EKSTRA
MENÜ

Yüz Nakli

Yüz Nakli haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Nakli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.319 Yüz Nakli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Nakli Haberleri

27 Kasım hangi burç ve burcu ne 27 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Kasım hangi burç ve burcu ne? 27 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Kasımda doğanlar yay burcudur. Yay burcu, Aslan ve Koç ile birlikte ateş grubunda yer alır. Yay burcunun, yönetici gezegeni şansın, üretkenliğin ve hoşgörünün sembolü olan Jüpiter’dir. Boğa ve Akrep, Yay burcunun anlaşamadığı burçlar arasında yer alıyor. Yayın en iyi anlaştığı burçlar ise Oğlak ve Balıktır. 27 Kasımda doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? 21 Kasımda doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
21 Ocak hangi burç ve burcu ne 21 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Ocak hangi burç ve burcu ne? 21 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar, yıldızlara göre belirleniyor. 21 Ocak tarihinde doğan kişiler, hava grubu mensubu olan kova burcuna sahiptir. Oğlak burçları, burç özellikleri ve kararlı kişilikleri ile ön plana çıkar. Bu burçtaki kişilerin karakterleri alçalan ve yükselen burcunun özelliklerine göre de değişir. 21 Ocak hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Çift kol nakli için Almanya’dan Türkiye’ye gitti

Çift kol nakli için Almanya’dan Türkiye’ye gitti

Almanya’nın Köln kentinde 4 yıl önce menenjitin bir türü olan ‘Meningokok’ hastalığı nedeniyle böbrekleri iflas eden, iki kolu ve ayaklarını kaybeden Beyza Doğan (24), annesinden nakledilen böbrekle yaşama tutundu. Çift kol nakli olmak için Antalya’ya gidip muayene olan Doğan, bekleme sırasına kaydoldu.

24.06.2021Avrupa
Beyzanın inanılmaz hikayesi 4 yıl önce hayatı altüst oldu

Beyza'nın inanılmaz hikayesi! 4 yıl önce hayatı altüst oldu

Almanya'nın Köln şehrinde 4 yıl önce menenjitin bir türü olan Meningokok hastalığı nedeniyle böbrekleri iflas eden, iki kolu ve ayaklarını kaybeden Beyza Doğan (24), annesinden nakledilen böbrekle yaşama tutundu. Çift kol nakli olmak için Antalya'ya gelip muayene olan Doğan, bekleme sırasına kaydoldu.

24.06.2021Gündem
Rektör Özkan: Daha çok engelliye kaliteli eğitim vermek öncelikli hedefimiz

Rektör Özkan: Daha çok engelliye kaliteli eğitim vermek öncelikli hedefimiz

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri kapsamında Erişilebilir Üniversite kategorisinde birincilik ödülü aldıklarını hatırlatarak “Daha çok engelliye daha çok kaliteli eğitim vermek öncelikli hedefimiz" dedi.

16.04.2021Eğitim
Türkiyede bir üniversitede daha yüz nakli yapılacak

Türkiye'de bir üniversitede daha yüz nakli yapılacak

TÜRKİYE'de ilk yüz naklinin gerçekleştirildiği Akdeniz Üniversitesi'nin ardından Konya'daki Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'nde de yüz nakli için hazırlıklar tamamlandı. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Savacı, yüz ve kol nakli için Sağlık Bakanlığı'na yaptıkları başvurunun kabul edildiğini belirterek, "Bakanlıktan yetkili kişiler, gelip, buradaki durumu incelediler. Tecrübelerimizi ortaya koyduk ve bize 'tamam' deyip, kompozit doku nakli ruhsatımızı verdiler. Bundan sonra üniversitemizde yüz ve kol nakli yapabileceğiz" dedi.

13.04.2021Gündem
İki kez yüz nakli yapılan kadın ilk kez kameralar karşısına geçti

İki kez yüz nakli yapılan kadın ilk kez kameralar karşısına geçti

ABD’de ikinci kez yüz nakli yapılan kadın ilk kez basın karşısına geçti ve yaşadıklarını anlattı. Kocası tarafından şiddet gören Carmen Tarleton'ın yüzü kimyasal maddeyle yakılmıştı.

