EKSTRA
MENÜ

Yüzbaşı Burak Akın

Yüzbaşı Burak Akın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüzbaşı Burak Akın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Yüzbaşı Burak Akın haberi bulunmuştur.

Yüzbaşı Burak Akın Haberleri

‘Ankesör ve büfe’den çıkan FETÖ

‘Ankesör ve büfe’den çıkan FETÖ

FETÖ’nün TSK içindeki kriptoları, ankesör ve büfe soruşturmalarında teker teker ortaya çıktı. Hürriyet, bugüne kadar TSK karargâhındaki o kritik FETÖ’cüleri araştırdı.

28.06.2020Gündem
Ankesörden bugüne kadar 13 bin 357 kişiye gözaltı

Ankesörden bugüne kadar 13 bin 357 kişiye gözaltı

FETÖ'nün "ankesörlü telefon ve ardışık arama" yönteminin deşifre edilmesinin ardından mahrem imamlarla irtibatı tespit edilen 14 bin 391 kripto örgüt mensubundan 13 bin 357'si gözaltına alındı.

12.07.2019Gündem
Büfede 11 bin 887 FETÖ’cü deşifre

Büfede 11 bin 887 FETÖ’cü deşifre

FETÖ’nün gizli haberleşme için kullandığı ‘büfeden arama’ yönteminin deşifre edilmesi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızmış örgüt mensuplarına büyük darbe vurdu. Hürriyet, Ankara ve İstanbul’da ‘büfeden arama’ yöntemiyle örgüt içi gizli görüşme rakamlarına ve kullanma talimatlarına ulaştı.

5.03.2019Gündem
Güler’in itirafçı eski koruması beraat etti

Güler’in itirafçı eski koruması beraat etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in, Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde koruma subayı olan eski Yüzbaşı Burak Akın’ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, etkin pişmanlıktan yararlanan Akın hakkında “örgüt üyesi olmakla birlikte ceza verilmesine yer olmadığına” karar verirken, diğer itirafçı 4 sanığı da FETÖ üyeliğinden 1 yıl 10 ay hapse çarptırdı.

24.10.2018Gündem
İkinci Burak Akın vakası Ben de FETÖ’cüyüm...’

İkinci Burak Akın vakası! 'Ben de FETÖ’cüyüm...’

Zeytin Dalı Harekatında görevli Jandarma Üsteğmen Esabil Y.’nin, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in koruması Burak Akın gibi teslim olduğu ortaya çıktı. Üstlerine “FETÖ’cüyüm” diyerek teslim olan Y., astsubaylıktan subaylığa geçiş sınav sorularını örgütün verdiğini itiraf etti, mahrem imamlarını teşhis etti. Yapılan incelemede, Y.’nin yanı sıra yaklaşık 100 şüpheli daha belirlendi.

10.10.2018Gündem
Yaşar Gülerin eski korumasından flaş mesaj itirafı

Yaşar Güler'in eski korumasından flaş mesaj itirafı!

FETÖ üyesi olduğunu kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruması sanık eski yüzbaşı Burak Akın ifadesinde örgütün yeni mesajlaşma tekniğini itiraf etti. Akın, "Kerem kod adlı şahıs bana sohbetlerin yer ve zamanını bildirmek için bir Twitter hesabı açmamı, buradan bilgilendirme yapacağını söyledi. Twitter'dan kendisinin aralarında bulunduğu bin kişiyi takip etmemi istedi. Bana 'Ben de bin kişiyi takip edeceğim, ben orada şifreli olarak yazacağım' demişti. ByLock ve ankesörlü telefon dışında böyle bir iletişim tekniğini kullanmış olabilirler,

11.07.2018Gündem
701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

701 sayılı KHK’yla 18 bin 632 ihraç... Kilit görevlerde ‘kripto’ tasfiyesi

OHAL kapsamında çıkartılan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile büyük bölümü asker ve polis, 18 bin 632 kişi kamudan ihraç edildi. Devletten çıkarılanlar arasında, iki yıl önceki darbe girişiminin ardından yürütülen kapsamlı soruşturmalara karşın kilit görevlerde kalmayı başaran ‘kripto’ veya ‘mahrem’ isimler de var. İhraç edilen isimler arasında trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü öldüren 1’inci Sınıf Emniyet Müdürü Celal Yılmaz da bulunuyor.

