EKSTRA
MENÜ

Yüz Yüze

Yüz Yüze haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Yüze hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.964 Yüz Yüze haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Yüze Haberleri

Biden, kritik ziyaret için yola çıktı, Twitterdan mesaj yolladı

Biden, kritik ziyaret için yola çıktı, Twitter'dan mesaj yolladı

ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere, Belçika ve İsviçre'yi kapsayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmelerinin de bulunduğu bir haftalık Avrupa turuna çıktı. Joe Biden ilk gezisinden önce, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

9.06.2021Dünya
‘Horizons Festivali’ne halk oyunlarıyla katılacaklar

‘Horizons Festivali’ne halk oyunlarıyla katılacaklar

Kuzeybatı İngiltere Türk Toplum Derneği, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle, Manchester’ın sayılı kültür ve sanat kurumlarından olan Home Mcr Kültür Merkezi ve CAN’ın birlikte düzenlediği ‘Horizons Festival’ine halk oyunları gösterisiyle katılıyor.

9.06.2021Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Koca aşılamada yeni grupları duyurdu Bu meslekleri icra edenler aşı olabilecek..

Son dakika haberi: Bakan Koca aşılamada yeni grupları duyurdu! Bu meslekleri icra edenler aşı olabilecek..

Son dakika haberi... Türkiye'nin corona virüsüyle mücadelesinde kritik hamle! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı ilk açıklamada müzisyenlerin, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin yarından itibaren aşı olmaya başlayacağını duyurdu. Koca mesajında her geçen gün yeni meslek ve yaş gruplarının ekleneceğini de aktarmıştı. Fahrettin Koca yarını beklemeden yeni bir meslek grubunun daha aşılama programına dahil edildiğini açıkladı. Buna göre yarından itibaren üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personeli de aşı yaptırabilecek. Koca ayrıca üniversitelerde yüz yüze eğitim başlamadan önce öğrencilerin de aşılanacağını bildirdi.

9.06.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor, açılacak mı İşte 2021-2022 eğitim yılında son durum

Üniversiteler ne zaman açılıyor, açılacak mı? İşte 2021-2022 eğitim yılında son durum

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşılamada üniversite personeli ve akademisyenlere geçildiğini duyurmasının ardından gözler üniversitelerin açılış tarihine çevrildi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitelerde 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin başlayacağını bildirmesi yüz yüze eğitime geçilmesini bekleyen öğrencileri sevindirdi. Peki, üniversiteler ne zaman açılıyor, açılacak mı? İşte, ayrıntılı bilgiler.

8.06.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek Yaz tatili ne zaman başlayacak MEB tarih vererek duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB tarih vererek duyurdu!

Karneler ne zaman verilecek ve okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak sorusu, haziran ayı devam ederken öne çıkan konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yılın eğitim takvimini belirlerken karneler için de net açıklama geldi. Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Bakan Selçuk okulların temmuz kapanacağını bildirdi. Karneler ise bu ay içerisinde verilecek. Karneler dijital ortamda verilecek olup isteyen velilere de yüz yüze dağıtılacak. Peki, Karneler ne zaman verilecek? Yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte, o sorulara yönelik detaylı bilgiler.

8.06.2021Gündem
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Yeditepe Üniversitesi ile Rusya´da bulunan Ivanovo Üniversitesi'nin Hukuk Fakülteleri iş birliği ile düzenlenen yaz okulu kapsamında her iki üniversiteden öğrenciler, 3-12 Temmuz tarihleri arasında Rusya´da, 14-22 Ağustos tarihleri arasında ise Türkiye'de bir araya gelecek.

8.06.2021Eğitim
2. Dönem notları nasıl verilecek MEBden açıklama

2. Dönem notları nasıl verilecek? MEB'den açıklama

2. Dönem notları nasıl verilecek sorusu öğrencilerin odağındaki konu olmaya devam ediyor. Eğitimlerine devam eden öğrencilerin merakla araştırdığı 2. Dönem notları nasıl verilecek sorusu, okulların yüz yüze açılmasıyla birlikte gündemde yar almaya başladı. Peki, liselerde ve ortaokullarda 2. dönem notları nasıl verilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Gündem
Üniversiteye ’Güvenli Kampüs Belgesi’

Üniversiteye ’Güvenli Kampüs Belgesi’

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) pandemin ilk dönemlerinden itibaren aldığı önlemler çerçevesinde Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Belgelendirme Programını başarıyla tamamladığını açıkladı. HKÜ, böylece Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesini almaya hak kazandı.

