EKSTRA
MENÜ

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yüz Estetiği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 913 Yüz Estetiği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüz Estetiği Haberleri

Burun estetiğinde anahtar kelime: Uyum

Burun estetiğinde anahtar kelime: Uyum

Burun estetiği, estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda verilmesi en zor kararlardan bir tanesidir. Çünkü kötü bir estetik olduğunda hem geri dönüşü çok zordur hem de burun fonksiyonlarının bozulması hayatı çok zorlaştıran bir şeydir. Peki, burun estetiğinde anahtar kelime nedir? Uzmanlara göre en önemli nokta uyum.

4.07.2016Sağlık
Ağız ve gülüş estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler

Ağız ve gülüş estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler

Diş etlerinin simetrisi ve gerektiği kadar görünmesi önemli!

Boyun estetiği için yapılabilecek yöntemler nelerdir

Boyun estetiği için yapılabilecek yöntemler nelerdir?

Boyun güzelliğiniz için ameliyatsız çözümler...

20.04.2016Kişisel Bakım
Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor!

Burnumuz şüphesiz yüzümüze şeklini veren en önemli organ. Yüz estetiği ameliyatlarının büyük bir bölümünü burun operasyonları oluşturuyor. Şeklinden memnun olup olmadığınız size kalmış ama burnunuzun şekli karakteriniz hakkında karşınızdaki kişiye çok önemli mesajlar veriyor!

28.03.2016Stil
Dolgu malzemeleri artık daha fazla kullanılıyor

Dolgu malzemeleri artık daha fazla kullanılıyor

Estetik operasyonlarda artık büyük cerrahi işlemler yerine küçük düzeltmeler tercih ediliyor.

30.01.2016Sağlık
Endoskopik yüz germe kimlere yapılır Hastalar nelere dikkat etmelidir

Endoskopik yüz germe kimlere yapılır? Hastalar nelere dikkat etmelidir?

Endoskopik yüz germe ameliyatının  35-40yaş üstü hasta profilinde sıklıkla başvurulan bir gençleştirme ameliyatı olduğunu söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Barış Keklik, hastalara tavsiyelerde bulunuyor.

Endoskopik yüz germe ameliyatı

Endoskopik yüz germe ameliyatı?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Barış Keklik cevaplıyor; Endoskopik yüz germe ameliyatı?Yüz gençleştirme ameliyatları son yıllardatıptaki gelişmelerden en çok etkilenen alanlardan biridir. Endoskopik cerrahi;4 mm ince bir kamera ve ışık sistemiyle ciltte çok fazla kesi yapmadan dokularahasar vermeden büyütme altında ameliyat yapma imkanı sağlamaktadır. Uygun hastaprofilinde alın ve orta yüz bölgesine saçlı deriden yapılan 1,5 cm’likkesilerle iz kalmadan gençleştirme işlemleri yapılabiliyor. Bu ameliyat genelanestezi altında 3 saat sürede yapılabilen bir ameliyattır. Kesilerin vecerrahi travmanın az olması nedeniyle klasik yüz germe ameliyatlarına göreiyileşme süresi çok daha kısa ve sosyal hayata dönüş çok daha kolay olmaktadır.Alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar, kaş konturunde dış 1/3 lük kısmın düşükolduğu durumlarda, göz çevresinde oluşan kaz ayakları ve cilt birikintileriningiderilmesinde, orta yüz bölgesinde sarkma ve dudak yanak bileşkesindederinleşen ve yorgun ifadeye neden olan problemlerin ortadan kaldırılmasındaendoskopik yüz gençleştirme cerrahisinden faydalanıyoruz.

Kaş kaldırma estetiği

Kaş kaldırma estetiği

Kaş düşüklüğü şikayeti olan herkesin merak ettiği bir estetik operasyon türüdür kaş kaldırma ameliyatları… Sizin için en modern kaş kaldırma tekniklerini estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen’e sorduk.

10.12.2015Sağlık
Kaş Kaldırma Yöntemleri (Video)

Kaş Kaldırma Yöntemleri (Video)

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ferruh Bingül cevaplıyor; Kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

21.10.2015Kişisel Bakım
Böyle doğdu ve 3 yıl sonra ameliyatla yüzü düzeltildi

Böyle doğdu ve 3 yıl sonra ameliyatla yüzü düzeltildi

3 yaşındaki Yahya El Jabaly gözleri ve burnu olmadan, yüzünün orta yerinde bir boşluk ile dünyaya geldi. Küçük çocuğun üst çenesinde de yapısal bozukluklar vardı. Ailesi yıllarca onu dışarı çıkarmadı. Neredeyse hiç arkadaşı olmadı. Ancak durumu bir gün az sayıdaki arkadaşlarından bir tanesinin babası tarafından Facebook'a taşındı.

30.06.2015Sağlık
Ameliyatsız yüz gençleştirmeye ne dersiniz

Ameliyatsız yüz gençleştirmeye ne dersiniz?

