EKSTRA
MENÜ

Zayıflama / Diyet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.214 haberi bulunmuştur.

Zayıflama / Diyet Haberleri

Yatakta Vücudunuza Güvenin

Yatakta Vücudunuza Güvenin

Canınız sevişmek istemiyor ve bu isteksizliğin tek nedeni de kendinizi şişman ve hantal hissetmeniz. Bu hislerde yanlız değilsiniz. Çoğu kadın, kendi bedenine güvenmediği için sevişmek istemiyor, ya da sevişirken rahat edemiyor. Kızlar, bence rahat olun, zira erkekler sizin fazla kilolarınızı yatakta hiç önemsemiyor. Bakın bu konuda onlar ne düşünüyor.

Proteinli Beslenme

Proteinli Beslenme

Et, balık, yumurta ve peynir ağırlıklı, günlük bin 200 kalorili beslenme şekli, kuvvetten düşürmeden zayıflamayı sağlıyor.

29.04.2001Diyet Rehberi
Ekmek ve Sandviçler

Ekmek ve Sandviçler

Her diyet yapan kişi ekmeği kesmeyi diyetin altın kuralı olarak bilir. Şişmanlattığına körü körüne inanılan sandviçler ve ekmekler aslında sanıldığı kadar "düşman" değiller. Hatta besin değeri olarak oldukça değerliler.

29.04.2001Diyet Rehberi
Hangi Saatte Ne Yemeli

Hangi Saatte Ne Yemeli?

Tıpkı kolumuzdaki saat gibi, vücudumuzdaki biyolojik saatimiz de tıkır tıkır işliyor. Günün hangi saatinde hangi yiyeceklerin tüketildiği, alınan kilolarla ve sindirim sorunlarıyla yakından ilgili. Doğru zamanda doğru besinler alındığında enzimler harekete geçiyor ve vücut yağ yakma işlemini daha çabuk gerçekleştiriyor.

29.04.2001Diyet Rehberi
Şişmanlatan Tek Gıda Yağ

Şişmanlatan Tek Gıda Yağ

Prof. Dr. Yılmaz, bir insanın yalnız et ve şeker yiyerek kilo almasının mümkün olmadığını söyledi. Ayrıca şeker hastalığına yol açan en önemli faktörün şişmanlık olduğunu ve şişmanlığa yol açan tek gıda maddesinin de yağ olduğunu ekledi.

7.05.2001Diyet Rehberi
Vakit Henüz Geç Değil

Vakit Henüz Geç Değil

Haydi hanımlar. Yaz geliyor. Şimdi diyetin tam zamanı. Orantılı vücut ölçüleri için biraz çaba yetecek...

25.05.2001Diyet Rehberi
Su içsem yarıyor Diyenlere

"Su içsem yarıyor!" Diyenlere

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Taylan Kabalak, "Su içsem yarıyor", "Hiç birşey yemiyorum ama yine de kilo veremiyorum" diyen şişmanlardan bazılarının bu iddialarında haklı olduğu söyledi.

29.05.2001Diyet Rehberi
Bilinçli Diyet Obeziteye Çözüm

Bilinçli Diyet Obezite'ye Çözüm

Obezite tedavisinde yapılan diyetin, kilo, boy ve meslek grubuyla yakından ilişkisi bulunuyorUzmanlar obezite hastalarının kilo ve boya göre günde bin ile bin 200 arasında değişen düşük kalorili diyetler uygulanması gerektiğini belirtiyorlar.

Ünlülerin Diyet Sırları

Ünlülerin Diyet Sırları

Şu sıralar, gösteri dünyasında gelişen aşkların dedikoduları pek önemsenmiyor. Sanatçıların hayranları, özellikle de kadın hayranları, kimin kiminle beraber olduğunu değil de, sevdikleri sanatçıların vücutlarını formda tutabilmek için neler yaptıklarını merak ediyorlar. Malum mevsim yaz. Ünlüleri kendilerine örnek almak isteyenler için, işte onların diyet ve fitness sırları...