8.06.2021Eğitim
Müzisyen Batuhan Süleyman Büke sağlık çalışanları için yapmış olduğu parçayı anlattı

Müzisyen Batuhan Süleyman Büke sağlık çalışanları için yapmış olduğu parçayı anlattı

Sosyal platformlar üzerinden dinlenme rekorları kıran ünlü müzisyen Batuhan Süleyman Büke koronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu. Sağlıkçılara bir parça hazırlayan müzisyen, parçasını anlatırken şu sözleri ile dikkat çekti:

8.06.2021Hayat
Okullar ne zaman açılacak Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarih verdi

Okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarih verdi!

Okulların ne zaman açılacağı gündemde yer almaya devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl ikinci dönem için ilkokullardan sonra ortaokul ve liselerde de yüz yüze eğitimin başlamasının ardından MEB 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı için takvimi netleştirmeye başladı. CNN Türk’te “Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk olan Bakan Selçuk, "Ağustos’ta okulları açıp eğitim yapmak bizim için uygun değil. Öğretmelerimiz dinlenmesi lazım." dedi. Peki, önümüzdeki yıl yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak ve okullar ne zaman açılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

7.06.2021Gündem
Son dakika haberi: HDPye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Partiden ilk açıklama

Son dakika haberi: HDP'ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti'den ilk açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP'nin kapatılması istemiyle hazırlanan iddianameyle ilgili olarak "Eksikler var diye iade edilmişti. Zannediyorum eksiklerin tamamlanmasıyla başlayan süreç" ifadelerini kullandı. Ömer Çelik, Marmara Denizi'nde etkili olan müsilaj soruna ilişkin şunları söyledi: "Biyolojik arıtma tesisi yapmanın ne kadar önemli olduğu, temel atmama töreni düzenlenmesinin ne kadar yanlış bir iş olduğu ortaya çıktı. Üç yılda tamamlanacak bir eylem planıdır. Hemen devreye girdi, tavizsiz uygulanacak."

7.06.2021Gündem
Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek İşte MEBden gelen son bilgiler

Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek? İşte MEB'den gelen son bilgiler

Ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime başlandı. Peki, Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek?

7.06.2021Gündem
21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

İlk çeyreğini birkaç yıl sonra dolduracağımız 21’inci yüzyıl, kalan yıllarının nasıl olacağıyla ilgili önemli fikir ve mesajlar veriyor. Bu fikir ve mesajları almış veya alan birey ve toplumlar yüzyılımızın kalan yıllarına damgasını vuracakmış gibi duruyor. İçinden geçtiğimiz küresel salgın süreci ise bu mesaj ve fikirleri almayan, alamayan ya da almamakta direnen birey ve toplumlara adeta bunu dayatıyor.

7.06.2021Eğitim
Öğrenciler okula döndü

Öğrenciler okula döndü

Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrenciler okullarına döndü.

7.06.2021Eğitim
Haftalık Burç Yorumları: 7–13 Haziran Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 7–13 Haziran Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

7-13 Haziran haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 7–13 Haziran haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 7–13 Haziran haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 7–13 Haziran 2021 haftası burç yorumlarınız...

7.06.2021Astro Gündem
81 ilde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim heyecanı

81 ilde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim heyecanı

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokullarda yüz yüze eğitime başlandı. 81 ilde öğrenciler okulda olmanın sevincini yaşadı.

7.06.2021Gündem
81 ilde heyecan Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim başladı

81 ilde heyecan! Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim başladı

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokullarda yüz yüze eğitime başlandı. 81 ilde öğrenciler okulda olmanın sevincini yaşadı.

7.06.2021Gündem
Kuş gibi hafifledim

Kuş gibi hafifledim

8’inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava 1 milyon 243 bin 801 öğrenci katıldı. Sınav salonlarında öğrenciler, dışarıda ise aileler ter döktü. Sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda gerçekleşen LGS’de öğrenciler, Türkçe testini kolay bulurken matematikte soruların uzun ve zor olduğunu söylediler.

