EKSTRA
MENÜ

Yurutec

Yurutec ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurutec haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 274 Yurutec haberi bulunmuştur.

Yurutec Haberleri

Bu da bizim Ralph Zulu

Bu da bizim 'Ralph' Zulu

Bir denek tavşanının yaşadıklarının anlatıldığı Save Ralph (Ralph’i Kurtar) animasyonu bütün dünyada gündem olurken, hayvansever Zekeriya Gökçen ve Pelin Zorlukol da ölümden kurtardıkları ve ‘Zulu’ adını verdikleri denek tavşanının videosunu paylaştı. İkili, kulakları ve bacakları kesilmiş halde buldukları Zulu’yu nasıl tekrar hayata döndürdüklerini anlattı.

19.04.2021Gündem
8 yaşındaki Mirayın ilk adım mutluluğu

8 yaşındaki Miray'ın 'ilk adım' mutluluğu

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde doğuştan Serebral Palsi (SP) hastası olan Miray Zeynep Kazak (8), hayırseverlerin kendisine özel yaptırdığı yürüteçle ilk adımlarını attı.

19.03.2021Gündem
Adana’da tefecilere operasyon: 9 gözaltı kararı

Adana’da tefecilere operasyon: 9 gözaltı kararı

ADANA’da polisin düzenlediği tefecilik operasyonunda haklarında gözaltı kararı bulunan 9 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda bazı şüpheliler gözaltına alındı.

17.03.2021Gündem
12 aylık bebek gelişimi - 12 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

12 aylık bebek gelişimi - 12 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Yeni anne babaların aklında pek çok soru yer alır: 12 aylık bebek ne kadar uyur, 12 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 12 aylık bebek kilosu, 12 aylık bebek bakımı, 12 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 12. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Felç geçiren eşi için sokağı çiçek bahçesine çevirdi

Felç geçiren eşi için sokağı çiçek bahçesine çevirdi

ESKİŞEHİR’de emekli Memduh Çetin (79), beyin kanaması sonucu felç geçiren 55 yıllık hayat arkadaşı Mücella Çetin (75) için doktorların ‘daha çok güneş görmesi ve oksijen alması gerekiyor’ uyarısı üzerine evinin önündeki kaldırımı, çam ağaçları ve çiçekler dikip, bahçeye çevirdi. Çetin, eşinin ihtiyacı olan oksijeni, teneke kutular ile saksılara diktiği ağaçlar ve renkgarenk güllerden almasını sağlıyor.

2.03.2021Gündem
Otomobilin çarptığı Kırçıllı hayata özel yürüteçle tutundu

Otomobilin çarptığı 'Kırçıllı' hayata özel yürüteçle tutundu

MANİSA'da otomobil çarpması sonucu arka bacakları felç olan 'Kırçıllı' isimli 4 yaşındaki sokak köpeği, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde özel olarak tasarlanan ortopedik yürüteçle hayata tutundu.

22.02.2021Gündem
11 aylık bebek gelişimi - 11 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

11 aylık bebek gelişimi - 11 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Yeni anne babaların aklında pek çok soru yer alır: 11 aylık bebek ne kadar uyur, 11 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 11 aylık bebek kilosu, 11 aylık bebek bakımı, 11 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 11. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Yüksekovalı ailenin evinde baktığı, arka bacakları kısa oğlağa protez yürüteç

Yüksekovalı ailenin evinde baktığı, arka bacakları kısa oğlağa protez yürüteç

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinin Bulgurlu köyünde besicilik yapan Nahit Şener'e ait keçi, arka bacakları kısa olan oğlak doğurdu. Keçinin emzirmekte güçlük çektiği, 15 günlük yavruya Şener ailesi, 'Kuzucuk' adını verip, evinde bakmaya başladı. DHA'nın haberinin ardından hayvansever Hasan Kızıl, aileye protez yürüteç göndererek, oğlağın yürümesini sağladı.

11.02.2021Gündem
10 aylık bebek gelişimi - 10 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

10 aylık bebek gelişimi - 10 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Yeni anne babaların aklında pek çok soru yer alır: 10 aylık bebek ne kadar uyur, 10 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 10 aylık bebek kilosu, 10 aylık bebek bakımı, 10 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 10. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Yürüteçteki tehlikeye dikkat Çocuğun yürümesini geciktirebilir

Yürüteçteki tehlikeye dikkat! Çocuğun yürümesini geciktirebilir

Yürüteçlere bağlı yaralanmaların her yıl binlerce çocuğun hastanelere başvurmasına neden olduğuna işaret eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın, "Sanıldığının aksine yürüteçler çocuğunuzun yürümesine yardımcı olmaz. Aksine yürümeye başlamasını geciktirebilir" dedi.

