EKSTRA
MENÜ

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Estetiği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 911 Yüz Estetiği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Estetiği Haberleri

Şanssız bir yağ aldırma öyküsü üzerine

Şanssız bir yağ aldırma öyküsü üzerine

Günlerdir basında 28 yaşındaki Berna Şallı ile ilgili ‘kilo vermek için yapılan yağ aldırma ameliyatı sonrası öldü’ haberlerini izliyoruz. Gencecik bir insanın başına gelen şanssız olayın doktorlar arasında adeta bir rant kavgası haline dönüşmesi karşısında hayrete düşüyorum. Görünen tek gerçek, ameliyat sonrası yaşamını kaybeden Berna Şallı’nın artık aramızda olmadığı ve bu olaydan birtakım dersler çıkarmayı bilmemiz gerektiğidir.

11.08.2003Kelebek
2 bin PKKlı pişmanlıktan yararlandı

2 bin PKK'lı "pişmanlık"tan yararlandı

PKK üyelerinin eylemlerinden vazgeçirilerek topluma kazandırılması amacıyla bugüne kadar çıkartılan 7 yasadan 2 bin 40 kişinin yararlandığı belirlendi.

27.08.2003Gündem
3 boyutlu yüz şekillendirme

3 boyutlu yüz şekillendirme

Yaşla birlikte yüzümüz sadece kırışmıyor. Yerçekiminin de etkisiyle yumuşak dokular aşağı doğru yer değiştiriyor. Yeni bir teknik olan endoskopik yüz estetiği, yüze 3 boyutlu olarak müdahele edilmesine ve yüzün yeniden şekillendirilmesine olanak tanıyor. Yaşı kaç olursa olsun yorgun ve mutsuz bir ifadesi olan kişilere de uygulanıyor,

Daha genç, daha doğal ve güzel olmak için...

Daha genç, daha doğal ve güzel olmak için...

Estetik operasyonların başarılı olup olmadığına dair kıstasların en başında operasyonun sonucunun doğal olup olmadığı geliyor.

Yüzü ne zaman gerdirmeli

Yüzü ne zaman gerdirmeli?

Eğer yüzünüzde sarkma yoksa cerrahın kapısını çalmayın. Yüzde sarkmayı önleyici ameliyat yoktur, sarkmayı tedavi edecek ameliyat vardır.

21.12.2004Kişisel Bakım

Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Medikal estetik alanındaki başarılı çalışmalar, kadınları adım adım sonsuz güzelliğe yaklaştırıyor.

Felluce düştüğü için saldıracakmış

Felluce düştüğü için saldıracakmış

İstanbul saldırılarının sorumluları arasında gösterilen ve geçtiğimiz yaz Türkiye kıyılarında İsrail yolcu gemilerine terörist saldırı hazırlığı yaparken yakalanan üst düzey El Kaide yöneticisi Louai Sakka’nın, saldırılara Felluce düştüğü karar verdiği belirtildi.

20.02.2006Gündem
En çok insanların benden kaçmasına üzülüyorum

En çok insanların benden kaçmasına üzülüyorum

Bingöl’de 1 Mayıs 2003’te yaşanan 6.4 büyüklüğündeki deprem, Elgörmüş Ailesi’ni de evsiz bıraktı. Depremden kurtulan aile, asıl faciayı 2 yıl sonra yaşadı. Barındıkları deprem çadırı, gece sobadan alev alarak üzerlerine çöktü. 5 kişi hayatını kaybederken, 3 kardeş ağır yaralı kurtarıldı. Yüzü ve geleceği yanan kardeşlerden 9 yaşındaki Ümit, insanların yanmış yüzünden korkarak kendisinden kaçmalarına bir anlam veremiyor ve çok üzülüyor.

12.03.2006Gündem
3 bin YTL’ye gençleşme

3 bin YTL’ye gençleşme

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr.Ahmet Karacalar, bu yazın modasının yüz gençleştirme olduğunu söyleyerek, “Yüz estetiği ameliyatlarımızda neşter kullanmadan kansız ameliyat olarak bilinen endoskopik cerrahiyi kullanıyoruz. Böylece daha az şişlik ve kanama oluyor. Hızlı iyileşme ve daha az yara iziyle orta yaşlı hastalarımız 3 bin YTL ile genç bir yüze kavuşuyor” dedi.

