EKSTRA
MENÜ

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Estetiği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 911 Yüz Estetiği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Estetiği Haberleri

Hizbullahın sonunu getiren itirafçı 2 yıldır kayıp

Hizbullah'ın sonunu getiren itirafçı 2 yıldır kayıp

TERÖR örgütü Hizbullah üyeleri Ahmet Seyyitoğlu ile Sait Ketme ile aynı dosyada sorgucu olarak yargılanan ve Beykoz operasyonuyla ilgili verdiği bilgilerle Hizbullah’ın çökertilmesini sağlayan itirafçı Abdulaziz Tunç’u, mahkeme 2 yıldır tüm aramalara rağmen bulamadı. Nüfus Müdürlüğü’nden mahkemeye gönderilen yazıda böyle biri olmadığı belirtilirken, Tunç’un tanık korumadan yararlanıp nüfustaki kimliğini değiştirdiği ortaya çıktı.

18.06.2008Gündem
Ünlü plastik cerraha göre Angelina dudağı demode

Ünlü plastik cerraha göre Angelina dudağı demode

Yüz Plastik Cerrahi Amerikan Akademisi’nin dünyaca ünlü cerrahı Fransız Dr. Herve Raspaldo, İstanbul Polat Renaissance Oteli’nde 350 Türk plastik cerraha botoks eğitimi verdi.

16.06.2008Gündem
Televizyon, şiddet ve çocuk

Televizyon, şiddet ve çocuk

Çocukların hayal dünyaları çok geniştir. Hayal dünyalarında şiddetle ilgili fantezileri de vardır. Bu fanteziler çocukların iç dünyasıdır. Çocuk televizyonda bir kavga, yaralanma, ölüm sahnesi gördüğü zaman, iç dünyasındaki fanteziler dış dünyada bir gerçeklik bulabilir.

19.02.2008Kelebek
Aşkın gözü kör değil

"Aşkın gözü kör değil"

İZMİR'deki Özel Kent Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cemil Tugay, estetik ameliyat için başvuranlar içinde hatırı sayılır orandaki kişinin, eşi veya sevgilisinin kendisine fark ettirdiği bir kusurunu düzelttirmek istediğini belirterek, “Bu gerçek bize aşık olduğumuz insanların kusurlarını görmezden gelemediğimizi gösteriyor” dedi.

19.02.2008Kelebek
3 bin YTL’ye gençleşme

3 bin YTL’ye gençleşme

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr.Ahmet Karacalar, bu yazın modasının yüz gençleştirme olduğunu söyleyerek, “Yüz estetiği ameliyatlarımızda neşter kullanmadan kansız ameliyat olarak bilinen endoskopik cerrahiyi kullanıyoruz. Böylece daha az şişlik ve kanama oluyor. Hızlı iyileşme ve daha az yara iziyle orta yaşlı hastalarımız 3 bin YTL ile genç bir yüze kavuşuyor” dedi.

14.06.2007Sağlık
En çok insanların benden kaçmasına üzülüyorum

En çok insanların benden kaçmasına üzülüyorum

Bingöl’de 1 Mayıs 2003’te yaşanan 6.4 büyüklüğündeki deprem, Elgörmüş Ailesi’ni de evsiz bıraktı. Depremden kurtulan aile, asıl faciayı 2 yıl sonra yaşadı. Barındıkları deprem çadırı, gece sobadan alev alarak üzerlerine çöktü. 5 kişi hayatını kaybederken, 3 kardeş ağır yaralı kurtarıldı. Yüzü ve geleceği yanan kardeşlerden 9 yaşındaki Ümit, insanların yanmış yüzünden korkarak kendisinden kaçmalarına bir anlam veremiyor ve çok üzülüyor.

12.03.2006Gündem
Felluce düştüğü için saldıracakmış

Felluce düştüğü için saldıracakmış

İstanbul saldırılarının sorumluları arasında gösterilen ve geçtiğimiz yaz Türkiye kıyılarında İsrail yolcu gemilerine terörist saldırı hazırlığı yaparken yakalanan üst düzey El Kaide yöneticisi Louai Sakka’nın, saldırılara Felluce düştüğü karar verdiği belirtildi.

20.02.2006Gündem
Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Medikal estetik alanındaki başarılı çalışmalar, kadınları adım adım sonsuz güzelliğe yaklaştırıyor.

