EKSTRA
MENÜ

Zayıflama / Diyet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.214 haberi bulunmuştur.

Zayıflama / Diyet Haberleri

Az ama sık yiyin

Az ama sık yiyin

Kilonuzu korumak istiyorsanız aşırı ölçüde yemeyin, 2-3 saatte bir küçük miktarlarda yemek yiyiniz.

Sivilceden kurtulmanın yolu diyetten geçer

Sivilceden kurtulmanın yolu diyetten geçer!

ABD'li Cilt Hastalıkları Uzmanı Nicholas Perricone'un 28 günlük kürüyle hayatınızı kâbusa çeviren sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için su, yeşil çay ve iyi bir uyku şart.

Kalori yakmanın 20 kolay yolu

Kalori yakmanın 20 kolay yolu

Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan ya da spor yapmadan kilo verebilir misiniz? Evet. Hayat tarzınızı değiştirerek para hacamadan ve güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kurtulun şu fazlalıklarınızdan

Kurtulun şu fazlalıklarınızdan!

Beslenme alışkanlıklarında yapacağınız küçük değişiklikler, istediğiniz formda vücuda sahip olmanızı sağlayabilir. Kalori hesabı yaparak her zaman başarılı sonuçlar alamayabilirsiniz!

Bu işler yasakla olmaz

Bu işler yasakla olmaz!

Açlık diyetleri metabolizmanızı yavaşlatır, vücut az kalori yakar. Gerektiğinden fazla yemek yemeyin. Doyduysanız yemek yemeyi kesin. Çok acıkmanıza fırsat vermeyin.

Diyetiniz ne renk

Diyetiniz ne renk?

'En önemli kural diyetimizde çeşitlilik ve renklilik sağlamaktır çünkü sebze ve meyvelere o eşsiz rengi veren pigmentlerin her biri sağlığımız için farklı yarar sağlar.'

Bu besinler obeziteyi önler

Bu besinler obeziteyi önler!

Makarna, yoğurt, sebze ve meyveler, bakliyat ve kepekli bisküviler hem az kalorili hem de daha doyurucu ve fazla yemeyi engelleyici besinlerdir. Nişastalı yemekler, patates, beyaz ekmek, şeker ve yağ eklenmiş kahvaltı gevreklerinin, çikolatalı keklerin, gofretler, barlar, cipslerin puding ve burgerlerin hepsi yüksek kalorili besinlerdir.

Zayıf kalmanın sırları

Zayıf kalmanın sırları

Zayıflamak için yapmadığınız şey kalmadı fakat hala istediğiniz hızda kilo veremiyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Neden kilo veremiyorum

Neden kilo veremiyorum?

Sürekli diyet yapıyor ama kilo veremiyorsanız, kontrolünüzün dışında, hormonlarınızla ilgili bir probleminiz olabilir.

İştah kesmenin yolları

İştah kesmenin yolları

Diyet yapmak isteyip, iştahına engel olamayanlara önerilerde bulunan uzmanlar, gün içinde sık ve az öğünler yemenin, iştahın kontrolden çıkmasını önlemenin en kolay yolu olduğunu belirtiyor.

Kışın şişmanlamamak elinizde

Kışın şişmanlamamak elinizde

Kış aylarında fazla kilo alınmasının önüne geçebilmek için tok tutucu özelliği bulunan çorba ve lifli gıdalar tüketilmesi öneriliyor.

25.01.2006Diyet Rehberi
Diyetiniz başarılı olsun

Diyetiniz başarılı olsun

Zayıflamak için büyük bir çaba harcıyorsunuz fakat bir türlü başarılı sonuç elde edemiyorsanız işte size önerilerimiz...

Bel çevreniz kaç santimetre

Bel çevreniz kaç santimetre?

Bel ölçünüz, kiloyla ilişkili sağlık risklerinizi belirlemede önemli bir kriterdir. Artan vücut yağınızın çoğunun nereye yerleştiğini en iyi bel ölçünüz belirtir.

Zayıflama tozuyla kilolara elveda

Zayıflama tozuyla kilolara elveda

Bitkisel zayıflama tozu, yemekte alınan yağların vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor.

Zayıflamanın da bir sınırı var

Zayıflamanın da bir sınırı var

Zayıflamanın sınırı sağlıklı kiloyu iyi bilmekten geçiyor. İdeal kilo, kişinin kendisini iyi hissettiği sağlıklı kilodur.

Yağlardan kurtulduk ama...

Yağlardan kurtulduk ama...

Birkaç yıl öncesinde fazla kilolardan en etkili kurtuluş yöntemi olarak kabul gören liposuction, yanlış uygulandığında kalıcı hasarlar bırakabiliyor.

Kötü yemek şişmanlatıyor

Kötü yemek şişmanlatıyor

Çok yemek yediğiniz için değil kötü yemek yediğiniz için şişmanladığınızı biliyor musunuz?