14.06.2007Sağlık
Aşkın gözü kör değil

"Aşkın gözü kör değil"

İZMİR'deki Özel Kent Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cemil Tugay, estetik ameliyat için başvuranlar içinde hatırı sayılır orandaki kişinin, eşi veya sevgilisinin kendisine fark ettirdiği bir kusurunu düzelttirmek istediğini belirterek, “Bu gerçek bize aşık olduğumuz insanların kusurlarını görmezden gelemediğimizi gösteriyor” dedi.

19.02.2008Kelebek
Televizyon, şiddet ve çocuk

Televizyon, şiddet ve çocuk

Çocukların hayal dünyaları çok geniştir. Hayal dünyalarında şiddetle ilgili fantezileri de vardır. Bu fanteziler çocukların iç dünyasıdır. Çocuk televizyonda bir kavga, yaralanma, ölüm sahnesi gördüğü zaman, iç dünyasındaki fanteziler dış dünyada bir gerçeklik bulabilir.

19.02.2008Kelebek
Ünlü plastik cerraha göre Angelina dudağı demode

Ünlü plastik cerraha göre Angelina dudağı demode

Yüz Plastik Cerrahi Amerikan Akademisi’nin dünyaca ünlü cerrahı Fransız Dr. Herve Raspaldo, İstanbul Polat Renaissance Oteli’nde 350 Türk plastik cerraha botoks eğitimi verdi.

16.06.2008Gündem
Hizbullahın sonunu getiren itirafçı 2 yıldır kayıp

Hizbullah'ın sonunu getiren itirafçı 2 yıldır kayıp

TERÖR örgütü Hizbullah üyeleri Ahmet Seyyitoğlu ile Sait Ketme ile aynı dosyada sorgucu olarak yargılanan ve Beykoz operasyonuyla ilgili verdiği bilgilerle Hizbullah’ın çökertilmesini sağlayan itirafçı Abdulaziz Tunç’u, mahkeme 2 yıldır tüm aramalara rağmen bulamadı. Nüfus Müdürlüğü’nden mahkemeye gönderilen yazıda böyle biri olmadığı belirtilirken, Tunç’un tanık korumadan yararlanıp nüfustaki kimliğini değiştirdiği ortaya çıktı.

18.06.2008Gündem
Timsaha yüz estetiği

Timsaha yüz estetiği

ABD’nin Miami Kenti’nde trafik kazasında yüzü ezilen 10 metrelik timsah, 4 saat süren estetik operasyonla eski yüzüne kavuştu.

19.03.2009 Dünya
Yaz sıcaklarında estetik olur mu

Yaz sıcaklarında estetik olur mu?

Yaz tatiline çıkmışken denize atlamadan birkaç estetik operasyon yaptırmalı mı, tatilin başında neşter altına yatıp daha sonra bol güneş ve denizden faydalanmalı mı? Hangi estetik operasyonlar yaz sıcaklarında yapılabilir? Tıp dünyası bu konuda görüşlerini bildirdi. Ünlü estetik cerrahlar, tatil öncesi yapılabilecek ve kaçınılacak ameliyatların listesini verdi!

11.08.2009Kişisel Bakım
Sağlıklı oyuncu bulmak zor

Sağlıklı oyuncu bulmak zor

“Geniş Aile”nin Cevahir’i Ufuk Özkan’ı, oğlunun doğumuna bir saat kala çok üzen şey neydi? Özel sağlık sigortasından neden vazgeçti? Dizi sektörü, oyuncuları nasıl etkiliyor? Özkan, tüm bu soruları sagliklierkek.com sitesinde yanıtladı...

14.11.2009Kelebek
Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor...

Yüz tipine göre estetik

Yüz tipine göre estetik

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor, kimileri ise “Ben entellektüel bir gülüşe sahip olmayı tercih ederim” diyor.