8.07.2018Gündem
TSKdaki ihraçlarda dikkat çeken isimler

TSK'daki ihraçlarda dikkat çeken isimler

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilen subayların arasında Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruma subayı yüzbaşı Burak Akın ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın emir subayı hava piyade binbaşı Abdurrahman Akay da yer aldı.

8.07.2018Gündem
Burak Akın hakkında zorla getirme kararı

Burak Akın hakkında 'zorla getirme' kararı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu kabul ederek etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için savcılığa başvuran Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, mağdur olarak yer aldığı davaya gelmeyince hakkında "zorla getirme" kararı çıkarıldı.

28.02.2018Gündem
Ankesörlü telefonun şifreleri: Halı saha maçı iptal, sinemaya gitmiyoruz

Ankesörlü telefonun şifreleri: Halı saha maçı iptal, sinemaya gitmiyoruz 

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in eski koruma müdür yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ’nün kripto üyeleri tarafından kullanıldığı iddia edilen ankesörlü telefon görüşmelerinin nasıl yapıldığı bütün detaylarıyla anlatıldı. Açığa alınan itirafçı Yüzbaşı Burak Akın, ifadesinde görüşmelerin şifreli yapıldığını, örgüt yöneticilerinin, telefondaki “Halı saha maçı iptal”, “Bu hafta sinemaya gitmiyoruz” şeklindeki sözlerinin yapılacak toplantıların iptal edildiği anlamına geldiğini söyledi.

31.01.2018Gündem
‘İtiraf değil sulandırma’

‘İtiraf değil sulandırma’

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın’ın FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek polise teslim olmasının ardından sadece Ankara’da 31 muvazzaf subay ‘pişmanlık’ hükümlerinden faydalanarak itirafçı olmak istedi. İtirafçı 27 subayın 16’sı Akın gibi kendiliğinden teslim olarak FETÖ üyesi olduklarını itiraf ederken geri kalan 15’i gözaltı sırasındaki süreçte itirafçı oldu. 31 muvazzaf subaydan 27’sinin itirafları samimi bulundu. 4 muvazzaf subay ise soruşturmaları sulandırmak istedikleri ve itiraflarında samimi olmadıkları iddiasıyla tutuklandı.

24.01.2018Gündem
Son dakika... Burak Akın itiraf etti, 2 yüzbaşı tutuklandı

Son dakika... Burak Akın itiraf etti, 2 yüzbaşı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu itiraf eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 yüzbaşı daha tutuklandı.

17.01.2018Gündem
3 ayda 72 asker itirafçı oldu...

3 ayda 72 asker itirafçı oldu...

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, son 3 ayda, aralarında Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın’ın da bulunduğu Kara, Deniz ve Hava kuvvetlerinden 72 subay ve astsubay itirafçı oldu. Bu kişilerin itirafları sonucu çok sayıda mahrem imam gözaltına alındı.

16.01.2018Gündem
SON DAKİKA... İtirafçı Yüzbaşı Burak Akın hakkında flaş karar

SON DAKİKA... İtirafçı Yüzbaşı Burak Akın hakkında flaş karar

Genelkurmay Başkanlığı, FETÖ itirafçısı Yüzbaşı Burak Akın hakkında inceleme başlattı. Akın idari inceleme kapsamında açığa alındı.

15.01.2018Gündem
Son dakika... FETÖcü subay ve astsubay itirafçı oldu

Son dakika... FETÖ'cü subay ve astsubay itirafçı oldu

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın itirafçı olup adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından 1 subay ve 2 astsubay daha FETÖ üyesi olduklarını beyan ederek savcılığa başvurdu. Son teslim olan askerlerle birlikte FETÖ şüphelisi askerlerin sayısı 7'ye yükseldi.

