniyle Batman'da kirli hava oluşması Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin'in tepkisine neden oldu. Silvan ilçesindeki çiftçilerle bir araya gelen Vali Şahin, "Onlarca hastamız var, pandemi süreci var. Allah'tan reva mı bu yaptıklarınız? Bu insanlığa sığar mı, vicdana sığar mı?" diyerek tepki gösterdi.

25.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Tanker devrildi, Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Son dakika haberi: Tanker devrildi, Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Bolu Dağı’nın D-100 kara yolu geçişinde zift yüklü tanker otomobile çarparak devrildi. Kazada 3 kişi yaralanırken, Bolu Dağı ulaşıma kapandı.

23.09.2020Gündem
Tanker devrildi, Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Tanker devrildi, Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Bolu Dağı’nın D-100 kara yolu geçişinde zift yüklü tanker otomobile çarparak devrildi. Kazada 3 kişi yaralanırken, Bolu Dağı ulaşıma kapandı.

23.09.2020Haber
Antalyada heyecanlandıran keşif... Osmanlı savaş gemisi batığı bulundu

Antalya'da heyecanlandıran keşif... Osmanlı savaş gemisi batığı bulundu

Antalya'da, denizin 40-50 metre derinliğinde, 10 santimlik kum örtüsüyle kaplı Osmanlı savaş gemisi batığı bulundu. Topları, gülleleri, ahşap aksamı, yelkenleri, halatları, demir aksamı ve çapaları ile bulunan Osmanlı batığında, güvertedeki toplar dahi bozulmadan kuma gömülmüş olarak tespit edildi.

4.09.2020Gündem
Zifte bulanan yavru köpeği kurtarıp, bakımını yaptılar

Zifte bulanan yavru köpeği kurtarıp, bakımını yaptılar

KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde zifte bulanan yavru sokak köpeği kurtarılarak, bakımı yapıldı. ‘Şanslı’ adı verilen köpek, sahiplendirilmeyi bekliyor.

19.08.2020Gündem
Tankerin altında kalan karayolları işçisinin ayakları koptu

Tankerin altında kalan karayolları işçisinin ayakları koptu

Bartın’da meydana gelen trafik kazasında yol çalışması yapan zift tankerinin altında kalan işçinin ayakları koptu.

11.07.2020Haber
Çok feci olay O işçiden acı haber geldi

Çok feci olay! O işçiden acı haber geldi

Bartın’da meydana gelen trafik kazasında yol çalışması yapan zift tankerinin altında kalan işçinin ayakları koptu. Karayolları işçisi Sedat Küçükekenci tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitirdi.

11.07.2020Gündem
Karadenizde sahil yolunda çatlak tehlikesi

Karadeniz'de sahil yolunda 'çatlak' tehlikesi

Karadeniz'de deniz dolgusu üzerine inşa edilen, Samsun’dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan 542 kilometrelik sahil yolunda çatlaklar oluşmaya başladı. Karayolları ekipleri, alt katmana suyun sızmasıyla yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı. Uzmanlar, kıyıya yakın deniz tabanından kum çekilmesi sonucu kıyı erozyonuyla yollarda çatlaklar oluştuğuna dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

29.06.2020Haber
Karadeniz sahil yolunda çatlak tehlikesi Uzmanlar uyardı...

Karadeniz sahil yolunda 'çatlak' tehlikesi! Uzmanlar uyardı...

Karadeniz'de deniz dolgusu üzerine inşa edilen, Samsun’dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan 542 kilometrelik sahil yolunda çatlaklar oluşmaya başladı. Karayolları ekipleri, alt katmana suyun sızmasıyla yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı. Uzmanlar, kıyıya yakın deniz tabanından kum çekilmesi sonucu kıyı erozyonuyla yollarda çatlaklar oluştuğuna dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

29.06.2020Gündem
Ergene Projesine hepimiz sahip çıkalım

Ergene Projesi'ne hepimiz sahip çıkalım

Gazeteciliğe başladığım günlerden bu yana Ergene Nehri’ndeki kirlenmeyi takip ediyorum. Nihayet, Trakya’yı dolaşarak Saroz Körfezi’ne dökülen Ergene Nehri için zehir taşıdığı günler geride kalacak. Ergene’nin temizlenmesi projesi, bölgedeki kanserlerin kaynağı olarak kabul gören nehri bolluk ve bereketin sembolü olduğu eski günlerine kavuşturmayı amaçlıyor.

29.06.2020Gündem
Vicdansızlık Bacakları bağlanan koç, çöp konteynerinde ölüme terk edildi

Vicdansızlık! Bacakları bağlanan koç, çöp konteynerinde ölüme terk edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çöp konteynerinde çuval içinde bacakları bağlanmış koç bulundu. Ölüme terk edilen koçun, kayıtlarda 2018 yılında Marmaris Belediyesi Mezbahası'nda kesilmiş olarak göründüğü belirlendi.