8.06.2001Diyet Rehberi
Zayıflatan Yosun Spirulina

Zayıflatan Yosun Spirulina

Protein deposu, mucize yosun olarak nitelendirilen ve Türkiye'de ilk kez İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde kurulan çiftlikte üretimi yapılan "Spirulina"nın satışına başlandı.

21.06.2001Diyet Rehberi
Unutmayın Şişmanlık Öldürür

Unutmayın! Şişmanlık Öldürür

Günümüz insanının sağlık sorunları arasında başı çeken hastalıklardan biri ve en 'göze batanı' şüphesiz ki tıbbi adı obezite olan şişmanlık. Şişmanlık üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki; Türkiye'de kadın nüfusunun üçte biri, erkek nüfusunun da yaklaşık beşte biri şişmanlardan oluşuyor.

27.06.2001Diyet Rehberi
Diyet Uzmanı Nil Gürhan Soruları Yanıtladı

Diyet Uzmanı Nil Gürhan Soruları Yanıtladı

Merhaba,Tüm kadınları yakından ilgilendirecek bir konuyla karşınızdayım.Bu hafta Bernaca'da diyet uzmanı Nil Şahin Gürhan'la bir söyleyişi yaptım.

Hormon Tedavisi ile Zayıflama

Hormon Tedavisi ile Zayıflama

Bilim adamları, vücuttaki fazla yağlarıenerjiye çevirerek şişmanlığı önleyen hormon üzerindeki çalışmaları yoğunlaştırdı. Şişmanlık konusunda anahtar rolü oynayan "melonocyte-stimulating hormone" (melonin yapan hücreleri uyaran hormon MSH) sayesinde, insanların vücutlarındaki yağları enerjiye çevirerek yakma alternatifielde edecekleri belirtildi.

3.07.2001Diyet Rehberi
Dolgun Olmak Artık Moda

Dolgun Olmak Artık Moda

Artık sabahtan akşama kadar aç dolaşmak, göbeği içeri doğru çekerek yürümek veya yaz yaklaştıkça bikini giyebilmek için ölüm orucuna girmek tarihe karıştı. Çünkü artık etli butlu olmak moda...

5.07.2001Diyet Rehberi
Yağ Savaşlarını Kazanabilirsiniz

Yağ Savaşlarını Kazanabilirsiniz!

Yaz mevsimi bitmeden beş altı kilo zayıflayabilir misiniz? Ama kış etkisini göstermeden eski kiloların geri geleceğinden de emin olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar, hızlı kilo vermenin uzun vadede daha fazla kilo almaya neden olduğunu ortaya çıkardı.

18.07.2001Diyet Rehberi
Türk Kadını Şişmanlıkta Dünyayı Solladı

Türk Kadını Şişmanlıkta Dünyayı Solladı

İnsan ömrünü kısaltan bir hastalık olan şişmanlık konusunda türk kadınları dünyada ilk sıralalarda yer alıyor. Araştırmalar türk kadınlarının yüzde 30'unun şişman olduğunu ortaya koyuyor.

22.07.2001Diyet Rehberi
Rekor Getiren Diyet

Rekor Getiren Diyet

Çin'de bir doktor, aşırı kilolu hastasını 11 ayda tam 53,5 kilo zayıflatarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Selülitten Korunmak İçin Bol Bol Su İçin

Selülitten Korunmak İçin Bol Bol Su İçin!

Pek çok kadının kabusu olan selüloitin oluşumunu önlemek için beslenme tarzına dikkat etmek gerektiği bildiriliyor. Uzmanlar selüloitten korunmak için öncelikle bol bol su içilmesini öneriyor.

29.07.2001Diyet Rehberi
Hangi Bitkiler Nasıl Zayıflatıyor

Hangi Bitkiler Nasıl Zayıflatıyor!

Birçok hastalığa çare olan şifalı bitkiler günümüzde özellikle kadınlar tarafından zayıflamak için tercih ediliyor. Fitoterapi olarak adlandırılan bitkilerle tedavi, şimdilerde yeni bir hizmetiyle kadınları ayağa kaldırdı: Ihlamur, zencefil, ısırganotu ve nane zayıflatıyor? Peki ama nasıl?