7.06.2021Eğitim
Washington Post’a yazdı Biden: Rusya’ya karşı Avrupa’nın yanındayız

Washington Post’a yazdı! Biden: Rusya’ya karşı Avrupa’nın yanındayız

ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan Washington Post gazetesi için kaleme aldığı makalesinde Rusya Lideri Vladimir Putin ile yapacağı ilk yüz yüze görüşme öncesinde iki ülke ilişkilerin geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

7.06.2021Dünya
Son dakika haberi... Atina saat hesabı yapıyor

Son dakika haberi... Atina saat hesabı yapıyor

Yunanistan 14 Haziran NATO liderleri ile ABD Başkanı Biden'ın görüşme programanına odaklandı. Atina'dan ikili görüşmelerin sırası dahi endişe konusu oldu.

7.06.2021Dünya
İlk yüz yüze görüşme

İlk yüz yüze görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi için pazar günü Brüksel’e gidecek. Erdoğan, iki gün sürecek temasları kapsamında 14 Haziran Pazartesi günü NATO Karargâhı’nda ABD Başkanı Joe Biden’la görüşecek.

7.06.2021Gündem
LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS sözel soruları, MEB internet sitesi üzerinden yayımlandı. Toplam 50 soruya 75 dakika içerisinde yanıt veren öğrenciler, sınavın ardından sözel bölüm içerisindeki Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce sorularını araştırmaya başladı. İlk oturum içerisinde yer alan LGS sözel sınavı için cevap anahtarı da kitapçığın en altında yer buldu. İşte, LGS 2021 soruları hakkında detaylı bilgiler

6.06.2021Gündem
LGS’nin ardından öğrenciler neler söyledi

LGS’nin ardından öğrenciler neler söyledi

6 Haziran Pazar günü yapılan 155 dakikalık zorlu maraton saat 12.50’de sona erdi. 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava 1 milyon 243 bin 801 öğrenci katıldı. Sınav salonlarında öğrenciler dışarıda ise aileler ter döktü. Sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda gerçekleşen LGS’de öğrenciler, Türkçe testinin beklediklerinden daha kolay olduğunu ancak matematikte soruların uzun ve zor olduğunu söylediler.

6.06.2021Eğitim
Uzmanlar LGSyi değerlendirdi

Uzmanlar LGS'yi değerlendirdi

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sona ermesinin ardından, uzmanlar sınav sorularını değerlendirmeye başladı.

6.06.2021Eğitim
Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Koronavirüs vaka sayıları 100 bin kişide 20’lere düşen Almanya’nın Münih kentinde normal yaşama dönüş için yeni adımlar atıldı.

6.06.2021Avrupa
Son Dakika Haberi... Beşiktaştan transferde Santos Borre hamlesi Aboubakar teklifi sonrası...

Son Dakika Haberi... Beşiktaş'tan transferde Santos Borre hamlesi! Aboubakar teklifi sonrası...

Beşiktaş’ın yeni sezonda kadrosunu güçlendirmek için forvet çalışmaları sürerken rota Güney Amerika’ya çevrildi. Siyah-beyazlılar, River Plate ile sözleşmesi sona eren Kolombiyalı forvet Santos Borre ile temaslara başladı.

6.06.2021Futbol
Liseler ne zaman açılıyor Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu MEB yanıt verdi

Liseler ne zaman açılıyor? Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu? MEB yanıt verdi

Liseler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde yeni yol haritasını belirlemesinin ardından kesinleşti. Okullarda yüz yüze ve telafi eğitimi ve karne tarihini belirleyen MEB ortaokul ve liselerde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçileceğini bildirdi. Pandemi sürecinde velilerin merak ettiği bir diğer konu olan Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu? sorusuna da açıklık getiren MEB fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için 2 Temmuz’dan itibaren de okulların açık tutulacağını duyurdu. Peki, Liseler ne zaman açılıyor? İşte, liseler ve ortaokulların açılış tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Asker cesetlerini üstü üste yığmışlar Şoke eden görüntü sızdı, Ermeni bakan itiraf etmek zorunda kaldı...