26.03.2010Kelebek
Hamilelikte Burun ve Kulak Estetiği

Hamilelikte Burun ve Kulak Estetiği

"Hamilelikte yüz estetiği yapılır mı?" sorusuna uzmanlardan gelen yanıt nedir?

Son Moda Estetik Operasyonu Acaba Ne

Son Moda Estetik Operasyonu Acaba Ne?

Gizli gizli, hızla ilerleyen en trend estetiği duyunca çok şaşıracaksınız!

13.11.2010Kişisel Bakım
Yüz estetiğinde kadın ve erkek eşitlendi

Yüz estetiğinde kadın ve erkek eşitlendi

ABD’de ‘ünlülerin estetikçisi’ olarak tanınan, Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela erkeklerin yüz estetiğine gösterdiği ilginin arttığını ve kadınlar kadar yüz estetiği yaptırdıklarını söyledi.

9.04.2011Kelebek
Öğle yemeğinde burun estetiği

Öğle yemeğinde burun estetiği

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak. Kısa sürede, daha az ağrılı, ufak rötüşlarla gerçekleştirilen estetik ameliyatlar özellikle çalışan kadınlardan yoğun talep görüyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr . Erdem Tezel estetik ameliyatlardaki pratik yöntem ve trendleri anlattı.

28.04.2011Kelebek
Öğle yemeğinde burun estetiği

Öğle yemeğinde burun estetiği

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak.

28.04.2011Kelebek
Kocanız sizi öldürmeden siz onu öldürün

'Kocanız sizi öldürmeden siz onu öldürün'

Şefkat-Der, can güvenliği tehdit altında olan kadınlar için “Devlet Korumuyorsa Canınızı Kurtarmak için Kendi Başınızın Çaresine Bakın” kılavuzu hazırladı. Birbirinden ilginç önerilerin yer aldığı kılavuzda kadınlara kocalarının yemek ve içeceklerine düzenli olarak sakinleştirici ilaçlar karıştırmaları, silahlı eğitim almaları, biber gazı bulundurmaları ve gerekli hallerde öldürme ve ağır yaralama seçeneklerini değerlendirmeleri önerildi.

25.11.2011Gündem
Gelinler kadar damatlar da estetik yaptırıyor

Gelinler kadar damatlar da estetik yaptırıyor

En çok tercih edilen estetik operasyonlar...

22.03.2012Kişisel Bakım
Burun tıkanıklığını hafife almayın

Burun tıkanıklığını hafife almayın!

Ülkemizde sık rastlanılan burun tıkanıklığı şikayetine burun kıkırdak ve kemiğindeki eğrilikler başta olmak üzere, alerji, kronik sinüzit gibi faktörler neden olabilmektedir.

30 dakikada ameliyatsız gençleşme

30 dakikada ameliyatsız gençleşme!

Tek seansla 30 dakikada ameliyatsız, acısız gençleşme...S

27.04.2012Kişisel Bakım
Kadınlar ne ister

Kadınlar ne ister?

Aslında hepimiz biliyoruz ki kadınlar her yaşta güzel görünmek ister. Bunun için de bazen burunlarını, bazen göğüslerini, bazen de dudaklarını değiştirmek isterler. Peki güzelleşmek isteyen kadınlar ne zaman hangi operasyonu yaptırırsa mutlu olur?

17.05.2012Sağlık
Çekici Çukurluklar: Gamzeler

Çekici Çukurluklar: Gamzeler

Şimdi yanağına ya da kalçasına gamze yaptırmak isteyenlerin de imdadına plastik cerrahi yetişiyor. Sadece 20 dakika süren bir operasyonla gamzelerine kavuşuyorlar...

24.06.2014Kişisel Bakım
Dekolte bölgesini gençleştirmenin 8 yolu

Dekolte bölgesini gençleştirmenin 8 yolu

En az yüzümüz kadar dekolte bölgemiz de bakımı hak ediyor.

