EKSTRA
MENÜ

Yüz Yüze

Yüz Yüze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüz Yüze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.736 Yüz Yüze haberi bulunmuştur.

Yüz Yüze Haberleri

Merak etme, ben yanındayım’

'Merak etme, ben yanındayım’

1.5 yıldır hayatı altüst eden virüs psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle kaygı bozuklukları bu süreçte üzerinde durulması, destek alınması gereken bir sorun olarak ortaya çıktı. Peki psikolojik sorunları olduğunu bildiğimiz bir yakınımıza bu süreçte nasıl destek olabiliriz? Sevdiklerimizin ‘fahri psikoloğu’ olabilir miyiz? Bunu denerken, onları öneri yağmuruna tutmak yerine içtenlikle dinleyin.

23.05.2021Hürriyet Pazar
Bitmeyen aşkımız: Friends

Bitmeyen aşkımız: Friends

27 senedir tanıyoruz onları. En sevdikleri yemeğe, en utandıkları anılara, aşklarına, işlerine, sırlarına, her şeye hâkimiz. 1994’te yayına giren ‘Friends’in 10’uncu sezonun sonunda bitmesini bir türlü kabullenemedik, yıllardır döndüre döndüre izleyerek ezberledik bölümleri. Tekrar bir araya gelsinler diye ettiğimiz dualar kabul oldu ve Z Kuşağı’nın dahi kalbini çalan ‘Friends’ 27 Mayıs’ta özel bir bölümle ekrana geliyor. Pek çok sürprizin de planlandığı ‘birleşme bölümü’nün fragmanları bile şimdiden milyonlarca izlenmeye ulaştı. Yayın saatini iple çekenler, Ross ve Rachel’ın bir araya gelmesini bekler gibi gün sayanlar için anıları tazeleme vakti...

23.05.2021Hürriyet Pazar
Cem Bölükbaşı: Her adımımı Formula 1 hayaliyle atıyorum

Cem Bölükbaşı: Her adımımı Formula 1 hayaliyle atıyorum

Cem Bölükbaşı ilk kez yarıştığı Le Mans Avrupa Şampiyonası’nda kürsüye çıkarak önemli bir başarı yakaladı. E-sporla kendini kanıtlayıp hızla önemli yarışmalarda dereceler alan Bölükbaşı’nın en büyük hedefiyse Formula 1: “2023’te Formula 1’de yarışırsak en iyisini yapmış oluruz.”

23.05.2021Hürriyet Pazar
Pandemi döneminde sanal müzelere büyük ilgi

Pandemi döneminde sanal müzelere büyük ilgi

Eserlerini sanal ortama taşıyarak kapılarını 24 saat açan müzeler, evlerinde kalan sanatseverlerin, ulusal ve uluslararası birçok müzeyi dijital ortamda ziyaret etmesine imkan sağladı.

22.05.2021Keyif
Salgının faydası: Teknoloji

Salgının faydası: Teknoloji

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından Nirun Şahingiray anısına düzenlenen, “Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu”nun dördüncüsünü gerçekleştirdi. ‘21. Yüzyılda Değişen Öğrenme Kültürü’nün konuşulduğu çevrim içi toplantıda, farklı ülkelerden eğitim ve teknolojileri üzerinde çalışmalar yürüten önemli isimler; dijital çağda eğitim, yapay zeka, pandemi sonrası eğitimdeki değişimler gibi konularda bilgilerini paylaştı.

22.05.2021Eğitim
AB liderleri aylar sonra ilk kez yoğun bir gündemle Brükselde toplanacak

AB liderleri aylar sonra ilk kez yoğun bir gündemle Brüksel'de toplanacak

Avrupa Birliği ülkelerinin liderleri, Orta Doğu'daki durumdan Kovid-19 salgınına, Rusya'dan göç ve iklim değişikliğine kadar geniş bir gündemle gelecek hafta başında Brüksel'de toplanacak.

22.05.2021Dünya
Sınava girmemek için okula koştular

Sınava girmemek için okula koştular

Liseliler sınav sebebiyle okula koştu. Ancak bu kez girmek için değil girmemek için gittiler. Bakanlıktan yapılan açıklamada ikinci dönem sınavlarına girmek istemeyen lise öğrencilerinin, en geç 21 Mayıs Cuma gününe kadar okullarına başvuru yapıp dilekçe vermesi gerekiyordu. Birçok öğrenci dilekçe işlemini son güne bırakınca, dün okullarda yoğunluk yaşandı. Öğrencilerin kimi risk almamak kimi ise tatile erken başlamak için sınava girmek istemediğini söyledi...