2.03.2021Dünya
Dünyada ilk kez çift el ve yüz nakli eşzamanlı yapıldı

Dünyada ilk kez çift el ve yüz nakli eşzamanlı yapıldı

ABD’de geçirdiği trafik kazasında vücudunun yüzde 80’i yanan 22 yaşındaki Joe DiMeo’ya eşzamanlı yüz ve çift el nakli yapıldı. 23 saat süren ve başarıyla sonuçlanan operasyon, dünya tıp tarihine geçti.

5.02.2021Dünya
Bunun adı mucize Dünyanın ilk eş zamanlı çift el ve yüz nakli gerçekleştirildi

Bunun adı mucize! Dünyanın ilk eş zamanlı çift el ve yüz nakli gerçekleştirildi

ABD'de geçirdiği bir kaza sonrası vücudunun yüzde 80'i yanan 22 yaşındaki bir adama eş zamanlı çift el ve yüz nakli yapıldı. Yüzden fazla uzmanın katıldığı operasyon dünyada bir ilk olarak tıp tarihine geçerken operasyondan alınan muazzam sonuç insanlığa adeta umut aşıladı.

4.02.2021Dünya
Uğur Acar, yeni yüzüyle 9 yılı geride bıraktı

Uğur Acar, yeni yüzüyle 9 yılı geride bıraktı

Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan hastası Uğur Acar (28), naklin 9'uncu yılında operasyonu gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile Prof. Dr. Ömer Özkan'ı ziyaret etti. Acar, kendisi için hazırlanan pastayı da kesti.

21.01.2021Gündem
Ameliyat olan hemşireden şoke eden iddia

Ameliyat olan hemşireden şoke eden iddia

Giresunlu hemşire Havva Dizdar, Antalya'da 'Arteriovenöz Malformasyon' (AVM) teşhisi konularak bir ameliyat geçirdi. Bu ameliyata bağlı olarak beyninde oluşan ödem nedeniyle ikinci bir ameliyat için kafatasının bir bölümü çıkarılan hemşire Havva Dizdar'ın aylar sonra geri yerine takılacak kafatası kemiğinin çöpe atıldığı ortaya çıktı.

21.01.2021Gündem
Gülşah Saraçoğlu: Doğallık sevmiyorum, yüz nakli yaptırmış gibiyim

Gülşah Saraçoğlu: Doğallık sevmiyorum, yüz nakli yaptırmış gibiyim!

Estetik günümüzde artık sıradanlaştığından kimin estetikli kimin doğal güzel olduğunu anlamak güçleşti. Ünlü isimlerin birçoğu da güzelleşmek için neler yapıyor neler. İşte estetikli ünlüler...

14.12.2020Magazin
Son dakika haberleri...Yeşilköyde kanlı arazi çatışması Vurun dedi, silahlar ateşlendi

Son dakika haberleri...Yeşilköy'de kanlı arazi çatışması! 'Vurun' dedi, silahlar ateşlendi

Cezaevinde ölen uyuşturucu kaçakçısı Mehmet Ali Yaprak’ın yeğeni Mehmet Yaprak (43) ile beraberindeki iki kişinin silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Yeşilköy’deki bir arazi ile ilgili yaşanan anlaşmazlıkta silahlar konuşunca Yaprak, vücudunun 7 yerinden yaralandı. Olay ile ilgili bir kişi tutuklandı, azmettirici olmakla suçlanan bir kişi ise aranıyor.

2.11.2020Gündem
Akdeniz Üniversitesinin ilk kadın rektörü Prof. Dr. Özkan: Hedefim İyi ki rektör oldu dedirtmek

Akdeniz Üniversitesi'nin ilk kadın rektörü Prof. Dr. Özkan: Hedefim 'İyi ki rektör oldu' dedirtmek

Türkiye’nin ilk yüz, çift kol ve rahim nakli ameliyatlarına imza atan ekibin içinde yer alan Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. İlk röportajını Hürriyet’e veren Özkan, “Rektörlük çok zor bir görev. Layıkıyla yapmak için yola çıktım. İnşallah 4 yılın sonunda ‘İyi ki rektör olmuş’ dedirtirim” dedi.

