EKSTRA
MENÜ

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Estetiği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 914 Yüz Estetiği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Estetiği Haberleri

Venüs Face Estetiği Nedir

'Venüs Face' Estetiği Nedir?

Yer çekimi, stres, çevre, genetik, cilt özellikleri, beslenme ve uyku bozuklukları gibi birçok faktörün cildin yaşlanmasını hızlandırıyor. Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzm. Op. Dr. Deniz Özgür Sucu, yüz şekillendirme ameliyatlarında en çok tercih edilen 'Venüs Face' güzellik yüzü hakkında açıklamalarda bulundu.

Annelik Estetiği ile Yeniden Doğuş

Annelik Estetiği ile Yeniden Doğuş

Gebeliğin başlangıcı ile birlikte hormonların etkisiyle ruhsal ve bedensel bazı değişikliler başlar. Annelik estetiği bu noktada oluşan olumsuz fiziki değişimler için annelere oldukça destek olmaktadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nesrin Gümüş Öztürkmen, annelik estetiğinin annelere hangi noktalarda ne gibi faydalar sağladığını ve operasyon süreçleri hakkında bilgiler verdi.

Kleopatra Estetiği Nedir

Kleopatra Estetiği Nedir?

Kadın liderlerin en güzeli ve Roma imparatoru Marcus Antonius’un hayatının aşkı Kleopatra ismi, cerrahi bir teknikte yaşıyor. Peki nedir Kleopatra estetiği? Kimlere ve nasıl yapılır? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik anlatıyor.

Gıdıdan Kurtulma Tekniği: Gökyüzü Öpme Egzersizi

Gıdıdan Kurtulma Tekniği: Gökyüzü Öpme Egzersizi

Aynaya baktığınızda çenenizin altında bir boğum görüyorsanız ya kilo almışsınızdır ya da gıdınız çıkmıştır. Kilolu olmadığınız halde de gıdıya sahip olabilirsiniz. Bu sorundan hızlıca kurtulmak mümkün! Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran, evde kolayca yapabileceğiniz gıdı yok eden egzersizi ve ameliyatsız gıdı estetiğini anlatıyor.

Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır

Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır?

Gıdı sarkması, deformasyonu ve yoğunluğu pek çok insanı rahatsız eden bir konu. Son yıllarda gelişen teknoloji, gıdı sorununa da ameliyatsız çözüm üretmiş durumda. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, ameliyatsız gıdı estetiği ile ilgili tüm merak edilenleri Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

24.07.2020Kişisel Bakım
Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi

Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi?

Hemen hemen birçoğumuz burnumuzu beğenmiyorsuz, eleştirecek bir kusur mutlaka buluyoruz. Peki burun şekli yüz güzelliğini etkiler mi? Burun estetiği her isteyene yapılır mı? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı?

Dünyada en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Burun estetiği ameliyatlarının öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan biri de beslenme. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, burun ameliyatı öncesi beslenme tüyoları veriyor.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ağrısız ve acısız bir işlem olarak bilinen iple yüz germe, son yıllarda birçok kişinin tercihi haline geldi. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, bu işlemin nasıl yapıldığını anlattı.

Burun Estetiğinde Merak Edilen Noktalar

Burun Estetiğinde Merak Edilen Noktalar

Burun Estetiği, bayanlarda ve erkeklerde en sık yapılan operasyonlardan birisidir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal burun estetiğinde merak edilen bazı noktalar ile ilgili bilgiler verdi.

23.06.2020Kişisel Bakım
Burun Estetiği Kimlere Yapılır

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada burun estetik ameliyatları estetik ameliyatlar içerisinde en sık yapılan ameliyattır. Bunun nedeni burun şeklinin, yüz güzelliği üzerindeki tartışılamaz etkisidir. Peki burun estetiği yaptırmanın şartları neler? Kimler burun estetiği yaptırabilir? Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Diren Çelik anlatıyor.

Secde Suresi Oku - Secde Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Secde Suresi Oku - Secde Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Secde Suresi, adını 15. âyetinde gerçek müminlerin teslimiyet ve tevazu içinde secdeye kapanmalarından söz edilmesinden almıştır. Bu sure mushaftaki sıralamada otuz ikinci, iniş sırasına göre yetmiş beşinci sırada yer almaktadır. İşte Mekke’de inen Secde Suresinin anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu…

13.04.2020Namaz Sureleri
Yanak Dolgusu Estetiği Nedir

Yanak Dolgusu Estetiği Nedir?

Dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar ise daha yorgun ve yaşlı bir görünüme yol açabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgun yanakların yüzün daha genç görünmesini sağladığını belirtti.

Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Son dönemde adından sıkça söz ettiren “badem göz estetiği” kadınlar arasında sıkça tercih ediliyor. Daha etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok ünlü de bu operasyonu yaptırıyor. Peki, badem göz estetiği nasıl yapılıyor, iyileşme süreci ne kadar? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk anlatıyor.

25.03.2020Sağlık
Plastik cerrahi nedir Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Plastik cerrahi nedir? Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Plastik cerrahi; bireyin dış görünümündeki sorunları giderek daha huzurlu, daha güvenli, etrafıyla ve kendisi ile daha barışık olmalarında destek olur. Tabii ki kendine güven ve mutlu olma yalnızca estetik güzellik ile olmaz. Fakat oldukça önemli unsurlar içerisinde de yer almaktadır. Peki, plastik cerrahi hangi hastalıklara bakmaktadır? İşte detaylar.

9.03.2020Sağlık
Doğum sonrası yeniden doğmak için ‘anne estetiği’

Doğum sonrası yeniden doğmak için ‘anne estetiği’

Kadınlarda doğum sonrası özellikle karın bölgesinde oluşan sarkmalar ve deformasyonun çoğu zaman spor ve diyetle giderilmesi mümkün olmuyor. Dünyada ‘Mommy makeover’ adı verilen hamilelik sonrası estetik operasyon ise son yıllarda Türkiye’de de yaygın şekilde yapılıyor. Özellikle 30-39 yaş aralığında doğum yapan kadınların tercih ettiği ‘Mommy Makeover’ birçok farklı operasyonu içerirken karın, meme, basen, kalça ve genital bölgeler için uygulanabiliyor.

4.03.2020Sağlık
Pantolon Giydirme Estetiği Nedir

Pantolon Giydirme Estetiği Nedir?

Diyet, egzersiz, ya da cerrahi yöntemlerle ideal kilosuna ulaşmış hastalarımızın bedenlerinde; genetik özellikler, yaş, beden yapısı ve yapılan sportif aktivitelere bağlı olmakla birlikte, genellikle belli bölgelerdeki deride sarkma, gevşeme gibi problemler görülür. Konuyla ilgili merak edilenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Yağmur Reyyan Erol sizler için anlattı.

25.02.2020Kişisel Bakım
Sosyal medyadaki filtreli halimize âşık oluyor, sonra ona dönüşmeye çalışıyoruz

Sosyal medyadaki filtreli halimize âşık oluyor, sonra ona dönüşmeye çalışıyoruz

İlk örnekleri 2018’de ortaya çıkan bir eğilim, şimdilerde estetik yaptıran gençler arasında yaygınlaşıyor. Instagram estetiği de diyebileceğimiz, insanların sosyal medyadaki filtreli hallerine dönüşme tutkusu psikiyatrlara göre bir akıl sağlığı sorunu.

16.02.2020Hürriyet Pazar
Cilt Kanseri Tanısı Nasıl Konur Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir

Cilt Kanseri Tanısı Nasıl Konur? Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Sanayinin hızlı gelişmesine bağlı olarak sera gazındaki yükseliş ve Ozon tabakasının giderek tahrip olması, cilt kanseri vakalarının sayısını giderek artırıyor. Günümüzde kanser vakalarının neredeyse yarısını cilt kanseri olduğunu hatırlatan Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle cilt kanseri özelinde görüş ve önerilerini paylaştı.

4.02.2020İyi Yaşam
Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü

Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?

Yüze yapılan estetik ile altın orana ulaşmak mümkün mü? Yüz yapısının altın orana ulaşmada etkisi var mıdır? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ‘’ Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?’’ konusu hakkında bilinmesi gerekenlerin altını çizdi.

Altın oran dikkate alınmadan yapılan estetik işlemler soruna yol açar mı

Altın oran dikkate alınmadan yapılan estetik işlemler soruna yol açar mı?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ‘’Altın oran dikkate alınmadan yapılan estetik işlemler soruna yol açar mı?’’ konusu hakkında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için detaylandırdı.

Lazer ile ameliyatsız vajinal daraltma tedavisi nasıl yapılır

Lazer ile ameliyatsız vajinal daraltma tedavisi nasıl yapılır?

Ameliyatsız vajina daraltma estetiği nasıl yapılır? Hangi durumlarda vajina daraltma estetiğine ihtiyaç duyulur? Cerrahi vajinal daraltma nasıl olmaktadır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, lazer ile ameliyatsız vajinal daraltma tedavisini sizler için anlattı.

15.01.2020Sağlık
Ağız estetiği nedir Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır

Ağız estetiği nedir? Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır?