22.05.2021Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak MEB açıkladı İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB açıkladı! İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile yanıt buldu. Tam kapanma döneminin ardından eğitim öğretim takviminde yeni yol haritasını belirleyen MEB uzaktan eğitimin tüm kademelerde devam edeceğini aktardı. Okullarda uzaktan eğitim sistemi 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman olacak? İşte, karne tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.05.2021Gündem
YKS’ye girecek öğrencilere interaktif soru bankası

YKS’ye girecek öğrencilere interaktif soru bankası

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü YKS’ye hazırlanan öğrenciler için yeni bir kayak desteği daha hazırladı. “OGMMATERYAL YKS KAMPI” telegram üzerinden öğrencilerin hizmetine sunuldu.

21.05.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman İşte YÖKten gelen son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman? İşte YÖK'ten gelen son bilgiler

2020-2021 eğitim yılını neredeyse tamamlamak üzere olan yüz binlerce üniversite öğrencisi, bir yıldan uzun süredir kampüslerinden uzak kaldı. Koronavirüs nedeniyle eğitimlerine online olarak devam eden üniversiteliler için sevindiren haber bugün YÖK'ten geldi. YÖK, üniversitelerde yüz yüze öğretimin başlatılması için harekete geçti. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

21.05.2021Gündem
MEB’den ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yeni sınav düzenlemesi

MEB’den ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yeni sınav düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin ölçme ve değerlendirme işlemlerinin salgın tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendiğini duyurdu.

20.05.2021Eğitim
Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli

Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli?

Tokalaşma ve selamlaşma şekilleri pandemi ile birlikte tüm dünyada değişime uğradı. Tokalaşmak, yanaktan öpüşmek, sırtını sıvazlayarak sarılmak artık çok eskilerde kaldı. Peki, hangi selamlaşma biçimi daha az riskli hangileri daha yüksek risk taşıyor?

20.05.2021Dünya
Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

“Kampüste iyilik var” sloganıyla öğrencisinden mezununa, çalışanından akademisyenine bir araya gelerek kurduğu gönüllülük hareketini sürdüren Yaşar Üniversitesi, COVİD-19 salgını döneminde de herkesi kapsayacak birçok iyiliğe imza atıyor.  Binin üzerinde öğrenci ve mezun, evlerinde kalmak zorunda olanlara yardım etmekten uzaktan ders vermeye, sokak hayvanlarını beslemekten kitap seslendirmeye kadar bu süreçte aktif olarak yer aldı.

20.05.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Üniversitelerin açılış tarihi son gelişmeler ile takip ediliyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da açıklama geldi. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı?

20.05.2021Gündem
YÖK üniversitelerde yüz yüze eğitim için aşı istedi

YÖK üniversitelerde yüz yüze eğitim için aşı istedi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığı'na gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını talep etti.

19.05.2021Eğitim
Üniversitler yüz yüze eğitime geçecek mi YÖKten yeni talep..

Üniversitler yüz yüze eğitime geçecek mi? YÖK'ten yeni talep..

YÖK, Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını talep etti

19.05.2021Gündem
Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak YÖK harekete geçti

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? YÖK harekete geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi. Yazıda ''Bu grupların aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır, aksi takdirde başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir" denildi.

19.05.2021Gündem
Masumlar Apartmanı 34. bölüme damga vuran an: Safiye Hanın yaptıklarını öğrendi... İşte Masumlar Apartmanı son bölüm özeti

Masumlar Apartmanı 34. bölüme damga vuran an: Safiye Han'ın yaptıklarını öğrendi... İşte Masumlar Apartmanı son bölüm özeti

Masumlar Apartmanı 34. bölüm full izle ekranı erişime açıldı. Her salı ekranlara gelen Masumlar Apartmanı'nın 18 Mayıs tarihli son bölümünde heyecan dolu anlar yaşandı. Naci’ye yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Safiye'nin Han ve Naci arasında geçen konuşmaya kulak misafiri olması dikkat çekerken; Naci'nin Han yüzünden ortadan kaybolduğunu öğrenmesi Masumlar Apartmanı 34. bölüme damga vurdu. Son bölümü kaçıranlar Masumlar Apartmanı 34. bölümü izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Masumlar Apartmanı 34. bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölümle ilgili bilgiler.