Yüzü ne zaman gerdirmeli

Yüzü ne zaman gerdirmeli?

Eğer yüzünüzde sarkma yoksa cerrahın kapısını çalmayın. Yüzde sarkmayı önleyici ameliyat yoktur, sarkmayı tedavi edecek ameliyat vardır.

21.12.2004Kişisel Bakım
Daha genç, daha doğal ve güzel olmak için...

Daha genç, daha doğal ve güzel olmak için...

Estetik operasyonların başarılı olup olmadığına dair kıstasların en başında operasyonun sonucunun doğal olup olmadığı geliyor.

3 boyutlu yüz şekillendirme

3 boyutlu yüz şekillendirme

Yaşla birlikte yüzümüz sadece kırışmıyor. Yerçekiminin de etkisiyle yumuşak dokular aşağı doğru yer değiştiriyor. Yeni bir teknik olan endoskopik yüz estetiği, yüze 3 boyutlu olarak müdahele edilmesine ve yüzün yeniden şekillendirilmesine olanak tanıyor. Yaşı kaç olursa olsun yorgun ve mutsuz bir ifadesi olan kişilere de uygulanıyor,

2 bin PKKlı pişmanlıktan yararlandı

2 bin PKK'lı "pişmanlık"tan yararlandı

PKK üyelerinin eylemlerinden vazgeçirilerek topluma kazandırılması amacıyla bugüne kadar çıkartılan 7 yasadan 2 bin 40 kişinin yararlandığı belirlendi.

27.08.2003Gündem
Şanssız bir yağ aldırma öyküsü üzerine

Şanssız bir yağ aldırma öyküsü üzerine

Günlerdir basında 28 yaşındaki Berna Şallı ile ilgili ‘kilo vermek için yapılan yağ aldırma ameliyatı sonrası öldü’ haberlerini izliyoruz. Gencecik bir insanın başına gelen şanssız olayın doktorlar arasında adeta bir rant kavgası haline dönüşmesi karşısında hayrete düşüyorum. Görünen tek gerçek, ameliyat sonrası yaşamını kaybeden Berna Şallı’nın artık aramızda olmadığı ve bu olaydan birtakım dersler çıkarmayı bilmemiz gerektiğidir.

11.08.2003Kelebek
Pandemi sonrası talep yağdı Bir araba parasına bir yüz

Pandemi sonrası talep yağdı! Bir araba parasına bir yüz

Pandemi dünyada herkesin hayatında bir noktada farklılık yaratırken bunlardan biri de estetik işlemler oldu. Özellikle evden çalışmayla yapılan online toplantılar ve maske kullanımı estetik işlemlerin uygulandığı bölgeyi değiştirse de talepte artış yaşandı.

27.07.2021Ekonomi
Kaş ve Göz Estetiği

Kaş ve Göz Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemlerle daha genç bakışlar sağlayan estetik operasyonları sizler için anlattı.

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, günümüzde popüler hale gelen altın oran yüz hatlarına nasıl sahip olunabileceğini sizler için anlattı.

25.06.2021Kişisel Bakım
Septum Deviasyonu (Burun Bölmesi Eğriliği) Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir

Septum Deviasyonu (Burun Bölmesi Eğriliği) Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Septum deviasyonu kelimesinin kökeni Latincedir. Tıp sektöründe de doktorlar tarafından bu isim ile kullanılmaktadır. Türkçe karşılığı ise burun bölmesi eğriliği anlamına gelmektedir. En bilinen ismi ise sadece deviasyon adıdır. Bu amaçla yazıda sizler için bilgilendirici şekilde detaylı olarak septum deviasyonu yani burun bölmesi eğriliği nedir ve nasıl tedavi edilir konularını derledik.

24.06.2021Sağlık
Düğün gününüze vücudunuzu içten ve dıştan hazırlamanın 5 yolu

Düğün gününüze vücudunuzu içten ve dıştan hazırlamanın 5 yolu

Yaklaşık bir yıldır süren Covid-19 salgını ve yasaklarının sona ermesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, hayatının en güzel gününde muhteşem ve kusursuz görünmeyi hedefleyen gelin ve damat adaylarına cerrahi müdahaleye gerek kalmadan düğün öncesi yapılabilecek medikal estetik uygulamaları anlattı.