26.06.2020Gündem
Daha açılışını yapamadan yangın çıktı

Daha açılışını yapamadan yangın çıktı

Berlin’in merkezinde 40 bin metrekarelik henüz yapımı süren Humbold Forum’da yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri etrafı saran kara bulutlardan yüzünden yangını güçlükle kontrol altına alabildi. Bir kişi yaralandı.

8.04.2020Avrupa
Bu halde bulundu

Bu halde bulundu!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yol kenarına dökülen zifte bulanan köpek ve 5 kaplumbağa itfaiye ve zabıta ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı, 2 kaplumbağa ise telef oldu.

25.03.2020Gündem
Mancınık nedir

Mancınık nedir?

Dünyada ilk kez 13.yüzyılda Çinliler tarafından savaşlarda kullanıldığı düşünülen mancınık, günümüzde artık tarih filmlerinde kullanılıyor. Bizanslılar mancınıklarıyla Grek ateşi atmışlar ve Osmanlılara büyük zarar vermişlerdir. Peki, mancınık nedir?

11.02.2020Gündem
5 bin yıllık sakızdan Lola çıktı

5 bin yıllık sakızdan Lola çıktı

BİLİM insanları, ilk kez kemik dışındaki bir malzemeden eski insanlara ait tam gen dizilimini elde edildiğini tahmin ediyor.

19.12.2019Dünya
5 bin 700 yıl önce yaşamış kadının genetik şifresi çözüldü

5 bin 700 yıl önce yaşamış kadının genetik şifresi çözüldü

Danimarka'nın Syltholm Adası'ndaki arkeolojik incelemelerde bulunan bir sakızdaki diş izlerinden 5 bin 700 yıl önce; Taş Devri'nde yaşayan bir kadına dair şaşırtıcı ipuçları elde edildi.

18.12.2019Dünya
Fabrikanın kimyasal atıkları balıkların ölümüne neden oldu

Fabrikanın kimyasal atıkları balıkların ölümüne neden oldu

BURSA'da boya fabrikalarının Cenüp Deresi'ne bıraktığı kimyasal atıklar, binlerce balığın ölümüne neden oldu. Su yüzeyine çıkan ölü balıklar nedeniyle çevreye kötü kokular yayılmaya başladı.

19.10.2019Gündem
Rusyada zift deposunda yangın

Rusya'da zift deposunda yangın

Rusya'da termik santral yakınında bulunan zift deposunda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.Yangın, başkent Moskova yakınlarında bulunan Dzerzhinsky şehrindeki sanayi mahallesinde çıktı. Yangın sonucunda, 4 metre yüksekliğinde ve 300 metre karelik alana sahip zift deposu küle döndü. Yangını söndürmek için olay yerine 9 itfaiye arabası ve 30 itfaiye personeli sevk edildi. Yangının termik santrale sıçramaması için çaba sarf edilirken, santralin yangından etkilenmediği bildirildi.İlk belirlemelere göre yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

7.08.2019Haber
Rusyada zift deposu cayır cayır yandı

Rusya'da zift deposu cayır cayır yandı

Rusya'da termik santral yakınında bulunan zift deposunda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

7.08.2019Dünya
Marmariste bir günde 6 ton çöp topladı

Marmaris'te bir günde 6 ton çöp topladı

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, 8'i tırmanış ve iniş eğitimi almış toplam 23 belediye personeli; karayolları kenarları, seyir tepeleri ve uçurumlarda, bir günde 6 ton çöp topladı.

3.08.2019Gündem
Katran nedir Katran türleri neler

Katran nedir? Katran türleri neler?

Katran kelimesi birçok farklı maddeyi tanımlamak için kullanılmaktadır. Çeşitli türleri bulunan katran, sanayiden modern tıbba kadar farkı oldukça geniş bir alanda yer almaktadır. İşte, katran hakkında detaylı bilgi

4.07.2019Gündem
Zifte yapışan köpek yeni yuvasına kavuştu

Zifte yapışan köpek yeni yuvasına kavuştu

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık bulunan köpek yavrusu, tedavisinin ardından yeni yuvasına kavuştu.

23.05.2019Gündem
TEM Çatalcada zift yüklü tanker devrildi

TEM Çatalca'da zift yüklü tanker devrildi

Çatalca TEM Otoyolu'da virajı alamayan tanker devrildi. Tankerdeki zift dökülerek yeşil alanı kapladı. Sürücü kazayı yara almadan kurtuldu.

14.05.2019Haber
Çatalca TEM Otoyolunda zift yüklü tanker devrildi

Çatalca TEM Otoyolunda zift yüklü tanker devrildi

TEM Otoyolu Çatalca Gişeler Mevkii'nde virajı alamayan tanker devrildi. Devrilen tankerdeki zift çevreye yayıldı. Tanker sürücüsü kazadan yara almadan kurtulurdu.

14.05.2019Gündem
Son dakika: TEMde zift yüklü tanker devrildi; yeşil alanı zift kapladı

Son dakika: TEM'de zift yüklü tanker devrildi; yeşil alanı zift kapladı

Çatalca TEM Otoyolu'da virajı alamayan tanker devrildi. Tankerdeki zift dökülerek yeşil alanı kapladı. Sürücü kazayı yara almadan kurtuldu.