Çocuğun sağlıklı gelişimi için yürüteç yerine ilk adım arabaları kullanılmalı

Çocuğun sağlıklı gelişimi için yürüteç yerine ilk adım arabaları kullanılmalı

Yürüteç ve örümceklerin çocuğun gelişimine katkı sağladığını belirten Çocuk Gelişim Uzmanı Nur Kevser Abdioğlu, ev kazalarının önüne geçilmesi için yürüteç kullanan çocukların sürekli ebeveyn gözetiminde olmaları gerektiğini söyledi. Fizyoterapist İrem Nur Komaz ise yürüteçlerin günde yarım saati aşmayacak şekilde kullanılması gerektiği uyarısında bulunarak, çocuğun güvenli ve sağlıklı gelişimi için klasik örümcek yürüteçlerin yerine, ilk adım araba kullanımının daha uygun olduğunu belirtti.

14.01.2021Çocuk-Aile
‘Dünyanın en uzun adamı’ ile Hayat tamircisi’nden kediler için kamu spotu

‘Dünyanın en uzun adamı’ ile 'Hayat tamircisi’nden kediler için kamu spotu

MARDİN'in Derik ilçesinde 'hayat tamircisi' olarak tanınan Hasan Kızıl ile dünyanın en uzun adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Sultan Kösen, ısınmak için araçların motor bölümüne giren kedilere dikkat çekmek için, 'Haydi siz de kaputa vurun, hayat kurtarın' sloganıyla kamu spotu çekti.

2.01.2021Güncel
Vicdansızlar Bacaklarını bıçakla kestiler

Vicdansızlar! Bacaklarını bıçakla kestiler

Diyarbakır’da aile hekimi Esra Cebe, oturduğu apartmanın bodrum katında site sakinleriyle beraber besledikleri kedilerden birinin arka ayaklarını kesik halde buldu. ’Melek’ adını verdikleri kediyi veterinere götüren Cebe, olayı gerçekleştirenlerin yakalanması için şikayetçi oldu.

5.12.2020Gündem
Karnındaki bebeğiyle koronavirüsü yendi

Karnındaki bebeğiyle koronavirüsü yendi

Ankara'da koronavirüse yakalandıktan 1 hafta sonra 1,5 aylık hamile olduğunu öğrenen İklime Yaşar (39), hastanede riskli doğum bölümünde tedaviye alındı. İklime Yaşar, 2 aylık zorlu tedaviyle hastalığı yendi. Bu sırada kısmi felç meydana gelen Yaşar, şimdi fizik tedaviyle ayağa kalkmaya çalışıyor. Prof. Dr. Nebahat Sezer, Covid-19'un sadece solunum yolu enfeksiyonu olmaktan çıktığını, sistem organ tutulumları ile giden bir hastalık haline geldiğini söyledi.

5.12.2020Gündem
Hayat tamircisi bu kez felçli tilkiyi yürüttü

'Hayat tamircisi' bu kez felçli tilkiyi yürüttü

MARDİN'in Derik ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 600 hayvana yürüteç ve protez yapıp yürümelerini sağladığı için 'hayat tamircisi' olarak anılan Hasan Kızıl (24) bu kez de omurgaları kırık felçli bir tilkinin yürümesini sağladı. Kızıl, birçok hayvanı bu şekilde yürüttüğünü ama bu seferkinin farklı olduğunu ifade ederek, "Yürüdü ve koşmaya başladı. Onu yakalayamıyorduk" dedi.

4.12.2020Güncel
Babasının sırtında taşıdığı Bulut, hayalini kurduğu yürütece kavuştu

Babasının sırtında taşıdığı Bulut, hayalini kurduğu yürütece kavuştu

VAN'ın merkez İpekyolu ilçesinde bedensel ve zihinsel engelli Bulut Zariç'in (16) yürüteç hayali, İzmir'de yaşayan bir hayırsever tarafından gerçekleştirdi. 3 yıl önce eşinden boşanan baba Hamza Zariç'in sürekli sırtında taşıdığı Bulut’un yüzü gelen yürüteçle güldü. Merkez İpekyolu ilçesi Hatuniye Mahallesi'nde yaşayan Hamza Zariç, 3 yıl önce eşinden ayrılınca yürüyemeyen ve konuşamayan bedensel ve zihinsel engelli oğlu Bulut'un bakımını tek başına üstlenmek zorunda kaldı. Çalıştığı emlakçı dükkanından aldığı ücretle geçimini sağlayan Zariç, oğlunun yürüyebilmesi için ameliyat olması gerektiğini belirterek, bu konuda hayırsever ve yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

16.11.2020Gündem
Kocaelide yürüyemeyen Cinoyu sevginin gücü ayağa kaldırdı

Kocaeli'de yürüyemeyen "Cino"yu sevginin gücü ayağa kaldırdı

Kocaeli'de bir fabrikada çalışan Abdulmenaf Çelik, yaptığı yürüteçle tedavisine destek verdiği köpeğin yeniden yürümesinin mutluluğunu yaşıyor.