Son dakika haberi: Asker cesetlerini üstü üste yığmışlar! Şoke eden görüntü sızdı, Ermeni bakan itiraf etmek zorunda kaldı...

Azerbaycan'a karşı giriştiği savaşı kaybettikten sonra iç karışıklığın devam ettiği Ermenistan'dan gelen bir haber dünyayı sarstı. Çatışmalarda ölen ermeni askerlerin üstü üste yığılmış cesetlerinin görüntüsü ülkeyi karıştırınca Sağlık Bakanı'ndan itiraf geldi. Asker aileleri ise öfkeli...

4.06.2021Dünya
‘Hiç beklemediğimiz yepyeni ufuklar keşfettik’

‘Hiç beklemediğimiz yepyeni ufuklar keşfettik’

Sezon boyunca düzenlediği çevrimiçi etkinliklerde 550’yi aşkın sanatçıyı ağırlayıp 95 bin abone, 35 milyonu aşkın izlenme rakamına ulaşan İş Sanat’ın genel müdürü Zuhal Üreten, “Hayallerimizin ötesinde, unutulmaz bir sezon yaşadık. Sanatçılarımızın gözünde izleyicilerine olan özleme, dijital de olsa buluşmanın heyecanına tanık olduğumuz bu benzersiz sezon her birimizin hatıralarında çok özel bir yer aldı” diyor.

4.06.2021Kitap Sanat
Erdoğan ve Biden 14 Haziran’da görüşecek

Erdoğan ve Biden 14 Haziran’da görüşecek

ABD, Başkan Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın NATO Zirvesi’nde ikili görüşme yapacağını duyurdu.

4.06.2021Dünya
AK Parti anayasa taslağı... Bakanlar Meclis’le yüz yüze gelecek

AK Parti anayasa taslağı... Bakanlar Meclis’le yüz yüze gelecek

AK Parti’nin 128 maddelik yeni anayasa taslak çalışması ABD, Latin Amerika, Almanya, Hollanda gibi birçok ülkenin anayasasının tek tek incelenmesinin ardından oluşturuldu. Çalışmanın bir maddesi, bakanlarla Meclis’in ilişkisini güçlendirmeyi içeriyor.

4.06.2021Gündem
MEBden karne açıklaması: İsteyen velilere basılı olarak verilecek

MEB'den karne açıklaması: İsteyen velilere basılı olarak verilecek

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem için karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

3.06.2021Eğitim
Son dakika... İlk kez gerçekleşecek Beyaz Saraydan Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesine ilişkin kritik açıklama

Son dakika... İlk kez gerçekleşecek! Beyaz Saray'dan Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesine ilişkin kritik açıklama

Son dakika haberine göre Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın 14 Haziran'daki NATO Zirvesi'ndeki temasları kapsamında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek ikili ve bölgesel konuları ele alacağını açıkladı. 14 Haziran'daki görüşme, Biden'ın başkanlık koltuğuna gelmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasındaki ilk görüşme olacak.

3.06.2021Dünya
2021-2022 okullar ne zaman açılacak Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı

2021-2022 okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı!

2021-2022 okulların ne zaman açılacağı son gelişmeler ile gündeme geldi. Okullarda yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle bir yılı tamamlayan öğrenciler karneler için geri sayıma başlarken, yeni yol haritasını belirleyen bakanlık okullarda yüz yüze eğitim çalışmalarına hız verdi. Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Selçuk yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? sorusuna yanıt verdi. Selçuk eylül ayını işaret gösterdi. İşte, milyonların merak ettiği okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılı bilgiler.

3.06.2021Gündem
Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben De Varım” tanıtım programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Ulusal Destekleme Programı’yla (UDEP) Türkiye’deki tüm çocukların destekleneceğini söyledi. Bu desteğin özellikle gelecek 1,5 yıla yayılarak yapılacağını kaydeden Ziya Selçuk, esas amacın, çocukların gelişimindeki eksiklikler ve bunların tamamlanması için neler yapılabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu aktardı.

3.06.2021Eğitim
KEP nedir TÜRKKEP KEP başvurusu nasıl yapılır

KEP nedir? TÜRKKEP KEP başvurusu nasıl yapılır?