İşte yasaklı besinler

Özellikle hanımlar!.. Kanserden uzak durmak istiyorsanız, yağ tüketimini en aza indirin; kek, pasta, çikolatayla hemen vedalaşın.

16.01.2006Diyet Rehberi
Yemek yerken nelere dikkat etmeli

Yemek yerken nelere dikkat etmeli?

Yarı sindirilmiş besinler, bedende çürüyen kütleler oluşturur kan dolaşımını zehirler ve sonuçta tüm sistemi zayıflatır. Açlık hissiniz tam giderilmeden yemeyi bırakın, şeker ve diğer besleyiciler kan dolaşımına geçip, beyni etkiler etkilemez "tok" hissedeceksiniz.

Lifli gıdalar şişmanlığı önlüyor

Lifli gıdalar şişmanlığı önlüyor

Kış aylarında fazla kilo alınmasının önüne geçebilmek için tok tutucu özelliği bulunan çorba ve lifli gıdalar tüketilmesi öneriliyor. Uzmanlar ayrıca kış aylarında yemek yeme isteğinin arttığını, yüksek enerji veren karbonhidratlı gıdaların tüketildiğini ve bunun da aşırı kiloya yol açabildiğini belirttiler.

İncelmek için doğru beslen

İncelmek için doğru beslen

Sağlık açısından yeterli ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar uyarıyor: Haftada 1 kilodan fazla verdirten rejimler sağlığınıza zararlı!

Tiroid muayenesi olmadan rejim yapmayın

Tiroid muayenesi olmadan rejim yapmayın

Bilinçsiz uygulanan diyetlerde, şişmanlığın altında yatan tıbbi durumlar göz ardı ediliyor ve başarı sağlanamıyor! Çünkü; şişmanlık sadece fazla yemekle ortaya çıkmıyor, tiroid gibi bazı ciddi hastalıklar da kilo aldırabiliyor.

İlle de erkek diyetisyen

İlle de erkek diyetisyen

Kadınların zayıflamak için erkek diyetisyenleri tercih ettikleri ve erkek diyetisyen ile daha başarılı sonuç aldıkları bildirildi.

Kilo almadan sigarayı bırakın

Kilo almadan sigarayı bırakın

Sigarayı bırakanlar, kilo alırlar. Bu doğru, ama sigarayı bırakırken kilo almamak için ağır bir rejim uygulamanız da söz konusu değil.

Taş devri diyeti

Taş devri diyeti

Bundan binlerce yıl önce çetin yaşam şartları yüzünden insanoğlunun sahip olduğu beslenme alışkanlıklarını, bugün dünyada sürdüren 84 kabile var!

Zayıflamada son keşif: Obestatin

Zayıflamada son keşif: Obestatin

Stanford Üniversitesi'nce bulunan ve tokluk hissini artıran obestatin hormonu, kilo vermede etken madde olabilir.

İncelme keyfi...

İncelme keyfi...

Diyet yapan çoğu kişi ilk haftalardaki birkaç kilodan sonra zayıflamanın durduğundan şikâyet eder.

Şişmanlığın ölçüsü kilo değil

Şişmanlığın ölçüsü kilo değil

Şişman olup olmadığınızı kilonuz değil, beden kitle indeksiniz ile belinizin ölçüsü söyler!

Doğru diyet nedir

Doğru diyet nedir?

Uzmanlar diyet konusunda yaptıkları açıklamalarda bir diyetisyenin kontrolüyle bilinçli olarak kilo verilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bölgelere göre diyet

Bölgelere göre diyet

Bölgesel diyet yaparak damak zevkinden mahrum kalmadan zayıflamak artık mümkün.

Neden kilo alıyoruz

Neden kilo alıyoruz?

National Geographic dergisi, son sayısında dünyadaki obezite salgınını kapak konusu yaptı. Başta ABD olmak üzere tüm dünyada yaygın bir sorun haline gelen obezite her yıl yüz binlerce kişinin ölümüne sebep oluyor.

20.11.2005Diyet Rehberi
Kalori harcamanın yolları

Kalori harcamanın yolları

Hayatınızda önemli değişiklikler yaparak, paradan tasarruf ederken emniyetli ve kalıcı bir biçimde kilo verebilirsiniz.

Bir yürüyüş eyledik

Bir yürüyüş eyledik

Vücudun en doğal egzersizi olan yürüyüş, günümüzde popüler bir spor durumunda.

Nasıl bir zayıflama

Nasıl bir zayıflama?

Diyetler; enerji, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin-mineraller, su, posa yönünden mutlaka bireyin ihtiyaçlarını karşılayacak ve sık aralıklarla düzenli beslenme alışkanlığını düzenleyecek özellikte olmalıdır.

Ne yesem yarıyor

Ne yesem yarıyor!