19.06.2021Kişisel Bakım
Yeni cilt bakım metotları

Yeni cilt bakım metotları

Uzun yıllardır Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyeliğini üstlenen Doç. Dr. İbrahim Aşkar Türkiye'de ve Dünya’da yapılan yöntemlerden bahsetti.

14.06.2021Sağlık
Sosyal medyanın güzellik algısını tersine çevirdi… İşte en ‘Instagramlanabilir’ kuş frogmouth

Sosyal medyanın güzellik algısını tersine çevirdi… İşte en ‘Instagram'lanabilir’ kuş frogmouth!

Birisi, dünyadaki en ‘Instagram'lanabilir’ kuşun ne olduğunu sorsa muhtemelen aklınıza bir ağaç dalı gibi görünen ve kurbağa ağzına benzeyen gagasıyla bilinen Frogmouth gelmezdi.

5.05.2021Dünya
5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat

5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat!

Estetik müdahale mağdurlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Güzelleşmek, daha bakımlı görünmek uğruna yapılan birtakım işlemler çok korkunç sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bunu yaşamamak için nelere dikkat etmelisiniz? Eğer 'Bir gün ben de estetik müdahale yaptırabilirim' diyorsanız haberimizi mutlaka sonuna kadar okuyun

10.04.2021Gündem
Örümcek ağı estetiği nedir Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

Örümcek ağı estetiği nedir? Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

Örümcek ağı son günlerde adından sıkça söz ettiren estetik operasyonlardan biri. İnce kırışıklıkları yok etmek amacıyla yapılan örümcek ağı estetiği, kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder. Peki, örümcek ağı estetiği nedir? Örümcek ağı estetiğinin yapılma amaçları

12.03.2021Sağlık
Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Düşük göz kapakları, düşük kaşlar sizi üzgün, yorgun ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu estetik problemler ya yaşla birlikte ortaya çıkar ya da yapısaldır. Peki, daha genç ve dinç bakışlar için ameliyatsız göz kapağı estetik yöntemleri nelerdir?

28.02.2021Sağlık
Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir

Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir?

Yaşlanma, yerçekimi, güneş ışınları gibi çeşitli nedenlerle yüzde derin kırışıklıklar oluşabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yüzdeki yaşlanma belirtilerine uygulanan tedavi yöntemlerini anlattı.

26.02.2021Kişisel Bakım
Pandemiyle birlikte estetik operasyonlar arttı

Pandemiyle birlikte estetik operasyonlar arttı

Bir yıldır estetik operasyonlar daha fazla gündemde. Uzmanlar salgınla birlikte kendinde kusur bulanların sayısının arttığını ifade ediyor. Bir de evden çalışma sayesinde operasyon sonrası dönemi rahatlıkla, kimselere pek görünmeden atlatmak mümkün. Bu ara Seda Sayan’la gündeme gelen Fransız askısı herkesin dilinde ama meme büyütme, burun ve gözkapağı ameliyatlarıyla liposuction gibi bildiklerimiz halen gözde. Botoks ise yine aralarında en popüleri...

Op. Dr. Reşit Burak Kayan: Kadınlar tarih boyunca meme dolgunluğuna önem verdi

Op. Dr. Reşit Burak Kayan: Kadınlar tarih boyunca meme dolgunluğuna önem verdi

Günümüzde estetik kaygıları gidermek, sağlık teknolojileri alanındaki gelişmeler sayesinde çok daha kolay hale geliyor. En çok başvurulan estetik ameliyatlarının başında ise meme büyütme operasyonları geliyor. Üstelik bu ameliyat türü yalnızca estetik ameliyat kategorisinde değil, tüm dünyada yapılan ameliyatlar arasında da başı çekiyor.

11.02.2021Sağlık
Çekik Göz Tasarımı Nedir

Çekik Göz Tasarımı Nedir?

Güzel gözler terimi, genç, parlak, canlı ve çekici gözler olarak tanımlanabilir. Çekik ya da badem gözler neredeyse her kültürün en estetik ögelerinden biridir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahiyle kalıcı olarak çekik gözlere sahip olunabileceğini belirtti.

Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor

Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor!

Bazen göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme vardır. Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, tam da bu durumda devreye girer. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güniz Eker Uluçay, göz kapağı estetiğini anlatıyor.