14.11.2020Gündem
D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nden Prof. Dr. Rezzan Günaydın, Dünya Osteoporoz Günü’nü hatırlatıp, D vitamini eksikliğinin osteoporoz riskini artırdığını söyleyerek hastalıktan korunma ve tedavisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

20.10.2020Sağlık
Ankara Oyuncak Müzesi Nerede Ankara Oyuncak Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ankara Oyuncak Müzesi Nerede? Ankara Oyuncak Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ankara Oyuncak Müzesi, Türkiye’de açılan ilk oyuncak müzesi olması bakımından önemli bir yere sahiptir. Gelişen çağ ve teknoloji nedeniyle kaybolma tehdidi altındaki oyuncakların korunması amacıyla kurulmuştur. Oyuncak Müzesi ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için hazırladık.

8.09.2020Seyahat
18 yıldır kayıp olan iş adamı hakkındaki korkunç gerçek ortaya çıktı

18 yıldır kayıp olan iş adamı hakkındaki korkunç gerçek ortaya çıktı!

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2002 yılında kaybolan iş adamının aşk yaşadığı kadınının ailesi tarafından kaçırılarak bayıltana kadar dövüldükten sonra aracına benzin dökülerek diri diri yakıldığı ortaya çıktı. 18 yıl sonra çözülen cinayetle ilgili öldürülen şahsın aşk yaşadığı kadının da aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

6.07.2020Gündem
22 yaşında ilk adımını attı, yaşadıklarını Umutlar Kırılmaz isimli kitabında yazdı

22 yaşında ilk adımını attı, yaşadıklarını 'Umutlar Kırılmaz' isimli kitabında yazdı

ESKİŞEHİR'de, doğuştan cam kemik hastası olan ve geçirdiği 5 ameliyatın ardından 22 yaşında, yürüteç desteğiyle ilk adımını atan Burak Sakçı (28), yaşadıklarını 'Umutlar Kırılmaz' isimli kitabında anlattı. Hayatı boyunca vücudundaki kemiklerin sayısız defa kırıldığını söyleyen Sakçı, "Vücuduma gelen hafif bir ip yumağından bile kemiklerim kırılıyordu. Hastanelerde geçen günlerde sayısız kırığım oldu" dedi.

19.06.2020Gündem
Ömrü Uzatan 4 Egzersiz

Ömrü Uzatan 4 Egzersiz!

65-74 yaş arası her dört kişiden sadece biri düzenli egzersiz yapıyor. Yaşlılar için düzenli egzersizin ömrün uzatılması dahil olmak üzere büyük faydaları vardır. İster caddede gezintiye çıkın, isterse evde basit egzersizler yapın ama hareketsiz kalmayın. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, evde yapabileceğiniz birkaç basit egzersizi sizler için hazırladı.

12.06.2020Spor Fitness
Felçli köpeğini bebek arabasında gezdirdi

Felçli köpeğini bebek arabasında gezdirdi

KORONAVİRÜS önlemleri kapsamında evlerinde kalan 0-14 yaş grubu çocuklar, dün 4 saatliğine dışarıya çıktı. Komedyen Funda Hayırlıoğlu da sokağa çıkma izninde iki yeğeni ile bebek arabasına koyduğu felçli köpeği Milo’yu Bebek Parkı’na getirerek gezdirdi. İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL, (DHA)

21.05.2020Magazin
Hayat Tamircisi programının sunucusu Hasan Kızıl kimdir, mesleği ne

Hayat Tamircisi programının sunucusu Hasan Kızıl kimdir, mesleği ne?

Engelli hayvanlar için yaptığı protezlerle birçok iyilik ödülü alarak, iyiliğin simgesi haline gelen Mardin Kızıltepeli, Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayat Tamircisi programıyla ismini geniş bir kitleye duyurdu. Hayat Tamircisi programının sunucusu Hasan Kızıl kimdir, mesleği ne?