15.08.2020Gündem
Akdeniz ve Çukurova rektörlüğüne dikkat çeken atamalar

Akdeniz ve Çukurova rektörlüğüne dikkat çeken atamalar

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan rektör atamalarında Akdeniz’in iki büyük üniversitesinde göreve getirilen iki bilim insanı başarı hikayeleriyle dikkat çekiyor. Kariyerleri başarılı çalışmalarla dolu iki kadın tıp profesöründen biri Teksas Üniversitesi’nde diğeri rektör olarak atandığı Akdeniz Üniversitesi’nde görev yapıyordu.

14.08.2020Eğitim
Bir ilki başarmıştı... 12 yıl sonra üzücü haber

Bir ilki başarmıştı... 12 yıl sonra üzücü haber!

ABD’de yüz nakli yapılan ilk kişi olan Connie Culp hayatını kaybetti. Culp’ın yüz nakliyle ilgili olmayan bir enfeksiyondan kaynaklanan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

2.08.2020Dünya
Yüz nakilli Recep Sert ile eşi Esma Sert boşanıyor

Yüz nakilli Recep Sert ile eşi Esma Sert boşanıyor!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Türkiye'nin 5'inci yüz nakillisi Recep Sert ile eşi Esma Sert, 6 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı. Boşanma kararı aldıklarını sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla duyuran Esma Sert, "İkimiz de çok yorulduk. Geçmişten bu zamana kadar yaşadıklarımız bizi çok yordu ve yıprattı. Evet çok sevdik, çok severek evlendik. Biz arkadaş olarak kalma, bundan sonra yolumuza bu şekilde devam etme kararı aldık" dedi.

22.02.2020Gündem
Gazetecinin bağışlanan organları, 6 hastaya umut oldu

Gazetecinin bağışlanan organları, 6 hastaya umut oldu

MANİSA'nın Salihli ilçesinde, kazada ağır yaralanan, tedaviye alındığı hastanede 3 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen gazeteci Hakan Tankaya'nın (46) bağışlanan organları, nakil bekleyen 6 hasta için umut oldu.

18.02.2020Gündem
Gazeteci Hakan Tankayanın organları bağışlandı

Gazeteci Hakan Tankaya'nın organları bağışlandı

Manisa'nın Salihli ilçesinde otobüsle çarpışan otomobilin sürücüsü gazeteci Hakan Tankaya'nın (46) kaldırıldığı hastanede 3 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Doktorların görüştüğü ailesi, ödüllü yerel gazeteci Tankaya'nın organlarını bağışladı.

17.02.2020Gündem
Türkiyenin 4üncü yüz nakillisi Turan Çolak tutuklandı

Türkiye'nin 4'üncü yüz nakillisi Turan Çolak tutuklandı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde Türkiye'nin 4'üncü yüz nakilisi olarak tarihe geçen Turan Çolak (43), nakil öncesi İzmir'in Kiraz ilçesinde karıştığı kavga nedeniyle 24 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası onanan Çolak, mahkemece tutuklanıp Antalya Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

11.02.2020Gündem
Türkiyenin ilk yüz nakillisi Uğur Acar: Tek isteğim evlenmek

Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar: Tek isteğim evlenmek

Antalya'nın Manavgat ilçesi Gebece köyünde dünyaya gelen, henüz 1 aylıkken evinde çıkan yangında yüzü yanan Uğur Acar, 21 Ocak 2012'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk yüz nakil ameliyatıyla yeni bir hayata merhaba dedi. "Her gün uyandığımda şükrediyorum. Tek hayalim yüz nakli olmaktı. Şu an tek isteğim evlenmek" dedi.

21.01.2020Haber
Türkiyenin ilk yüz nakillisi Uğur Acar: Tek isteğim evlenmek

Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar: Tek isteğim evlenmek

AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde, 21 Ocak 2012'de Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar (27), "Her gün uyandığımda şükrediyorum. Tek hayalim yüz nakli olmaktı. Şu an tek isteğim evlenmek" dedi.

21.01.2020Gündem
Türkiyenin 4üncü çift kol nakli operasyonunda buruk sevinç

Türkiye'nin 4'üncü çift kol nakli operasyonunda buruk sevinç

Türkiye'nin 4'üncü çift kol nakli operasyonu, Yusuf Oğuz Şimşek'e (26) yapıldı. Operasyonun üzerinden geçen 24 saati değerlendiren Prof. Dr. Ömer Özkan, kritik sürecin dolmasını beklediklerini, 4'üncü gün fizik tedaviye başlayacaklarını söyledi. Baba Mustafa Şimşek ise "Mutluyum diyemiyorum. Verici kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır diliyorum. Karşıda bir can gitti" dedi.