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır  Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır? Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

Göz yapısı aşağıya doğru olan, kaşları düşük kişiler daha yorgun, üzgün ve mutsuz görünmekten şikayet ederler. Kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorun iple badem göz estetiği ile 20 dakikada ortadan kaldırılabilir.

7.02.2021Sağlık
Burun Estetiğinde Teknik Karmaşası

Burun Estetiğinde Teknik Karmaşası

Son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından en sık başvurulan estetik operasyonların başında burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti geliyor. Rinoplasti operasyonları ile kişi yüzündeki diğer hatlarla uyum içerisinde olan, doğal görünen ve sağlıklı nefes alabilen bir burna kavuşabiliyor. Öncesinde kapsamlı planlamaların gerçekleştirildiği rinoplasti sırasında farklı teknikler uygulanabiliyor.

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, çene ve yanak estetiği ile yüz hatlarının daha belirgin hale getirilebileceğini belirtti.

29.01.2021Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Enjeksiyon estetiği ile yeni bir yüz

Medikal estetik alanındaki başarılı çalışmalar, kadınları adım adım sonsuz güzelliğe yaklaştırıyor.

31.05.2005

Kemal Özer şiir ödülleri

Klaros Yayınevi’nin düzenlediği ‘Kemal Özer Şiir Ödülü’nü kazananlar belli oldu. Ödül seçici kurulu aşağıdaki adlardan oluşuyordu:

22.06.2021

Burun estetiği yöntemleri

Günümüzde burun estetiği ameliyatları hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yöntemler ile yapılabilmektedir. Özellikle evlilik gibi özel bir günün arifesindeyseniz sizin için en uygun tekniği cerrahınızla birlikte belirleyebilirsiniz.

18.06.2021

Çene şekillendirme estetikleri

Çene, yüz profilinizin en önemli özelliklerinden biridir. Bu nedenle, bu alandaki bir dengesizlik, görünüşünüz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu durumda, estetik cerrahiyle sorununuz düzeltilebilir ve yüzünüzle uyumlu hale getirilebilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, çene şekillendirme estetikleriniz sizler için anlattı.

9.06.2021

Burnunuzun Şeklinden ve İşlevinden Memnun Musunuz?

Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği, estetik cerrahide en sık uygulanan operasyonların başında yer alır. Burunlarında sorunları olan insanlar her yıl estetik olduğu kadar fonksiyonel açıdan da burun estetiğine başvuruyor.

11.05.2021

Soyağacını on bir rakamı ile anlatan bir yıldız doğuyor

Bu harika fotoğraflar InStyle dergisinin son sayısında yayınlandı.

6.05.2021

Göz gençleştirmede uygulanan dolgu estetikleri

Göz kapakları ciltte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Göz çevresinin görünümünde pigment, elastikiyet, kalınlık, yağ, kemik ve kas da çok büyük bir rol oynayabilir.

1.05.2021

Çene büyütme işlemi

Çene, yüz profilinizin en önemli özelliklerinden biridir. Bu nedenle, bu alandaki bir dengesizlik, görünüşünüz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu durumda, estetik cerrahiyle sorununuz düzeltilebilir ve yüzünüzle uyumlu hale getirilebilir.

14.04.2021

Kombine estetik ameliyat nedir?

Plastik cerrahi alanı insan vücuduna şekil vermeyi amaçlar. Plastik ve estetik cerrahi ameliyatları ile var olan görünümü düzeltmek, bir üst noktaya taşımak ve daha iyi bir görünüm kazandırmaya çalışmak amaçlanır. Plastik cerrahi ameliyatlarında genellikle tek bir alan hedef alınıp bu bölgeye işlem yapılırken ikinci ve daha farklı bölgelere aynı seansta işlem yapılması, kombine estetik ameliyatlar olarak adlandırılır.

9.03.2021

Her evli kadın hayatında en az bir defa şunu düşünür

Cümle eksik... Eminim “Neyi düşünür” diye merak etmişsinizdir. Açıklayacağım ama yazının sonunda...

6.03.2021

Kadınlarda genital estetik ameliyatı

Son yıllarda internetle birlikte tıbbi bilgiye ulaşmadaki kolaylık ve estetik cerrahi işlemlerin daha yaygın hale gelmesi ile birlikte, kadınların estetik ameliyatlara ilgisini arttırdı.

27.02.2021