18.05.2021Televizyon
MEB duyurdu: Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim başlıyor İşte ders saatleri

MEB duyurdu: Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim başlıyor! İşte ders saatleri

Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim için beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kursların, hafta içinde yüz yüze eğitim şeklinde devam edeceği bildirildi. MEB'in illere gönderdiği yazıya göre, ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları da hafta içi ve hafta sonunda yapılabilecek. Özel öğretim kurslarında ise sadece 12. sınıf ve mezun öğrenciler için yüz yüze eğitime devam edilecek. Peki, Hayat Boyu Öğrenme kurumları ne zaman açılacak? İşte, ders saatleri ve konuyla ilgili yapılan açıklamanın detayları.

18.05.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu İsrailin Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir

Bakan Çavuşoğlu İsrail'in Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: 'Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye, Filistin konusundaki diplomatik çabaların öncüsüdür. Dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir. Bu çabalarımızda Yüce Meclisimizin duyduğu güven en büyük desteğimizdir." dedi.

18.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi Yüz yüze eğitimle ilgili MEBden gelen son açıklama

Okullar ne zaman açılacak? Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi? Yüz yüze eğitimle ilgili MEB'den gelen son açıklama

Yüz yüze eğitimle ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kademeli normalleşme genelgesinin paylaşılması ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitimle ilgili alınan kararı duyurdu. İçişleri Bakanlığı'nın bugün yayınladığı kademeli normalleşme genelgesinde kreşler ve anaokullarının durumuna yönelik detaya yer verilmişti. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi? İşte okulların durumuyla ilgili verilen karar...

18.05.2021Gündem
Sanat Kursları Dayanışma Platformu’ndan çağrı: Kurslar açılsın

Sanat Kursları Dayanışma Platformu’ndan çağrı: Kurslar açılsın

Sanat Kursları Dayanışma Platformu, ‘sanat kursları açılsın’ çağrısında bulundu.

18.05.2021Kitap Sanat
Dikkat Covid migreni taklit edebiliyor

Dikkat! Covid migreni taklit edebiliyor

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyanın başını ağrıtan Covid pandemisi migren hastalarının hayatını zorlaştırdı. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Yalınay Dikmen, pandemide migrene karşı alınabilecek basit ama etkili önlemleri anlattı; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

17.05.2021Sağlık
Okul öncesi ile 8 ve 12’inci sınıflar yeniden okullarda

Okul öncesi ile 8 ve 12’inci sınıflar yeniden okullarda

COVID-19 tedbirleri kapsamında tam kapanma döneminde uzaktan eğitime geçen tüm okul öncesi eğitim kurumları ile 8 ve 12’nci sınıflar bugün eğitim öğretime açıldı.

17.05.2021Eğitim
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim
Edirnede, yüz yüze eğitimde 4 bin 908 öğrenci ders başı yaptı

Edirne'de, yüz yüze eğitimde 4 bin 908 öğrenci ders başı yaptı

TÜRKİYE genelinde başlayan kademeli normalleşme süreci kapsamında, Edirne'de okul öncesi ve özel eğitim kurumlarında toplam 4 bin 908 öğrenci, yüz yüze eğitimde ders başı yaptı.

17.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Aşı olana sokak serbest İşte kademeli açılma planı

Son dakika haberi: Aşı olana sokak serbest! İşte kademeli açılma planı

17 günlük tam kapanmanın ardından bugün 1 Haziran’a kadar sürecek ‘kademeli normalleşme’ süreci başladı. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre sokağa çıkma yasakları hafta içi akşam 21.00’de başlayacak. Cumartesi ve pazar kısıtlama devam edecek. 65 yaş üstü iki doz aşısını olanlara akşam 21.00’e kadar sokak serbest. Aşısını olmayan 65 yaş üstü ise sadece saat 10.00-14.00 arası sokağa çıkabilecek. 18 yaş altının saat kısıtlaması da bitti. Ancak hem 65 yaş üstü hem 18 yaş altına toplu taşıma yasak. Restoran ve kafeler paket ve gel-al hizmeti verecek. Alışveriş merkezleri bugün kapılarını açıyor. Anaokulları yüz yüze eğitime başlıyor. Şehirlerarası seyahat de yasaksız gün ve saatlerde serbest. Nikâh ve düğün törenleri 1 Haziran sonrasını bekleyecek.

17.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi Yüz yüze eğitimle ilgili MEBten açıklama

Okullar ne zaman açılacak? Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi? Yüz yüze eğitimle ilgili MEB'ten açıklama

Yüz yüze eğitimle ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kademeli normalleşme genelgesinin paylaşılması ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitimle ilgili alınan kararı duyurdu. İçişleri Bakanlığı'nın bugün yayınladığı kademeli normalleşme genelgesinde kreşler ve anaokullarının durumuna yönelik detaya yer verilmişti. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Kreşler ve anaokulları için ne karar verildi? İşte okulların durumuyla ilgili verilen karar...