27.11.2019Gündem
Yüz nakli olan Recep Sert tutuklanmıştı Soruşturmada yeni gelişme

Yüz nakli olan Recep Sert tutuklanmıştı! Soruşturmada yeni gelişme

Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye'nin 5'inci yüz nakillisi olan Recep Sert'in de aralarında bulunduğu 4 kişinin tutuklandığı 'silahlı saldırı' olayına ilişkin gizlilik kararı alındığını açıkladı.

14.10.2019Gündem
Yüz nakilli Recep Sert, silahlı saldırıdan gözaltına alındı

Yüz nakilli Recep Sert, silahlı saldırıdan gözaltına alındı

Bilecik'te silahlı saldırı düzenlediği gerekçesiyle gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Recep Sert, eşi Esma Sert, akrabası Samet Sert ve Mehmet Cömert savcılık ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Recep Sert ve diğer 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece ?tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs? suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Soruşturma sürüyor.

13.10.2019Haber
Türkiye onu yüz nakli operasyonuyla tanımıştı... Tutuklandı

Türkiye onu yüz nakli operasyonuyla tanımıştı... Tutuklandı!

Türkiye'nin 5'inci yüz naklini olan Recep Sert, Bilecik’te bir işyerine silahlı saldırı düzenlediği gerekçesiyle eşi Esma Sert'in de aralarında bulunduğu 3 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Kiralık araçla, kente gelip saldırıyı gerçekleştirdiği, güvenlik kameralarından belirlenen Recep Sert ile diğer 3 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

12.10.2019Gündem
Yüz nakli bekleyen Leyla, Ömer Özkan’la görüşmek için Antalya’da

Yüz nakli bekleyen Leyla, Ömer Özkan’la görüşmek için Antalya’da

Kahramanmaraş'ta, 1,5 yaşındayken başındaki eşarbın tutuşması sonucu yüzü ve baş derisi yanan Leyla Demirci (20), yüz nakli yapılması için Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşmek için Antalya’ya geldi. Demirci, "Daha önce de gelmiştim. Şansımı denemek istiyorum. Ömer Özkan beni çağırdı. Muayene olacağım. Çok heyecanlı ve sevinçliyim. Umarım her şey düzelir" dedi.

29.08.2019Gündem
Yüz nakli olmak isteyen Leylanın doktoru: Uyumlu donörü bekliyoruz

Yüz nakli olmak isteyen Leyla'nın doktoru: Uyumlu donörü bekliyoruz

Türkiye'de ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, Kahramanmaraş'ta yüz nakli olmayı bekleyen 20 yaşındaki Leyla Demirci'nin takip ettiği hastalardan olduğunu, uygun donör çıktığında nakil işleminin gerçekleştirileceğini bildirdi.

27.08.2019Gündem
20 yaşındaki Leyla yüz nakli bekliyordu Bakanlık harekete geçti

20 yaşındaki Leyla yüz nakli bekliyordu! Bakanlık harekete geçti

Sağlık Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta bir buçuk aylıkken başındaki eşarbın yanması sonucu yüzü ve kafa derisi yanan 20 yaşındaki Leyla Demirci için harekete geçti.

27.08.2019Gündem
 Leyla yeni yüzüne kavuşacağı günü bekliyor

" Leyla yeni "yüzüne" kavuşacağı günü bekliyor

Kahramanmaraş’ta bir buçuk aylıkken başına örtülü eşarbının yanması sonrası yüz ve kafa derisinde yanan Leyla Demirci (20), yeni bir yüz bekliyor.

26.08.2019Haber
20 yaşındaki Leyla yüz nakli bekliyor

20 yaşındaki Leyla 'yüz' nakli bekliyor

Kahramanmaraş’ta bir buçuk aylıkken başına örtülü eşarbının yanması sonrası yüz ve kafa derisi de yanan Leyla Demirci (20), yeni bir yüz bekliyor

26.08.2019Gündem
Kezzap saldırısına maruz kalan Berfin, yeni yüzü için gözyaşları içinde yola çıktı

Kezzap saldırısına maruz kalan Berfin, yeni yüzü için gözyaşları içinde yola çıktı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde arkadaşlık teklifini reddettiği kişinin kezzaplı saldırısı sonucu bir gözünü kaybeden ve yüzü yanan Berfin Özek, yeni bir yüze kavuşmak umudu ile ameliyat olacağı Muğla'nın Bodrum ilçesindeki hastaneye uğurlandı.