Anesteziye gerek kalmadan kısa bir sürede gençleşmek mümkün.

Eksik diş yüzde erken yaşlanmaya neden oluyor

Eksik diş yüzde erken yaşlanmaya neden oluyor

Çoğu zaman önemsenmeyen diş kayıpları, zamanla insanın başına büyük dertler açıyor. Diş kaybının kemik yoğunluğunu azaltıp, kemiğin boyutlarında bir yılda yüzde 25’e varan değişikliğe yol açtığını vurgulayan DentGroup Periodontoloji Uzmanı Dr. İlay Maden, bunun zamanla çene kemiğinde erimeye neden olduğunu ve yüz bölgesinde yaşlanmaya bağlı oluşan doğal değişimin erken dönemde ortaya çıkmaya başladığını belirtiyor. Eksik dişler, reflüden diyabete kadar birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor.

12.12.2014Sağlık
Yüz kırışıklıkları hangi operasyonlarla giderilir

Yüz kırışıklıkları hangi operasyonlarla giderilir?

Yüz kırışıklıkları hakkında açıklamalarda bulunan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yüz kırışıklıklarında uygulanan operasyonlara değiniyor.

Yüz estetiğinde merak edilenler

Yüz estetiğinde merak edilenler

Cildin ameliyatsız toparlanması ve yenilenmesi mümkün!

29.11.2014Kişisel Bakım
Dekolte bölgesini gençleştirmenin 8 yolu

Dekolte bölgesini gençleştirmenin 8 yolu

En az yüzümüz kadar dekolte bölgemiz de bakımı hak ediyor.

14.10.2014Kişisel Bakım
Çekici Çukurluklar: Gamzeler

Çekici Çukurluklar: Gamzeler

Şimdi yanağına ya da kalçasına gamze yaptırmak isteyenlerin de imdadına plastik cerrahi yetişiyor. Sadece 20 dakika süren bir operasyonla gamzelerine kavuşuyorlar...

24.06.2014Kişisel Bakım
Kadınlar ne ister

Kadınlar ne ister?

Aslında hepimiz biliyoruz ki kadınlar her yaşta güzel görünmek ister. Bunun için de bazen burunlarını, bazen göğüslerini, bazen de dudaklarını değiştirmek isterler. Peki güzelleşmek isteyen kadınlar ne zaman hangi operasyonu yaptırırsa mutlu olur?

17.05.2012Sağlık
30 dakikada ameliyatsız gençleşme

30 dakikada ameliyatsız gençleşme!

Tek seansla 30 dakikada ameliyatsız, acısız gençleşme...S

27.04.2012Kişisel Bakım
Burun tıkanıklığını hafife almayın

Burun tıkanıklığını hafife almayın!

Ülkemizde sık rastlanılan burun tıkanıklığı şikayetine burun kıkırdak ve kemiğindeki eğrilikler başta olmak üzere, alerji, kronik sinüzit gibi faktörler neden olabilmektedir.

Gelinler kadar damatlar da estetik yaptırıyor

Gelinler kadar damatlar da estetik yaptırıyor

En çok tercih edilen estetik operasyonlar...

22.03.2012Kişisel Bakım
Kocanız sizi öldürmeden siz onu öldürün

'Kocanız sizi öldürmeden siz onu öldürün'

Şefkat-Der, can güvenliği tehdit altında olan kadınlar için “Devlet Korumuyorsa Canınızı Kurtarmak için Kendi Başınızın Çaresine Bakın” kılavuzu hazırladı. Birbirinden ilginç önerilerin yer aldığı kılavuzda kadınlara kocalarının yemek ve içeceklerine düzenli olarak sakinleştirici ilaçlar karıştırmaları, silahlı eğitim almaları, biber gazı bulundurmaları ve gerekli hallerde öldürme ve ağır yaralama seçeneklerini değerlendirmeleri önerildi.

25.11.2011Gündem
Öğle yemeğinde burun estetiği

Öğle yemeğinde burun estetiği

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak.

28.04.2011Kelebek
Öğle yemeğinde burun estetiği

Öğle yemeğinde burun estetiği

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak. Kısa sürede, daha az ağrılı, ufak rötüşlarla gerçekleştirilen estetik ameliyatlar özellikle çalışan kadınlardan yoğun talep görüyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr . Erdem Tezel estetik ameliyatlardaki pratik yöntem ve trendleri anlattı.

28.04.2011Kelebek
Yüz estetiğinde kadın ve erkek eşitlendi

Yüz estetiğinde kadın ve erkek eşitlendi

ABD’de ‘ünlülerin estetikçisi’ olarak tanınan, Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela erkeklerin yüz estetiğine gösterdiği ilginin arttığını ve kadınlar kadar yüz estetiği yaptırdıklarını söyledi.

9.04.2011Kelebek
Son Moda Estetik Operasyonu Acaba Ne

Son Moda Estetik Operasyonu Acaba Ne?

