EKSTRA
MENÜ

Zehra Develioğlu

Zehra Develioğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra Develioğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27 Zehra Develioğlu haberi bulunmuştur.

Zehra Develioğlu Haberleri

Abdulkadir Selvi Kabataş iddialarını köşesine taşıdı

Abdulkadir Selvi Kabataş iddialarını köşesine taşıdı

Taraf Gazetesi'nden Murat Seçkin'in iddiaları sonrasında tekrar gündeme gelen Kabataş olayını Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi bugün köşesine taşıdı.

27.10.2015Gündem
Kabataşta aslında ne oldu

Kabataş'ta aslında ne oldu

Gezi Parkı eylemleri sonrası Türkiye gündemine gelen ve “Kabataş olayı” olarak anılmaya başlayan konu, siyasetin en sıcak ‘konu başlıklarından biri’ oldu.

25.10.2015Gündem
Pusu derin ipucu basit

Pusu derin ipucu basit

Türkiye tarihinin en karanlık günlerindeki operasyonlara imza atıp, adını değiştirmesine rağmen seçim günü susturucu silahla vurulan emekli Albay Fehmi Altınbilek saldırısında son gelişme: Altınbilek’in adresine noterde işe başlayıp MERNİS üzerinden ulaşan şüpheli, saldırıdaki sırt çantasıyla her yere gidince yakayı ele verdi! Şüphelinin, MERNİS üzerinden Abdullah Gül ve Zehra Develioğlu'nun adres kayıtlarına ulaştığı da belirlendi.

15.06.2015Gündem
Kabataş’taki iki tweet’in önemi

Kabataş’taki iki tweet’in önemi

GÜNLERDİR, okur temsilcisi olarak eleştiri sağanağı altındayım. Özellikle de sosyal medya üzerinden hem bana hem de Hürriyet’e eleştiriler, hatta tepkiler yağıyor.

22.03.2015Okur Temsilcisi
İşte polisin Kabataş raporu

İşte polisin Kabataş raporu

Günlerdir tartışılan Kabataş olaylarıyla ilgili polis raporu, hiç bilinmeyen bir gerçeği ortaya çıkardı. Yarı çıplak, saldırgan erkekler iddiası doğrulanmadı ancak bu rapora göre, bazı kişiler, iddialar nedeniyle gözaltına alındı.

9.03.2015Gündem
Kabataş tanığı arıyor

Kabataş tanığı arıyor

GEZİ eylemleri sırasında gelini Zehra Develioğlu ve bebeğinin İstanbul Kabataş’ta saldırıya uğramasıyla ilgili AK Parti Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, dün “tanık çağrısı” yaptı.

28.02.2014Gündem
TSKya sızmışlar

TSK'ya sızmışlar

Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘son çete’ olarak nitelendirdiği Gülen Cemaati’ne yüklendiği grup konuşmasında, “Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak” dedi. Adana’da TIR’ların durdurulmasına da değinen Erdoğan, “Bu, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Malum TSK’nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız” diye konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.02.2014Gündem
Bakanlık Kabataş olayıyla ilgili açılacak davaya müdahil olacak

Bakanlık Kabataş olayıyla ilgili açılacak davaya müdahil olacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, Kabataş'ta bir kadına saldırı yapıldığı iddiasıyla ilgili açılacak davaya müdahil olacağı bildirildi.

17.02.2014Gündem
Kabataş iddialarına suç duyurusu

Kabataş iddialarına suç duyurusu

Gezi Parkı protestolarının devam ettiği 1 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddia edilen ve olay gününe ilişkin basına görüntüleri yansıyan Zehra Develioğlu ile 3 gazeteci hakkında, "Halkın kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "İftira" suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

17.02.2014Gündem
O gün de bugün de manşet

O gün de bugün de manşet

GEZİ olayları sırasında Başbakan şiddete uğrayan başörtülü genç bir anneden söz etti.

17.02.2014Gündem
O gün de bugün de manşet

O gün de bugün de manşet

GEZİ olayları sırasında Başbakan şiddete uğrayan başörtülü genç bir anneden söz etti.

17.02.2014Gündem
Annesi Efkan Alayı su dökerek uğurladı

Annesi Efkan Ala'yı su dökerek uğurladı

İÇİŞLERİ Bakanı olduktan sonra memleketi Erzurum’un Oltu İlçesi’ne ilk kez gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılandı. Geceyi baba evinde geçiren Bakan Ala’yı, bu sabah evden ayrılırken annesi Gönül Ala arkasından su dökerek uğurladı.

16.02.2014Gündem
O görüntüleri anlattı

O görüntüleri anlattı

Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddiası sonrası Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunan Zehra Develioğlu, bir televizyon kanalında yayınlanan görüntü sonrası duygularını AA'ya anlattı.

16.02.2014Gündem
Kadın kimliği üzerinden kirli oyun

Kadın kimliği üzerinden kirli oyun

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gezi protestoları sırasında Kabataş’ta eylemcilerin saldırısına uğradığı iddia edilen başörtülü Zehra Develioğlu’nun görüntüleriyle ilgili “AKP’nin bu tür olaylarda sicilinin temiz olmadığı artık bilinen bir durum” dedi.