Ağız çevresinde mimik oluşumuna bağlı ortaya çıkan çizgiler ağız çevresi estetiği ile aşılabilir. Ağız çevresi estetiği kapsamında botoks, lazer, altın iğne radyofrekans gibi uygulamalar yapılır. Özellikle ağız çevresi kararması ve ağız çevresi sivilce oluşumu gibi yaygın sorunlar için peeling uygulamaları etkili olur. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Saliha Kırbaş, ağız çevresi ve gülüş estetiği hakkında merak ettiğiniz konulara teker teker açıklık getirdi.

Aşırı cerrahi burun yapısını bozuyor

Aşırı cerrahi burun yapısını bozuyor

Burun ameliyatlarının sadece yüzde doğal ve estetik görünüm oluşturmak amaçlı değil, solunum yolu deformasyonlarında rahat nefes almak için de uygulandığını söyleyen Op. Dr. Ertan Yıldırım, “Mümkün olan en az cerrahi işlemle amaca ulaşmak hedeflenir. İlk cerrahide koruyucu davranmak ve gereken en az cerrahi müdahaleyi yapmak çok önemli. Burun ameliyattan sonra son şeklini ancak 6-12 ay sonra almaktadır” dedi.

25.11.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Çene ve Yanak Estetikleri

Ameliyatsız yöntemler ile yapılan çene ve yanak estetikleri neler? Gelin bir bakalım...

4.09.2020

Yanak inceltme estetiği: Bişektomi

Estetik cerrahide yanaklardaki aşırı yağ fazlalıkları bişektomi tekniği ile alınarak azaltılabilir. Yanaktan yağ alma estetiği minimal invaziv içeren bir tekniktir. Prosedür yanakta iz bırakmayacak şekilde ağzın içerisinden gerçekleştirilir.

26.08.2020

Burun Estetiğinin Faydaları

Burun estetiği sadece estetik amaçla değil, sağlık açısından da fayda sağlar.

7.08.2020

Gamze estetiği nedir, nasıl yapılır?

Yüzdeki gamzeler birçok kişi tarafından sevimli kabul edilir. Kişiye daha genç bir gülüş kazandıran gamzeler baskın gen özelliklerindendir, birçok kişide bulunur. Günümüzde isteyen kişilere estetikle yapılması da mümkündür.

30.06.2020

Koronavirüs salgını sonrası estetik diş hekimliği

Normalleşme sürecinin ikinci adımı haziran ayında atıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle sadece acil hizmet veren diş hastanelerinin ve diş polikliniklerinin birçoğu hasta kabulüne başladı.

27.06.2020

Yanak küçültme estetiği

Yanakların doğal yapısında bukkal yağ yastıkları bulunmaktadır. Bu yağ yastıkları kilo aldıkça veya kişi yaşlandıkça yoğunlaşır ve tombul yanaklı bir görünüm ortaya çıkar. Bu biriktikten sonra kaybedilmesi zor olan bir yağ alanıdır. Yanaktan yağ alımı prosedürü, işte bu bukkal yağ yastıklarını hedef alır.

23.06.2020

Göz çevresi estetikleri

Gözler yüzün odak noktasıdır ve göz çevresindeki yaşlanma değişiklikleri bir kişinin gerçekte olduğundan daha yorgun veya daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Üst göz kapaklarında torbalanma ve sarkma, alt göz kapaklarında ise torbalanma ya da çukurluk oluşabilir. Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en erken görülmeye başladığı bölgelerden biridir.

9.06.2020

Yüz Gençleştirme Estetikleri

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

28.05.2020

Sigarayı bırakmak için şu an tam zamanı!

Karantina günlerinde kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik eğer hala bırakmadıysanız sigarayı bırakmak. Genel sağlığın üzerindeki etkisini artık bilmeyen kalmadı. Sigaranın ameliyat öncesi ve sonrası sigara kullanımının zararlı etkileri oldukça fazla…

30.04.2020

Yanak inceltme estetiği

Estetik cerrahide yanaklardaki aşırı yağ fazlalıkları liposuction tekniği ile alınarak azaltılabilir.

6.04.2020

Ameliyatsız yüz şekillendirme estetikleri

Enjeksiyon teknikleri ilk olarak sadece yüz germe işlemi olarak uygulanıyordu. Bugün, yüzde ışığı ve gölgeleri kontrol etmenin, açıları değiştirmelerin ve yuvarlak eğrilere gitmenin yöntemi olarak kullanılıyor.

31.03.2020

Yüz germe estetiği nedir, kimlere uygulanır?

Yüz germe yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gidermeye yarayan operasyonel bir yöntemdir.

18.03.2020

Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır?

Güzellik algısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bir yüze bakıldığında o yüzün güzel olduğunu düşünmemizi sağlayan en etkileyici yapılardan biri gözlerdir. Bakışlar kişinin iç dünyasını yansıtırken aynı zamanda karşıdaki kişiyi etkileyen en önemli yapıdır.