7.08.2001Diyet Rehberi
Sigarayı Bırakınca Kilo Almayan Kadınlar

Sigarayı Bırakınca Kilo Almayan Kadınlar

Sigarayı bırakmak isteyen ancak şişmanlarım korkusuyla bırakamayan kadınların tek yapması gerekenin, diyetleri unutması ve kilo konusunu hiç düşünmemesi olduğu belirtildi.

8.08.2001Diyet Rehberi
Şişmanlık, Kalp Krizine Neden Oluyor

Şişmanlık, Kalp Krizine Neden Oluyor!

Şişmanlığın kalp krizinin oluşumunu hızlandırdığı saptandı. Mayo Klinik uzmanları, sadece şişmanlığın, yaşlılarda kalp krizi riskini 3.6 yıl içinde doğurabildiğini açıkladı. Araştırmacılar, şişman insanların normal kilolu insanlara göre, 8.2 yıl daha erken kalp krizi geçirebildiklerini belirledi.

12.08.2001Diyet Rehberi
Zayıflamak Uğruna Sağlığınızdan Olmayın

Zayıflamak Uğruna Sağlığınızdan Olmayın!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı uzmanları tarafından yapılan açıklamada, bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de yetişkin nüfusu oluşturan kadınların yüzde 65'inde, erkeklerin yüzde 35'inde hafif ve orta derecede şişmanlık sorunu bulunduğunu bildirildi. Ancak şişmanlıktan kurtulmak için yapılan bazı diyetlerin sağlığı bozabileceği bildirildi.

Ögün Sayısına Dikkat

Ögün Sayısına Dikkat

Öğün atlamanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo vermeyi zorlaştıracağını belirten uzmanlar, rejim yapmak için uzun süre aç kalmanın, trafik ve iş kazalarına da neden olacağını ifade ediyor.

16.09.2001Diyet Rehberi
Daha Fazla Yemek, Daha Fazla Hareket

Daha Fazla Yemek, Daha Fazla Hareket

Ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı uzun dönemli stres tehlikesi ile karşı karşıya kalan bireylerin, daha fazla yemek yiyerek ve daha fazla egzersiz yaparak stresin olumsuz etkilerinden kurtulabilecekleri bildirildi.

14.10.2001Spor Fitness
Ergenlikte Şişmanlık Sorunu

Ergenlikte Şişmanlık Sorunu

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Attila Büyükgebiz, ergenlik döneminde düzenli ve dengeli beslenmenin çok önemli olduğunu, bu yaşlarda oluşan şişmanlığın mutlaka önlenmesi gerektiğini söyledi.

6.11.2001Diyet Rehberi
Ramazan Diyeti İle Zayıflayın

Ramazan Diyeti İle Zayıflayın

Ramazan ayıyla birlikte oruç ve kilo bağlantısı özellikle kadınların gündeminin ilk sıralarına yerleşirken, Park Sima Zayıflama ve Estetik Merkezi yöneticisi Gülşen Altın, zayıflamak için oruca güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

27.11.2001Diyet Rehberi
Akıllı Diyet ile Ayda 3 Kilo

Akıllı Diyet ile Ayda 3 Kilo

Günümüzde genç, yaşlı hatta ergenlik çağındaki çocukların bile yakındığı bir sorun haline geldi. Tıpkı stres gibi hayatımıza sinsice girdi ve giderek yaygınlaşıyor. Nedeni bilinmese de gerçek o ki unutkanlığın yaşı giderek küçülüyor. Çare ise unutkanlığı önleyen akıllı diyette... Bu 15 günlük beslenme programıyla bir yandan hafızanızı güçlendirirken, diğer yandan ayda 2-3 kilo verebilirsiniz.