26.04.2020Televizyon
Amacımız daha çok canın sesi olmak “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Amacımız daha çok canın sesi olmak! “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Kanal D’nin merakla beklenen yeni programı “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor. Programda hayvan dostlarımızın hem bedensel hem de ruhsal sorunlarına çare olmak için kendini adayan nam-ı diğer ‘Hayat Tamircisi’ Hasan Kızıl’ın hikayeleri izleyiciyle buluşacak. Daha önce kendi imkânlarıyla 500’den fazla engelli hayvanı yürütmeyi başaran Hasan Kızıl’a programda veteriner hekim Esra Şenol eşlik edecek.

9.04.2020Televizyon
Kas hastası çocuklar için mobil yürüme robotu

Kas hastası çocuklar için 'mobil yürüme robotu'

Samsun'da biri makine, ikisi elektrik mühendisi 3 arkadaş tarafından kas hastası çocukların yürüme deneyimi sağlayabilmesi amacıyla yerli mobil yürüme robotu tasarlandı.

27.02.2020Teknoloji
Çöplükte bulunan yaralı köpek tekerlekli sandalyeyle yaşama tutunacak

Çöplükte bulunan yaralı köpek tekerlekli sandalyeyle yaşama tutunacak

BURDUR'da, çöplükte yaralı halde bulunan sokak köpeği Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hayvan Hastanesi'nde tedaviye alındı. Kırılan arka iki ayağına müdahale edilemeyen köpek, tedavisinden sonra yürüteçle yaşama tutunacak.

23.01.2020Gündem
Eşsiz kahramanlar: Farklı gelişim gösteren çocuklar

Eşsiz kahramanlar: Farklı gelişim gösteren çocuklar

Ceyda Düvenci’nin, serepral palsili (SP) kızı Melisa ve tüm farklı gelişim gösteren çocuklar için kaleme aldığı ‘Balköpüğü’ serisi ikinci kitabıyla devam ediyor. ‘Balköpüğü ile Tatlı Bir Macera’da Melisa, Ay’a yürüteçle ayak basan ilk çocuk oluyor. Öncelikle kitabın konusu SP ya da başka farklılıklar değil ama yine de söyleyelim; Melisa’nın attığı herhangi bir adımın çoğumuz için küçük ama onun için ne kadar büyük olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

3.01.2020Kitap Sanat
Yanan otomobilden kayınvalidesini kurtarmak için canını hiçe saydı

Yanan otomobilden kayınvalidesini kurtarmak için canını hiçe saydı

İstanbul Beyoğlu'nda seyir halinde olan bir otomobilde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alev topuna dönen otomobilde bulunan yürüme engelli Azize Şahin ise aracın sürücüsü damadı Necati Sökmen tarafından yanmaktan son anda kurtarıldı. Otomobilden birden dumanlar yükselerek alev aldığını belirten Necati Sökmen, ''Kayınvalidem engelliydi, onu arabadan aşağı indirmek için çok mücadele ettim'' dedi. Otomobilin alev alev yandığı anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

8.12.2019Gündem
Yavru kedi, ilk adımlarını yürüteçle attı

Yavru kedi, ilk adımlarını yürüteçle attı

Edirne'de, Trakya Üniversitesi öğrencilerinin sokakta bulduğu, arka ayakları felçli olduğu için yürüyemeyen yavru kediye, oyuncak kamyonetten yürüteç yapıldı.

16.10.2019Gündem
Neslican Tayın son durumu için hastaneden açıklama

Neslican Tay'ın son durumu için hastaneden açıklama

RİZE’de sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay (20), yoğun bakıma alındı. Takipçileri genç kızın sağlığına kavuşması için dualarla ve iyi dilekleriyle destek veriyor. Öte yandan hastane direktörü Özer Koca’dan Neslican Tay'ın son durumuna ilişkin açıklama geldi. Neslican Tay, yoğun bakıma alınmadan önce paylaştığı son mesajında ''Şimdi her şeyin çok güzel olmasının tam zamanı bence. Hadi hemen olsun'' ifadelerini kullandı.

16.09.2019Gündem
Bebeğinizin ilk adımlarını mutlaka gözlemleyin

Bebeğinizin ilk adımlarını mutlaka gözlemleyin

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. Mehmet Ali Talay, bebeklerin gelişimleri normal ve genel vücut hatları yerinde ise bir sorun olmayacağını belirterek, ebeveynler için yürümeyle ilgili merak edilen sorunlara yanıt veriyor...