11.01.2018Gündem
4 subay daha itirafçı oldu

4 subay daha itirafçı oldu

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın’ın itirafçı olup adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli bir yarbay ve bir binbaşı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli iki yarbay da polise teslim oldu.

10.01.2018Gündem
4 subay FETÖcüyüm diye teslim oldu

4 subay 'FETÖ'cüyüm diye' teslim oldu

FETÖ'cü yüzbaşı Burak Akın'ın itirafçı olup adli kontrolle bırakılması sonrası Kara ve Deniz Kuvvetleri'nden 4 muvazzaf subay daha polise teslim oldu.

10.01.2018Gündem
Pişman ettiren korku

'Pişman' ettiren korku

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in Koruma Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken, 26 Aralık günü FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın, ifadesinde teslim olma sürecine ilişkin ilginç ayrıntılar paylaştı. İtirafçı olduğu gerekçesiyle adli kontrol şartıyla bırakılan Akın, süreci şöyle anlattı:

9.01.2018Gündem
Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti Yakalanacağımı anlayınca...

Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti! 'Yakalanacağımı anlayınca...'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, "yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini" bildirdi. Akın, askeri lisede hazırlık okurken kendisine kod adı kullanmak gerektiğinin söylendiğini belirterek, FETÖ içinde "Cenk" kod adını kullandığını söyledi.

9.01.2018Gündem
Yüzbaşı Burak Akın serbest kaldı

Yüzbaşı Burak Akın serbest kaldı

15 Temmuz darbe girişiminden 17 ay sonra FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdür yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın ile ifadesinde isimlerini verdiği devre arkadaşları Yüzbaşı Fuat Söylemez ve Yüzbaşı Abdulkadir Koçyiğit, itirafçı oldukları için adli kontrol şartıyla dün serbest kaldı.

9.01.2018Gündem
Yaşar Gülerin koruma subayı ve iki yüzbaşı adliyede

Yaşar Güler'in koruma subayı ve iki yüzbaşı adliyede

15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilip ve madalya ile ödüllendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

8.01.2018Haber
Son dakika... Burak Akın serbest bırakıldı

Son dakika... Burak Akın serbest bırakıldı

15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilip ve madalya ile ödüllendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

8.01.2018Gündem
Burak Akın hakkında flaş gelişme

Burak Akın hakkında flaş gelişme

Savcılık sorgularının ardından Yüzbaşı Burak Akın, Fuat Söylemez, Abdülkadir Koçyiğit adli kontrol şartı ile serbest bırakılmak üzere nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

8.01.2018Gündem
Adliyeye neden getirildiği belli oldu... Kritik isimden kritik itiraf

Adliyeye neden getirildiği belli oldu... Kritik isimden kritik itiraf

FETÖ'cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın itirafları sonucu halen Mersin'de bir okulda öğretmenlik yapan sivil imam gözaltına alındı. Öte yandan Akın'a, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kendisiyle irtibata geçtiğini söylediği örgüt üyelerinin tespiti için adliyede fotoğraf teşhisi yaptırıldı.

5.01.2018Gündem
Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay’da vurulan ve kahraman ilan edilen, ancak geçtiğimiz hafta terör örgütü FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, adliyeye getirildi.

5.01.2018Haber
Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

Günlerdir konuşulan yüzbaşı adliyeye yüzünü kapatarak geldi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay’da vurulan ve kahraman ilan edilen, ancak geçtiğimiz hafta terör örgütü FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın, adliyeye getirildi.

5.01.2018Gündem
Paşaya FETÖcüyüm itirafı Perde arkasında ilginç detaylar

Paşa'ya FETÖ'cüyüm itirafı! Perde arkasında ilginç detaylar

Adı 15 Temmuz kahramanları arasında anılırken FETÖ’cü olduğu anlaşılan Yüzbaşı Burak Akın’ın itirafı bizzat Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’e yaptığı ortaya çıktı. Akın 28 Aralık akşamı korumalığını yaptığı Org. Güler’e ağlayarak gidip, her şeyi itiraf etti.