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi ve bu süreç gösterdi ki yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak. E-Dönüşümün Güven Kurumu Türkkep, 200’e yaklaşan bayisiyle Türkiye’nin hemen her ilinde hizmet veriyor.

3.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Selçuk, corona virüsüyle mücadele tüm hızıyla sürerken, eğitimde normalleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 813 bin öğretmenin aşılandığını aktaran Bakan Selçuk, kalan öğretim görevlilerinin hepsinin 7 Haziran'dan itibaren aşı olabileceğini belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin neden şehirlerde iki gün, köylerde 5 gün olduğunu detaylıca anlattı. Bakan Selçuk, 1 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılının açılabileceğini söyledi.

3.06.2021Gündem
Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk’te “Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk oldu. Yüz yüze eğitimin yeniden başladığı dönemde tüm merak edilenleri cevaplayan Bakan Selçuk, okulları Eylül’ün ilk haftasında açmak istediklerini söyledi.

3.06.2021Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak Karneler ayın kaçında dağıtılacak İşte okulların açılış kapanış tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ayın kaçında dağıtılacak? İşte okulların açılış kapanış tarihi

Yüz yüze eğitimin yeniden başlaması ardından okulların açılış tarihi yeniden gündem oldu. 1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşme ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar ile tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başlatıldı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Karneler ayın kaçında dağıtılacak?

3.06.2021Gündem
Bakan Selçuk, yeni eğitim yılının ne zaman başlayacağını açıkladı

Bakan Selçuk, yeni eğitim yılının ne zaman başlayacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Selçuk, corona virüsüyle mücadele tüm hızıyla sürerken, eğitimde normalleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 813 bin öğretmenin aşılandığını aktaran Bakan Selçuk, kalan öğretim görevlilerinin hepsinin 7 Haziran'dan itibaren aşı olabileceğini belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin neden şehirlerde iki gün, köylerde 5 gün olduğunu detaylıca anlattı. Bakan Selçuk, 1 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılının açılabileceğini söyledi.

2.06.2021Haber
Minik öğrencinin Bakan Ziya Selçuka gönderdiği çarpıcı video

Minik öğrencinin Bakan Ziya Selçuk'a gönderdiği çarpıcı video

Corona virüsü sürecinde okullarından uzak kalan öğrenciler, özlemlerini birçok platformda dile getirirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisine gönderilen bir videoyu CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında paylaştı.

2.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Eskiyer İstanbul'da

Her zaman söylerim Bodrum’da güvenle balık yemek istediğimde gideceğim yerlerin başında Yalıkavak’taki Eskiyer gelir. Denizin hemen yanı başında Bodrum’un ruhuna uygun servisi, sunumu, lezzet-kalite fiyat dengesiyle güvenimi kazanmıştır. Bunda ortaklar Metin Menteş, Murat Korkmaz ve Erol Sinan Kaynar’ın payı büyüktür.

5.06.2021

Gelişim hızına saygı gösterin

Dr. Bahar Eriş’in yeni kitabı, bir bebeğin hayatının ilk üç yılında iç dünyasından geçenleri anne-babasına esprili bir dille anlattığı mektuplardan oluşuyor. Eriş “Her çocuk kendi hızında ilerler” diyor.

5.06.2021

Yeniden kampanyaya ihtiyacımız var

İSRAİL nüfusunun neredeyse tamamını aşıladı. Amerika’da 200 milyondan fazla kişi aşı oldu. Türkiye’nin de yüzde 15’i ikinci aşılarını oldu. Haziranda hızlı bir şekilde aşılanma olacak.

4.06.2021

İlk ders zilinde hedef 1 Eylül

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde eğitim editörleriyle buluşan Bakan Selçuk, okulları eylülün ilk haftası açmayı istediklerini söyledi ve ekledi: “Niyetimiz her zaman açmaktan yana ama risk gördüğümüzde de kapatırız. Öğretmenimizi, çocuklarımızı riske sokacaksak bunun adı eğitim olmaz, risk olur.”

4.06.2021

Önce hibrit sonra yüz yüze

BEN yakın bir gelecekte ve aşıların artmasıyla birlikte Kovid 19 salgının azalacağını düşünenlerdenim. Elbette dikkatli olmamız, kurallara uymamız gerektiğini hatırlatırım.

3.06.2021