27.11.2001Diyet Rehberi
Toksinlerden Arınma Diyeti

Toksinlerden Arınma Diyeti

Avrupa'da çok yaygın olarak uygulanan "Detoksifikasyon Programı" kendisini sürekli yorgun hisseden, sigara, alkol tüketen ve yoğun stresle karşı karşıya kalan kişiler hedeflenerek hazırlanmış, yılda bir ya da iki kez uygulanabilen bir program. Bu program sayesinde vücudunuz "toksin" denilen zararlı maddelerden arınacak ve kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlayacak.

12.12.2001Diyet Rehberi
Hamilelikte Beslenmeye Özen Gösterin

Hamilelikte Beslenmeye Özen Gösterin

Hamilelikte Beslenmekte Amaç; Annenin kendi fizyolojik gereksinmesini karşılayarak vücuttaki besin öğeleri yedeğini dengede tutarak, sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak ve bebeğin normal ve sağlıklı büyümesini sağlamaktır.

8.01.2002Diyet Rehberi
Pizza Yiyerek Zayıflayın

Pizza Yiyerek Zayıflayın

Pizza sevenlere müjde! Her gün pizza veya pizza hamuru ile hazırlanan börekler yiyerek zayıflayabilirsiniz. Hem damak keyfini sürdürmek, hem enerji depolamak, hem de 7 günde 2 kilo vermek için pizza diyetini harfiyen uygulamanız yeterli.

21.01.2002Diyet Rehberi
Aç Kalmak İyi Değil

Aç Kalmak İyi Değil

Uzun süren açlıklarda kişinin kan şekerinin düştüğünü, bu durumun ise ister istemez çalışma ve aktivite düzeyini etkilediği söyleniyor..

12.02.2002Diyet Rehberi
Zayıflama Sırası Şimdi Erkeklerde

Zayıflama Sırası Şimdi Erkeklerde

Günümüzde erkeklerde görülen fazla kilo problemlerinin büyük bir çoğunluğunun yaşam tarzıyla doğrudan ilişkili olduğuna inanılıyor. Ve uzmanlar kilo vermek için başlıca şartın yaşam şeklinde değişiklik yapmaktan geçtiğine inanıyor.

Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo Vermenin Püf Noktaları

Zayıflamak için aç kalacağınız, çok sıkı rejimler yapmak zorunda değilsiniz. Birkaç püf noktasını uygulamaya başlayınca göreceksiniz ki kilo vermeye başlamışsınız.

25.03.2002Diyet Rehberi
Zayıflarken Yoyo Sendromuna Yakalanmayın

Zayıflarken "Yoyo Sendromu"na Yakalanmayın

Doğal Tıp Derneği Başkanı Dr. Ender Saraç, yanlış diyetlerle hızla verilen kiloların aynı hızla geri alındığına dikkat çekerek, zayıflamak isteyenleri ``Yoyo Sendromu`` denilen bu duruma karşı uyardı.

Bitkisel Zayıflama İlaçları Sinir Sistemini Zayıflatıyor

Bitkisel Zayıflama İlaçları Sinir Sistemini Zayıflatıyor

Bitkisel zayıflama ilaçları kullanarak 11 ay içinde yaklaşık 20 kilo zayıflayan kadınlarda, sinir sistemi dengesizliklerinin meydana gelebildiği saptandı.

9.06.2002Diyet Rehberi
Bitmeyen Sorun: Fazla Kilolar

Bitmeyen Sorun: Fazla Kilolar

Kadınların en büyük derdi fazla kilolarıdır. Kimi bunu saklamak için binbir türlü giyim hilesine başvururken, kimi de çareyi ölüm diyetine girmekte buluyor. İşte size Good Housekeeping Dergisi'nde yayınlanan son model önerilerle çabuk kilo vermenin incelikleri!

10.06.2002Diyet Rehberi
Liz Hurley Diyeti

Liz Hurley Diyeti

Ünlü model ve aktris Liz Hurley, hamilelik sırasında aldığı fazla kiloları bir türlü veremediği için sorun yaşadığını, bu nedenle çok sıkı bir diyete başladığını açıkladı.