14.10.2014Kişisel Bakım
Yüz estetiğinde merak edilenler

Yüz estetiğinde merak edilenler

Cildin ameliyatsız toparlanması ve yenilenmesi mümkün!

29.11.2014Kişisel Bakım

Yüz kırışıklıkları hangi operasyonlarla giderilir?

Yüz kırışıklıkları hakkında açıklamalarda bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yüz kırışıklıklarında uygulanan operasyonlara değiniyor.

Eksik diş yüzde erken yaşlanmaya neden oluyor

Eksik diş yüzde erken yaşlanmaya neden oluyor

Çoğu zaman önemsenmeyen diş kayıpları, zamanla insanın başına büyük dertler açıyor. Diş kaybının kemik yoğunluğunu azaltıp, kemiğin boyutlarında bir yılda yüzde 25’e varan değişikliğe yol açtığını vurgulayan DentGroup Periodontoloji Uzmanı Dr. İlay Maden, bunun zamanla çene kemiğinde erimeye neden olduğunu ve yüz bölgesinde yaşlanmaya bağlı oluşan doğal değişimin erken dönemde ortaya çıkmaya başladığını belirtiyor. Eksik dişler, reflüden diyabete kadar birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor.

12.12.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Medikal estetik alanındaki başarılı çalışmalar, kadınları adım adım sonsuz güzelliğe yaklaştırıyor.

31.05.2005

Burun estetiğine dair bilinmesi gerekenler

Türk insanının burnu, Avrupalılar’ın burunları gibi küçük ve kalkık değil.

17.05.2009

Başarılı burun estetiğinde iki altın kural

Ülkemizde yüz estetiği uygulamalarının büyük bölümünü burun operasyonları oluşturuyor. Ancak burun estetiği sırasında iki altın kurala mutlaka çok dikkat etmek gerekiyor...

30.08.2009

Arkadaş, helal olsun sana

ARTIK “Utanmaz adam” olduğumu itiraf ettim ya, kendime ait özel gündeme rahatça devam ediyorum.

7.06.2011
Tek taraflı çiğnemek yüzün şeklini bozuyor

Tek taraflı çiğnemek yüzün şeklini bozuyor

Aynanın karşısına geçin ve yüzünüze alıcı gözüyle bakın.

1.10.2012

Burun ve yüz estetiği artık daha kolay

Estetik operasyonlarda artık çabuk ve doğal sonuçlar almak istiyor, aynı zamanda sonucun kalıcı olmasını bekliyoruz. Burun ve yüz estetiğinde geliştirilen yeni plastik cerrahi teknikleri, hastaların bu beklentilerini büyük oranda karşılıyor.

18.10.2012

Şimdi moda ev partileri

Ünlüler için eğlencenin yeni adresi ev partileri.

11.03.2013

Parantez bacak

Bacakların ayrık yapıda olması, bacak içlerinin yeterince dolgun olmaması, kötü bir görüntüye neden oluyor. “O” harfine benzeyen bu açıklığı bacak içlerine yapılan yağ enjeksiyonlarıyla gidermek mümkün.

31.03.2013

Mutluluğun sırrı sağlıklı dişlerde

Sevgili okurlar bu hafta konumuz 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü ve Ağız-Diş Sağlığı Haftası nedeniyle ‘ortodonti’ yani, diş çapraşıklığı, çene ilişkilerindeki uyumsuzluk veya her ikisinin sonucu olarak ortaya çıkan sorunların tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalı...

22.11.2013

Meditasyonun 10 saniye sırrı

SABAH saat 08.00’de, yani oturumun başlamasından bir saat önce, kapıdaki kuyruğa girdiğimde, Davos programımda en kritik tercihi yapmıştım.

26.01.2014
Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sadece 30 dakikalık bir operasyonla daha etkileyici görünmeniz mümkün!

28.10.2014

Sağlıklı dişler öz güveni artırır

Sevgili okurlar bu hafta konumuz, ağız ve diş sağlığında ortodonti tedavisi.

28.11.2014

Op. Dr. Güncel Öztürk kimdir?

Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı.

31.12.2014