17.05.2021Gündem
Lise sınavları ne zaman İşte 2021 MEB lise sınav takvimi

Lise sınavları ne zaman? İşte 2021 MEB lise sınav takvimi

MEB, okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini, diğer kademelerde ise 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından lise sınavları merak konusu oldu. Peki, lise sınavları ne zaman?

16.05.2021Gündem
Özel okul dernekleri: Yüz yüze eğitim bütün sınıflarda olsun Öğretmenlerin aşılanması hızlandırılsın

Özel okul dernekleri: Yüz yüze eğitim bütün sınıflarda olsun Öğretmenlerin aşılanması hızlandırılsın

Özel okulları temsil eden beş dernek okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili ortak açıklama yaptı. Dünya genelinde okulları en uzun süre kapatan ülke durumuna düşmenin kabul edilemez olduğu söylenen açıklamada, yüz yüze eğitimin bütün sınıflarda hemen başlatılması gerektiği belirtildi.

16.05.2021Eğitim
Son dakika... Uzaktan eğitim devam edecek mi  Milli Eğitim Bakanlığından açıklama

Son dakika... Uzaktan eğitim devam edecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitimle ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ülke genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında eğitimde uygulanacak kararlara ilişkin bilgilere yer verildi. MEB, 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitimin devam edeceğini duyurdu.

16.05.2021Gündem
17 Mayıs’ta anaokulu ve 8 ile 12’nci sınıflar açılıyor

17 Mayıs’ta anaokulu ve 8 ile 12’nci sınıflar açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

16.05.2021Eğitim
Okullar ne zaman açılacak, okullar 17 Mayısta yüz yüze açılacak mı MEBden okullarda uzaktan eğitim açıklaması...

Okullar ne zaman açılacak, okullar 17 Mayıs'ta yüz yüze açılacak mı? MEB'den okullarda uzaktan eğitim açıklaması...

Okullar ne zaman açılacak sorusu için beklentiler 17 Mayıs tarihine yönelirken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş açıklama geldi. Tam kapanmanın sona ereceği pazartesi gününe kadar MEB okullarda uzaktan eğitim karar almış, yeni yol haritasının da ilerleyen günlerde açıklanacağını bildirmişti. Milyonlarca veli ve öğrenciyi ilgilendiren okullar ne zaman açılacak? sorusuna yönelik MEB'den gelen açıklamada 17 Mayıs tarihinde ilkokul, lise ve ortaokul dahil tüm kademelerde uzaktan eğitim yapılacağı bildirildi. Peki, pazartesi yüz yüze okullar açılacak mı? Gözler şimdi Kabine Toplantısı'nda ele alınacak kararlarda. İşte, yüz yüze okulların açılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

15.05.2021Gündem
Bakan Selçuk’tan liselilere tavsiyeler

Bakan Selçuk’tan liselilere tavsiyeler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lisenin her kademesi için ayrı ayrı tavsiyelerde bulundu.

15.05.2021Eğitim
499 bin okul çalışanı aşılandı

499 bin okul çalışanı aşılandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 499 bin öğretmen ve okul çalışanı için Kovid-19 aşısı olma imkanı sağlandığını bildirdi. Bakanlık yetkilileri, tedarik süreciyle eş zamanlı olarak tüm öğretmenler ve eğitim çalışanları için aşı randevularının hızla açılacağını kaydetti.

15.05.2021Eğitim
Melek İpekin öldürdüğü işkenceci Ramazan İpek, Melikeye de hayatı zindan etmiş

Melek İpek'in öldürdüğü işkenceci Ramazan İpek, Melike'ye de hayatı zindan etmiş!

Antalya'da 2 çocuk annesi Melek İpek'in (31), kendisine işkence yapıp ölümle tehdit ettiği iddiasıyla öldürdüğü 12 yıllık eşi Ramazan İpek'in (36), evliliğin ilk yıllarında karısını aldattığı Melike A.'ya (26) da hayatı zindan ettiği ortaya çıktı. Ramazan İpek'in, Melike A.'yı tekme tokat dövdüğü, zorla senet imzalattığı, bıçakla saçını kesip, "Şimdi saçını kestim, sonra boğazını keseceğim" dediği, başına silah dayayıp ölümle tehdit ettiği iddianameye yansıdı.