Gizli gizli, hızla ilerleyen en trend estetiği duyunca çok şaşıracaksınız!

13.11.2010Kişisel Bakım
Hamilelikte Burun ve Kulak Estetiği

Hamilelikte Burun ve Kulak Estetiği

"Hamilelikte yüz estetiği yapılır mı?" sorusuna uzmanlardan gelen yanıt nedir?

Yüz tipine göre estetik

Yüz tipine göre estetik

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor, kimileri ise “Ben entellektüel bir gülüşe sahip olmayı tercih ederim” diyor.

26.03.2010Kelebek
Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor...

Sağlıklı oyuncu bulmak zor

Sağlıklı oyuncu bulmak zor

“Geniş Aile”nin Cevahir’i Ufuk Özkan’ı, oğlunun doğumuna bir saat kala çok üzen şey neydi? Özel sağlık sigortasından neden vazgeçti? Dizi sektörü, oyuncuları nasıl etkiliyor? Özkan, tüm bu soruları sagliklierkek.com sitesinde yanıtladı...

14.11.2009Kelebek
Yaz sıcaklarında estetik olur mu

Yaz sıcaklarında estetik olur mu?

Yaz tatiline çıkmışken denize atlamadan birkaç estetik operasyon yaptırmalı mı, tatilin başında neşter altına yatıp daha sonra bol güneş ve denizden faydalanmalı mı? Hangi estetik operasyonlar yaz sıcaklarında yapılabilir? Tıp dünyası bu konuda görüşlerini bildirdi. Ünlü estetik cerrahlar, tatil öncesi yapılabilecek ve kaçınılacak ameliyatların listesini verdi!

11.08.2009Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Kaşlarınızı sevmiyor musunuz?

Kaşların biçimi yüzün dengesini yeniden kurabilir veya darmadağın edebilir. Peki, doğru kaş şekillendirme nasıl yapılır?

6.09.2015
2015 yaz estetiği trendleri

2015 yaz estetiği trendleri

15 yaş gençleştirecek ve kadınsı kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak estetik trendleri...

14.05.2015
Kaşla göz arasında kalp krizi belirtisi

Kaşla göz arasında kalp krizi belirtisi

Bazı estetik problemler, güzelliği gölgelemesinin yanı sıra ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor.

13.04.2015

Op. Dr. Güncel Öztürk kimdir?

Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı.

31.12.2014

Sağlıklı dişler öz güveni artırır

Sevgili okurlar bu hafta konumuz, ağız ve diş sağlığında ortodonti tedavisi.

28.11.2014
Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sadece 30 dakikalık bir operasyonla daha etkileyici görünmeniz mümkün!

28.10.2014

Meditasyonun 10 saniye sırrı

SABAH saat 08.00’de, yani oturumun başlamasından bir saat önce, kapıdaki kuyruğa girdiğimde, Davos programımda en kritik tercihi yapmıştım.

26.01.2014

Mutluluğun sırrı sağlıklı dişlerde

Sevgili okurlar bu hafta konumuz 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü ve Ağız-Diş Sağlığı Haftası nedeniyle ‘ortodonti’ yani, diş çapraşıklığı, çene ilişkilerindeki uyumsuzluk veya her ikisinin sonucu olarak ortaya çıkan sorunların tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalı...

22.11.2013

Parantez bacak

Bacakların ayrık yapıda olması, bacak içlerinin yeterince dolgun olmaması, kötü bir görüntüye neden oluyor. “O” harfine benzeyen bu açıklığı bacak içlerine yapılan yağ enjeksiyonlarıyla gidermek mümkün.

31.03.2013

Şimdi moda ev partileri

Ünlüler için eğlencenin yeni adresi ev partileri.

11.03.2013

Burun ve yüz estetiği artık daha kolay

Estetik operasyonlarda artık çabuk ve doğal sonuçlar almak istiyor, aynı zamanda sonucun kalıcı olmasını bekliyoruz. Burun ve yüz estetiğinde geliştirilen yeni plastik cerrahi teknikleri, hastaların bu beklentilerini büyük oranda karşılıyor.

18.10.2012
Tek taraflı çiğnemek yüzün şeklini bozuyor

Tek taraflı çiğnemek yüzün şeklini bozuyor

Aynanın karşısına geçin ve yüzünüze alıcı gözüyle bakın.

1.10.2012

Arkadaş, helal olsun sana

ARTIK “Utanmaz adam” olduğumu itiraf ettim ya, kendime ait özel gündeme rahatça devam ediyorum.

7.06.2011

Başarılı burun estetiğinde iki altın kural

Ülkemizde yüz estetiği uygulamalarının büyük bölümünü burun operasyonları oluşturuyor. Ancak burun estetiği sırasında iki altın kurala mutlaka çok dikkat etmek gerekiyor...

30.08.2009

Burun estetiğine dair bilinmesi gerekenler

Türk insanının burnu, Avrupalılar’ın burunları gibi küçük ve kalkık değil.

17.05.2009