15.02.2014Gündem
Başbakan yalanla aldatmaya çalışıyor

Başbakan yalanla aldatmaya çalışıyor

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Gezi eylemleri sırasında eylemcilerin Kabataş’ta başörtülü Zehra Develioğlu’na saldırdığı yönündeki iddiaların gerçek olmadığının kamera görüntüleriyle ortaya çıktığını belirterek, “Yok işte, ortaya çıktı ama Başbakan Erdoğan halen yalanla milleti aldatmaya çalışıyor” dedi.

15.02.2014Gündem
ZEHRA DEVELİOĞLU DUYGULARINI ANLATTI

ZEHRA DEVELİOĞLU DUYGULARINI ANLATTI

Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddiası sonrası Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunan Zehra Develioğlu, bir televizyon kanalında yayınlanan görüntü sonrası duygularını anlattı.Develioğlu, "Benim yaşadığım acının büyüklüğü ve altında ezildiğim o yük yetmezmiş gibi bir de insanlara kendimi inandırmak zorunda bırakıldım. Çok ağır bir yük, çok büyük bir acı" dedi.AA

15.02.2014Haber
Kayınpederi: İfade esastır

Kayınpederi: İfade esastır

Zehra Develioğlu’nun kayınpederi AK Parti Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu görüntülerle ilgili, “Bu olay yaşanmamış demekle yaşanmamış mı olacak” dedi.

14.02.2014Gündem
‘Zehra Hanım’ şimdi konuşsun

‘Zehra Hanım’ şimdi konuşsun

Kanal D’de önceki akşam yayınlanan görüntüler Gezi eylemlerinde Kabataş’ta saldırıya uğradığını iddia eden Zehra Develi-oğlu’na aslında bir saldırı olmadığını ortaya koydu. Olayın doğru olduğu iddialarını o dönem yazan gazetecilerden Balçiçek İlter “Ayıp bana ait değil, ‘Kadının beyanı esastır’ diyerek dinlediğim Zehra Hanım’a aittir. Açıklama yapmak zorundadır” dedi.

14.02.2014Gündem
HÜRRİYET TV 14 ŞUBAT 2014 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 14 ŞUBAT 2014 HABERLERİ

*GÜNÜN ÖZETİ*Hasan Şaş boşandı *Aziz Yıldırım Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu*Facebook cinsel kimlik tercihlerini genişletti *Diyarbakır’da patlama *Polis araçları emniyet şeridini kullanamayacak *Tapu Topbaş’ta maketler masada *Şoke eden ‘tefeci’ tarifesi*Balçiçek Pamir’den ‘Kabataş’ açıklaması *Zehra Develioğlu’nun avukatından açıklama *17 Aralık soruşturmasında 8 tahliye Bülten Editörü: Sevde Eğribacak - Kamera: Mertcan Şener Kurgu: Sezgin Çıvgınoğlu

14.02.2014Diğer Videolar
Zehra Develioğlunun avukatından açıklama

Zehra Develioğlu'nun avukatından açıklama

İstanbul'daki Gezi Parkı olayları sırasında taciz edildiği ve saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra D.'nin Kabataş'taki görüntüleri ortaya çıktı. Bazı eylemcilerinin genç kadının yanından geçtiği ancak saldırmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Avukat Abdurrahman Kayapınar, Zehra D. adına açıklama yaptı: Müvekkilime ait olmayan bir kısım beyanlar esas alınarak görüntülerin bu beyanları desteklemediği iddia edilmekte, yaşananlar önemsiz bir olay gibi gösterilmektedir.

14.02.2014Gündem
Balçiçek İlterden Morlukları gördüm açıklaması

Balçiçek İlter'den 'Morlukları gördüm' açıklaması

Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin saldırısına uğradığı iddia edilen ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar” dediği Zehra Develioğlu ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Genç kadının herhangi bir saldırıya uğramadığı belirlendi. Bunun üzerine o dönem dayak yediği ve taciz edildiği öne sürülen Develioğlu ile röportaj yaparak ‘morlukları gördüm’ diyen Balçiçek İlter, Twitter’dan açıklama yaptı.

14.02.2014Gündem
Kabataş görüntüleri

Kabataş görüntüleri

Gezi Parkı eylemleri sırasında İstanbul Kabataş’ta bebeğiyle birlikte eylemcilerin saldırısına uğradığını ileri süren ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar” dediği Zehra Develioğlu ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Yayınlanan görüntülerde, “Üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli 70-100 kadar adamın ortasında kaldım” diyen Develioğlu’nun yanından bazı eylemcilerin geçtiği ancak saldırının gerçekleşmediği görülüyor.

13.02.2014Gündem
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem
Balçiçek İlterden özür yazısı

Balçiçek İlter'den özür yazısı

Gezi protestolarının devam ettiği 1 Haziran tarihinde türbanlı bir kadının 90-100 kişilik üstleri çıplak, ellerinde deri eldivenler bulunan, başları sargılı kişilerce taciz edildiği ve bebeğiyle birlikte şiddete maruz kaldığı iddia edilmiş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bu iddiayı dile getirmişti.

15.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Bu cinsel fanteziyi kim uydurdu?

SABAH gazetesi, dün “Kabataş Gelini” Zehra Develioğlu’nun polise verdiği ifadeyi yayınladı.Belli ki bir gün önceki foto montaj rezilliğini, “sağlam” bir kanıtla örtbas etmeye çalışıyorlar. Tabii ne kadar “sağlam”, onu da bilemiyoruz.

12.03.2015