Kendimize sınırlamalar getirebilmeli, hayır demeyi öğrenmeliyiz...

Ah bir de zayıflasam

Ah bir de zayıflasam!

Diyete rağmen zayıflamakta zorlanıyor, bu nedenle kendinize olan inancınızı yitiriyorsanız boşuna üzülüyorsunuz. Çünkü diyetle birlikte bazı püf noktalarını yerine getirerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İşte mükemmel diyet

İşte mükemmel diyet

ABD'nin yeni beslenme programında kepekli yiyecekler ve bitkisel yağ tüm yemeklerde öneriliyor. Her zamanki gibi egzersiz şart.

Yeni diyet formülleri

Yeni diyet formülleri

Araştırmalar, özellikle kilo vermeyi amaçlayan kişilerin daha fazla yağ içeren yiyeceklerle beslenmesi gerektiğini gösteriyor.

29.10.2005Diyet Rehberi
Zayıflama cinselliğe de yarar

Zayıflama cinselliğe de yarar

Kilolarını dert edip cinsellikten uzaklaşan kadınlara en iyi ilaç, zayıflık. Yüzde 10'luk bir kilo kaybı bile seks hayatını renklendirmeye yetiyor.

Şişmanlığı önleyen 5 kural

Şişmanlığı önleyen 5 kural

Olgunluk çağına gelen kadın kilo almaya başlamışsa, bunun sağlık açısından tehlike oluşturacağını düşünmek yanlıştır. Şişmanlık tehlikeli boyutlara ulaşmadan önlenebilir.

İnce kalmanın kuralları

İnce kalmanın kuralları

Sıkı bir rejim yapmayı başardınız ve istediğiniz, hedeflediğiniz kiloya ulaştınız. Peki şimdi ne yapacaksınız? Kiloları gerisin geri almamak için nasıl bir yöntem izleyeceksiniz. İşte size ince kalmanın 6 kuralı.

22.10.2005Diyet Rehberi
Kuru meyvelerin mucize yararları

Kuru meyvelerin mucize yararları

Sağlık açısından kuru meyveler de son derece önemlidir. Antioksidan kuru meyveler, sinir sistemini korur, enerji verir, kan yapımında mucizeler yaratır.

Diyetler sihirli değildir

Diyetler sihirli değildir

Uzmanlar, "Kilo verme konusunda doğru olamayacak kadar iyi bir yöntem duyduysanız, inanmayın" diyor. Çünkü mucizevi şekilde zayıflattığı iddia edilen diyetler sağlığı bozuyor. Açlık diyeti safra kesesinde taşa, Atkin's tarzı beslenme ise kalp sorunlarına neden oluyor. Fazla protein tüketilen diyetler de ensülin hormonunun direncini artırıyor.

Aşırı spor ve diyet kısırlık nedeni

Aşırı spor ve diyet kısırlık nedeni

Kadınların uyguladıkları ağır diyet vespor programlarının kısırlığa yol açabileceği belirtildi.

Bir ayda zayıflayın

Bir ayda zayıflayın!

Günlük kalori alımı haftada 0.5-1.0 kg kayıp olacak şekilde düzenlenmelidir. Günde 600 kalori kısıtlanması haftada 500 gr zayıflatır.

Zayıflama rehberi

Zayıflama rehberi

Eğer zayıflamak istiyorsanız bazı zorlukları da göz önünde bulunduracak, bazı şeylerden fedakarlık edeceksiniz.

Mesleğe göre diyet

Mesleğe göre diyet

Kilo alma alışkanlığı ile mesleklerin bağlantılı olduğunu açıklayan uzmanlar, her iş için ayrı diyet listesi belirledi.

Güle oynaya zayıflama programı

Güle oynaya zayıflama programı

Kulaktan dolma diyetler, liposuction, akupunktur... Zayıflamak uğruna çekmediği eziyet kalmamış Serap Pil'in. Sonunda Türk Obezite Vakfı'nın başlattığı Kilo Kontrol Programı'na katılmış. Bir buçuk aydır doktor kontrolünde, artık güle oynaya kilo veriyor. Doktoru, zayıflatan programın 'tıpçasını', hastası da hayat içindeki pratiğini anlattı...

Yeni davranışlar yeni kiloları önler

Yeni davranışlar yeni kiloları önler

Kilo vermenin de, formda kalmanın da sırrı 'davranış değişikliği tedavisi'. Yeme alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük oynamalar mucizeler yaratabilir.

6 haftada 10 kilo vermenin yolu

6 haftada 10 kilo vermenin yolu

Ünlü ABD'li doktor Fuhrman, 'Yaşamak İçin Ye' kitabında hem kalp, tansiyon, şeker ve kanserle savaşan hem de 1.5 ayda 10 kilo verdiren beslenme önerilerini anlatıyor.