12.06.2019Haber
Yüz nakli gibi estetik izi davalık

Yüz nakli gibi estetik izi davalık

Boyun bölgesinde oluşan sarkmayı aldırmak için bir TV programında gördüğü estetik cerrah F.S.T. ile 15 bin TL karşılığında anlaşan Funda G. (50) 2 Ekim 2017’de boyun germe ameliyatına girdi.

4.03.2019Gündem
İlk yüz nakli yapılan Uğur Acarın son hali

İlk yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın son hali

Antalya'da 7 yıl önce Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, yeni yüzüyle hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Acar "Her gün sabah yüzümü yıkarken aynaya bakıp şükrediyorum. Yeni yüzüm yeni hayatım oldu, hayallerim gerçekleşti. 7 yıl rüya gibi geçti" dedi.

19.01.2019Haber
Aradan tam 7 yıl geçti İşte Uğur Acar’ın son hali…

Aradan tam 7 yıl geçti! İşte Uğur Acar’ın son hali…

Antalya'da 7 yıl önce Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, yeni yüzüyle hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Acar "Her gün sabah yüzümü yıkarken aynaya bakıp şükrediyorum. Yeni yüzüm yeni hayatım oldu, hayallerim gerçekleşti. 7 yıl rüya gibi geçti" dedi.

19.01.2019Gündem
Aradan tam 7 yıl geçti İşte Uğur Acar’ın son hali…

Aradan tam 7 yıl geçti! İşte Uğur Acar’ın son hali…

Antalya'da 7 yıl önce Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, yeni yüzüyle hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Acar "Her gün sabah yüzümü yıkarken aynaya bakıp şükrediyorum. Yeni yüzüm yeni hayatım oldu, hayallerim gerçekleşti. 7 yıl rüya gibi geçti" dedi.

19.01.2019Gündem
Yüz nakilli Recep Sertin hastanedeki yardımcısı minik kızı Hira

Yüz nakilli Recep Sert'in hastanedeki yardımcısı minik kızı Hira

BURSA'da, temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen ve Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Antalya'da tedavi altına alındı. Tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesinde kızı Hira'nın babası Recep Sert'e yardım edip, terliklerini giydirmesi görüntüsü ilgi çekti.

9.12.2018Gündem
Yüzü parçalanan adamın inanılmaz değişimi

Yüzü parçalanan adamın inanılmaz değişimi!

Kendisini yüzünden vuran Cameron Underwood'un son hali görenleri oldukça şaşırttı.

30.11.2018Dünya
Polonya Sineması İstanbul Modernde

Polonya Sineması İstanbul Modern'de

Polonya Sineması İstanbul Modern'de - Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul'daki Polonyalılar Derneği'nin iş birliğiyle düzenlenen "Polonya'dan Şimdi" başlıklı program, 25- 28 Ekim'de gösterime sunulacak

23.10.2018Keyif
İşte Benim Stilim yarışmacısının şaşırtan değişimi Yüz nakli mi yaptırdın

'İşte Benim Stilim' yarışmacısının şaşırtan değişimi! 'Yüz nakli mi yaptırdın?'

Bir dönem 'İşte Benim Stilim'de yer alan Ayşegül Melis Doğan, inanılmaz değişimiyle herkesi şoke etti! Ayşegül Melis Doğan'ın paylaşımına yorum yağdı.

Fotoğraflar: Instagram

27.09.2018Magazin
Saçım 25, sakalım 39

'Saçım 25, sakalım 39'

TÜRKİYE’nin 6 yıl önce yüz nakli yapılan ilk hastası Uğur Acar, uzattığı sakallarının beyaz, saçlarının da siyah çıktığını belirterek, "Saçım 25, sakalım 39 yaşında. Her aynaya baktığımda hüzün ve sevinci aynı anda yaşıyorum" dedi.

24.05.2018Gündem