MENÜ
Arşiv

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüzyıllık Yalnızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Yüzyıllık Yalnızlık haberi bulunmuştur.

Yüzyıllık Yalnızlık Haberleri

Bu kitapları mutlaka okuyun

Bu kitapları mutlaka okuyun

İngiltere'de yapılan bir ankette mutlaka okunası gereken kitaplar belirlendi. Orange Kurgu Ödülleri'ni düzenleyen kuruluş tarafından yapılan ankette mutlaka okunması gereken 50 kitap belirlendi. Bu kitaplar arasında Geceyarısı Çocukları, İnci Küpeli Kız, Yüz Yıllık Yalnızlık, Gülün Adı gibi Türkçe'de de yayınlanan kitaplar yer alıyor.

7.06.2004Gündem
ABDde Marqueze saygı gecesi

ABD'de Marquez'e saygı gecesi

Latin Amerikalı yazar Gabriel Garcia Marquez için, ABD'de ünlü sanatçıların da katıldığı bir saygı gecesi düzenlendi. Manhattan'daki Town Hall Tiyatrosu'nda düzenlenen gecede Paul Auster, Salman Rüşdi, William Kennedy gibi birçok yazar Marquez'e övgü yağdırdılar. Marquez toplantıya bir teşekkür mesajı gönderdi.

6.11.2003Gündem
Bu kez hayatını yazdı

Bu kez hayatını yazdı

"Yüzyıllık Yalnızlık", "Kolera Günlerinde Aşk" gibi kitaplarıyla tanınan Latin Amerikalı yazar Gabriel Garcia Marquez, son kitabında bu kez yaşadıklarını anlattı. Marquez'in 3 ciltlik "Vivir Para Contarla" (Anlatmak İçin Yaşamak) adını verdiği anı kitabı, ilk olarak dün gece yazarın anavatanı Kolombiya'da satışa sunuldu.

9.10.2002Gündem
İslamiyeti kim temsil edecekYunus Emre mi, silahlı katiller mi

İslamiyeti kim temsil edecek?Yunus Emre mi, silahlı katiller mi?

Çetin Altan: İslam bir din olarak varlığını sürdürüp gidecek mi yoksa bir silahlı örgüt görüntüsü içinde mi kalacak, bunu Müslümanlar belirleyecek.

11.01.2015Hayat
Unutma Beni Apartmanı

Unutma Beni Apartmanı

Terk etmeye ve edilmeye, köksüzlüğe dair sarsıcı bir hikâye...

18.08.2011İyi Yaşam
15 HAZİRAN: Satır Aralarından Seramiğe sergili açılış

15 HAZİRAN: Satır Aralarından Seramiğe sergili açılış

Seramik sanatı bu kez edebiyatla buluştu. Usta kalemlerin düş dünyası Citra seramik sanat atölyesinde birer gerçeğe heykele dönüştü. "Satır aralarından seramiğe" sergisinin açılışı bu akşam 18:00 ile 20:00 saatleri arasında Kanyon'da...

14.06.2006Kelebek
Edebiyatın seramik yorumları İstanbul caddelerinde

Edebiyatın seramik yorumları İstanbul caddelerinde

Vitra Seramik Sanat Atölyesi, farklı sanat dallarını seramikle birleştirmeyi ve seramik sanatını sokaklara taşıyarak yaygınlaştırmayı amaçlayan üçüncü sergisini, dün İstanbul Kartal’daki atölye bahçesinde açtı. 15 Haziran-9 Temmuz arası İstanbul sokaklarında ve yeni açılan Kanyon yaşam merkezinde izleyicisine ulaşacak olan serginin başlığı: Satır Aralarından Seramiğe / Üç Boyutlu Öyküler.

9.06.2006Kelebek
Okinawa sırları

Okinawa sırları

Dünya genelinde 70 olan ortalama insan ömrünün 81,2'ye çıktığı Japonya'nın Okinawa Adası'nı giden Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, ada halkının sağlıklı yaşam sırlarını Kelebek için derledi.

14.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Kıvırtmayan kadınlar

Bazı kadınların meseleyi küt diye koyuş biçimine bayılıyorum. Hiç müdanaları yok.

7.04.2004

Hepinize teşekkür ediyorum

‘Ben aşçıyım. Sokaktaki insanlara ücretsiz hizmet verecek bir mutfak kurmayı tasarlıyorum. Böyle bir hayalim var. Ve o mutfakta yemek yapacağım.

23.03.2004

Küçük bir test: Türk romanından aklınızda kaç kahraman kaldı?

SİZDEN bir ricam var. Lütfen bu yazıyı okumadan önce kendinize küçük bir test yapın ve Türk romanından aklınızda kalan kahramanları bir yere yazın.

20.04.2002

Orhan Pamuk ve Hrant Dink’le Amsterdam’da...

Amsterdam, sanki dünyada değişmemeye ahdetmiş bir şehir varsa, tam da orası gibi.

9.02.2007

En beğendiği ünlü: Freud

‘Anlayabilecek kadar zeki, anlamaya çalışacak kadar duyarlı, anladığını anlatacak kadar lafazan, anlamadığını soracak kadar cesur...’ bir erkek arıyor okurumuz.

29.03.2004