19 yaşındaki Rabia, baba kurşunu ile sakat kaldı

19 yaşındaki Rabia, baba kurşunu ile sakat kaldı

KONYA'da iki yıl önce, eski eşi Sevda Yetişir'i (37), boşanmadan önce kendisini aldattığı iddiasıyla tabancayla vurup öldüren, kızı Rabia'yı (19) da ağır yaralayan Niyazi Yetişir'in (44), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Rabia Yetişir hakkında hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporuna göre, genç kızın sol ayak bileğinin hareket kabiliyetini kaybettiği, sağ ayak bileğinde ise yüzde 50 güç kaybı olduğu tespit edildi.

14.08.2019Gündem
Mama sandalyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir

Mama sandalyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Bebeklerin mama sandalyesine oturmaya başlaması ile birlikte artık sofrada birlikte yemek yemeye başlayabilirsiniz. 6. aydan itibaren desteksiz oturmaya başlayan bebeğinize mama sandalyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Meral Saraçel Benbiçaço, bebeğin sağlığını ve güvenliğini göz önünde bulundurarak mama sandalyesi seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda aileleri bilinçlendiriyor.

Haldun Dormenden güzel haber

Haldun Dormen'den güzel haber

Türk sinema ve tiyatrosunun efsane ismi Haldun Dormen, 2 Temmuz'da uyluk kemiği kırığı sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

5.07.2019Magazin
Hayat tamircisi nin belgeseli

'Hayat tamircisi' nin belgeseli

Sakatlanmış hayvanlara kendi imkanlarıyla protez bacak, yürüteç yaparak yeniden hayata tutunmalarını sağlayan 22 yaşındaki Mardinli genç Hasan’ın sıra dışı hikayesini anlatan, Özge Akkoyunlu’nun yönettiği ‘Hayat Tamircisi’ adlı belgesel bu akşam 21.00’de TRT Belgesel kanalında ekrana gelecek

24.06.2019Kitap Sanat
Atıkları toplayıp bilgisayarları kaptılar

Atıkları toplayıp bilgisayarları kaptılar

Şişli’deki ilkokul, ortaokul ve liseler 2018-2019 eğitim-öğretim yılı boyunca atık toplayarak birbiriyle yarıştılar. 96 okulun katıldığı yarışmada toplam 67 ton kağıt atık toplandı. En çok atık toplayan okullara, talbet ve dizüstü bilgisayarlar, yazıcı, temizlik malzemesi gibi ödüller verildi.

31.05.2019Eğitim
Bakan Selçuk, Zeka Oyunları Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı

Bakan Selçuk, Zeka Oyunları Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlıkta düzenlenen bir programa ayağında yürüteç ve elinde bastonla geldi. Alınan bilgiye göre, Bakan Selçuk'un "ayak tarak kemiğinin" kırıldığı öğrenildi. Ayrıca Bakan Selçuk'un bastonunun üzerinde yazan "M.E.B. Ziya Selçuk" detayı da dikkat çekti.

11.05.2019Haber
Bakan Selçuk törene bastonla geldi

Bakan Selçuk törene bastonla geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlıkta düzenlenen bir programa ayağında yürüteç ve elinde bastonla geldi.

11.05.2019Gündem
Hayat tamircisi bu kez felçli sincabı yürüttü

'Hayat tamircisi' bu kez felçli sincabı yürüttü

MARDİN'in Mazıdağı ilçesinde çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. 'Hayat tamircisi' olarak bilinen ve birçok hayvana yürüteç yapan 'iyilik ödülü' sahibi Hasan Kızıl (24), yaptığı yürüteçle felçli sincabın da yürümesini sağladı.

16.04.2019Sosyal
Hayat tamircisi bu kez felçli sincabı yürüttü

'Hayat tamircisi' bu kez felçli sincabı yürüttü

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. 'Hayat tamircisi' olarak bilinen ve birçok hayvana yürüteç yapan 'iyilik ödülü' sahibi Hasan Kızıl (24), yaptığı yürüteçle felçli sincabın da yürümesini sağladı.

15.04.2019Gündem
Dost hastanesi

Dost hastanesi

Türkiye’de belediyeler bünyesindeki en kapsamlı Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Mardin’de açıldı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, “Burayı ‘Koşun, toplanacak hayvan var’ diye arıyorlardı, bu anlayış bitti” dedi.

14.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kalça Protezi Ameliyatı Sonrası Rehabilitasyon

Kalça kırıkları, ciddi morbidite ve mortalite oranlarının yanı sıra, aynı zamanda dünya çapında kayda değer bir ekonomik yüke yol açan sorunlardır.

8.02.2021

Bir gün 'Lungomare'de yapayalnız kalmak

‘LUNGOMARE’ İtalyanca sahil boyu demek...

13.02.2020