16.03.2020

Burun estetiği hem estetik hem de sağlık nedeniyle tercih edilebilir

Dünyada en sık tercih edilen estetik uygulamalarının başında burun estetiği gelmektedir. Yüzde en dikkat çeken organımız burundur. Estetik ve sağlık açısından oluşan problemlerden dolayı burun estetiği tercih edilebilmektedir.

10.02.2020

Zafer Köprüsü yardım bekliyor

Zafer Köprüsü çevresindeki çöpler dikkat çekiyor. Üstelik günler sonra daha da çoğalıyor... Yıldırım Belediyesi müdahale edip temizleyecektir ama orasının çöplük olmadığını da bilmek gerek!

9.02.2020

Çene Estetiğiyle Yüz Şekli Değiştirilebilir

Yüz şeklinde çene çok önemli bir rol oynar. Olduğundan daha geniş ya da ince görünmesini sağlayabilir.

7.02.2020

Erkeklerde genital estetik güvenli mi?

Genital estetik ameliyatları ve ameliyatsız genital estetik uygulamaları kadınlar kadar erkekler tarafından da talep görüyor. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma özelinde gerçekleştirilen ve genel anlamda "penis büyütme" olarak adlandırılan erkek genital estetik uygulamaları talep gördükçe haklarında merak edilenler de fazlalaşıyor. Bu yazımda sıklıkla uyguladığım erkek genital estetiği operasyonları ve ameliyatsız penis estetiği uygulamaları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

27.01.2020

Aynı anda birden fazla estetik yapılabilir mi?

Bazı durumlarda hastaların yüzlerinde ya da vücutlarında iyileştirmek istedikleri birden fazla estetik problemleri olabilir. Tek bir operasyonla birden fazla sorunundan kurtulmak isteyebiliyorlar. Bunun için kişinin genel sağlık durumunun yerinde olması gereklidir. Burun estetiği ile diğer yüz gençleştirme operasyonları ya da meme estetiği ile bölgesel incelme sağlayan liposuction teknikleri bir arada uygulanabilir.

20.01.2020

Bizi kim duyacak

Hürriyet Bursa abonelerinden olan emekli banka memuresi Gönül Demirel’in haklı şikayetinin özeti şöyle:

19.01.2020

Çene ve Boyun Estetiği

Çene ve boyun estetik operasyonlarında minimal invaziv ya da ameliyatsız tekniklerin tercih ediliyor.

15.01.2020

Botoks ile çene nasıl inceltilir?

Çene şekli yüzün genel görünümünü oldukça etkileyen bir unsurdur. Özellikle geniş çene yüzün kare ve daha maskülen yani erkeksi görünmesini sağlar. Güçlü çene ve kare yüz şekli kadınlar için rahatsız edici bir görünüm olabilir. Yüzün daha ince görünmesini sağlayan üçgen bir çene yapısına sahip olmak isteyebilirler. Günümüzde çene inceltme estetiği için ameliyatsız bir teknik olan botoks enjeksiyonundan faydalanılmaktadır.

13.01.2020

Yaşlanma belirtileri giderilebilir mi?

20’li yaşların ortasından başlayarak 30’lu yaşlara kadar ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. İlk belirtiler ortaya çıktıktan hemen sonra çizgiler hızla derinleşmeye ve yayılmaya başlar. Göz ardı edilemeyecek kadar hatta yüz ifadesini değiştirecek kadar artar. Bu gibi durumlarda yaşınızı ele veren ilk belirtileri durdurmaya başlayabilirsiniz.

5.01.2020

2020 estetik trendleri neler?

2020 yılının herkese sağlık, mutluluk ve güzellik getirmesini diliyorum. Hiç şüphe yok ki yeni yılda da estetik cerrahi daha da güzel görünmek isteyen herkese destek vermeye devam edecek.

30.12.2019

Bana göre 2019'da yılın yirmi insanı

Bazılarınız diyebilir ki... “Böyle bir liste mi olur?”

22.12.2019

Kış Mevsiminde En Çok Talep Edilen Estetikler

Estetik cerrahide uygulanan bazı operasyonlar belli mevsimlerde daha rahat bir iyileşme süreci sağlayabilir. Çoğu kişi yaz aylarında sosyal faaliyetlerini ya da tatillerini kesintiye uğratmamak için pek fazla estetik operasyon talep etmez.

12.12.2019

Yüz güzelleştirme operasyonları

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

9.12.2019

Gülüş estetiğiyle gülümsemenizi güzelleştirin

İyi bir iletişim güzel bir gülümsemeyle başlar. Güzel bir gülümseme ise doğal ve sağlıklı görünen dişler ve diş eti, yüzle uyumlu ideal kalınlığa sahip dudaklar, estetik ağız çevresi ve yanaklarla mümkündür.

27.11.2019