28.07.2002Diyet Rehberi
Kilo Vermenizi Engelleyen 8 Neden

Kilo Vermenizi Engelleyen 8 Neden

Son derece dikkatli yiyen, yaptığı diyete sadık, yürüyüşüne, egzersizlerine özen gösteren bir başkasını tanımıyorsunuz kendinizden başka. Ama ne var ki hala kıyafetlerinizin içine giremiyor ve göbeğiniz sizden önde gitmesine engel olamıyorsunuz. İşte kadınların kilo vermeyi nasıl sabote ettiğini gösteren 8 neden! Ve bunlarla savaşmak için 8 akılcı yol.

18.08.2002Diyet Rehberi
Kişiliğinize Göre Zayıflayın

Kişiliğinize Göre Zayıflayın

Heyecanlı, coşku dolu, planlı, programlı, sakin, enerjik? İçlerinden biri mutlaka sizi tanımlıyordur. Peki kişiliğinizin bu belirgin özelliklerinin sofranıza yansımasına ne dersiniz? Böylece sağlıklı beslenmenin ve kilo vermenin en "kişisel" yolunu keşfedeceksiniz. Yazımızdan önce profilinizi bulabilir ardından da buna uygun diyeti ve beslenme düzenini takip edebilirsiniz.

Lifli gıdalar da kadınların dostu

Lifli gıdalar da kadınların dostu

Bir büyük araştırmanın sonuçlarına göre, lifli gıdalar kolon ve rektum kanseri riskini yüzde 40 azaltıyor. 68 bin kadını kapsayan bir başka araştırmanın sonuçlarına göre ise, lifli gıdalar, kadınları kalp hastalıklarından koruyor.

26.01.2003Diyet Rehberi
Başım ağrıyora son

'Başım ağrıyor'a son!

Eşinizin "Bu gece başım ağrıyor" bahanesiyle yataktan kaçmasından bıktıysanız bir aktara uğramanızda fayda var...

Karbonhidratlar ve kilo kaybı

Karbonhidratlar ve kilo kaybı

Düşük karbonhidrat diyetlerinin bu kadar tutulmasının bir nedeni var! Karbonhidratlar ve düşük karbonhidrat diyetleri hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

3.02.2003Diyet Rehberi
Yaşına göre beslen

Yaşına göre beslen

Her gün multi vitamin hapları alıyor ve bunun sizi sağlıklı tutacağını, üstelik yaşlanma etkilerini geciktireceğini sanıyorsanız, bir daha düşünün.

26.02.2003Diyet Rehberi
Diyet yaparken saatleri dikkate alın

Diyet yaparken saatleri dikkate alın

Her hafta olduğu gibi bu hafta da diyete başlamaya karar verdiniz. Fakat bu sefer sonuna kadar götüreceğinize inanıyorsunuz. Öyleyse bizde size bu konuda yardımcı olalım ve saat saat ne yemeniz gerekiyormuş bir bakalım.

Spor öncesi kahve iç daha çabuk kilo ver

Spor öncesi kahve iç daha çabuk kilo ver

Fiziksel egzersiz öncesi içilen bir fincan kahve, dayanıklılık ve gücü artırırken, spor sırasında daha hızlı kilo verilmesini sağlıyor

8.08.2003Diyet Rehberi
Kahvaltı etmek kilo vermeyi kolaylaştırıyor

Kahvaltı etmek kilo vermeyi kolaylaştırıyor

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu görüşü, Finlandiyalı bilim adamları tarafından yapılan araştırmayla doğrulandı.

11.08.2003Diyet Rehberi
Acil diyetle haftada 3 kilo verin

Acil diyetle haftada 3 kilo verin

Yaz geldi, ama forma girmeniz için henüz çok geç sayılmaz. 15 günlük "şok" ama "sağlıklı" bir diyetle 6 kilo verebilirsiniz.

18.08.2003Diyet Rehberi
Diyet masaya yatırıldı

Diyet masaya yatırıldı

Kilo vermek kadınların başlıca derdi...Uzmanlar her türlü diyet reçetesi geliştirse de henüz mükemmel diyet bulunmuş değil!