14.05.2019Gündem
Köpek, tankerden dökülen zifte yapıştı

Köpek, tankerden dökülen zifte yapıştı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, tankerden yola dökülen sıcak zifte köpek yapıştı. Ağzının da zifte yapışması nedeniyle bağıramayan köpeği görenler belediyeye haber verirken, itfaiye ekibi köpeği ziftten kurtardı.

12.05.2019Haber
Şoke eden video Öyle bir yalan söyledi ki 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi...

Şoke eden video! Öyle bir yalan söyledi ki 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi...

Bursa'nın İznik ilçesinde 6 kişinin zehirlenmesine, 1 kişinin de ölümüne sebep olan Elbeyli köyü Kızıltepe mağarasındaki define kazısında şok video görüntüsü ortaya çıktı.

21.04.2019Gündem
Kaçak asfalt yakmış... 150 derece ısıyla fışkırdı

Kaçak asfalt yakmış... 150 derece ısıyla fışkırdı

Kütahya’da bir işçinin asfalt yapımında kullanılan sıcak zift püskürmesi sonucu ağır yaralandığı İl Özel İdaresi’ne ait tesisin ruhsatsız olduğu ve kazadan iki gün sonra ruhsat verildiği ortaya çıktı. İfadesi alınan tesis sorumlusu Tamer Özdoğan tesisin ruhsatı ve ÇED belgesi olmadığından, evrakların temini için 7 kez dilekçe yazdığını anlattı. Yanıt verilmeyince kazadan dört gün önce de CİMER’e başvurduğunu ifade etti.

26.02.2019Gündem
8 yılda 2 milyon kişi bırakmak istedi

8 yılda 2 milyon kişi bırakmak istedi

Sağlık Bakanlığı, 2010-2018 yılları arasında 2 milyon 283 bin 871 kişinin sigarayı bırakmak için doktora başvurduğunu açıkladı. Uygun görülen hastalara 1 milyon 260 bin kutu sigarayı bırakma hapı verilirken, 600 bin kutu da nikotin bandı dağıtıldı. 27 milyon 165 bin 744 kişi de Alo 171’i arayarak destek istedi.

14.02.2019Gündem
Karın Ağrısı ve İshal Bu Hastalığın Alarmı

Karın Ağrısı ve İshal Bu Hastalığın Alarmı!

Yemek sonrası ağrılar, tuvalet alışkanlıklarındaki olumsuz değişimler ve ani kilo kayıpları… Sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklara işaret eden bu belirtilerin önemsenmesi ve doktora başvurulup uygun tedavi planlaması yapılması büyük önem taşıyor. Sindirim sistemine ait sorunlar sadece bunlarla sınırlı kalmıyor, hastanın yaşam kalitesini düşüren pek çok belirtiyle kendini gösterebiliyor. Uz. Dr. Sedat Özdemir, sindirim sistemi problemleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Yazar Sonuçları

Sefil mantık!

Şu sefil mantığa bakar mısınız? Neymiş efendim, başörtülü hâkim olursa, onun vereceği kararın adaletinden şüphe edermiş. Buna göre hâkim olan hanımefendi, karar verdiği esnada başı açıksa adalet dağıtan oluyor, başını örtmüşse verdiği kararla zulmediyor!

11.01.2021

Bu kafa demokrasiye engel!

Bize ‘öcü’ belletilen polis, asker ve jandarma baskısıyla sindirilmiş bir toplumuz.

4.01.2021

Macron’un herzeleri!

Fransa, liderlik yönünden en sönük ve kifayetsiz dönemini yaşıyor.

17.10.2020

En değerli maden: İnsan

Karadeniz’de tespit edilen doğalgaz rezervleri, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en çok konuştuğu konuydu.

28.08.2020

Hukuku guguk yapan zihniyet!

Bizler Müslüman mahallesinde salyangoz satanları çok gördük ama doğrusu kendilerine hukukçu payesi verenlerin bu derekeye düşebileceklerini düşünemezdik.

29.04.2020

Fabrika ayarlarına dönmek isteyenlere

BENİM de 1 Peter’im, 1 Clara’m, 1 dedem, bir de köpek Joseph’im olsa, Alp Dağları’nın kızı Heidi’den gram eksiğim kalmaz. Sağlıkta ve esenlikte Heidi kızımızla yarışacak kadar hırslı ve iddialıyım sevgili okur.

17.11.2019

Bu belirtileri pas geçmeyin

Bazı belirtiler bedeninizin size gönderdiği sağlıksızlık mesajları, imdat çığlıkları, kısacası ciddi bazı hastalıkların işaret fişekleridir. O belirtilerin ilk 10’unda şunlar var.

14.06.2019

En popüler gemi: Nuh'un Gemisi

Onu hiçbirimiz görmedik ama hepimiz bir şekilde biliyoruz. Binlerce yılın kültürel mirasını arada sırada hatırlamak iyi olur. Ama aşure tarifiyle birlikte bize geminin nerede karaya oturduğunu da net olarak aktarabilselermiş, çok daha iyi olurmuş.

5.01.2019