4.01.2018Gündem
Paşanın odasında itiraf

Paşa'nın odasında itiraf

Darbe girişimi sırasında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı (KKK) Salih Zeki Çolak’ı korumaya çalışırken bacaklarında vurulan, kendisine madalya verildikten sonra FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın’ın gözaltına alınmasına ilişkin sır perdesi aralandı.

3.01.2018Gündem
TSKdan Burak Akın hamlesi: Rütbeli askerlerin tamamına FETÖ incelemesi

TSK'dan 'Burak Akın' hamlesi: Rütbeli askerlerin tamamına FETÖ incelemesi

Önce "kahraman" ilan edilip madalya takılan sonra "FETÖ"cüyüm itirafında bulunan yüzbaşı Burak Akın olayı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hareket geçirdi. TSK, gizli FETÖ üye ve sempatizanlarını ortaya çıkarmak için harekete geçti. Tüm rütbelerden askerlerin okulları, aileleri, görev yerleri ve komutanları tek tek incelenecek.

3.01.2018Gündem
Son dakika... O itiraf etti iki subay gözaltına alındı

Son dakika... O itiraf etti iki subay gözaltına alındı

Ankara Emniyet Müdürlüğüne FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde verdiği ifadeler doğrultusunda, örgüt üyesi olduğu belirlenen 2 muvazzaf subay gözaltına alındı.

1.01.2018Gündem
FETÖcüyüm diyerek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın ile ilgili şok iddia

'FETÖ'cüyüm diyerek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın ile ilgili şok iddia

15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilip ve madalya ile ödüllendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, “Ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim olmuştu. Bugün yüzbaşı ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Yüzbaşı Burak Akın’ın, hakkındaki soruşturmadan haberdar olduğu ve itirafçı olup ceza almaktan kurtulmaya çalıştığı ileri sürüldü.

30.12.2017Gündem
FETÖcüyüm diye teslim olmuştu Sorguda imamların ismini verdi

FETÖ'cüyüm diye teslim olmuştu! Sorguda imamların ismini verdi

Ankara Emniyet Müdürlüğüne Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın emniyetteki sorgusu devam ediyor.

29.12.2017Gündem
Kahraman ilan edilmişti Şaşırtan itiraf: FETÖcüyüm dedi, teslim oldu

Kahraman ilan edilmişti! Şaşırtan itiraf: 'FETÖ'cüyüm' dedi, teslim oldu

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın, “Ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim oldu. Bu şok itiraf polisleri de şaşkına çevirdi. Yüzbaşı Akın, 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle kahraman ilan edilmiş ve madalya ile ödüllendirilmişti.

29.12.2017Gündem
Karargâhta o gece

Karargâhta o gece

Genelkurmay Karargâhı’nda, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Salih Zeki Çolak’ın darbeci askerler tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirilmesi ile bu duruma müdahale etmek isteyen Çolak’ın koruma müdürü Yüzbaşı Burak Akın’ın vurulma anı da görüntülerde yer alıyor.

21.03.2017Gündem
O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmayda herkese emir veren o darbeci

O görüntüler ilk kez ortaya çıktı.. İşte Genelkurmay'da herkese emir veren o darbeci

Genelkurmay Karargahı'nda 15 Temmuz gecesinde kaydedilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülere göre; Genelkurmay Karargahı'nda, Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak etkisiz hale getirilerek, komutanların başına çuval geçirildi. Orgeneral Çolak'ın koruma müdürü olan Yüzbaşı Burak Akın'ın ise darbeci askerler tarafından bacağından vuruldu. Görüntülerde sivil giyimiyle çevresine emir verirken görülen, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ın emir astsubayı Serhat Pahsa'nın halen firarda olduğu ve her yerde arandığı öğrenildi.

21.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

FETÖ devletin can damarlarında gezerken

FETÖ elebaşı Gülen, 1990’lı yılların ortasında Altunizade’deki FEM dershanesinin 5’inci katında etrafına topladığı örgüt üyelerine şunları söylüyordu:

9.09.2020