15.05.2021Gündem
Dijital Benim İşim Sosyal Medya Yarışması son başvurularını topluyor

'Dijital Benim İşim Sosyal Medya Yarışması' son başvurularını topluyor

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” projesi kapsamında “Dijital Pazarlama” eğitimi alan kadınlar arasında Sosyal Medya Kampanya Yarışması düzenlenecek. Yarışmacılar seçtikleri bir küçük işletmenin sosyal medya hesaplarını 1 ay boyunca yönetecek. Başvurular 21 Mayıs’a kadar devam edecek.

15.05.2021Teknoloji
‘Gençler hayatlarındaki heyecan bitsin istemiyor ama COVID buna  izin vermiyor’

‘Gençler hayatlarındaki heyecan bitsin istemiyor ama COVID buna izin vermiyor’

Aras bir kahve içip sinemaya gidemeden flört etmenin pek mümkün olmadığını söylüyor, Gökçe “Çok sıkıldım, artık içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor” diyor. Bu yıl liseye başlayan Elanur ve Ali Deniz’e göreyse yeni arkadaşlarıyla yüz yüze tanışamamak tatsız bir durum. Gençler 1 yılı aşkın bir süredir salgınla, genellikle evde yaşıyor. Özellikle 20 yaş altı gençler pandeminin başından beri sokağa çıkma kısıtlamasına en uzun süre maruz kalan iki kesimden biri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na günler kala sözü onlara verdik, son bir yıllarının nasıl geçtiğini sorduk, gençlerle biraz dertleştik...

Yazar Sonuçları

Gelecek geliyor...

Dünyanın Android kullanan yarısını ilgilendiren pek çok yeniliğin yer aldığı Google I/O’dan ilgimi çeken gelişmeleri sizin için derledim. Google’ın vitrininden teknolojik hayatımıza neler yansıyacak bakalım: Çevrimiçi ama yan yana hissi veren görüşmeler, yapay zekâyla desteklenmiş asistanlar ve daha neler...

23.05.2021

Çerkes soykırımı

Kuzey Kafkasya’nın yerli halkı olan Çerkesler topraklarını işgal eden Rusya ile uzun yıllar mücadele etmiş, vatanlarından sürgün edilmiş, etnik temizliğe maruz kalmışlardır.

22.05.2021

10 soruda sınıf geçme

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerden sonra ilk ve ortaokullarda da sınav tercihini öğrencilere bıraktı. Peki çocuklar sınıfı nasıl geçecek? İşte yaklaşık 10 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren sınıf geçmeyle ilgili 10 soru ve cevapları...

22.05.2021

FETÖ sıfırdan başlıyor...

Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeler ve son zamanda örgüt yönetiminde yaşanan bölünme tartışmalarına karşı, Türkiye’deki tabanı toparlamak amacıyla FETÖ elebaşı Gülen’in “Her ile bir peygamber, her koğuşa bir sahabe ve dışarıdaki her aileye bir melek” sözü üzerine yeni bir yapılanmaya gidiyor. Örgüt aldığı ağır hasarı onarmak, diğer yandan yeniden taban oluşturmak için kolları sıvadı.

21.05.2021

Evdeki iş yükünden erkekler şikâyetçi!

Bursa Uludağ Üniversitesi (İİBF) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aşkın Keser, Türkiye genelinde 4 bin 20 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği “Evden Çalışma” araştırmasında yaşanan temel sorunları ve çalışanların beklentilerini gözler önüne serdi. Prof. Dr. Keser, araştırmada uzaktan çalışma modelinde en temel sorunun iş ortamındaki iletişim ve işbirliği fırsatlarının kaybedilmesi olduğunu açıklarken, söylemlerin aksine en çok erkeklerin evde artan iş yükünden şikâyet ettiğine de dikkat çekti. Keser, “Bu sonuç, erkeklerin evde çalışırken daha önceden çok vakit harcamadıkları çocuklarla ilgilenme ve ev işlerinde eşlerine yardımcı olma gibi yeni görevlerinden kaynaklanmış olabilir” dedi.

20.05.2021

Anketten önemli sonuçlar çıktı

Kamuoyu araştırması mı yapılıyor, yoksa algı operasyonu mu tartışması önemini koruyor. O nedenle siyasi partilerin sağladığı kaynakla araştırma yapıp, kamuoyunu manipüle etmeye çalışan araştırmalardan uzak durmaya çalışıyorum.

17.05.2021

Liseliyi sınıfta kimse tutamaz

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınavlara girip girmemeyi lise öğrencilerine bırakması okul yöneticilerini tedirgin etti. Derslere devamsızlığın artmasından endişelenen müdürler, “Artık öğrenciler ne eğitime katılır ne başka türlü varlık gösterir. Bu öğrencileri derste nasıl tutacağız” diyor.

15.05.2021